راجع به استخدام کمک پرستار در ترکیه چه می دانید؟

حقوق کمک پرستار در ترکیه چقدر است؟⭐بررسی کامل

دوره کمک پرستاری برای افرادی ایجاد شده است که تمایل دارند در کنار پرستارها، در بیمارستان های داخل و خارجی نظیر ترکیه کار کنند و به حقوق کمک پرستار در ترکیه دست یابند. در این دوره کلیه فنون و دانش لازم به دانش پژوهان یاد داده می شود.

راجع به استخدام کمک پرستار در ترکیه چه می دانید؟

 یکی از نیازهای اساسی که همواره بیمارستان ها با آن درگیر هستند استخدام کردن کمک پرستارانی است که مهارت کامل کمک پرستاری داشته باشند. مهارت کامل نیز در شرایطی ایجاد می شود که افراد مدرک کمک پرستاری داشته باشند. از این رو، فردی که دارنده این مدرک بوده و شرایط زندگی او به نحوی است که می تواند در شیفت های متغیر بیمارستان حضور داشته باشد امکان استخدام در هر کشوری برای این فرد مهیا است.

کشور ترکیه نیز در برخی از ایام سال فراخوان های متعددی برای استخدام کمک پرستار و بهیار می زند. خوب است بدانید، فرق کمک پرستار و بهیار نیز جزئی بوده و افرادی که مدرک کمک پرستاری دارند هم می توانند به عنوان بهیار استخدام شوند.

در آگهی های این کشور نیاز به کمک ‌پرستار و بهیار همواره وجود دارد ولی برای این که بتوان به استخدام در بیمارستان ترکیه درآمد و حقوق کمک پرستار در ترکیه را گرفت باید ویژگی های زیر را داشت:

آیا می دانید حقوق کمک پرستار در ترکیه چقدر است؟

۱-داشتن اقامت

برای این که بتوانید به عنوان کمک پرستار در ترکیه استخدام شوید باید اقامت این کشور را داشته باشید. برای شروع کار می توانید با ویزای کاری، فعالیت خود را آغاز کنید ولی برای استخدام رسمی نیاز است که مجوز اقامت داشته باشید.

۲-داشتن مهارت

شرط بعدی داشتن مهارت است. افرادی می توانند کمک پرستار بیمارستان ترکیه شوند که با شرکت در دوره آموزش کمک پرستاری بر وظایف این حرفه مسلط شده اند.

۳-داشتن قرارداد

مورد بعدی داشتن قرارداد است. افراد، بدون قرارداد کاری نمی توانند در بیمارستان وظایف کمک پرستاری را انجام دهند.

آیا می دانید حقوق کمک پرستار در ترکیه چقدر است؟

برای آن که بتوانیم رقم های معقولی برای میزان درآمد در ترکیه ارائه دهیم باید به عواملی که می تواند باعث ایجاد تغییر در حقوق کمک پرستار شود، اشاره نماییم. عواملی وجود دارد که به طور ثابت میزان حقوق را در همه کشورها تغییر می دهد. در این میان به برخی از این عوامل اشاره می کنیم:

۱-تجربه

فردی که دوره کامل کمک پرستاری را گذرانده است و سال های کارآموزی خود را نیز طی کرده، در این مسیر تجربه کاری بالایی را به دست آورده است. با در نظر گرفتن این پارامتر، حقوق کمک پرستار در ترکیه به بالای ۱۰ هزار لیر افزایش پیدا می کند.

۲-تخصص

در برخی موارد، نیازی نیست که افراد سال ها تجربه کنند تا به تخصص دست یابند، بلکه می توانند در یک دوره آموزشی شرکت کنند و با داشتن مدرک کامل کمک پرستاری تخصص لازم را کسب نمایند.

۳-ساعت کاری

هر چه ساعت کاری یک کمک پرستار بیشتر باشد دستمزد او نیز بیشتر خواهد بود. به طور مثال، کمک پرستاری که در بیمارستان ترکیه دو شیفت کار می کند حقوقی بالای ۹ هزار لیر دریافت می کند.

شرایط استخدام کمک پرستار در ترکیه روی حقوق کمک پرستار در ترکیه اثر دارد؟

بیمارستان خصوصی در ترکیه به دلیل افزایش کیفیت خدمات، شرایط سختی برای پذیرش و استخدام پرسنل خود در نظر گرفته است و افرادی که می خواهند از حقوق کمک پرستار در ترکیه بهره مند شوند، باید سعی کنند شرایط استخدام کمک پرستار در این کشور را در خود ایجاد نمایند؛ این شرایط به شرح زیرند:

۱-دانش کامل

یکی از شرایط استخدام کمک پرستار در ترکیه، داشتن اطلاعات بالاست. فردی که می خواهد به استخدام بیمارستان خصوصی در ترکیه درآید باید بتواند کلیه دانشی که در این مسیر وجود داشته را به صورت کامل فراگیرد. افرادی که ایران هستند و با هدف استخدام در ترکیه در حال تلاش برای یادگیری دانش کمک پرستاری هستند می توانند به ثبت نام دوره کمک پرستاری جهاد و نیک اندیشان اقدام کنند. البته باید بررسی کنند که کدام مرکز مدرک بین المللی می دهد و کیفیت آموزش در کدام موسسه بیشتر است.

۲-توانایی کامل

علاوه بر داشتن دانش و اطلاعات کامل، توانایی انجام کار نیز از شروط دیگر این بیمارستان ها محسوب می شود. فردی با دانش بالا ولی توانایی کم در اجرای فعالیت ها مورد تایید این مراکز درمانی برای دریافت حقوق کمک پرستار در ترکیه نخواهد بود. بنابراین باید توانایی و سرعت عمل بالایی در انجام وظایف خود داشته باشید.

۳-سلامتی کامل

داشتن سلامتی از شرایط مهم دیگری است که علاوه بر بیمارستان خصوصی بیمارستان های‌ دولتی نیز به آن توجه زیادی می کنند. با توجه به محیط کار، کمک پرستار باید از لحاظ جسمی و روحی در شرایط مساعدی قرار داشته باشد.

شرایط استخدام کمک پرستار در ترکیه روی حقوق کمک پرستار در ترکیه اثر دارد؟

آیا می دانستید مهاجرت با مدرک کمک پرستاری به ترکیه امکانپذیر است؟

شاید افرادی باشند که مدرک کمک پرستاری دارند، ولی نمی دانند که شرایط مهاجرت با مدرک کمک پرستاری به ترکیه وجود دارد. اگر مدرکی که در اختیار دارید امکان ترجمه آن وجود داشته باشد می توانید با آن اقامت کشور ترکیه را بگیرید. البته باید به این مورد نیز توجه کنید که هدف شما از مهاجرت به ترکیه چیست‌. آیا کشور ترکیه را برای کار انتخاب کرده اید و می خواهید در بیمارستان های این کشور استخدام شوید و حقوق کمک پرستار در ترکیه را دریافت کنید، یا این که هدف شما فقط استفاده از این مدرک برای اقامت است.

به طور کلی، مدرک کمک پرستاری که بین المللی است می تواند راه ورود به ترکیه باشد. بنابراین اگر مدرک کمک پرستاری خود را هنوز نگرفته اید، می توانید مرکز نیک اندیشان را مورد بررسی قرار دهید. این مرکز چندین سال است که به صورت مکرر اقدام به برگزاری دوره های آموزشی کمک پرستاری می کند. اگر درصدد گرفتن مدرک بین المللی کمک پرستاری هستید می توانید در دوره های این موسسه ثبت نام کنید.

سخن آخر

این مقاله نیک اندیشان به بررسی حقوق کمک پرستار در ترکیه و شرایط استخدام در بیمارستان های این کشور اختصاص داشت. امید است مقاله نوشته شده برای افراد علاقه مند به کمک پرستاری در کشور ترکیه مفید بوده باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش کمک پرستاری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم؟⭐نحوه راه اندازی گوشی شیائومی
نوشته بعدی
چگونه بهیار شویم؟⭐بهیاری بهتر است یا کمک پرستاری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image