مدرک بهیاری چیست؟

چگونه بهیار شویم؟⭐بهیاری بهتر است یا کمک پرستاری؟

چگونه بهیار شویم و بیشتر مباحثی که برای بهیار شدن لازم است در دوره کمک پرستاری وجود دارد. افرادی که درصدد بهیار شدن هستند می توانند با شرکت در این دوره مباحث را فرا گیرند.

مدرک بهیاری چیست؟

افراد مختلفی در بخش های بیمارستان و سایر مراکز درمانی به عنوان بهیار مشغول به فعالیت هستند. آن ها کلیه کارهای خود را زیر نظر پرستار انجام می دهند. در واقع، بهیاران و کمک پرستاران به صورت مستقیم توسط پرستاران کنترل شده و فرمان انجام کار را از آن ها دریافت می کنند. این افراد بر اساس دوره هایی که گذرانده اند مدرک می گیرند؛ از این مدرک، به عنوان مدرک بهیاری یاد می شود.

 افرادی که دارای مدرک کمک پرستاری هستند نیز می توانند با مدرک خود در محیط های درمانی استخدام شده و کارهای بهیاران را انجام دهند. در کل، عموم فعالیت های انجام شده توسط بهیار، به وسیله کمک پرستار نیز قابل انجام هست. به همین دلیل افرادی که علاقه مند هستند در محیط های بیمارستانی و درمانی به عنوان بهیار کار کنند و دوره کامل کمک پرستاری را نیز گذرانده اند با استفاده از این مدرک شرایط کاری برای آن ها ایجاد خواهد شد.

فردی که نمی تواند مرکز معتبری را پیدا کند که در دوره بهیاری آن شرکت کند، می تواند با ثبت نام در دوره های کمک پرستاری نیک اندیشان به تمام وظایف کمک پرستاری و بهیاری آشنا شود، مهارت آن را کسب، و کار خود را شروع کند.

چگونه بهیار شویم؟ فرق کمک پرستار و بهیار چیست؟

چگونه بهیار شویم؟ فرق کمک پرستار و بهیار چیست؟

اولین چیزی که در مورد سوال چگونه بهیار شویم، باید به خاطر بسپارید این است که برای بهیار شدن باید مهارت کسب کرد. تا زمانی که مهارت کافی برای انجام این کار وجود نداشته باشد افراد نمی توانند به این کار مشغول شوند. ساده ترین راه برای رسیدن به این شغل ثبت نام در دوره بهیاری است. البته با ثبت نام در دوره ی کمک پرستاری نیز می توانید شرایط بهیار شدن را به دست آورید.

در این دوره، تمام مطالب و سرفصل های مهم و کلیدی این حرفه به صورت نظری آموزش داده می شود. در واقع کلاس نظری بستری را فراهم می کند تا فرد بتواند با آگاهی بیشتری در کلاس عملی حاضر شده و مطالبی را که به آن ها آموزش داده می شود به صورت کامل درک کند. بخش عملی این حرفه در فضای بیمارستان به افراد آموزش داده می شود تا به صورت مستقیم با بیماران ارتباط داشته و با انجام دادن وظایف بتوانند مهارت کامل را به دست آورند

شاید برای برخی از افراد این سوال پیش آید که فرق کمک پرستار و بهیار در چیست. در جواب این سوال باید گفت بین وظایف محول شده کمک پرستار و بهیار تفاوت زیادی وجود ندارد. در واقع کسی که بهیار است می تواند وظایف کمک پرستار را انجام دهد و کسی که کمک پرستار است نیز قادر به انجام بیشتر وظایف بهیار هست. پس اگر علاقه دارید بهیار شوید، سعی کنید حتما در دوره آموزش کمک پرستاری حضور پیدا کنید.

وظایف بهیار در بیمارستان چیست؟

وقتی مراحل این که چگونه بهیار شویم را گذراندیم، با گرفتن مدرک در بیمارستان استخدام می شویم. وظایفی که وجود دارد به شرح زیر دارد:

۱-گرفتن برنامه روزانه از مافوق

بهیار و کمک پرستار وظیفه دارند در زمان شروع شیفت خود برنامه کاری روزانه را از مافوق خود گرفته و بر اساس آن وظایف خود را انجام دهند.

۲-انجام دادن فعالیت های پذیرشی

برخی مواقع از کمک پرستار یا بهیار خواسته می شود به فعالیت های پذیرشی بپردازد، و به هنگام مراجعه بیمار اسم و بیماری را ثبت و اتاق بستری را برای او مشخص کند. این موارد در فرآیند آموزشی این که چگونه بهیار شویم یاد داده می شود.

۳-بردن بیمار به بخش های مورد نیاز نظیر رادیولوژی

هنگامی که بیمار به دلائل مختلف در بخش بستری می شود برای انجام فعالیت های درمانی نیاز است که به بخش هایی مانند رادیولوژی، سونوگرافی و یا عکس برداری منتقل شود. بردن بیمار به چنین بخش هایی به عهده کمک پرستار و بهیار قرار خواهد گرفت.

۴-تزریقات

از دیگر وظایف بهیار در بیمارستان که بعضا کمک پرستار نیز می تواند آن را انجام دهد تزریقات است. تزریقات می تواند عضلانی و یا وریدی باشد. به علاوه بهیاران می توانند کارهای مربوط به بخیه بیماران را انجام دهند.

میزان درآمد و حقوق بهیاری چقدر است؟

بعد از این که فهمیدیم چگونه بهیار شویم، لازم است در مورد حقوق و درآمد بهیاران نیز اطلاعات داشته باشیم. سابقه بهیار و کمک پرستار از نخستین عواملی است که درآمد این قشر در بیمارستان را تغییر می دهد. یک بهیار و کمک پرستار که مدت زمان زیادی در محیط های بیمارستانی به کار مشغول بوده و سابقه کسب کرده است، نیروی با تجربه به حساب می آید که میزان درآمد مناسبی برای او در نظر گرفته می شود.

در واقع، حقوق و درآمد یک بهیار و کمک پرستار در بیمارستان بین ۵ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان به صورت ثابت است. البته در این جا باید ذکر شود که نوع بیمارستان نیز بر روی درآمد تاثیر می گذارد. به این صورت که حقوق یک بهیار و یا کمک پرستاری که در بیمارستان خصوصی کار می کند از حقوق بهیار و کمک پرستاری که در بیمارستان دولتی کار می کند بیشتر است.

به صورت کلی خوب است بدانید، وظایف بهیاران از کمک پرستارها بیشتر است و کسانی که دوست ندارند مشکلات زیادی در کار خود داشته باشند، چنانچه علاقه دارند در دوره های بهیاری و کمک پرستاری شرکت کنند، بهتر است دوره کمک پرستاری را انتخاب کنند.

وظایف بهیار در بیمارستان چیست؟

آیا راجع به دوره آنلاین بهیاری برای اینکه چگونه بهیار شویم چیزی می دانید؟

در ادامه پاسخ به سوال چگونه بهیار شویم، خوب است بدانید برخی از مراکز آموزشی، علاوه بر آموزش حضوری اقدام به برگزاری دوره آنلاین بهیاری نیز کرده اند. مفاهیم بیان شده در دوره بهیاری در دوره آنلاین کمک پرستاری نیز وجود دارد. از این رو می توانید با یافتن مرکزی که اقدام به برگزاری دوره کمک پرستاری کرده است، در این دوره شرکت کنید و با گرفتن مدرک آن، در سازمان های خدمات درمانی استخدام شوید. ثبت نام دوره کمک پرستاری جهاد یکی از راه های گرفتن مدرک است، اما بهترین نیست. بهترین راه دریافت مدرک معتبر کمک پرستاری، شرکت در دوره های کمک پرستاری نیک اندیشان است.

در واقع افراد می توانند با سنجش تمام موارد مرکز آموزشی را انتخاب کنند؛ زیرا برخی از مراکز در پایان کار به افراد مدرک بین المللی نمی دهند. این در شرایطی است که عموما اعتبار مدرک بین المللی بیشتر هست. افرادی که این مدرک را دارند بیشتر مورد پذیرش واقع می شوند. علاوه بر این، می توانند در بیمارستان ها و مراکز درمانی خارح از ایران نیز کار کنند و این خود امتیازی برای مهاجرت آن ها و گرفتن اقامت محسوب می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی این که چگونه بهیار شویم پرداختیم، و نکاتی را در مورد فرق کمک پرستار با بهیار و میزان حقوق و وظایف او عنوان کردیم.

برای ثبت نام در دوره آموزش کمک پرستاری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
حقوق کمک پرستار در ترکیه چقدر است؟⭐بررسی کامل
نوشته بعدی
مزایای و حقوق تکنسین داروخانه در آلمان⭐بررسی کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image