راه حل رفع آنها پس از عیب یابی پکیج

عیب یابی پکیج (راه حل رفع آنها پس از عیب یابی پکیج)

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر پکیج منزلتان با مشکل و یا عیبی مواجه شود، چه مشکلاتی ممکن است برای شما ایجاد شود؟ عیب یابی پکیج در نوع خود مساله بسیار مهمی است و باید توسط متخصصین امر صورت گیرد. اگر زمانی با خرابی و یا درست کار نکردن دستگاه پکیج خود مواجه شدید، سعی کنید با افرادی که در این حوزه تخصص و مهارت بالایی دارند، صحبت کرده و از آنها راهنمایی بگیرید. با عیب یابی درست دستگاه، رفع مساله به وجود آمده نیز در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین راندمان صورت خواهد گرفت. چنانچه حس می کنید نیاز است در خصوص رفع عیب این دستگاه اطلاعاتی را به دست آورید، توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

عیب یابی پکیج و برخی مشکلات رایج آن

برخی مشکلات و عیوب دستگاه پکیج بین برندهای متفاوت، مشترک به نظر می رسد. این مشکلات به شرح زیر هستند:

سر و صدای زیاد در پکیج

یکی از مشکلات شایع در دستگاه پکیج، سروصدای زیادی است که از آن به گوش می رسد. اگر صدایی از این دستگاه به گوشتان می رسد و به نظرتان صدای عادی و طبیعی نیست، بهتر است با متخصصان و کارشناسان تعمیر این سیستم گرمایشی تماس بگیرید. سروصدای زیادی که از این دستگاه به گوش می رسد، ممکن علت های متفاوت از جمله خراب بودن سوپاپ ها، ایجاد رسوب در مبدل اصلی دستگاه، کم بودن فشار آب، دمای پایین در دستگاه، بی توجهی به هواگیری و غیره داشته باشد. حل این مشکل تنها با عیب یابی پکیج امکان پذیر خواهد بود.

کم بودن فشار آب

از دیگر مشکلات شایع در این دستگاه می توان به کم بودن فشار آب در آن اشاره داشت. این مورد نیز دلایل مختلفی داشته که از آن جمله می توان به باز بودن و یا خراب شدن شیر پر کن دستگاه، سوراخ شدن مبدل های حرارتی، کم باد شدن منبع انبساط در دستگاه، نشت در مدار بسته و غیره اشاره داشت. هر یک از این مسائل و مشکلات و ارائه راه حل رفع آنها پس از عیب یابی پکیج امکان پذیر خواهد بود. عیب یابی پکیج و حل قطعی مشکلات آن وابسته به حضور متخصصانی که در این حوزه مهارت بالایی کسب کرده اند.

قطع گاز

از دیگر عیب های رایج در پکیج می توان به قطع گاز اشاره داشت. اگر فشار گاز کم باشد، نیازی نیست در همان لحظه اول با تعمیرکاران تماس بگیرید. اگر با مشکل این چنینی مواجه شدید، در قدم اول شیر گاز را تا آخر باز کنید؛ اگر قطعی و یا پایین بودن فشار گاز به صورت سراسری باشد، در این صورت کاری از دست شما و یا تعمیرکار بر نیامده و باید منتظر باشید تا دستگاه های ذیربط مشکل را حل کنند. اگر فشار گازی که به دستگاه شما وارد می شود، کم باشد، در حالی که فشار گاز ورودی به منزل نرمال است، توصیه می کنیم با تعمیرکاران تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید.

عیب یابی پکیج (راه حل رفع آنها پس از عیب یابی پکیج)

چرا دستگاه پکیج جوش می آورد؟

عیب یابی پکیج و علت جوش آوردن آن مشکل دیگری است که ممکن است برای آن ایجاد شود. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود دستگاه پکیج جوش آورد، ایجاد رسوب آهک و یا لجن در مبدل حرارتی است. وقتی این رسوبات در دستگاه شکل می گیرند، جاری شدن آب در داخل دستگاه با مشکل مواجه شود و به همین دلیل است که دستگاه جوش می آورد. این مشکل معمولا در جاهایی به چشم می خورد که آب جریان یافته در درون پکیج، سنگین و یا پر از املاح باشد. اگر خیلی سریع برای حل این مشکل قدمی برداشته نشود، عمر مفید این دستگاه به شدت کاهش پیدا کرده و هزینه ها افزایش می یابد.

عیب یابی پکیج بوتان به چه شکل انجام می گیرد؟

عیب یابی پکیج بوتان موضوع دیگری است که خوب است در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید. یکی از معروف ترین و مشهورترین برندهای دستگاه پکیج در کشورمان، بوتان است. این شرکت سابقه درخشانی در حوزه تولید انواع وسایل گرمایشی و از جمله پکیج داشته و دستگاه های با کیفیتی را وارد بازار کشورمان می کند. به کسانی که دستگاه پکیج منزل آنها متعلق به برند بوتان است، توصیه می کنیم در صورت بروز مشکل به کسانی مراجعه کنند که در ارائه راه حل رفع آنها پس از عیب یابی پکیج متخصص بوده و مهارت زیادی در مورد تعمیر مدل های این برند دارند.

عیب یابی پکیج و کدهای خطا

خوب است توجه داشته باشید، در برندهای متفاوت پکیج کدهای خطای متفاوتی تعریف شده است.. برخی از کدهای خطا در دستگاه پکیج به شرح زیر  است:

  • در دستگاه بوتان، اگر دستگاه در حال استند بای باشد، چراغ سبز چشم زن، 1 ثانیه روشن و 5 ثانیه خاموش است. اگر پرشر آب دچار نقص شده باشد، چراغ سبز چشم زن، 0.5 ثانیه روشن و 0.5 ثانیه خاموش است. اگر در همین دستگاه ntc قطع باشد، چراغ زرد روشن شده و رنگ آن نیز به صورت ثابت خواهد بود.
  • در بوتان مدل های پارما و بیتا، اگر پرشر آب و پرشر دود قطع شده باشد، چراغ سبز نیم ثانیه روشن و نیم ثانیه خاموش است. اگر ntc با اختلال مواجه شده باشد، چراغ قرمز 0.2 ثانیه روشن و 0.2 ثانیه خاموش است. افرادی که به صورت تخصصی در حوزه عیب یابی پکیج کار می کنند به خوبی با این کدها و ارورها آشنایی دارند و می دانند هر کد، در حال انتقال چه پیامی است
  • خطایی که در برند ایران رادیاتور مشاهده می شود، با مدل برند بوتان متفاوت است. در این برند اگر سنسور شعله خراب باشد، کد 80 . 70 نمایش داده خواهد شد و اگر برد کنترل خراب شده باشد، کد30 . 40 نمایش داده می شود.
عیب یابی پکیج

چه کنیم تا به رفع عیب (عیب یابی پکیج) نیازی نداشته باشیم؟

یکی از بهترین کارهایی که می توان برای رفع عیب از پکیج انجام داد، پیشگیری کردن است. بهترین روش پیشگیری، سرویس به موقع دستگاه است که می بایست توسط متخصصان این حوزه صورت گیرد. اگر برای سرویس پکیج، در فواصل منظم اقدام کنید، از عیب یابی پکیج بی نیاز شده و این دستگاه گرمایشی دچار مشکل نخواهد شد.

سعی کنید سرویس کاران حرفه ای و مجرب را برای نصب و سرویس پکیج بیاورید. این افراد می توانند دستگاه را در استانداردترین شرایط ممکن نصب کرده و اگر بخواهید، می توانند برای سرویس دوره ای نیز مراجعه کنند. سرویس کارانی که در دوره های آموزشی کامل و جامع تعمیرات پکیج شرکت کرده اند، بهترین افراد برای تعمیر و نصب این دستگاه به شمار می روند.

این گروه می توانند بهترین و موثرترین اقدامات را برای شناسایی ایرادات و عیب های پکیج انجام دهند و در صورت وجود مشکل، آن را به راحتی حل کنند. شاید برخی عیوب را خود شما بتوانید حل کنید، اما برخی از ایراداتی که در این دستگاه ایجاد می شود، تنها و تنها به دست سرویس کاران حرفه ای دستگاه پکیج، قابل حل و برطرف کردن خواهد بود. برای آنکه دستگاه شما، دیگر دچار مشکل نشود خوب است نصابان حرفه ای این حوزه را شناسایی کرده و از آنها کمک بگیرید.

چه کنیم تا به رفع عیب (عیب یابی پکیج) نیازی نداشته باشیم؟

در بحث عیب یابی پکیج، علت گرم نشدن آب پکیج چیست؟

پکیج های خانگی یا سازمانی علاوه بر اینکه سیستم گرمایشی هستند باید آب را نیز گرم کنند. اگر پکیجی نتواند آب را گرم کند قطعا دچار مشکل شده است. عیب یابی پکیج باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود تا در زمان کمتر و با حداقل هزینه، خرابی پکیج تعمیر شود.

برای یافتن علت گرم نشدن آب پکیج ابتدا باید بررسی کنید که پکیج کار می کند یا خیر. اگر پکیج کار نمی کند باید ورودی های آب، برق و گاز را تست کرده و از سلامت دستگاه اطمینان پیدا کنید.

اما اگر پکیج سالم است و کار می کند، باید مشکل را در قطعات و اجزای دیگر پکیج جست و جو کنید. کنترلر ها و ترموستات ها، قطعاتی هستند که گرمای آب به عملکرد آن ها وابسته است. عیوبی که این قطعات پیدا می کنند عبارتند از:

  • تنظیمات اشتباه کنترلر های پکیج که رایج ترین دلیل برای گرم نشدن آب است
  • خراب بودن درجه ترموستات یا تنظیم اشتباه آن

در صورت سالم بودن قطعات فوق، بهتر است نگاهی به پمپ آب انداخته و در صورت خرابی، آن را تعمیر یا تعویض کنید. در بسیاری از موارد، مشکل گرم نشدن آب با اقدامات فوق حل می شود.

در بحث عیب یابی پکیج، علت گرم نشدن آب پکیج چیست؟

جمع بندی

عیب یابی پکیج موضوعی بود که ما در این متن در خصوص آن با شما صحبت کردیم. تعمیر پکیج موضوع بسیار حساسی است؛ کسانی که برای تامین گرمایش و سرمایش منزل خود از این دستگاه بهره می برند، نباید تعمیر آن را به دست هر کسی بسپارند. متخصصان و تعمیرکارانی که در دوره های آموزشی شرکت کرده اند، به راحتی علت خرابی این دستگاه را تشخیص داده و در کوتاه ترین زمان ممکن یک راه حل قطعی برای رفع مشکل پیدا می کنند. چنانچه تصور می کنید به مشاغل فنی علاقه دارید، توصیه می کنیم در دوره تعمیر پکیج نیک اندیشان شرکت کنید. این دوره یکی از کامل ترین و بهترین دوره هایی است که در خصوص تعمیر این دستگاه در حال برگزاری است.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیج نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره تعمیر پکیج ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه فنی مهندسی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه فنی مهندسی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
پکیج چگالشی چیست؟ (نحوه کار پکیج چگالشی)
نوشته بعدی
اسپیلت (اسپلیت) چیست؟ (فرق بین کولر گازی و اسپلیت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image