اسپیلت (اسپلیت) چیست؟ (فرق بین کولر گازی و اسپلیت)

اسپیلت (اسپلیت) چیست؟ (فرق بین کولر گازی و اسپلیت)

اسپیلت چیست، موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. از زمانی که اسپیلت به دست بشر اختراع شده، مشکل سرد کردن هوا در بسیاری از فضاهای بسته حل شده است. هوای خنکی که با حضور این دستگاه فراهم می گردد، دلچسب و لذت بخش است و به همین جهت است که امروزه در اغلب ادارات و یا محیط های تجاری می توان شاهد نصب آن بود. فرق بین کولر گازی و اسپلیت دیگر موضوعی است که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

اسپلیت چیست و کولر گازی چیست؟

برای آنکه به تفاوت های بین کولر گازی و اسپلیت پی ببریم، لازم است ابتدا به صورت مختصر و مفید در خصوص این دو دستگاه صحبت کنیم؛ برخی از تفاوت هایی که بین این دو وجود دارد، با ذکر تعریف به خوبی مشخص خواهند شد. کولر گازی، از جمله دستگاه هایی هستند که وظایف متفاوتی را می توان از آنها انتظار داشت. کولر گازی می تواند تهویه مطبوعی را در محیط ایجاد کند، رطوبت محیط را به خوبی کنترل کند و در ضمن قادر است هر فضای بسته ای را از وجود باکتری ها و قارچ ها عاری و پاک کند.

حال نوبت آن است در خصوص اسپلیت چیست و مزیت های آن نکاتی را بیان کنیم. این دستگاه از جمله دستگاه های سرمایشی به شمار رفته و در فضاهای کوچک و بزرگ بازدهی خوبی از خود نشان می دهد. هوای گرم موجود در محیط به وسیله فن های دستگاه در اختیار کمپرسور قرار می گیرد. در کمپرسور، دمای هوای گرم کاهش پیدا کرده و هوای سرد به محیط تزریق می گردد. معمولا این عملیات تا زمانی ادامه پیدا می کند که دمای محیط به دمایی برسد که از قبل، برنامه نویس برای دستگاه تعیین کرده است.

فرق بین کولر گازی و اسپلیت

اسپیلت یا اسپلیت؛ کدام صحیح است؟

اسپلیت چیست، موضوعی بود که در خطوط بالایی به آن پرداختیم. یکی از سوالاتی که در مورد این سیستم ایجاد می شود این است که اسپیلت صحیح است و یا اسپلیت. دقت داشته باشید اسپلیت یک لغت انگلیسی است و ما در زبان فارسی برای آن معادلی نداریم. در زبان انگلیسی اسپلیت را به صورت split می نویسند و به همین جهت است که برخی از افراد به این دستگاه اسپلیت می گویند. اسپلیت و اسپیلت هر دو یکی هستند و هیچ تفاوتی با هم ندارند؛ این تفاوت ما در تلفظ کردن این واژه لاتین است که باعث شده برای یک دستگاه دو نام وجود داشته باشد.

فرق بین کولر گازی و اسپلیت چیست؟

در ادامه صحبت در خصوص سوال اسپیلت چیست، بهتر است در مورد تفاوت هایی که بین کولر گازی و اسپلیت وجود دارد نیز نکاتی بیان گردد توجه داشته باشید، اسپلیت، یک نوع کولر گازی است. در واقع، کولرهای گازی انواع و اقسام متفاوت دارند و به زیر شاخه های گوناگونی تقسیم می شوند که یکی از این زیر شاخه ها متعلق به کولر اسپلیت است.

موضوع مهمی که خوب است در فرق بین کولر گازی و اسپلیت چیست، مورد توجه قرار دهید دو تکه بودن و یا یک تکه بودن است. اسپلیت ها به صورت دو تکه در بازار موجود هستند و این در حالی است که کولرهای گازی، عمدتا به صورت یک تکه در بازار موجود بوده و در فضاهای مختلف نصب می شوند. البته دقت کنید که نحوه کارکرد و عملکرد هر دو دستگاه یکی است، اما همان طوری که اشاره کردیم، تفاوت عمده این دو، به تعداد قطعات آنها مرتبط می شود. به دلیل مزیت های فراوانی که اسپلیت ها دارند، معمولا در مقایسه با کولرهای گازی با قیمت بالاتری در بازار معامله می شوند. پس در هنگام خرید به این موضوع بسیار مهم دقت داشته باشید.

اسپیلت (اسپلیت) چیست

فرق کولر آبی اسپلیت در چیست؟

در راستای توضیح اسپیلت چیست و بیان تفاوت های آن با سایر دستگاه های سرمایشی موجود در بازار، خوب است به بیان تفاوت هایی که بین این دستگاه و کولر آبی دارد نیز اشاراتی کنیم. یکی از مهم ترین تفاوت های کولرهای آبی و اسپلیت ها، به بحث تهویه مطبوع ارتباط دارد. کولرهای آبی قادر نیستند تهویه مطبوعی را در فضا ایجاد کنند و این یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که می توان در این دستگاه مشاهده کرد. این موضوع در حالی است که اسپلیت ها، به سیستم تهویه مطبوع مجهز هستند و هوای دلچسبی را در فضا ایجاد می کنند.

موضوع دیگری که خوب است به آن توجه داشته باشید، دوگانه کار کردن اسپلیت هاست. اسپلیت ها، هم قابل تولید هوای سرد و هم قابلیت تولید هوای گرم را دارند و به همین جهت در بسیاری از جاهایی که امکان نصب بخاری و یا سایر وسایل گرم کننده وجود ندارد، یک دستگاه اسپلیت نصب می کنند. کولرهای آبی، تنها قادرند محیط های بسته را خنک کنند و از قابلیت گرم کردن و تولید هوای گرم بی بهره هستند. در ضمن، کولر آبی به دلیل قابلیت های کمتری که نسبت به اسپلیت ها دارد، با قیمت پایین تری در بازار مبادله می گردد.

جمع بندی

اسپیلت چیست، موضوعی بود که ما در این متن سعی کردیم در مورد آن با شما صحبت کنیم. وسایلی که به دست بشر و در راستای تولید هوای گرم و سرد اختراع شده است، تنوع بالایی داشته و برای آنکه یک دستگاه بتواند بالاترین راندمان و بازده را داشته باشد، لازم است که با این انواع این سیستم ها آشنایی کافی داشت. از آنجایی که اسپلیت ها، قابلیت های زیادی دارند و می توانند دمای محیط را در یک بازه دمایی مناسب و دلچسب نگه دارند، نصب آنها رو به  افزایش گذاشته و امروزه در بسیاری از محیط های بسته می توان شاهد به کارگیری آنها بود. با توجه به آنکه میزان نصب این دستگاه افزایش یافته، بازار کار تعمیرکاران این حوزه در آینده امیدوارکننده به نظر می رسد. اگر شما نیز به فعالیت در این حیطه علاقه دارید، توصیه می کنیم در دوره تعمیر اسپیلت نیک اندیشان شرکت کنید. هر آنچه برای تبدیل شدن به یک حرفه ای نیاز دارید در این دوره، آموزش داده خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر اسپیلت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره تعمیر اسپیلت ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه فنی مهندسی ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه فنی مهندسی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره تعمیر موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
عیب یابی پکیج (راه حل رفع آنها پس ازعیب یابی پکیج)
نوشته بعدی
معرفی قطعات روی برد موبایل (روش شناسایی آنها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image