شروع سرمایه گذاری

مایل هستید پس اندازی که تا کنون جمع نموده اید را سرمایه گذاری کنید، اما نمی دانید آماده شروع سرمایه گذاری هستید یا خیر؟ شما با کمک چند سرنخ می توانید متوجه شوید آیا برای سرمایه گذاری آماده هستید یا خیر. اگر مایل به دانستن این سرنخ ها می باشید ما را تا انتهای این مقاله یاری نمایید.

سرمایه گذاری به عنوان یک گام اساسی در دستیابی به موفقیت مالی شناخته می شود و افراد بسیاری با انجام سرمایه گذاری توانستند ثروت و پس اندازی که چند سال جمع نموده بودند را به چند برابر نمایند. اما خوب هستند افرادی که با یک اشتباه تکام ثروت و پس انداز خود را به نابودی سپردند.

چگونه متوجه شویم آماده شروع سرمایه گذاری هستیم؟

فرقی نمی کند سرمایه گذاری و پس انداز سنگ بنای یک پایه مالی محکم می باشد. اما خوب سرمایه گذاری موفق احتیاج به تعهد دارد. اگر از نظر مالی و ذهنی برای شروع سرمایه گذاری آمادگی کافی ندارید، بهتر است خود را برای شکست آماده نمایید. در اینجا چند نشانه وجود دارد که می تواند به شما بگوید آماده شروع سرمایه گذاری هستید یا خیر.

شما برنامه ای برای شروع سرمایه گذاری دارید.

همانطور که شما نمی توانید بدون GPS با ماشین به مقصد خود برسید، به اهداف مالی خود نیز نمی توانید برسید مگر اینکه آنها را مشخص نموده باشید.

این به عنوان اولین قدم عالی برای شروع سرمایه گذاری می باشد که بگوییم می خواهید سرمایه گذاری نمایید و پس انداز کنید. اما در صورتی که مسیر خود را مشخص نمایید، شانس شما برای موفقیت بسیار بیشتر خواهد بود.

پس دقیقاً بنویسید که می خواهید با پول خود به چه چیزی برسید.

از دلایل رایجی که باعث شروع سرمایه گذاری مردم می شوند: پس انداز برای هزینه های دانشگاه، تامین بودجه بازنشستگی و ایجاد درآمد است. زمانی که بدانید می‌خواهید با پول خود به چه چیزی دست پیدا کنید، مطمئناً می‌توانید همزمان بیش از یک هدف را انتخاب و داشته باشید.

بدهی دارید.

ببینید آیا شما از بدهی خارج شده اید و یا حداقل آن را پرداخت نموده اید. زمانی که نوبت به دستیابی اهداف مالی خود می رسد، بدهی می تواند همچون قاتل عمل کند.

با وجود بدهی جریان پول نقد شما به منظور سرمایه گذاری و یا پس انداز قطع خواهد شد. البته نرخ بهره بدهی هم می توان بسیار روی اهداف فرد تاثیر بگذارد و تصمیات او را در قبال پس انداز و سرمایه گذاری به چالش بکشد.

با این وجود داشتن یک سرمایه گذاری غیر ممکن که خیر اما می تواند دشوار و با سختی همراه باشد. اما در صورتی که یک سرمایه گذاری ایده آل و مناسب انجام پذیرد می تواند بدهی ها را صاف کرده و پس اندازی را هم برای فرد داشته باشد.

داشتن یک صندوق اضطراری

یکی از ستون فقرات هر برنامه مالی موفقی، صندوق اضطراری می باشد. با کمک یک صندوق اضطراری، شما نه تنها این امکان را دارید از برداشت جریان نقدی ماهانه خود به منظور پوشش هزینه های غیرمنتظره جلوگیری نمایید، بلکه می توانید از بدهکار شدن خود نیز جلوگیری نمایید.

در صورتی که مقدار قابل توجهی پول نقد به همراه دارید که برای موارد اضطراری کناری قرار داده اید، کارشناسان حداقل هزینه های 3 تا 6 ماهه را سفارش می نمایند تا بتوانید اقدام به اختصاص پول نقد به سبد سرمایه گذاری خود نمایید.

تحقیقات لازمه را انجام دهید.

درست است که باید آزادانه اطلاعات بسیاری را در مورد شروع سرمایه گذاری جمع آوری نمایید، اما باز هم باید با دقت تمام مسیر سرمایه گذاری خود را بپیمایید.

اینکه به دنبال یک سرمایه گذاری مناسب باشید به هیچ عنوان تایید نمی شود. چون هیچ سرمایه گذاری بدون ریسک نخواهد بود. پس اهداف سرمایه گذاری و تحمل ریسک خود را باید بالا برده و به خود کمک کنید تا بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

تلاش نمایید تمام سر و صدایی که در مورد سهام پرفروشی که در یک هفته 400 درصد افزایش داشتند، یا هر چه که آخرین مد سرمایه گذاری می باشد را از بین ببرید.

به سرمایه گذاری های بلند مدت و ثابت که با بازدهی محکم با نیازهای شخصی شما مطابقت دارد، بایستی پایبند باشید. همچنین با این عمل از کسانی که همچون دیوانه ها در حال خرید و فروش هر ایده جدید هستند، پیشی می توانید بگیرید.

us_hwrapper][/vc_column_inner]

شاید خواندن مطالب زیر برای شما جالب باشد:

چگونه میتوان سرمایه گذاری در بورس را شروع کرد؟

نحوه عملکرد اهرم در بازار فارکس

ارز دیجیتال شیبا چیست و چه کاربردی دارد؟

شروع سرمایه گذاری

چقدر پول نقد برای شروع سرمایه گذاری دارید.

شاید برای شما بیهوده به نظر بیاید، اما نمی توانید یک برنامه سرمایه گذاری موفق را شروع نمایید مگر آنکه مقداری پول به منظور سرمایه گذاری در بازار به همراه داشته باشید.

تمام امیدها، برنامه ریزی ها و رویاهای دنیا نمی توانند شما را به جایی برسانند مگر آنکه بتوانید به صورت فیزیکی بخشی از جریان نقدی خود را به سمت سبد سرمایه گذاری خود منحرف نمایید.

خبر خوبی که وجود دارد این است که برای شروع نمودن سرمایه گذاری به پول بسیاری احتیاج نخواهد بود. فقط کافی است کمی کمربند خود را سفت کنید، با این احتمال شما می توانید مقداری سرمایه برای شروع داشته باشید. حتی اگر شروع آن بسیار کم باشد.

ببینید برای شروع سرمایه گذاری حاضرید فداکاری نمایید.

در صورتی می توانید یک سبد سرمایه گذاری موفق بسازید که اول مایل باشید فداکاری باشید. هر چند یک نمونه کار خوب طراحی شده امکان دارد احتیاج به نگهداری بسیاری نداشته باشد، اما شما باید حداقل زمانی را به شکل فصلی، سالانه یا ماهانه اختصاص بدهید تا مطمئن گردید که نمونه کارها همچنان با احتیاج های شما مطابقت دارند یا خیر.

اما ممکن است بزرگترین قربانی از نظر به تاخیر انداختن ارضای فعلی به منظور احتیاج های بلند مدت باشد. شما بایستی بخواهید مقداری از پول خود را از چک حقوق ماهیانه خود به سمت سبد سرمایه گذاری خود سوق دهید، البته منظور این نیست که آن را صرف چیزهای رضایت بخش تر همچون: کالاهای مصرفی، تعطیلات، بیرون گردی و … کنید. اگر توانایی داشته باشید به این نوع از خود متعهد گردید، پس آماده می شوید تا سبد سرمایه گذاری خود را راه اندازی نمایید.

باید ریسک را درک کنید.

فرقی نمی کند حتی بهترین سرمایه گذاران در جهان هم هنگام سرمایه گذاری هر از چند گاهی ممکن است دچار ضرر گردند. این کار به ویژه در صورتی صادق می باشد که در سهام فردی اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

شما باید قبل از اینکه اقدام به شروع سرمایه‌ گذاری نمایید، باید از نظر ذهنی آمادگی کافی داشته باشید. چرا که حتی در بهترین زمان ها، برخی از سرمایه گذاری های ممکن است آنطور که مایل هستید انجام نشده و پیش نرود. همچنین شما باید به طور کامل درک نمایید که از دست دادن 10٪، 20٪ یا حتی بیشتر از ارزش پرتفوی خود به درستی چه احساسی خواهد داشت.

با کمک پر کردن یک پرسشنامه ریسک و همچنین گفتن این که اگر سرمایه گذاری های خود با ضرر کوتاه مدت قابل توجهی مواجه گردند، بسیار سهل می باشد، اما در اصل احساس احساساتی که با از دست دادن پول همراه می باشد، کاملاً متفاوت می باشد.

جمع بندی شروع سرمایه گذاری

چندی از شرکت های کارگزاری، حساب های «پول کاغذی» را ارائه می نمایند که در آن ها می توانید بدون استفاده از پول واقعی معامله انجام دهید تا بتوانید احساس فراز و نشیب دنیای سرمایه گذاری را درک کنید.

توجه داشته باشید این هنوز کاملاً شباهت به تجارت با پول خود نیست، اما می تواند راهی عالی و ایده آل برای حداقل درک اینکه از دست دادن پول چگونه ممکن است کمک کننده باشد.

برای ثبت نام در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
[/vc_row_inner]

آیا نیک اندیشان به جز دوره ارز دیجیتال، دوره های آموزشی دیگری در حوزه مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه مالی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از:

دوره فارکس ، دوره آموزش ارز دیجیتال ، دوره آموزش بورس

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب)

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
حساب کارگزاری چگونه کار می کند؟
نوشته بعدی
انواع بخیه چیست و مواد سازنده بخیه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image