چگونه می توان سرمایه گذاری در بورس را شروع کرد

چگونه می توان سرمایه گذاری در بورس را شروع کرد؟

سرمایه گذاری در بورس یکی از روش های مدرن کسب درآمد به شمار می رود. درست است که می گویند سرمایه گذاری در این فضا، می تواند سود قابل ملاحظه ای را نصیب سرمایه گذاران کند، اما موضوع مهمی که می باید به آن نیز توجه داشت، بالا بودن اطلاعات بورسی است. بعد از آنکه افراد شناخت کافی در مورد بازار بورس پیدا کردند، می توانند با سرمایه ای که در اختیار دارند سرمایه گذاری خود را شروع کنند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه چگونه در بورس سرمایه گذاری کنید، نکاتی را بیان کنیم.

روش های سرمایه گذاری در بورس

برای سرمایه گذاری در بازار بورس دو روش وجود دارد:

1-روش مستقیم

در روش مستقیمِ سرمایه گذاری در بورس، می بایست در ابتدا کد بورسی دریافت کرده و یک کارگزاری را انتخاب کنید.. این روش ریسک های خاص خود را داشته، نیاز به دانش و اطلاعات بورسی بالایی دارد و نظارت و مدیریت دارایی تان به صورت مستقیم به عهده خود شماست. اگر خواستید به روش مستقیم در بورس سرمایه گذاری کنید، به نکات زیر توجه و دقت داشته باشید:

  • دانش و اطلاعات خود را در رابطه با بورس افزایش دهید. دوره هایی که توسط موسسه های آموزشی معتبر برگزار می گردد، بهترین روش جهت افزودن اطلاعات می باشد.
  • با حداقل سرمایه، در بازار بورس حضور پیدا کنید. معامله کننده های حرفه ای به آماتورها توصیه می کنند با حداقل میزان بودجه در این بازار، سرمایه گذاری کنند.
  • انتخاب کارگزاری های برتر نیز ممکن است به شما در روند سرمایه گذاری کمک کند.

2-روش غیر مستقیم

دیگر روش سرمایه گذاری در بورس، سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم است. این روش، مناسب افرادی است که در مورد بورس اطلاعات کافی نداشته و نمی دانند برای کسب بیشترین سود چه کاری انجام دهند؛ این افراد اگر برای سرمایه گذاری به سراغ روش غیر مستقیم بروند، از حضور در بازار بورس سود می کنند و در ضمن، در دام ضررها و ریسک های مالی این بازار نیز نمی افتند. زیرشاخه های سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس به شرح زیر است:

  • یک روش سرمایه گذاری در بورس، حضور در صندوق درآمد ثابت است. از این روش به عنوان کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری یاد می کنند. دارایی این صندوق، سپرده بانکی و اوراق با درآمد ثابت است؛ به همین دلیل برای آماتورها و کسانی که از بورس وحشت دارند، گزینه خوبی جهت سرمایه گذاری به نظر می رسد.
  • صندوق های سهامی، دیگر روش سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس است. این صندوق ها برای کسانی که ریسک پذیری بالایی دارند، اما دانش کافی برای حضور در بورس را ندارند، جذاب به نظر می رسد.
  • سبد گردانی نیز از دیگر روش های سرمایه گذاری در بورس می باشد. در این روش، شرکت هایی که از سازمان بورس مجوز دارند، سبدی اختصاصی از سهام را به سرمایه گذار ارائه می کنند.
روش های سرمایه گذاری در بورس

آیا سرمایه گذاری کردن در بورس خوب است؟

یکی از سوالاتی که در زمینه سرمایه گذاری در بورس زیاد پرسیده می شود این است که آیا اساسا سرمایه گذاری در این بازار خوب است؟ بدون شک در جریان هستید که بازارهای زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد؛ مانند: مسکن، دلار، سکه، طلا، پس انداز پول در بانک و غیره. بازار بورس نیز یکی از روش های سرمایه گذاری است و به دلیل مزیت هایی که دارد، در مقایسه با سایر روش هایی که ذکر کردیم، بستر مناسب تری را برای افراد جهت کسب سود فراهم می کند.

یکی از مزیت های سرمایه گذاری در بورس، عدم محدودیت در میزان سرمایه گذاری است؛ سرمایه گذاران از مبالغ بسیار کم تا مبالغ بسیار زیادی می توانند در بازار بورس سرمایه گذاری کنند. دیگر مزیت بازار بورس قابلیت نقد شدن آن در کوتاه ترین زمان ممکن است. اگر به عنوان مثال، ملکی را در اختیار داشته و بخواهید پول آن را زنده کنید، می باید چند روز تا چند ماه و گاهی تا چند سال صبر کنید و این در حالی است که در بازار سهام، سرعت نقدشوندگی بالاست. بالا بودن سرعت نقدشوندگی در بازار بورس یکی از امتیازات سرمایه گذاری در بازار سهام است.

حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

برای سرمایه گذاری در بازار بورس هیچ حداقلی وجود ندارد؛ اینکه شما چه میزان سرمایه برای حضور در بورس در نظر گرفته اید، مساله ای است شخصی و به خود شما ارتباط دارد و هیچ عامل و فاکتور خارجی نمی تواند شما را مجبور کند بیش از میزانی که در نظر دارید، برای سرمایه گذاری در این بازار در نظر بگیرید؛ برای مثال، می توانید با مبلغ 100 هزار تومان و یا ده ها میلیارد تومان در بورس سرمایه گذاری کنید.

دقت داشته باشید، یکی از مزیت هایی که برای سرمایه گذاری در بورس عنوان می کنند، عدم محدودیت در میزان سرمایه گذاری است. شاید مبالغ پایین سرمایه گذاری در این فضا از نظر بسیاری افراد دور از ذهن و باورنکردنی به نظر آید، اما این، مساله مهمی نیست و شما می توانید با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید برای سرمایه گذاری اقدام کنید. تنها نکته مهمی که می بایست به آن دقت داشته و از کنار آن بی تفاوت رد نشوید، داشتن اطلاعات کافی برای سرمایه گذاری در بازار بورس و دیگر بازارهای مالی دنیاست.

حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است

جمع بندی

سرمایه گذاری در بورس موضوعی بود که ما در این مقاله در مورد آن با شما صحبت کردیم. اغلب کسانی که به دنبال یک راه دوم و یا سوم برای کسب درآمد می گردند، با توجه به آنچه که ما در این مقاله اشاره کردیم، می توانند در بورس حضور پیدا کرده و سرمایه گذاری کنند. اگر حس می کنید ریسک پذیر هستید و توان و قدرت لازم برای سرمایه گذاری به صورت مستقیم را دارید، توصیه می کنیم در دوره بورس نیک اندیشان شرکت کنید. این دوره توسط اساتید حرفه ای و تریدرهایی تدریس می گردد که خود سالهاست در بازار بورس حضوری موفق دارند؛ تصور می کنیم همین موضوع برای آنکه به شما ثابت شود این دوره با نکات مهارت محور فراوانی همراه است، کافی به نظر می رسد.

برای ثبت نام در دوره آموزش بورس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش بورس نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

باید بدانید اگر در انتهای دوره احساس کردید، باید در جلسات بیشتری شرکت کنید تا مفاهیم کل دوره را به طور کامل یاد بگیرید، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای دوباره در دوره جدید شرکت کنید و سر کلاس حاضر شوید و همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره ارز دیجیتال ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه بازار های مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه بازار های مالی و سرمایه گذاری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره فارکس ، دوره ارز دیجیتال (بیت کوین) 

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
اردر ترس و اردر حمایت در بورس چیست؟
نوشته بعدی
ثبت شرکت چگونه است؟ ( شرایط ثبت شرکت در ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image