فرق کمک پرستار و بهیار

فرق کمک پرستار و بهیار چیست؟ چه تفاوتی با هم دارند؟

فرق کمک پرستار و بهیار موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم در خصوص آن نکاتی را ارائه کنیم. در بیمارستان ها، برای آنکه خدمات رسانی به بیماران به بهترین شکل ممکن صورت گیرد، افراد مختلف، وظایف مختلفی را به عهده گرفته اند. دو گروه شغلی فعال در بیمارستان ها که بدون حضور آنها فعالیت سایر مشاغل موجود در این محیط درمانی با اشکال مواجه می شود، کمک پرستارها و بهیارها هستند. درست است که این دو گروه، فعالیت های خدماتی و پایینی را ارائه می کنند، اما نبود آنها در بیمارستان و مراکز درمانی مشکلاتی را به وجود می آورد. دقت داشته باشید، کمک پرستارها و بهیارها از نظر شرح وظایف تفاوت هایی با هم دارند و بیان این تفاوت ها، موضوع صحبت ما در این متن می باشد.

کمک پرستار کیست؟

قبل از آنکه به بیان فرق کمک پرستار و بهیار بپردازیم، خوب است در مورد اینکه کمک پرستار کیست، صحبت کنیم. کمک پرستارها، زیر نظر پرستارها کار می کنند و کارهای غیر تخصصی را انجام می دهند. کسانی که دیپلم متوسطه، کار دانش و یا فنی حرفه ای داشته باشند، می توانند در دوره های مرتبط با آموزش کمک پرستاری شرکت کنند.

کمک پرستارها در محیط های درمانی مانند بیمارستان ها و یا مراکز درمانی کار می کنند و حقوق آنها بستگی به توافقی دارد که بین کمک پرستار و مرکز درمانی صورت گرفته است. حقوق کمک پرستارها با توجه به تعداد شیفت هایی که در محل کار حضور دارند، تعیین می گردد و به همین دلیل است که حقوق یک کمک پرستار با دستمزد کمک پرستار دیگر تفاوت دارد. کسانی که کار بیشتری انجام داده و تعداد شیفت های بیشتری را در محل کار خود حضور داشته باشند، می توانند حقوق بالاتری نیز دریافت کنند؛ پس در یک کلام می توانیم بگوییم، این حوزه کاری، درآمد متغیری دارد.

فرق کمک پرستار بهیار چیست

فرق کمک پرستار و بهیار و وظایف کمک پرستار

در ادامه صحبت در خصوص فرق کمک پرستار و بهیار، می بایست به وظایفی که این گروه شغلی بر عهده دارد، اشاره گردد. برخی از وظایف این گروه شغلی شامل موارد زیر است:

  • یکی از وظایف کمک پرستارها، کمک و مشارکت در کنترل عفونت های بیمارستانی اشاره کرد.
  • دیگر وظیفه کمک پرستار، کمک به ارتقاء بهداشت روانی و فیزیکی در محیط های درمانی است.
  • انجام اندازه گیری های رایج در بیمارستان نیز از دیگر اموری است که انجام آن عهده یک کمک پرستار می باشد.

افرادی که می خواهند به فرق کمک پرستار و بهیار پی ببرند، می بایست با وظایف این دوره گروه شغلی به خوبی آشنا شوند. آشنایی با وظایفی که به عهده کمک پرستار و کمک بهیار است، می تواند کمک خوبی در بیان تفاوت های این دو حوزه کاری باشد.

کمک بهیار کیست؟

در ادامه توضیح و معرفی فرق کمک پرستار و بهیار، می بایست در مورد کمک بهیار نیز صحبت کنیم. کمک بهیار نیز از دیگر مشاغلی است که در بیمارستان حضور داشته و به بقیه مشاغل کمک می کند تا بتوانند کارهای خود را به خوبی انجام دهند. کسانی که بنا به هر دلیلی می خواهند وارد این حرفه شوند، می بایست در دوره های مربوطه شرکت کرده و اطلاعات و دانسته هایشان را افزایش دهند. توجه داشته باشید، این شغل نیز در زمره مشاغل خدماتی بیمارستانی قرار داشته و از نظر سطح شغلی نیز از پرستاران در رتبه پایین تری قرار دارد.

حقوقی که کمک بهیارها دریافت می کنند، معمولا با توجه به مرکز درمانی که این گروه در آن کار می کند، تعیین می شود. کمک بهیار نیز می تواند به صورت شیفتی در بیمارستان ها کار کرده و حقوق دریافتی خود را افزایش دهد. کار در کلینیک های درمانی خصوصی و دولتی از جمله فرصت های کاری کمک بهیارها می باشد.

فرق کمک پرستار و بهیار و وظایف کمک بهیار

فرق کمک پرستار و بهیار را با بیان و معرفی وظایف کمک بهیار ادامه خواهیم داد. وظایفی که کمک بهیارها به عهده دارند، به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین وظایفی که کمک بهیارها به عهده دارند، کمک به بیماران برای انجام کارهای روزانه شان است. از جمله این موارد می توان به کمک به بیمار برای انجام کارهایی چون، راه رفتن، غذا خوردن و غیره اشاره کرد.
  • اگر نیاز باشد که بیمار به مکان دیگری برده شود، جا به جایی و حمل بیمار تا مقصد، از دیگر وظایف کمک بهیار به شمار می رود. برای مثال، یک کمک بهیار می بایست ویلچر آماده کرده و شرایط خوبی را برای انتقال بیمار فراهم کرد.
  • این افراد می توانند در منزل نیز خدمات مراقبتی ارائه کنند. به همین جهت نیاز است که این فرد آموزش های زیادی را دریافت کرده باشد و این امر نیز به جز شرکت در دوره های آموزشی مرتبط میسر نخواهد شد.
فرق کمک پرستار و بهیار چیست؟ چه تفاوتی با هم دارند؟

تفاوت های بین کمک پرستار و کمک بهیار

فرق کمک پرستار و کمک بهیار را احتمالا با توجه به توضیحات و شرح وظایفی که در فوق اشاره کردیم، متوجه شده اید. مهم ترین موضوعی که باعث شده یک کمک پرستار با کمک بهیار فرق داشته باشد، به وظایفی بر می گردد که آنها باید انجام دهند. کارهایی که یک کمک پرستار در مراکز درمانی انجام می دهد با اموری که کمک بهیارها انجام می دهند، متفاوت است. اگر نگاهی دقیق به شرح وظایف این دو حرفه بیندازید، به تفاوت هایی که این دو شغل با هم دارند، پی خواهید برد.

جمع بندی

فرق کمک پرستار و بهیار موضوعی بود که ما در این متن به صحبت در مورد آن پرداختیم. این دوره گروه شغلی از نظر وظایفی که بر عهده آنها گذاشته شده، تفاوت هایی با هم دارند. افرادی که شرایط فعالیت به عنوان کمک بهیار و کمک پرستار را دارند، می توانند در دوره های مرتبط شرکت کنند. یکی از این دوره ها که می تواند نکات زیادی را به علاقه مندان آموزش دهد، دوره کمک پرستاری نیک اندیشان است. کسانی که این دوره را با موفقیت پشت سر می گذارند، مدرک معتبری دریافت می کنند. این دوره، یکی از کامل ترین دوره هایی است که در حال حاضر در کشور برگزار شده و افراد با حضور در این دوره، به یک کمک پرستار و کمک بهیار حرفه ای تبدیل خواهند شد.

برای ثبت نام در دوره آموزش کمک پرستار نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش کمک پرستاری نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

باید بدانید اگر در انتهای دوره احساس کردید، باید در جلسات بیشتری شرکت کنید تا مفاهیم کل دوره را به طور کامل یاد بگیرید، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای دوباره در دوره جدید شرکت کنید و سر کلاس حاضر شوید و همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره کمک پرستاری ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره مراقبت از پوست ، دوره کمک های اولیه و امدادگری ، دوره اپراتور لیزر (دوره لیزر موهای زائد) ، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره mmt

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
حقوق (درآمد) فیزیوتراپی ، آینده شغلی و بازارکار
نوشته بعدی
دستیار دندانپزشک کیست؟ و چه وظایفی دارد؟

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image