هزینه دوره تکنسین داروخانه

هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1401:

برای اینکه فردی بتواند فعالیت خود را در داروخانه ها به عنوان تکنسین داروخانه آغاز کند باید در ابتدای امر دوره آموزشی تکنسین داروخانه را سپری کند. هزینه دوره تکنسین داروخانه در موسسه های مختلف ، متفاوت است. این دوره ها توسط سازمان جهاد دانشگاهی، مجتمع فنی، سازمان نظام پرستاری و موسسه های آزاد همچون موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان برگزار میشود.

معمولا افراد برای شرکت در این دوره ها به دنبال جایی هستند که بهترین آموزش را بتوانند فرا بگیرند و ترجیح میدهند هزینه دوره تکنسین داروخانه نیز مناسب ترین حالت ممکن باشد.

در این مقاله به صورت تخصصی به موضوع شغل تکنسین داروخانه و هزینه دوره تکنسین داروخانه میپردازیم.

تکنسین داروخانه کیست؟

تکنسین داروخانه فردی آموزش دیده است که وظیفه آن کمک کردن به داروساز ، سرعت بخشیدن به کارهای مربوط به داروخانه و خدمات رساندن به مشتری های داروخانه میباشد.

به طور کلی تکنسین داروخانه باید زیر نظر یک داروساز با تجربه و کاربلد کار کند و به تنهایی توانایی اداره و پاسخ گویی به سوالات مشتری را ندارد، زیرا داروخانه و به طور کلی شغل هایی که با سلامت مردم در ارتباط مستقیم هستند باید تنها توسط کسانی که در این رشته ها درس خوانده اند و آموزش دیده اند اداره شود و تصمیم های اشتباه توسط کسانی که اطلاعات کافی در مورد داروسازی ندارند میتواند آسیب های جدی به مردم برساند، بنابراین همیشه تکنسین داروخانه باید زیر نظر داروساز کار خود را انجام دهد.

تکنسین داروخانه میتواند در داروخانه ها، مراکز خانه سالمندان ، شرکت های بیمه و شرکت های دارویی به عنوان عضوی از تیم بهداشت و سلامت فعالیت خود را انجام دهد.

تکنسین داروخانه وظایف متعددی دارد که به طور کلی میتوان گفت کمک و دستیار داروساز است و در انجام کارهای مربوط به داروخانه به داروساز کمک میکند و عدم حضور تکنسین در داروخانه میتواند بسیار آسیب زننده و زمان بر باشد.

بنابراین فعالیت در این رشته بدون آموزش عملی و تئوری در دوره های آموزشی تخصصی غیرممکن است. این دوره ها به صورت تخصصی و توسط اساتید و مدرسین با تجربه اداره میشوند. هزینه دوره تکنسین داروخانه نیز با توجه به شرایط تدریس میتواند متفاوت باشد.

هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1400

وظایف تکنسین داروخانه چیست؟

تکنسین داروخانه باید قدرت مدیریت بالایی در عرضه خدمات به مشتری را داشته باشد و بتواند خدمات درست و کاملی به مشتری عرضه کند. همچنین باید بر قیمت و پرداخت دارو ها نظارت داشته باشد، اطلاعات کافی و مورد نیاز در رابطه با بیمه را داشته باشد ، نام تمامی دارو ها را بداند تمام شکل های مختلف دارو ها را بلد باشد و نام تجاری دارو ها را بداند.

باید اطلاعات کافی راجب به دارو ها را بداند تا بتواند خدمات درستی به مشتری داده و در صورتی که مشتری سوالی بپرسد بتوانند توضیحات مناسبی ارائه کند، بیماری های مختلف را بشناسد و اطلاعات کافی در این مورد داشته باشد.

همچنین باید بتواند در ساختن داروها به دکتر داروساز کمک کند، اعتبار و صحت نسخه ها را بررسی و تایید کند، بداند از چه دارویی باید چگونه نگه داری کند تا دارو خراب نشود، بلد باشد چگونه دارو ها را بسته بندی کند و اطلاعات مربوط به هر دارو را بنویسد.

به علاوه در صورتی که بیمار خواهان توضیحاتی در مورد دارو یا مکمل ها یا لوازم آرایشی میشود، تکنسین داروخانه باید بتواند توضیحات مناسب و درستی به مشتری بدهد و پاسخگویی کاملی داشته باشد.

در برخی مواقع پیش می آید که بیماران شکایاتی در خصوص با خدمات رسانی پرسنل داروخانه دارند، در این صورت تکنسین داروخانه وظیفه دارد این شکایات را مورد بررسی قرار دهد و از صحت شکایات اطمینان حاصل کند.

به علاوه تکنسین داروخانه باید مهارت های اجتماعی قوی داشته باشد و بتواند به راحتی با دیگران در محل کار خود تعامل داشته باشد.

کاهش تلفات ناشی از مصرف خودسرانه دارو.

هزینه دوره داروخانه

هزینه دوره تکنسین داروخانه و ثبت نام دوره تکنسین داروخانه

هزینه دوره تکنسین داروخانه یکی از مسائلی است که قبل از ثبت نام در دوره تکنسین می بایست  مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد. موسسه های آموزشی که در حال برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه هستند، هزینه های متفاوتی از مهارت جویان و علاقمندان به شرکت در این دوره دریافت می کنند. نکته مهم در خصوص هزینه، تناسب شهریه دوره با تمام سرفصل های عنوان شده در دوره و مدرک ارائه شده بعد از پایان دوره است.

اگر قرار است هزینه بالایی برای شرکت در کلاس پرداخت کنید، اما مباحث به صورت ناقص ارائه شوند و یا مدرک، اعتبار بالایی نداشته باشد، بهتر است بودجه خود را هدر نداده و در موسسه هایی ثبت نام کنید که می توانند دوره ای با کیفیت برگزار کنند. شرایط ثبت نام دوره تکنسین داروخانه در برخی مراکز بسیار راحت و ایده آل به نظر می رسد و این بهترین فرصت برای کسانی که به شغل تکنسین دارویی علاقه فراوانی دارند.

هزینه دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی

هزینه دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی موضوع دیگری است که قصد داریم در خصوص آن نکاتی را ارائه کنیم. جهاد دانشگاهی یکی از نهادهایی است که در حوزه های مختلف اقدام به برگزاری دوره های متفاوت آموزشی می کند. این نهاد در اکثر شهرهای ایران شعبات فعالی داشته و به همین دلیل، فرصت شرکت در دوره های آموزشی برای اغلب افراد فراهم شده است.

افرادی که دوره های تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی شرکت می کنند، می باید شهریه تعیین شده را به صورت یکجا پرداخت کنند و این موضوع برای کسانی که از نظر مالی در شرایط خوبی به سر نمی برند، با سختی ها و مشکلاتی همراه است.

در انتهای دوره نیز یک مدرک قابل استعلام از مراکز داخلی کشور به شما اهدا خواهد شد. اگر به دنبال یافتن یک شغل مناسب در کشورهای خارجی هستید و می خواهید مقدمات مهاجرت را فراهم کنید، توصیه می کنیم در دوره تکنسین موسسه هایی شرکت کنید که یک مدرک معتبر بین المللی به شما اهدا می کنند.

اعتبار مدرک تکنسین داروخانه

هزینه دوره تکنسین داروخانه به هیچ عنوان روی اعتبار مدرک تکنسین داروخانه تاثیری ندارد. برخی موسسه های آموزشی با عنوان اهدای مدرک معتبر، هزینه های بالایی از مهارت جو دریافت می کنند و این در حالی است که مدرک اهدا شده، تنها از مراکز داخلی کشور اعتبار داشته و نمی توان به عنوان یک مدرک معتبر بین المللی از آن یاد کرد. تعداد موسساتی که مدرک معتبر صادر می کنند، در کشور کم نیست و فقط کافی است وقت گذاشته و موسسه هایی را انتخاب کنید که معتبر به نظر می رسند.

همان طوری که در فوق نیز اشاره کردیم اگر بتوانید یک مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید، احتمال آنکه کشورهای نیازمند شغل تکنسین داروخانه شما را جذب کنند افزایش پیدا خواهد کرد. اگر سایر شرایط مورد نیاز برای مهاجرت را داشته باشید، می توانید در یک کشور خارجی برای داشتن آینده ای روشن و نویدبخش تلاش کنید. برخی از کشورهای مهاجرپذیر می توانند شرایط اقامت دائم را برای شما فراهم کنند؛ البته به این شرط که یک مدرک معتبر در اختیار داشته و آن را ارائه کنید.

ثبت نام تکنسین داروخانه در 1401

مزایای استفاده از افراد دارای مهارت های تخصصی یعنی تکنسین های داروخانه، به جای افرادی که آموزش تخصصی ندیده اند:

بهره مندی از اطلاعات مربوط به داروها و نحوه استفاده آنها.

کاهش خطرات ناشی از مصرف داروها.

کاهش خطای کارکنان داروخانه.

افزایش رضایت مندی مراجعه کنندگان.

افزایش مشتری.

کاهش شکایات.

کاهش خطاهای احتمالی در جمع آوری و تحویل داروها.

افزایش رضایت مندی در جامعه نسبت به خدمات ارائه شده در رابطه با سلامت افراد جامعه.

کاهش تلفات ناشی از مصرف خودسرانه دارو.

یک فرد برای یادگیری و فراگیری مهارت های لازم در این خصوص باید دوره تکنسین داروخانه را سپری کند، که معمولا به دو صورت تئوری و عملی برگزار میشود.

این دوره ها به دو صورت مقدماتی و پیشرفته تقسیم میشوند. در این دوره ها آنچه که یک تکنسین برای کار در داروخانه و ارائه ی خدمات نیاز دارد در ارتباط با نسخه ها، داروها و مکمل ها را در بر میگیرد.

اگر بخواهیم این شغل را از نظر بازار کار مورد بررسی قرار دهیم میتوان گفت که از جمله شغل هایی است که بازار کار وسیعی دارد، زیرا همه روزه در همه جای کشور، با توجه به نیاز ویژه ای که در این خصوص برطرف میشود، داروخانه تاسیس میشود. که با توجه به مزایایی که یک تکنسین داروخانه ، برای بیماران و در نهایت سلامت جامعه دارد ، ایجاب میکند که هر داروخانه حدودا به 8 تکنسین نیاز داشته باشد و عملا وجود یک داروخانه بدون تکنسین داروخانه، بی فایده است و حتی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری وارد شود.

این شغل هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است و از لحاظ جنسیتی تفاوتی وجود ندارد، که این موضوع یکی دیگر از دلایلی است که این شغل را پرطرفدار میکند. بنابراین میتوان گفت با توجه به کارایی و پرطرفدار بودن این شغل هزینه دوره تکنسین داروخانه ، ارزش ثبت نام در این دوره و درامدزایی از این شغل را دارد.

هدف نهایی هر جامعه در بخش سلامت ، ارتقا سطح سلامت جامعه است و اینکه افراد جامعه در بهبودی و سلامت برای پیشرفت جامعه خود در حرکت باشند، موضوعی است که در بطن تلاش ها و اهداف هر جامعه ای نهفته است. وجود افرادی از جمله تکنسین داروخانه، البته با گذراندن دوره های علمی استانداردف میتواند به این هدف جامه عمل بپوشاند.

موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان ، یکی از موسسه هایی است که این دوره ها را با استفاده از مجرب ترین مدرسین و جدید ترین روش های تدریس و به روز ترین اطلاعات برگزار میکند. به علاوه هزینه دوره داروخانه موسسه نیک اندیشان بسیار مناسب است و همین موضوع باعث شده این دوره ها در این موسسه بسیار پرطرفدار باشند.

برای ثبت نام در دوره آموزش تکنسین داروخانه نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره داروخانه ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره طب سنتی، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیر موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه کامپیوتر

دوره طراحی سایت ، دوره سئو ، دوره آموزش اتوکد ، دوره آموزش تری دی مکس (3D MAX)

نوشته قبلی
دوره تعمیرات پکیج ( آموزش 0 تا 100 )
نوشته بعدی
ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400

10 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image