درآمد فیزیوتراپی آینده شغلی و بازارکار

حقوق (درآمد) فیزیوتراپی، آینده شغلی و بازار کار

درآمد فیزیوتراپی، موضوعی است که ما در این متن قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. فیزیوتراپی یکی از زیر شاخه های پزشکی محسوب شده و می تواند اثرات درمانی خوبی داشته باشد؛ این افزایش اثرات درمانی مشروط به آن است که بیمار برای دریافت خدمات در حوزه فیزیوتراپی به پزشکانی ماهر و با تجربه مراجعه کند. اگر در این رشته، علم و مهارت با هم ترکیب شده باشد، درمان بیمار به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد. چنانچه علاقه مندید در مورد این رشته، بازار کار آن و حداقل میزان حقوق این افراد اطلاعاتی را کسب کنید، توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی رشته فیزیوتراپی

قبل از آنکه در خصوص درآمد فیزیوتراپی، صحبت کنیم، لازم است ابتدا شما را با این رشته، بیشتر آشنا کنیم. برخی اعتقاد دارند، این رشته یکی از خاص ترین رشته های پزشکی به شمار می رود. پزشکی که از آن به عنوان فیزیوتراپ یاد می کنند، به بیماران کمک خواهد کرد، عیوب حرکتی موجود در هر یک از اندام های بدن، از بین رفته و فرد درمان گردد. این پزشک به روش درمانی خاص خود، در جهت بهبود کیفیت زندگی افراد قدم برداشته و موقعیت تجربه یک زندگی بدون درد و مشکل را برای آنها فراهم می کند.

از فیزیوتراپی به عنوان یک رشته توانبخشی یاد می کنند. متخصصان فیزیوتراپ، با کمک ماساژ، آموزش، مشاوره، ورزش و حرکت به افراد آسیب دیده کمک می کنند، از نظر جسمی به شرایط ایده آلی دست پیدا کنند. بر خلاف دیگر رشته های پزشکی که بیمار برای درمان می باید دارو مصرف کند، در این رشته و در این روش درمانی خبری از داروهای شیمیایی نخواهد بود و پزشک با توجه به مهارتی که دارد، بیمار را درمان می کند.

حداقل درآمد فیزیوتراپی

درآمد فیزیوتراپی

درآمد فیزیوتراپی، یک عدد ثابت نیست و نمی توان گفت که به عنوان مثال، درآمد این گروه شغلی فلان میلیون در سال است. این عدم قطعیت در مورد درآمد به مسائل زیادی وابسته است. از جمله مسائلی که بر این موضوع تاثیر دارد، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • یکی از مسائل تاثیرگذار بر میزان درآمد حاصله از رشته فیزیوتراپی، استانی است که مطب فیزیوتراپی در آنجا قرار گرفته است. در شهرهای بزرگ میزان مراجعات بالاست و به همین دلیل، درآمد نیز افزایش پیدا می کند.
  • موضوع دیگری که بر درآمد فیزیوتراپی اثرگذار است، محل تاسیس مطب می باشد. مطب هایی که در مناطق مرفه نشین دایر هستند، درآمد بیشتری در مقایسه با مطب هایی دارند که مردم ساکن آن قسمت از نظر سطح مالی متوسط و یا متوسط رو به پایین می باشند.
  • تجهیزاتی که در هر مطب ارائه می گردد، در نوع خود می تواند روی درآمد این حوزه کاری تاثیرگذار باشد. هر چه مطب تجهیزات بیشتری داشته باشد، امکان پاسخگویی و رفع نیاز از عده بیشتری از بیماران وجود خواهد داشت.
  • ارتباطاتی که بین فیزیوتراپ ها و دیگر پزشکان وجود دارد نیز عامل اثرگذار دیگری در افزایش درآمد این گروه شغلی می باشد.
  • مهارت فیزیوتراپ نیز می تواند بر افزایش و یا کاهش میزان درآمد فیزیوتراپ ها تاثیرگذار باشد. متخصصینی که تجربه و مهارت زیادی دارند، می توانند به صورت غیر مستقیم تبلیغ کرده و درآمد خود را بالا ببرند.

حداقل درآمد فیزیوتراپی

درآمد فیزیوتراپی و حداقل درآمد آنها، برای نوجوانان و یا برای افرادی که به این رشته علاقه دارند، موضوع جالب توجهی به نظر می رسد. همانطوری که اشاره کردیم، نمی توان برای این حوزه کاری، حداقل درآمدی را تعیین کرد و گفت که فیزیوتراپ ها و یا کسانی که به عنوان کارشناس فیزیوتراپی کار می کنند، در هر ماه این مقدار درآمد دارند.

کسانی که بتوانند خدمات خوبی را به بیماران ارائه کنند و مهارت بالایی داشته باشند، درآمدهای قابل توجهی از این راه به دست خواهند آورد. موضوع دیگری که می تواند بر درآمد فیزیوتراپی اثر بگذارد، روابط اجتماعی فیزیوتراپ است. معمولا کسانی که به یک مطب فیزیوتراپی مراجعه می کنند، بدون شک یا مشکل جسمانی دارند و معمولا در شرایط خوب و خوشحال کننده ای قرار ندارند؛ حال، فردی که قرار است این گروه از بیماران را درمان کند، اگر صبر و حوصله کافی برای برخورد با این افراد را نداشته باشند، نباید منتظر باشد که درآمد او افزایش پیدا کند.

بازار کار و آینده درآمد فیزیوتراپی

بازار کار فیزیوتراپی

بازار کار فیزیوتراپی در روزگاری که ما انسان ها، تحرک داشتن و ورزش کردن را به دست فراموشی سپرده ایم، روز به روز در حال بهتر شدن می باشد. وقتی افراد تحرک به میزان کافی نداشته باشند، با مشکلات جسمانی زیادی مواجه شده و این می تواند باعث سوق دادن آنها به سمت مطب های فیزیوتراپی گردد. افرادی که در حوزه فیزیوتراپی، تجربه و مهارت کافی داشته باشند، می توانند در مراکز مختلف اعم از درمانگاه ها، بیمارستان، مراکز بهزیستی، مراکز توانبخشی، هلال احمر، مراکز نگهداری از سالمندان، باشگاه های ورزشی و غیره مشغول به کار شوند.

فیزیوتراپ هایی که می خواهند درآمد بالایی به دست آورند، می توانند برای تاسیس یک کلینیک خصوصی نیز اقدام کنند. درآمد فیزیوتراپی به این شکل، بسیار بالا خواهد بود و چنانچه کسی بتواند مطب را به وسایل و تجهیزات فراوان و متنوعی مجهز کند، امکان آنکه درآمد او افزایش یابد، هست.

نکته مهم دیگری که خوب است در این رابطه بدانید مهاجرت با داشتن مدرک فیزیوتراپی است. برخی کشورها، به دلیل افزایش تعداد سالمندان به نیروهای ماهر و مجرب فیزیوتراپی نیاز دارند. چنانچه سایر شرایط برای مهاجرت را داشته باشید، به کمک این تخصص می توانید قدم های ابتدایی را برای مهاجرت کاری بردارید.

جمع بندی

درآمد فیزیوتراپی، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. از آنجایی که حرکات انجام شده در فیزیوتراپی می تواند دردهای جسمانی افراد را به میزان زیادی کاهش دهد، احتمال آنکه برخی افراد نیز بخواهند بدون ورود به دانشگاه، اطلاعات خود را در این حوزه فزونی بخشند، هست. برای اطلاع کسانی که به این مقوله علاقه دارند باید بگوییم که بازار کار فیزیوتراپی این روزها در حال بهتر شدن است و این می تواند خبر خوبی برای علاقه مندان به فیزیوتراپی باشد. اگر برای شرکت در این دوره، عزمی راسخ دارید، توصیه می کنیم در دوره دستیار فیزیوتراپی نیک اندیشان شرکت نمایید. این دوره در افزایش و بهبود اطلاعات شما در این خصوص کمک زیادی خواهد کرد.

برای ثبت نام در دوره آموزش فیزیوتراپی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش فیزیوتراپی نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید.

همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره فیزیوتراپی ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره مراقبت از پوست ، دوره کمک های اولیه و امدادگری ، دوره اپراتور لیزر (دوره لیزر موهای زائد) ، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره mmt

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
فیزیوتراپ کیست ؟ و چه وظایفی دارد؟
نوشته بعدی
فرق کمک پرستار و بهیار چیست؟ چه تفاوتی با هم دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image