دستیار دندانساز کیست

دستیار دندانساز کیست؟ وظایف دستیار دندانساز چیست؟

علوم مرتبط با دندان طیف گسترده ای را از دندان پزشکی تا دندان سازی و دستیاری آن ها را شامل می شود. به علت تقاضای زیاد برای این رشته، مرکز نیک اندیشان اقدام به برگزاری دوره دستیار دندانسازی کرده است. این دوره کاربردی می تواند شما را در زمینه ساخت پروتز های دندانی و قالب ریزی تعلیم دهد و در انتهای دوره دستیار دندانسازی می توانید به صورت حرفه ای وارد بازار کار شوید. مدرسین این دوره از حرفه ای ترین افراد در زمینه دندان سازی می باشند و می توانند به صورت تخصصی شما را با این دانش آشنا کنند. از آنجایی که موسسه نیک اندیشان در راستای آموزش مهارت های علمی و کاربردی فعالیت می کند، دوره دستیار دندانسازی را نیز به کاربردی ترین شکل ممکن و منطبق با نیازهای بازار کار به شما آموزش خواهد داد.

دستیار دندانساز کیست؟

یکی از موضوعاتی که در ابتدای این متن قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم، پاسخ به این سوال است که دستیار دندانساز کیست. دندانسازی یکی از رشته هایی است که امروزه به دلیل کاهش رعایت بهداشت دهان و دندان، مردم نیاز زیادی به آن پیدا کرده اند. حتما پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی را که دندان مصنوعی به جای دندان های طبیعی خود دارند، مشاهده کرده اید؛ این دندان های مصنوعی را دندانسازها به کمک دستیاران دندانساز ساخته اند. به کسانی که در ساختن دندان های مصنوعی به دندان سازها کمک می کنند، دستیار دندانساز گفته می شود.

توجه داشته باشید که حضور دستیار در تیم های پزشکی و درمانی، لازم و ضروری به نظر می رسد و کمک این افراد می تواند به دندانساز کمک کند فرآیند درمان را با سرعت بالاتری انجام دهد. در ضمن این گروه می توانند از بروز خطاهای ناخواسته نیز جلوگیری به عمل آورند. این افراد وظایف مختلفی دارند که در ادامه در مورد آن با شما صحبت خواهیم کرد.

وظایف دستیار دندانساز چیست؟

همان طوری که در فوق اشاره کردیم، دندانسازها برای آنکه بتوانند دندان های مصنوعی بسازند به حضور دستیاران دندانساز نیاز دارند. این افراد وظایف مختلفی دارند که از جمله مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • یکی از وظایف دستیار دندانساز، مراقبت کردن از کلیه تجهیزات موجود در محیط مطب است.
  • از دیگر وظایف این گروه شغلی می توان به مرتب کردن و تمیز کردن مطب و همچنین، تمیز کردن تمامی دستگاه ها و تجهیزاتی که در آن قرار دارد، اشاره کرد.
  • آماده کردن وسایل و ابزار لازم جهت انجام فرآیند درمان، کنترل کردن موجودی انبار و سفارش اقلام مورد نیاز از دیگر وظایف دستیار دندانساز می باشد.
  • بررسی سوابق بیمار، در نظر گرفتن وقت برای او، تشکیل پرونده، پاسخ دادن به تلفن، تلاش برای حفظ اطلاعات بیمار، آماده کردن بیمار برای درمان، ذکر نکات تکمیلی درمان و غیره از دیگر وظایف این گروه شغلی است.

ذکر این نکته لازم و ضروری به نظر می رسد، تنها وظایفی که برای دستیار دندانساز تعریف شد، به مواردی که ما در فوق اشاره کردیم خلاصه نمی شود و در دوره های آموزشی دستیاری دندانسازی، وظایف دستیار دندانساز و هر آنچه باید بداند به او آموزش داده می شود.

دستیار دندانساز کیست؟ وظایف دستیار دندانساز چیست

فرصت های شغلی دستیار دندانساز چیست؟

برخی از فرصت های شغلی دستیار دندانساز به شرح زیر است:

  • افرادی که با شرکت در دوره های آموزشی دستیاری دندانسازی مهارت کافی به دست می آورند، می توانند رشته هایی مانند سلامت دهان و دندان را انتخاب کرده و در آن ادامه تحصیل دهند.
  • از دیگر فرصت های این حوزه کاری می توان به بازاریابی محصولات دندانپزشکی اشاره کرد.
  • تدریس و ارائه آموخته هایی که در طی سال ها کار به دست آمده، از دیگر فرصت های شغلی یک دستیار دندانساز حرفه ای است.
  • کسانی که در این حوزه، حرفه ای شده اند می توانند کارهای متفاوتی مانند ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان و کشیدن دندان را انجام دهند.
  • کار در مطب های دندانپزشکی و دندانسازی از دیگر فرصت های شغلی دستیار دندانسازی است.
  • کار در شرکت های بیمه دندانپزشکی، فرصت شغلی مناسب دیگری برای دستیاران دندانساز است. معمولا این شرکت ها اقدام به جذب کسانی می کنند که با امور دندانپزشکی آشنا باشند.

دوره دستیار دندانپزشک

شما می توانید با شرکت در دوره دستیار دندانپزشک و دندان سازی به صورت کاملا علمی و عملی، با قالب ریزی، ساخت بیس، ساخت اسپشیال تری، مدلاژ قبل از انجام پخت، حین و پس از آن، چیدمان دندان و پرداخت نهایی آن آشنا شوید. دوره دستیار دندانپزشک و دندانساز از حرفه ای ترین دوره هایی است که در حال حاضر در کشورمان برگزار می شود و مدرسین آن سابقه کار مرتبط در این حوزه را دارند. این دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می شود و محتویات آن کاربردی و منطبق بر بازار کار است. هم چنین بخش هایی از دوره دستیار دندانپزشک در لابراتوار برگزار می شود تا شما به صورت عملی با این مهارت آشنا شوید.

دستیار دندانساز کیست و چقدر درآمد دارد

کانال آموزش دستیار دندانپزشک

شما می توانید از طریق کانال آموزش دستیار دندانپزشک و دندان ساز موسسه نیک اندیشان به آموزش مهارت های لازم در این زمینه مشغول شوید. پس از ثبت نام در دوره دندانسازی و شرکت در آن می توانید از طریق کانال آموزش دستیار دندانپزشک که توسط اساتید تشکیل می شود، کلیه سوالات خود را مطرح کرده و دانش خود را کامل کنید. نقطه قوت این موسسه اینجاست که شما با شرکت در این دوره می توانید در صورت نیاز بار دیگر و این بار به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنید و محتویات دوره را مرور کنید. در این مسیر کانال آموزش دستیار دندانپزشک نیز یاری گر شما خواهد بود.

مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی

آنچه در انتهای دوره به عنوان مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی به شما اعطا می شود، زمینه را برای ورودتان به بازار کار فراهم می کند. آکادمی علمی نیک اندیشان ضمن ارائه مدرک دانشگاهی که دارای مهر و هولوگرام است، مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی و دندان سازی را از مرکز URS انگلستان به شما خواهد داد که قابل استعلام نیز می باشد. شما با در دست داشتن مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی و دندانسازی که از این موسسه دریافت می کنید، می توانید به عنوان شخصی حرفه ای و مجرب در کنار یک دندانساز به فعالیت مشغول شوید. لازم به ذکر است که موسسه هم شما را به بازار کار حرفه ای معرفی خواهد کرد.

برای ثبت نام در دوره آموزش دندانسازی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش دندانسازی نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره دندانسازی ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی، برگزار می کند؟

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت 

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

نوشته قبلی
دوره MBA دانشگاه تهران
نوشته بعدی
کارگاه آموزشی تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image