بازار کار تکنسین داروخانه چگونه است

آینده شغلی و بازار کار تکنسین داروخانه چگونه است؟

امروز قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آینده شغلی و بازار کار تکنسین داروخانه چگونه است؟ و چه آینده ای برای عزیزان در این شغل پیشبینی می‌شود.

تکنسین داروخانه و نرخ اشتغال آن مستقیما به فاکتور هایی نظیر تعداد داروخانه ها بستگی دارد. پس باید جواب خود را در این فاکتور پیدا کنیم. به این منظور، دست به دامان داده و آمار می شویم تا بتوانیم با تحلیل و بررسی آن جواب مطلوبی را به دست آوریم.

از دهه30 شمسی و با افزایش بهداشت مردم ایران و آشنایی و ترغیب شدن مردم به استفاده از انواع پماد ها و دارو های برای رفع انواع درد و عفونت ها و سرعت زیاد درمان دارو ها نسبت به درمان های خانگی، تاسیس دواخانه ها در ایران رواج یافت. ابتدا دواخانه ها در اطراف بیمارستان بوده و سپس با آشنایی بیشتر مردم با آن ها در سطح شهر گسترش پیدا کردند.

ابتدا فقط دواخانه ها با خود داروسازها مدیریت و ارائه خدمت انجام میگرفت اما با افزایش جمعیت و افزایش تقاضا، نیاز جدیدی برای ارائه کار های غیر داروسازی پیش آمد و نیازمندی جهت وجود افرادی بود که کارهای غیرداروسازی در دواخانه ها را انجام دهند.

پس با نظر کارشناسان مربوطه، دوره هایی برای نسخه پیچی یا تکنسین داروخانه ایجاد شد تا علاقه مندان با دانش تخصصی و با مدارج علمی بتوانند به ارائه خدمت به مشتریان بپردازند و در آینده بتوانند به راحتی خود را بروز رسانی کنند.  تمامی این موارد باعث بهتر شدن بازار کار تکنسین داروخانه شد.

از حوالی اواخر دهه 60 و با انفجار جمعیتی ایران، نیاز به دارو و بهداشت بسیار بیشتر شد و داروخانه ها رو به گسترش آوردند و سازمان غذا و دارو مسئولیت تامین دارو و کالاهای پزشکی را برعهده گرفت، نیروهای جوان داروساز بیشتر شده و داروخانه ها بسیار بیشتر شد و بازار کار آنان رونق گرفت.همچنین در ده سال گذشته تعداد داروخانه ها نیز به شدت افزایش یافته به گونه ای که طبق گزارش ایرنا، طی سال 1385 تا سال 1395تعداد داروخانه ها 49 درصد افزایش یافته است.

توجه کنید که به ازای هر 7300 نفر یک داروخانه وجود دارد. سپس مشاهده شد که همواره ضریب نفوذ داروخانه ها در ایران افزایش است و به همین نسبت هم تعداد نسخه پیچ یا تکنسین های داروخانه ها هم افزایش می یابد و این یعنی بازار کار تکنسین داروخانه روز به روز بهتر شد.

به همین دلیل در سال های آتی و با افزایش سن عمومی جمعیت ایران و رو به سوی مسن تر شدن و از طرفی افزایش سن امید به زندگی در بین ایرانیان به حدود 78 سال، ضریب نفوذ داروخانه ها بسیار بالا و تعداد نسخه پیچ ها کمتر خواهد بود.

پس تقاضا برای تکنسین ها بیشتر خواهد شد و بازار رقابت پذیر تر خواهد بود و از لحاظ بازار کار تکنسین داروخانه برای تکنسین های عزیز آینده شغلی و بازار کار خوبی پیش بینی می شود.

 در این بین تکنسین هایی که بتوانند در این سال ها به کسب تجربه بپردازند در آینده نه چندان دور صاحب درآمد های خوب و آینده شغلی بهتری خواهند شد.به شرط این که به شغل خود علاقه داشته و به سختی های آن عادت کنند و مهارت های خود را افزایش دهند. بازار کار تکنسین داروخانه از مواردی است که برای افراد علاقمند به این کار مهم است.

درآمد افراد در بازار کار تکنسین داروخانه

درآمد تکنسین داروخانه

یکی از مهمترین دلایل برای کار کردن، بحث شیرین پول و “درآمد”است. در اقتصاد امروزی هر فردی برای منافع خود کار میکند و هر کسی تلاشی در جهت بالابردن کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید خود میکند. تکنسین ها هم از این کار مستثنی نیستند. حقوق و بازار کار تکنیسن داروخانه به سه عامل اصلی مربوط است:

1.تجربه

2.مهارت های کاری

3.ارتباط خوب با کارفرما

هر کدام از این شاخصه ها را تکنسین نداشته باشد به آینده خود لطمه وارد می‌کند، اما خبر خوب این که همه این 3 عامل به سادگی می توانند با بهبود فردی و تمرین به دست آیند.

حقوق کاری نسخه پیچ برای ما های اول از یک میلیون و نیم شروع شده و با کسب کمی تجربه به چهار میلیون تومان در ماه می رسد. اگر کار فرما از کار شما راضی بوده و به شما ارتقا دهد و شما با تجریه چند سال کاری درآمد شما می تواند به 10 میلیون تومان هم برسد.

به نظر می رسد صاحب داروخانه ها در بحث حقوق اگر از شما راضی باشند، دست و دلباز تر عمل میکنند چرا که پیدا کردن فردی با تجربه و اعتماد به او به نسبت شما که دارای چندین سال تجربه و اعتماد بالا هستید سخت و تا حدودی غیر ممکن است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با یک تکنسین به صورت حضوری صحبت کنید و از او بازار کار تکنسین داروخانه را بپرسید یا با دعوت او می توانید از تجربه چندین ساله او بهره ببرید مطمئن باشید از این کار سود فراوانی خواهید برد و او هم مشتاقانه تمام اطلاعات خود را در اختیار شما خواهد گذاشت.

رضایت افراد از بازار کار تکنسین داروخانه

آیا آینده شغلی تکنسین داروخانه امیدوار کننده است؟

معمولا زمانی که افراد تصمیم می گیرند در یک دوره آموزشی شرکت کنند، به آینده شغلی آن فکر می کنند و از این بابت که آیا شغل و یا حرفه مورد نظر، آینده روشنی دارد یا خیر نگران هستند. ابهاماتی که در مورد آینده کاری مشاغل مختلف وجود دارد، باعث می شود برخی افراد تمایلی به شرکت در دوره های آموزشی نداشته باشند. موضوعی را که می توان در رابطه با آینده شغلی تکنسین داروخانه، به صورت مشخص و واضح بیان کرد این است، افرادی که در دوره های آموزشی شرکت می کنند، فرصت بهتری برای کار خواهند داشت.

معمولا کسانی که در یک موسسه معتبر و مطرح، دوره نسخه خوانی داروخانه را پشت سر می گذارند، مدرک معتبری دریافت کرده و می توانند به کاریابی ها و یا داروخانه های فعال در کشور مراجعه کنند و به این شکل مشغول به کار شوند. به صورت کلی، هر حوزه ای که با داروها سروکار دارد، فرصت خوبی برای فعالیت تکنسین های دارویی می باشد؛ البته به این شرط که کار مذکور، تخصصی نباشد.

لازم به ذکر است، افرادی که به عنوان یک تکنسین دارویی ماهر کار می کنند، اگر بر طبق اصول و قواعدی که در داروخانه مطرح است، کار خود را انجام دهند، می توانند حقوق و مزایای قابل توجهی را دریافت کنند. توجه داشته باشید که بالا رفتن درآمد این گروه تنها در صورتی اتفاق خواهد افتاد که فرد توانایی و مهارت بالایی داشته باشد.

آیا با گرفتن مدرک تکنسین داروخانه می توان در خارج از کشور کار کرد؟

موضوع مهاجرت، موضوعی است که در سال های گذشته حرف های زیادی از آن به میان آورده می شود. برخی از کشورها، در قالب برنامه های مهاجرتی که تعیین کرده اند، اقدام به جذب متخصصین می کنند. این کشورها با توجه به نیازهایی که دارند، در جهت جذب افراد متخصص اقدام کرده و ویزاهای مرتبط را صادر می کنند. امروزه بسیاری از کشورها نیاز به تکنسین های دارویی دارند؛ اگر شما در این حوزه سابقه کاری دارید و به زبان مسلط هستید، می توانید از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را ببرید و برای مهاجرت به یکی از کشورها اقدام نمایید. این بهترین تصوری است که می تواند برای آینده شغلی تکنسین داروخانه در ذهن داشت.

در کنار تسلط داشتن به زبان انگلیسی، داشتن یک مدرک معتبر نیز برای مهاجرت لازم و ضروری به نظر می رسد. کسانی که به کار در محیط های شلوغی مانند داروخانه علاقه دارند و از کار کردن با افرادی که از نظر جسمانی در شرایط نرمالی به سر نمی برند، خسته و نالان نمی شوند، گزینه های مناسبی برای شرکت در دوره های تکنسین داروخانه و کار در این حوزه به شمار می روند. در این دوره، هر آنچه که می بایست یک فرد برای کار کردن در داروخانه بداند، آموزش داده می شود.

توصیه می کنیم برای دریافت بهترین نکات آموزشی، موسساتی را انتخاب کنید که در آنها، مباحث و سرفصل های مورد نیاز توسط بهترین اساتید ارائه می گردد؛ این اساتید در بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته داروسازی تحصیل کرده اند. مدرسان دوره تکنسینی، با ریزه کاری های حرفه تکنسین دارویی به خوبی آشنا هستند و می توانند مفاهیم اصلی را به مهارت جویان و شرکت کنندگان دوره آموزش دهند. شرکت در دوره ای که توسط این اساتید تدریس می گردد، فرصت بسیار خوبی جهت افزایش اطلاعات به شمار می رود. کسانی که در چنین دوره هایی شرکت می کنند، می توانند روی آینده شغلی تکنسین داروخانه حساب ویژه ای باز کنند.

دوره آنلاین تکنسین داروخانه بازدهی دارد؟

آیا دوره آنلاین تکنسین داروخانه بازدهی دارد؟ این یکی از مهم ترین سوالاتی است که در رابطه با دوره های تکنسین داروخانه مطرح می باشد. موضوعی که می تواند بر آینده شغلی تکنسین داروخانه تاثیر داشته باشند، نکاتی است که در دوره های آموزشی ارائه می گردد. شاید در دوره های آنلاین فرصت ارائه تمامی نکات وجود نداشته و به همین دلیل نمی توان توقع داشت که دوره برگزار شده بازدهی لازم را داشته باشند. به همین جهت معمولا توصیه می شود در دوره آموزشی موسساتی شرکت کنید که آمادگی برگزاری کلاس ها را به صورت آنلاین دارند.

اغلب متخصصان توصیه می کنند، قبل از انجام هر گونه اقدام جدی جهت شرکت در دوره های نسخه خوانی، موسسات مطرح آموزشی در کشور شناسایی شده و در آنها ثبت نام صورت گیرد. در این موسسات، همه چیز در بهترین سطح ارائه شده و مدرسان سعی می کنند هر آنچه را در رابطه با تکنسین داروخانه در یاد دارند و لازم می دانند در کلاس ارائه کنند. برخی موسسات مدرکی با اعتبار بالا در اختیار مهارت جویان قرار می دهند؛ این مدرک از مراکز مهم در کشور قابل استعلام است. با دریافت این مدرک می توانید در داروخانه ها و یا شرکت های دارویی مشغول به کار شوید.

آیا آینده شغلی تکنسین داروخانه امیدوار کننده است

میزان رضایت شغلی تکنسین های دارو خانه

هر کاری هر چه قدر هم پردرآمد باشد، بحث رضایت شغلی که به میان می آید خیلی ها پایشان را عقب می کشند. در این قسمت می خواهیم بازار کار تکنسین داروخانه را بررسی کنیم. اما لطفا به این تحقیق توجه فرمایید. طبق نظر سنجی گالوپ در سال 2019 انجام شد، اظهار داشت که 85 درصد مردم از شغل خود راضی نیستند و 15 درصد  فقط در کار خود شاد و به آن علاقه دارند!

و این آمار بسیار اسفناکی است، چرا که اکثر مردم کار خود را دوست ندارند و از روی اجبار به شغل خود ادامه می دهند تا هزینه های خود را تامین کنند.

از طرفی مطالعات نشان می دهد که کار و علاقه و رضایت شغلی روی شخصیت آن ها تاثیرمی گذارد و عدم رضایت شغلی باعث تاثیر منفی بر سایر جنبه های زندگی می گردد.

پیشنهاد ما این است که شما ابتدا علاقه خود را نسبت به تکنسین بودن به خود اثبات کنید و آن را در صحه آزمایش بگذارید و به مدتی رایگان کار کنید، اگر کار برایتان لذت بخش بود، مطمعنا سختی ها را تحمل خواهی کرد و درآینده با داشتن پشتکار و جدیت خود به درآمد های بالا خواهی رسید.

 چرا که در هرکاری کسی که تجربه، تاثیر گذاری بالا و رضایت از زندگی بالاتری دارد کسی است که در شغل خود راحت تر و از آن رضایت بیشتری داشته است. به صورت کلی بازار کار تکنسین داروخانه در ایران شرایط مطلوبی دارد و شما میتوانید به راحتی با گذراندن دوره تکنسین داروخانه در موسسه های آموزشی معتبر مانند موسسه نیک اندیشان و یا دیگر موسسه هایی که می شناسید، به درآمد بسار بالایی در این زمینه برسید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تکنسین داروخانه نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش داروخانه نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

باید بدانید اگر در انتهای دوره احساس کردید، باید در جلسات بیشتری شرکت کنید تا مفاهیم کل دوره را به طور کامل یاد بگیرید، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای دوباره در دوره جدید شرکت کنید و سر کلاس حاضر شوید و همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره داروخانه ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
آیا سرطان زا بودن لیزر موهای زائد صحت دارد؟
نوشته بعدی
وظایف تکنسین داروخانه چیست؟ (شرح کامل وظایف)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image