علت روشن نشدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت چیست؟

چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم؟⭐نحوه راه اندازی گوشی شیائومی

تمام مسائل سخت افزاری و نرم افزاری گوشی شیائومی به همراه روش های تعمیر تخصصی در دوره تعمیر موبایل نیک اندیشان ارائه می شود. افراد علاقه مند می توانند با شرکت در دوره این موسسه خود را برای شغل تعمیرات موبایل آماده کنند.

چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم؟

بعد از خرید گوشی شیائومی ممکن است افراد ندانند که چگونه باید گوشی را روشن کنند. در ابتدا برای روشن کردن این گوشی مانند دیگر تلفن های همراه از کلید پاور استفاده می کنیم. محل قرارگیری این کلید در پایین کلید صدا، سمت راست گوشی قرار دارد. کافیست کلید پاور را برای چند ثانیه فشار داده تا گوشی شیائومی روشن شود. بعد از انجام این کار باید ۳۰ الی ۴۰ ثانیه صبر کنید تا گوشی به صورت کامل روشن شده و برنامه ها برای شما قابل روئت باشد.

گاهی پیش می آید کلید پاور را فشار می دهید، ۴۰ ثانیه هم صبر می کنید ولی هیچ علائمی مبنی بر روشن شدن بر روی صفحه گوشی پدیدار نمی شود در چنین مواقع ممکن است اشکالات درونی دلیل روشن نشدن گوشی باشد. در این صورت باید بررسی دقیق صورت گیرد تا علت، پیدا شده و با رفع آن دکمه پاور مجدد کار کند.

در برخی مواقع، برای روشن کردن گوشی نیاز است که کابل شارژر آن را به پریز بزنید؛ چون احتمال دارد که شارژ نداشته و برای روشن شدن نیازمند شارژ کردن باتری باشد. از این رو، بعد از خرید گوشی به کاربر توصیه می شود، گوشی ۸ الی ۲۴ ساعت به شارژ زده شود سپس دستگاه را روشن کند. گاهی نمی توانیم تشخیص دهیم که چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم؛ در چنین مواردی اگر در ایران و یا کویت و یا هر کشور دیگر باشیم ‌می توانیم از متخصصین تعمیرات موبایل در کویت یا ایران کمک بگیریم.

آیا می دانید رفع مشکل روشن نشدن گوشی شیائومی به چه صورت است؟

علت روشن نشدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت چیست؟

مسائل مختلفی وجود دارد که می تواند علت روشن نشدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت باشد؛  مسائلی که در دوره آموزش تعمیر موبایل به طور مفصل به آن ها اشاره می شود. در این مقاله به تعدادی از این علت ها اشاره می کنیم:

۱-نقص در باتری

یک گوشی با استفاده از شارژ ذخیره شده در باتری روشن شده و شروع به کار می کند. زمانی که باتری گوشی خراب باشد و یا این که شارژ نگهداری نکند در چنین شرایطی باید اقدام به تعمیر باتری کرد. در صورت تعمیر اگر باتری درست نشد، باید باتری جدید خرید. این راهی است تا با استفاده از آن بدانیم چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم.

2-ایجاد نقص در برد گوشی

برد در گوشی نقشی تعیین کننده ای دارد؛ زیرا وظایف و عملکرد کلیه قطعات گوشی در برد گوشی تعریف شده است. به نوعی، برد گوشی هسته و مرکز اصلی این دستگاه است و صدمه دیدن هر قطعه بر روی برد آن تاثیر می گذارد. هنگامی که به هر دلیلی برد گوشی آسیب دید باید از کار تعمیرکاری که اقدام به تعمیر گوشی می کند مطمئن شوید؛ زیرا تعمیر برد، کار هر کسی نیست.

در واقع می توان در جواب این سوال که سختی های شغل تعمیرات موبایل چیست، گفت که تعمیر برد یکی از سختی های این شغل است. زیرا برد وسیله ای کاملا تخصصی بوده که باید با احتیاط زیاد اقدام به تعمیر آن کرد. در غیر این صورت باعث آسیب رساندن به قطعات کلیدی دیگر و سخت شدن جواب این سوال که چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم می شود. در کشورهای پیشرفته بهترین تعمیرکاران برد وجود دارد؛ زیرا عموما این کشورها خود سازنده گوشی ها هستند؛ در نتیجه بهترین کشور برای تعمیرات موبایل به شمار می آیند.

3-بروز مشکل در CPU

در ادامه پاسخ به سوال چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم، باید بگوییم، هنگامی که برنامه های کاربردی گوشی با یکدیگر تداخل پیدا کرده باشد و زمانی که شما در یک برنامه باشید و به صورت ناگهانی برنامه دیگر در گوشی اجرا شود، در چنین شرایطی CPU گوشی دچار نقص شده و به تعمیر نیاز دارد. هنگامی که چنین وضعیتی رخ داد در هر کشوری که باشید باید به تعمیر کار حرفه ای مراجعه کنید.

 به طور مثال، اگر در کانادا ساکن هستید و در CPU گوشی شیائومی شما نقصی پدیدار شد باید به فردی مراجعه کنید که بر اساس مهارت و تخصص خود توانسته به شغل تعمیرات موبایل در کانادا مشغول شود؛ زیرا تعمیر CPU فقط از عهده فرد متخصص بر می آید.

آیا می دانید رفع مشکل روشن نشدن گوشی شیائومی به چه صورت است؟

برای رفع مشکل روشن نشدن گوشی شیائومی و این که بدانیم چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم، باید به تعمیر آن بپردازیم تا در جریان تعمیر بتوان مشکل را پیدا کرد و با استفاده از راهکاری مشخص به تعمیر آن پرداخت. در ادامه، دو دلیل عمده برای روشن نشدن گوشی شیائومی بیان کرده ایم:

۱-رفع مشکلات سخت افزاری

هر موبایل از تعدادی قطعه تشکیل شده است. عملکرد این قطعات در راستای یکدیگر سبب می شود تا موبایل، راه اندازی شده و بتوان با آن کار کرد. هنگامی که یکی از قطعات شکسته و یا آسیب دیده شود نقص در سخت افزار گوشی رخ داده و باید یا قطعه را تعمیر و یا این که آن را تعویض کرد. با تعویض و تعمیر قطعه، نقص سخت افزاری برطرف می شود، می توان از گوشی شیائومی استفاده کرد و به پاسخ سوال چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم دست پیدا کرد.

۲-رفع مشکلات نرم افزاری

به تمام برنامه های تعریف شده در گوشی موبایل سیستم نرم افزاری گفته می شود. در واقع روشن شدن گوشی و انجام کار با آن تا حدودی زیادی به نرم افزار گوشی مرتبط است. به این صورت که تا به سخت افزار برنامه ای داده نشود عملا هیچ کاری در گوشی صورت نخواهد گرفت. علاوه بر این، تمام برنامه های جانبی که در گوشی نصب می شود به نرم افزار گوشی مربوط می شود. از این رو تکنسین ها و افرادی که خبره این کار هستند به راحتی می توانند نقص نرم افزاری را پیدا کرده و در صدد رفع آن برآیند.

نقش حلقه بوت گوشی شیائومی، در این که چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم، چیست؟

علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی نوت 8 چیست؟

بعد از اینکه دانستیم چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم، حال نوبت آن است که درباره خاموش روشن شدن گوشی صحبت کنیم. علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی نوت 8، مانند سایر گوشی های شیائومی و اندروید است. گاهی پیش می آید که گوشی بدون زدن هیچ دکمه و کار خاصی خاموش شده و مجدد روشن می شود. این اتفاق اگر یکبار مشاهده شود، ایرادی ندارد ولی درصورت تداوم آن باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

یکی از دلایل این خاموش روشن شدن ها، نصب یک برنامه خاص روی گوشی است که باعث مشکلات پردازشی در گوشی شما شده است. بهتر است برنامه ای را که اخیرا نصب کرده اید، حذف کنید. دلیل بعدی مربوط به عملکرد باتری و ضعیف بودن آن است. چنانچه عمر باتری به پایان رسیده باشد، برخی از عملکرد های گوشی با مشکل مواجه می شوند.

داغ شدن بیش از حد گوشی نیز می توان از دلایل خاموش روشن گوشی باشد. بهتر از نصب بازی های با گرافیک پیچیده و یا استفاده طولانی مدت از گوشی خودداری کنید، زیرا داغ کردن گوشی می تواند آسیب های جدی به قطعات داخلی گوشی وارد کند.

در این بخش، علاوه بر دانستن اینکه چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم، دلایل خاموش روشن شدن های گوشی را نیز متوجه شده ایم.

علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی نوت 8 چیست؟

نقش حلقه بوت گوشی شیائومی، در این که چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم، چیست؟

هنگامی که آب به درون گوشی نفوذ کرده است حلقه لوپ ایجاد می شود. هنگام بروز این مشکل، با روشن کردن موبایل، بدون روشن کردن و دیدن برنامه های گوشی، شما به صورت مکرر لوگوی شیائومی را خواهید دید. این فرآیند ادامه پیدا خواهد کرد تا زمانی که کلیه حجم ذخیره موجود در باتری کاهش پیدا کرده و باتری به طور کامل خالی شود.

در این جا نقش حلقه بوت گوشی شیائومی در روشن شدن این دستگاه مشخص خواهد شد‌. به این صورت که تا این مشکل برطرف نشود هیچ راهی برای این که چگونه گوشی شیائومی را روشن کنیم وجود ندارد. تعمیر کار ماهر این دستگاه در نخستین مرحله اقدام به باز کردن گوشی و بررسی سخت افزارهای موجود می کند؛ زیرا عمده ترین دلیل آسیب و ایجاد حلقه بوت همان سخت افزار است. البته در برخی موارد نصب برنامه های مضر و غیر ایمن نیز می تواند ایجاد کننده چنین مشکلی باشد.

سخن آخر

در این مقاله نیک اندیشان به بررسی این که چگونه گوشی برند شیائومی را روشن کنیم، پرداختیم تا کاربران این گوشی بتوانند با راه های روشن کردن گوشی و علت عدم روشن شدن آن آشنا شوند.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
شرح وظایف دستیار دندانپزشک⭐در مراکز بهداشتی درمانی
نوشته بعدی
حقوق کمک پرستار در ترکیه چقدر است؟⭐بررسی کامل

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • من گوشیم ردمی نوت ۹اس هستش دکمه پاورش خرابه خواستم بدونم در صورتی خاموشی کامل گوشیم اگر به شارژ بزنم خود به خود روشن میشه؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image