پکیج چگالشی چیست؟

پکیج چگالشی چیست و نحوه کار پکیج چگالشی؟

پکیج چگالشی چیست، سوالی است که ما قصد داریم در این متن به صورت کامل و جامع به صحبت در مورد آن و تمام حواشی که در خصوص آن مطرح می گردد، بپردازیم. این نوع پکیج یکی از جدیدترین انواع سیستم های گرمایش و سرمایش در محیط های بسته و به دلیل امکانات مناسبی که در آن به کار برده شده، استفاده و نصب آن رو به افزایش گذاشته است. این مدل پکیج، مزیت های زیادی دارد و به دلیل مصرف سوخت کم، از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه ظاهر شده است. در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا در خصوص این دستگاه اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

پکیج نوع چگالشی چیست؟

پکیج چگالشی چیست، اولین موضوعی است ک قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. همان طوری که اشاره کردیم، این مدل یکی از جدیدترین و مدرن ترین دستگاه سرمایش و گرمایش در دنیاست و با نام considering boiler عرضه می گردد. موضوعی که در خصوص این دستگاه قابل توجه به نظر می رسد بالا بودن راندمان آن است.

اصلی ترین موضوعی که باعث شده راندمان این دستگاه بالا باشد، استفاده از انرژی گازهای خروجی است. در پکیج های معمولی دمای گازهای خروجی 150 تا 300 درجه سانتی گراد است، اما در نوع پکیج چگالشی، دمای گازهای خروجی چیزی در حدود 40 تا 70 درجه سانتی گراد است. در این دمای پایین، بخار آب تولید می شود، فرآیند سوخت به فاز مایع وارد شده و انرژی بیشتری برای پکیج فراهم می گردد. به همین دلیل است که می گویند این دستگاه راندمان بالایی دارد.

پکیج چگالشی چیست و نحوه کار پکیج چگالشی

مزیت های پکیج چگالشی

در ادامه صحبت در خصوص پکیج چگالشی چیست، می بایست در مورد مزیت هایی که این دستگاه مدرن دارد نیز نکاتی را بیان کنیم. برخی از مهم ترین مزیت های پکیج از نوع چگالشی به شرح زیر است:

  • مهم ترین و قابل توجه ترین مزیتی که می توان برای دستگاه پکیج چگالشی بیان کرد، بالا بودن راندمان آن است؛ بالا بودن راندمان به دلیل استفاده از انرژی گازهای خروجی اتفاق افتاده است.
  • این دستگاه میزان مصرف سوخت را به میزان زیادی کاهش می دهد؛ زیرا آب ورودی به سیستم توسط دمای گازهای حاصل از احتراق، پیش گرم شده است.
  • با توجه به آنکه مشعل در این دستگاه به صورت مخفی تعبیه شده، پس امنیت بالایی را می توان از این نوع پکیج انتظار داشت.
  • هوای مورد نیاز برای سوختن با کمک مکنده صورت می گیرد. این عملیات نیز با راندمان بالایی همراه خواهد بود.
  • افزایش و تغییر در میزان و کیفیت شعله ها از دیگر مزیت هایی است که می توان در این نوع پکیج مشاهده کرد.
  • پکیج های چگالشی از نظر اقتصادی، صرفه جویی زیادی برای یک خانواده دارند.

معایب پکیج چگالشی

با توجه به سوال پکیج چگالشی چیست، لازم می دانیم در خصوص معایب این دستگاه نیز نکاتی را به شما یادآوری کنیم. معایب این دستگاه به شرح زیر است:

  • یکی از معایب این دستگاه که نمی توان آن را به عنوان یک عیب غیر قابل حل دانست، بالا بودن قیمت پکیج چگالشی در مقایسه با دستگاه هایی است که از این فناوری برخوردار نیستند. در پکیج های چگالشی از دو مبدل حرارتی استفاده می شود و همین موضوع باعث شده که قیمت آن افزایش پیدا کند.
  • موضوع دیگری که می بایست به هنگام انتخاب و نصب آن در محیط های کوچک مورد توجه قرار داده شود، اندازه پکیج است. پکیج های چگالشی از دستگاه های معمولی ابعاد بزرگتری دارند.
  • دیگر عیب پکیج های چگالشی این است که آنها نیز مانند کولرهای گازی نیاز به یک شلنگ و یا یک لوله برای انتقال آب به خارج از دستگاه دارند.

پکیج چگالشی چیست و انواع آن

شناخت کافی در خصوص پکیج چگالشی چیست و انواع آن به شما کمک می کند بهترین دستگاه را برای محل کار و یا منزل خود خریداری کنید. انواع دستگاه پکیج از نوع چگالشی به شرح زیر است:

پکیج های ترکیبی

پکیج های چگالشی ترکیبی به یک مخزن برای نگهداری آب گرم نیاز ندارند و در مقایسه با پکیج های سیستمی نیز راندمان بالاتری را می توان از آنها مشاهده کرد. ظرفیت این نوع بالا نیست و برای خانه هایی که مساحت زیادی ندارند، دستگاه مناسبی به نظر می رسد. در ضمن، ابعاد این دستگاه کوچکتر از سایر انواع بوده و به زمان زیادی برای گرم کردن آب نیاز ندارد. اگر می خواهید با مزیت های پکیج چگالشی چیست، به صورت عملی آشنا شوید، توصیه می کنیم این دستگاه را برای آپارتمان خود خریداری کنید.

پکیج های چگالشی سیستمی

نوع دیگری از پکیج های چگالشی، نوع سیستمی است که به آنها مخزن‌باز نیز گفته می شود. این دستگاه، یک مخزن بزرگ برای ذخیره آب دارد و برای خانه هایی که مساحت زیادی داشته و چندین حمام و یا سرویس بهداشتی در آنها ساخته شده، مناسب به نظر می رسد.

مزیت های پکیج چگالشی

قیمت پکیج چگالشی چقدر است؟

پکیج چگالشی چیست و قیمت آن با توجه به نوع آن مشخص می گردد. همان طوری که اشاره کردیم، پکیج ها دو نوع دارند. نوع سیستمی توان بالاتری داشته و قابلیت استفاده در خانه های بزرگ را دارد و به همین دلیل با قیمت بیشتری در بازار خرید و فروش می شود. پکیج چگالشی ترکیبی، ابعاد کوچکتری دارد و برای نصب در خانه های کوچک گزینه مناسب تری است. برند تولیدکننده این دستگاه نیز دیگر عامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت پکیج چگالشی است.

بهترین راه برای دریافت آموزش پکیج چگالشی چیست

بهترین راه برای دریافت آموزش پکیج چگالشی چیست؟

افرادی که می خواهند وارد حوزه تعمیر و نصب دستگاه های پکیج، و خصوصا پکیج چگالشی شوند، ابتدا می بایست بدانند پکیج چگالشی چیست. چنانچه این گروه، هیچ اطلاعاتی در مورد این دستگاه ندارند، می بایست در دوره های تعمیرات دستگاه پکیج شرکت کنند. این دوره ها که بهتر است حتما به صورت حضوری باشند، توسط اساتید، نصابان و سرویس کاران حرفه ای برگزار شده و حاوی اطلاعات کاربردی و مهارت محور زیادی است. شرکت در این دوره ها بهترین راه برای آموزش پکیج چگالشی است.

موضوعی که خوب است حتما به آن دقت داشته باشید، این است که نصب و تعمیر پکیج، یک کار بسیار تخصصی است و تا زمانی که آموزش های لازم در این رابطه را دریافت نکنید و به صورت کامل و دقیق متوجه نشوید که پکیج چگالشی چیست، نباید برای نصب، تعمیر و سرویس آن اقدام کنید. گاهی اوقات، اگر یک بی دقتی کوچک، از ناحیه ی سرویس کاران و نصابان غیر متخصص و مبتدی نصب، سر بزند، اتفاقات بد و غیر قابل جبرانی خواهد افتاد. سعی کنید دوره ای را برای دریافت آموزش های نصب پکیج انتخاب کنید که هم کامل و جامع، و هم، قیمت آن مناسب و به صرفه باشد.

قیمت پکیج چگالشی چقدر است؟

قیمت پکیج چگالشی چقدر است؟

ما در مورد پکیج چگالشی چیست، نکاتی را بیان کردیم و به بیان مزیت ها و معایب آن نیز پرداختیم. مساله مهمی که می بایست در مورد آن نیز حرف بزنیم، قیمت پکیج چگالشی است. این دستگاه گرمایشی، از بقیه دستگاه هایی که وظیفه دارند آب را در منزل گرم کنند و به عنوان یک سیستم گرمایشی مورد استفاده قرار گیرند، قیمت بالاتری دارد.

پکیج های چگالشی از سایر پکیج هایی که چگالشی نیستند با قیمت بالاتری در بازار، مبادله می شوند. خوب است بدانید، که این پکیج ها در برخی موارد حتی دو برابر قیمت پکیج های معمولی خرید و فروش می شوند.

با توجه به اینکه هیچ کالایی در کشور ما ثابت نیست، نمی توان در حال حاضر یک قیمت مشخص برای پکیج چگالشی بیان کرده و بگوییم که این پکیج با این قیمت به شما فروخته می شود. برای دریافت بهترین و مناسب ترین قیمت ها، می بایست به نمایندگی های مجاز فروش این دستگاه در کشور مراجعه کنید. این عاقلانه ترین راه برای تهیه دستگاهی استاندارد و سالم، و با قیمت واقعی است. اغلب این مراکز، نصابان حرفه ای نیز دارند و دستگاه را به درست ترین شکل ممکن در جای خود نصب می کنند.

جمع بندی

پکیج چگالشی چیست، انواع آنها کدامند و چرا این دستگاه در مقایسه با پکیج های معمولی قیمت بالاتری دارد، موضوعاتی بودند که ما در این متن به آنها پرداختیم. این دستگاه راندمان بالایی دارد و احتمال آن وجود دارد که در آینده ای نه چندان دور جایگزین پکیج های معمولی شود. به کسانی که به عنوان یک فنی کار، در حال تعمیر دستگاه پکیج هستند، توصیه می کنیم اطلاعات خود را در مورد تعمیر و سرویس این دستگاه افزایش دهند. بدین منظور، توصیه می کنیم در دوره تعمیر پکیج نیک اندیشان شرکت کنید؛ این دوره یکی از کامل ترین و برترین دوره های آموزشی تعمیرات پکیج در کل کشور می باشد و به شکل کاملا مهارت محور و کارگاهی برگزار می گردد.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیج نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره پکیج ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه فنی مهندسی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه فنی مهندسی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره تعمیر موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
مدیریت بازرگانی چیست؟ (همه چیز درباره رشته مدیریت بازرگانی)
نوشته بعدی
عیب یابی پکیج (راه حل رفع آنها پس ازعیب یابی پکیج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image