هزینه دوره تکنسین داروخانه

هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1400:

برای اینکه فردی بتواند فعالیت خود را در داروخانه ها به عنوان تکنسین داروخانه آغاز کند باید در ابتدای امر دوره آموزشی تکنسین داروخانه را سپری کند. هزینه دوره تکنسین داروخانه در موسسه های مختلف ، متفاوت است. این دوره ها توسط سازمان جهاد دانشگاهی، مجتمع فنی، سازمان نظام پرستاری و موسسه های آزاد همچون موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان برگزار میشود.

معمولا افراد برای شرکت در این دوره ها به دنبال جایی هستند که بهترین آموزش را بتوانند فرا بگیرند و ترجیح میدهند هزینه دوره تکنسین داروخانه نیز مناسب ترین حالت ممکن باشد.

در این مقاله به صورت تخصصی به موضوع شغل تکنسین داروخانه و هزینه دوره تکنسین داروخانه میپردازیم.

تکنسین داروخانه کیست؟

تکنسین داروخانه فردی آموزش دیده است که وظیفه آن کمک کردن به داروساز ، سرعت بخشیدن به کارهای مربوط به داروخانه و خدمات رساندن به مشتری های داروخانه میباشد.

به طور کلی تکنسین داروخانه باید زیر نظر یک داروساز با تجربه و کاربلد کار کند و به تنهایی توانایی اداره و پاسخ گویی به سوالات مشتری را ندارد، زیرا داروخانه و به طور کلی شغل هایی که با سلامت مردم در ارتباط مستقیم هستند باید تنها توسط کسانی که در این رشته ها درس خوانده اند و آموزش دیده اند اداره شود و تصمیم های اشتباه توسط کسانی که اطلاعات کافی در مورد داروسازی ندارند میتواند آسیب های جدی به مردم برساند، بنابراین همیشه تکنسین داروخانه باید زیر نظر داروساز کار خود را انجام دهد.

تکنسین داروخانه میتواند در داروخانه ها، مراکز خانه سالمندان ، شرکت های بیمه و شرکت های دارویی به عنوان عضوی از تیم بهداشت و سلامت فعالیت خود را انجام دهد.

تکنسین داروخانه وظایف متعددی دارد که به طور کلی میتوان گفت کمک و دستیار داروساز است و در انجام کارهای مربوط به داروخانه به داروساز کمک میکند و عدم حضور تکنسین در داروخانه میتواند بسیار آسیب زننده و زمان بر باشد.

بنابراین فعالیت در این رشته بدون آموزش عملی و تئوری در دوره های آموزشی تخصصی غیرممکن است. این دوره ها به صورت تخصصی و توسط اساتید و مدرسین با تجربه اداره میشوند. هزینه دوره تکنسین داروخانه نیز با توجه به شرایط تدریس میتواند متفاوت باشد.

هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1400

وظایف تکنسین داروخانه چیست؟

تکنسین داروخانه باید قدرت مدیریت بالایی در عرضه خدمات به مشتری را داشته باشد و بتواند خدمات درست و کاملی به مشتری عرضه کند. همچنین باید بر قیمت و پرداخت دارو ها نظارت داشته باشد، اطلاعات کافی و مورد نیاز در رابطه با بیمه را داشته باشد ، نام تمامی دارو ها را بداند تمام شکل های مختلف دارو ها را بلد باشد و نام تجاری دارو ها را بداند.

باید اطلاعات کافی راجب به دارو ها را بداند تا بتواند خدمات درستی به مشتری داده و در صورتی که مشتری سوالی بپرسد بتوانند توضیحات مناسبی ارائه کند، بیماری های مختلف را بشناسد و اطلاعات کافی در این مورد داشته باشد.

همچنین باید بتواند در ساختن داروها به دکتر داروساز کمک کند، اعتبار و صحت نسخه ها را بررسی و تایید کند، بداند از چه دارویی باید چگونه نگه داری کند تا دارو خراب نشود، بلد باشد چگونه دارو ها را بسته بندی کند و اطلاعات مربوط به هر دارو را بنویسد.

به علاوه در صورتی که بیمار خواهان توضیحاتی در مورد دارو یا مکمل ها یا لوازم آرایشی میشود، تکنسین داروخانه باید بتواند توضیحات مناسب و درستی به مشتری بدهد و پاسخگویی کاملی داشته باشد.

در برخی مواقع پیش می آید که بیماران شکایاتی در خصوص با خدمات رسانی پرسنل داروخانه دارند، در این صورت تکنسین داروخانه وظیفه دارد این شکایات را مورد بررسی قرار دهد و از صحت شکایات اطمینان حاصل کند.

به علاوه تکنسین داروخانه باید مهارت های اجتماعی قوی داشته باشد و بتواند به راحتی با دیگران در محل کار خود تعامل داشته باشد.

کاهش تلفات ناشی از مصرف خودسرانه دارو.

هزینه دوره داروخانه

مزایای استفاده از افراد دارای مهارت های تخصصی یعنی تکنسین های داروخانه، به جای افرادی که آموزش تخصصی ندیده اند:

بهره مندی از اطلاعات مربوط به داروها و نحوه استفاده آنها.

کاهش خطرات ناشی از مصرف داروها.

کاهش خطای کارکنان داروخانه.

افزایش رضایت مندی مراجعه کنندگان.

افزایش مشتری.

کاهش شکایات.

کاهش خطاهای احتمالی در جمع آوری و تحویل داروها.

افزایش رضایت مندی در جامعه نسبت به خدمات ارائه شده در رابطه با سلامت افراد جامعه.

کاهش تلفات ناشی از مصرف خودسرانه دارو.

یک فرد برای یادگیری و فراگیری مهارت های لازم در این خصوص باید دوره تکنسین داروخانه را سپری کند، که معمولا به دو صورت تئوری و عملی برگزار میشود.

این دوره ها به دو صورت مقدماتی و پیشرفته تقسیم میشوند. در این دوره ها آنچه که یک تکنسین برای کار در داروخانه و ارائه ی خدمات نیاز دارد در ارتباط با نسخه ها، داروها و مکمل ها را در بر میگیرد.

اگر بخواهیم این شغل را از نظر بازار کار مورد بررسی قرار دهیم میتوان گفت که از جمله شغل هایی است که بازار کار وسیعی دارد، زیرا همه روزه در همه جای کشور، با توجه به نیاز ویژه ای که در این خصوص برطرف میشود، داروخانه تاسیس میشود. که با توجه به مزایایی که یک تکنسین داروخانه ، برای بیماران و در نهایت سلامت جامعه دارد ، ایجاب میکند که هر داروخانه حدودا به 8 تکنسین نیاز داشته باشد و عملا وجود یک داروخانه بدون تکنسین داروخانه، بی فایده است و حتی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری وارد شود.

این شغل هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است و از لحاظ جنسیتی تفاوتی وجود ندارد، که این موضوع یکی دیگر از دلایلی است که این شغل را پرطرفدار میکند. بنابراین میتوان گفت با توجه به کارایی و پرطرفدار بودن این شغل هزینه دوره تکنسین داروخانه ، ارزش ثبت نام در این دوره و درامدزایی از این شغل را دارد.

هدف نهایی هر جامعه در بخش سلامت ، ارتقا سطح سلامت جامعه است و اینکه افراد جامعه در بهبودی و سلامت برای پیشرفت جامعه خود در حرکت باشند، موضوعی است که در بطن تلاش ها و اهداف هر جامعه ای نهفته است. وجود افرادی از جمله تکنسین داروخانه، البته با گذراندن دوره های علمی استانداردف میتواند به این هدف جامه عمل بپوشاند.

موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان ، یکی از موسسه هایی است که این دوره ها را با استفاده از مجرب ترین مدرسین و جدید ترین روش های تدریس و به روز ترین اطلاعات برگزار میکند. به علاوه هزینه دوره داروخانه موسسه نیک اندیشان بسیار مناسب است و همین موضوع باعث شده این دوره ها در این موسسه بسیار پرطرفدار باشند.

نوشته قبلی
دوره تعمیرات پکیج ( آموزش 0 تا 100 )
نوشته بعدی
ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image