چگونه تکنسین داروخانه شوم؟

چگونه تکنسین داروخانه شویم؟ (هر آنچه که برای تکنسین داروخانه شدن نیاز دارید)

امروز اینجاییم تا در این مقاله به این سوال عزیزان جواب دهیم که تکنسین داروخانه شدن چه مراحلی دارد؟ داروخانه کاری مرتبط با سلامت و بهداشت وزندگی انسان هاست. هر کاری که مرتبط با جان انسان ها باشد، نهادی برای بررسی و نظارت با آن کار به طور منظم و مرتب بر کارکنان و محل کار را برعهده می گیرد.

برای داروخانه ناظرهای سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این کار را برعهده گرفته اند. هر داروخانه یک موسس، یک مسئول فنی،چند نفر تحت عنوان های دستیار داروساز،حسابدار، تکنسین داروخانه فعالیت می کند.

افرادی که با کار دارو و تحویل آن مشغول هستند باید تخصص و علم آن را داشته باشند. برای این کار داروساز ها در دانشگاه تخصص ترکیب دارو ها برای رسیدن به ترکیب بهینه برای کاهش درد یا درمان و پیشگیری از بیماری را کسب می کنند.

مسئول فنی معمولا همان داروساز است که در آن جا مشغول به کار است. ولی تکنسین داروخانه در دانشگاه دوره نمی بیند. اصل وجود تکنسین های داروخانه مبنی بر انجام کار هایی نظیر تحویل دارو، نوشتن اطلاعات دارو و برطرف کردن نیاز های مشتریان است. که در این مطلب به بهترین راه‌های ممکن برای تکنسین داروخانه شدن اشاره خواهیم کرد.

چگونگی تکنسین داروخانه شدن

افراد متقاضی برای تکنسین داروخانه شدن، باید در دوره هایی که مراکز مجاز برگزار می کنند شرکت کرده و آن دوره را بگذرانند، تا بتوانند علم داروشناسی، توانایی خوانش نسخه ها، آشنایی با قوانین بیمه، و انواع محصولات بهداشتی غیر دارویی را بشناسند و بتوانند در داروخانه ها به کار مشغول شوند.

کارآموزان با شرکت در دوره چگونگی تکنسین داروخانه شدن، می توانند با شکل دارو ها دسته بندی دارو ها، داروهای شیمیایی، دارو های گیاهی، مواد آرایشی و بهداشتی آشنا شوند. این شغل نیاز به حوصله زیاد و توانایی سرپا ایستادن، ارتباط قوی با مشتری، و مهارت های رایانه ای ومحاسباتی را نیاز دارد.

کسانی که این دوره را می گذرانند می توانند در داروخانه های شهری،بیمارستانی،روستایی، مراکز درمانیو کلینیک های شبانه روز و همچنین در خانه های سالمندان مشغول به کار شوند. برای حضور در دوره های تکنسین داروخانه شدن باید حداقل دیپلم داشته باشید تا بتوانید به راحتی برخی درسها را فرا بگیرید.

برخی مهارت های مورد نیاز برای تکنسین داروخانه شدن عبارتند از:

1.مهارت ارتباطی: شما با داشتن مهارت ارتباطی قوی با مشتری می توانید رضایت و نظر او را جلب کرده و در دفعه های بعدی نیز اورا به مشتری ثابت داروخانه تبدیل نمایید.

2.مهارت شنیداری:این مهارت یکی از موردنیاز ترین مهارت ها برای تبدیل شدن به یک تکنسین خوب و مجرب است.شما با خوب گوش دادن به حرف های مشتری و یا بیمار نیاز های اورا تشخیص داده و در کمال احترام نیاز های اورا رفع می کنید.

3.مهارت ریاضی: این مهارت در همه کار ها بسیار مورد نیاز است.مهارت ریاضی به صورت تخصصی برای شما لازم نیست منظور این است که شما با آشنایی با ریاضی بتوانید هزینه ها دارو ها را به سرعت حساب کنید و آن هارا از مشتری دریافت کرده و بقیه پول او را به او بگردانید و بتوانید درصد بیمه را از او کسر کرده و در بیمه ذکر کنید. به صورت کلی تکنسین داروخانه نیاز ضروری به این موضوع ندارد اما داشتن این مهارت مزیت محسوب میشود.

4.مهارت مدیریت: شما به عنوان تکنسین باید بتوانید مهارت مدیریتی داشته و درصورت صلاح دید صاحب کسب و کار بتوانید دیگر کارمندان داروخانه را مدیریت کنید. هم اکنون با شیوع بیماری کرونا و بسته شدن دانشکده ها، این دوره ها به صورت مجازی برگزار میگردند و شما با ثبت نام در این دوره ها وانجام تمرینات و با گذراندن دوره داروخانه وارد دوره کاراموزی می شوید و تکنسین داروخانه شدن را می آموزید.

تکنسین داروخانه کیست

هزینه دوره های تکنسین داروخانه چقدر است؟

اگر برای دریافت پاسخ سوال، چگونه تکنسین داروخانه شویم، اشتیاق زیادی دارید، احتمالا در مورد هزینه دوره هایی که در این رابطه برگزار می گردد، نگرانی ها و دغدغه هایی دارید. شما برای آنکه با مناسب ترین هزینه، اطلاعات خود را در مورد تکنسین داروخانه افزایش دهید، راه های زیادی پیش روی دارید. یکی از این راه ها، مراجعه به موسساتی است که هزینه دوره را به دلیل پایین بودن سطح کیفی آموزش ها، ارزان در نظر گرفته اند. روش دیگر، مراجعه به موسساتی است که متناسب با کیفیت آموزش، اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار داده و علاوه بر آن، به دلیل اهداف شایسته ای که برای خود تعریف کرده اند، سعی می کنند در مقایسه با سایر موسسات آموزشی، هزینه پایینی را دریافت کنند. روش دوم برای تمامی کسانی که برای وقت خود و هزینه ای که برای کلاس اختصاص داده اند، ارزش قائل هستند، بهترین روش بوده و از همه نظر کامل و جامع می باشد. مهارت جویانی که نمی توانند هزینه کلاس را به صورت یکجا پرداخت کنند، می توانند به هلدینگ های آموزشی مراجعه کنند که امکان دریافت شهریه به صورت قسطی را دارند.

آیا با داشتن مدرک تکنسین داروخانه می توان مهاجرت کرد؟

سوال دیگری که ممکن است برای برخی علاقه مندان تکنسینی داروخانه به وجود آید این است که آیا با داشتن مدرک تکنسین داروخانه می توان قدم های ابتدایی برای مهاجرت را برداشت یا خیر. اگر بخواهید به یکی از کشورهایی که نیاز مبرم به تکنسین داروخانه دارند، مهاجرت کنید و در این حیطه مشغول به کار شوید، در ابتدا می بایست، شرایط لازم برای مهاجرت را فراهم کنید. یکی از شروط مهاجرت، ارائه یک مدرک معتبر و داشتن سابقه کاری مرتبط است. اصولا کشورهایی که در بخش درمان و یا قسمت هایی مانند داروخانه کمبود نیرو دارند، از افرادی که به صورت حرفه ای در حوزه تکنسین داروخانه کار کرده اند، استقبال کرده و آنها را با روی باز پذیرش می کنند.

چگونه تکنسین داروخانه شویم؟

چگونه تکنسین داروخانه شویم؟ به نظر شما چگونه می توان به یک تکنسین داروخانه حرفه ای تبدیل شد؟ تنها پاسخی که می توان در جواب این سوال ارائه کرد، شرکت کردن در دوره های مرتبط در موسسات معتبر است. توجه داشته باشید علاوه بر شرکت در دوره ها، می بایست به موضوعات دیگر نیز دقت کنید و آنها را در کار خود لحاظ کنید. یکی از صفات بارز تکسین های موفق، صبر و حوصله فراوان است. دوستانه به شما توصیه می کنیم، اگر به این شغل علاقه ندارید و تنها برای کسب درآمد و نبود کار مناسب می خواهید در دوره های مرتبط شرکت کنید، بهتر است کار دیگری را بیابید و در آن مشغول به کار شوید.

یکی از فرصت های شغلی تکنسین های داروخانه، کار کردن در داروخانه هاست؛ داروخانه ها یکی از شلوغ ترین محیط های کاری به شمار می روند و افرادی که تردد زیاد در این محیط و نوع مراجعه کنندگان، کلافه شان می کند، نمی توانند در این شغل، به شکلی موفقیت آمیز ظاهر شوند. کار در این فضا به صبر و حوصله زیادی نیازمند بوده و بهتر است کسانی که از این صفت بی بهره هستند، در دوره های تکنسین داروخانه شرکت نکنند.

دارو شناسی توسط تکنسین داروخانه

مزایای دوره تکنسین داروخانه در نیک اندیشان و دیگر موسسات

مزایای موجود برای تکنسین ها:

1.قبل از برگزاری دوره های تکنسین داروخانه شدن بسیاری از نسخه پیچ ها به صورت تجربی و درطول سالیان آشنایی با داروها را به دست می آوردند و فاقد هر گونه مدرکی برای اثبات علم خود بودند و شاید نمی توانستند به دلیل مشغله کاری در داروخانه از دکتر داروساز یا بقیه تکنسین های با تجربه داروخانه بپرسند.

2.در این دوره آن ها می توانند افراد شبیه به هم در این دوره را پیدا کنند و با ان ها ارتباط گیرند و به رشد شغلی خود به طور دائم به هم کمک کنند.

3.داشتن مدرکی معتبر و زیر نظر وزارت، سبب می شود آن ها به هر جا که روند با سابقه شغلی خود خیلی راحت پله های ترقی را بپیمایند.

مزایا برای نظام سلامت کشور:

1.شرکت کنندگان در دوره تکنسین داروخانه شدن و قبول شوندگان آن با توجه به این که آموزش ها و تمرین های زیادی دیده اند درصد اشتباه بسیار کمتری دارند.

2.قبول شدگان این دوره با توجه به این که از قشر فرهیخته کشور هستند و به قوانین نظام سلامت و کشور احترام می گذارند، تخلفات به مراتب کمتری انجام میدهند.

3.تکنسین ها با دیدن نظام سلامت و علم پشت آن دیگر به صورت خودسرانه به خود و اطرافیان خود دارو تجویز نمی کنند چرا که حالا با عوارض آن ها اشنایی کامل دارند.

مزایا برای داروخانه و صاحب کسب وکار

1.با افزایش اطلاعات تکنسین های داروخانه آن ها کمتر دچار خطا شده و شکایت ها از داروخانه به حداقل خواه رسید.

2.با داشتن این کارمندان که اطلاعات مد نظر و لازم را دارند و دوره های تکنسین داروخانه شدن را گذرانده اند، کار بسیار راحت تر بوده و بسیار سریع تر از دیگران می توانند به کار بپردازند و رضایت مشتریان را بیشتر جذب می کنند.

 

مقدار زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره مقدماتی تکنسین دارو خانه شدن

شما برای گذراندن دوره مقدماتی تکنسین دارو خانه به مدت زمان کمی نیاز دارید. مدت زمان لازم برای گذراندن این دوره در حدود 8 هفته است که اکثر دوره ها بین 1.5 تا 2 ماه وقت شما از می گیرند.

این دوره فشرده بوده ولی بسیار مفیدند چرا که استاد شما خود فردی اشنا به این کار است. کل طول دوره معمولا در حدود 80 ساعت است که در آخر مدرک شرکت در دوره مانند مدرک بین المللی داروخانه (مدرک URS انگلستان) و مدرک دانشگاهی قابل استعلام در موسسه نیک اندیشان نیز به شما اهدا می گردد.

هزینه این دوره بسیار کم بوده به صورتی که در صورت مشغول به کار شدن شما با حقوق دو ماه اول خود پول صرف شده در دوره را به دست می آوردید. هزینه این دوره چیزی در بین 1.5 تا 2 میلیون تومان است. ولی در نیک اندیشان با مبلغ 980 هزار تومان برگذار می شود.

دوره پیشرفته

پیش نیاز این دوره پیشرفته داروخانه، دوره مقدماتی است.این دوره حدود 130 ساعت وقت برده ولی دارای هزینه بالاتری است. این هزینه معمولا بین 15 تا 20 میلیون تومان متغیر است.

برای ثبت نام در دوره تکنسین داروخانه نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش تکنسین داروخانه نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید.

همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره داروخانه ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره طب سنتی، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیر موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره فیلمبرداری و دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
نسخه خوانی چیست؟
نوشته بعدی
مدرک urs انگلستان چیست و چگونه می توانم این مدرک را دریافت کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image