نکات مهم طراحی فوتر سایت چیست

فوتر سایت چیست؟⭐(اهمیت فوتر در طراحی سایت چیست)

فوتر سایت چیست؟ چرا در طراحی سایت اهمیت ویژه و خاصی به آن داده می شود؟ آیا این قسمت از سایت می تواند روی افزایش میزان فروش، و یا راحتی کاربران برای جستجو در سایت تاثیر خاص و ویژه ای از خود نشان دهد؟ اگر در مورد طراحی فوتر چیزی نمی دانید در ادامه همراهمان باشید و حتما برای طراحی حرفه ای فوتر در دوره طراحی سایت شرکت کنید.

فوتر چیست؟ در مورد اهمیت وجود فوتر در سایت چه می دانید؟

اگر علاقه مند به طراحی سایت در کانادا هستید، یکی از مهم ترین سوالاتی که می بایست جواب آن را بدانید، “فوتر چیست” است. چنانچه بخواهیم خیلی ساده و روشن در مورد فوتر صحبت کنیم، باید بگوییم فوتر در واقع همان قسمتی است که در پایین هر سایتی دیده می شود. درست است که فوتر در انتهای صفحات در سایت قرار می گیرد، اما از آنجایی که حاوی اطلاعات مهمی است نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. حتی کسانی که مشتاقند بدانند طراحی سایت با جوملا چیست، می بایست نسبت به طراحی فوتر، وسواس و دقت زیادی به کار برند.

در قسمت فوتر، اطلاعاتی مانند لینک های مربوط به شبکه های اجتماعی، اعتبارها، کپی رایت، پیوند مربوط به حریم های خصوصی قرار داده می شود. توسعه دهندگان قالب وردپرس و یا فردی که به خوبی می داند کاربرد جاوا اسکریپت در طراحی سایت چیست، می تواند اسکریپت ها و یا کدهایی را نیز در این قسمت قرار دهد.

آیا فوتر سایت فروشگاهی باید در تمام صفحات سایت قرار داده شود؟

حال که می دانید فوتر سایت چیست و چه اطلاعاتی در آن قرار داده می شود، خوب است به این سوال نیز جواب دهیم که آیا فوتر سایت فروشگاهی باید در همه صفحه های سایت قرار داده شود؟ جواب این سوال، آری است.

فوترها از جمله قسمت هایی هستند که باید در همه صفحه های سایت قرار داده شوند. علت این امر ارائه کردن همه اطلاعاتی است که کاربر به آنها نیاز پیدا می کند. با این عمل می توان به کاربر کمک کرد تا به راحتی و در طی کمترین جستجو به بخش های متفاوت در سایت دسترسی داشته باشد.

همان طوری که در تعریف فوتر سایت چیست، بیان کردیم این قسمت حاوی و دربردارنده اطلاعاتی چون آدرس شرکت، لینک شبکه های اجتماعی و یا برخی اطلاعات این چنینی است. این قسمت به عنوان یکی از اجزا و قسمت های ثابت در سایت، به بهبود تجربه کاربری سایت نیز کمک قابل توجه می کند.

پس به جرات می گوییم برای آنکه کار طراحی سایت به شکل کاملا حرفه ای پیش برود باید فوتر در همه صفحه های سایت به چشم بخورد. البته به خاطر داشته باشید در جاهایی که فرم ثبت نام و یا فرم پرداخت سایت قرار داده می شود، این قسمت را حذف می کنند

مشخصات بهترین فوتر سایت چیست

حال که می دانید فوتر چیست، لازم است در مورد اهمیت این قسمت نیز نکاتی را بیان کنیم. فوتر را بنا به دلایل زیر مهم و ضروری می دانیم:

 • همان طوری که اشاره کردیم، اطلاعات مهمی در این قسمت قرار داده می شود. این قسمت به کاربران کمک می کند تا به شکل راحت تری به سایت و بخش های متفاوت آن دسترسی داشته باشند. این قسمت، تاثیر غیر قابل انکاری بر به دست آوردن اعتماد کاربران دارد.
 • اگر می دانید شغل طراحی سایت چیست، حتما در مورد سئو و اهمیت آن برای گوگل نیز چیزهایی شنیده اید. عدم توجه به اصول طراحی فوتر سایت، می تواند تاثیر بد و منفی روی سئو سایت داشته باشد. با قرار دادن لینک های مهم در قسمت فوتر، به صورت غیر مستقیم از کاربران بخواهید تا مدت زمان بیشتری را در سایت شما توقف داشته باشند.
 • علاوه بر گذاشتن لینک ها، می توان کلمات کلیدی را نیز در این قسمت استفاده کرد و قدم موثرتری برای بهبود وضعیت سئو سایت برداشت.

حال که متوجه شده اید فوتر سایت چیست، لازم است نکاتی را نیز در خصوص طراحی یک فوتر حرفه ای یاد بگیرید. دوره آموزش طراحی سایت یکی از بهترین و کاربردی ترین راهکارها برای یادگیری اصولی طراحی فوتر سایت است. برخی از نکات به دردبخور برای طراحی فوتر را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

نکات طلایی برای طراحی بهترین فوتر سایت چیست؟

فقط اینکه بدانیم فوتر سایت چیست، کافی به نظر نمی رسد. برای داشتن یک فوتر حرفه ای، کاربر پسند و کار راه انداز باید برخی نکات طلایی را در خصوص طراحی آن همیشه به خاطر داشته باشید. با رعایت و توجه به نکات زیر می توانید بهترین فوتر سایت را طراحی کنید:

 • سادگی، یکی از چیزهایی که به فوتر کمک می کند خود را بیشتر نشان دهد. یک طراحی سایت حرفه ای باید تا جایی که می تواند از سرگرم کردن کاربر به کمک جلوه های گرافیکی جلوگیری کرده، و توجه او را به اطلاعات مهمی جلب کند که در این قسمت قرار داده شده است. طراحی پر رنگ و لعاب فوتر می تواند حواس کاربر را از موضوعات مهم پرت کند.
 • به هم ریختگی عناصر، از دیگر نکات بسیار مهم طراحی فوتر سایت است. عناصری که قرار است در این قسمت گذاشته شوند، می بایست فاصله مناسبی از هم داشته باشند و کاربر بتواند خیلی خوب آنها را از تفکیک کرده و شناسایی کند.
 • قرار دادن آیکون شبکه های اجتماعی نیز می تواند پیشنهاد خوبی برای فوتر سایت باشد. این تکنیک به کاربر کمک می کند تا خیلی راحت، شبکه های اجتماعی مربوط به کسب وکار را پیدا کرده و با کلیک کردن روی آنها موجب افزایش محبوبیت و جذابیت سایت شود.
مزیت های فوتر سایت چیست

Meno در فوتر سایت چیست؟

اگر می خواهید بدانید که meno در فوتر سایت چیست و شامل چه مواردی می شود، مطالعه این بخش را از دست ندهید. رایج ترین مواردی که در Meno فوتر سایت درج می شود عبارتند از:

1-کپی رایت

با درج این مورد، کلیه حقوق مادی و معنوی سایت در انحصار شماست و کسی حق کپی آن را بدون درج منبع یا کسب اجازه ندارد.

2-راهنمای سایت

در این بخش از فوتر که بیشتر در سایت های فروشگاهی رایج است، نقشه سایت و فروشگاه، آدرس و سایر اطلاعات سایت قرار داده می شود.

3-قوانین و مقررات

در این قسمت که اکثرا در سایت های فروشگاهی کاربرد دارد، قوانین و مقررات استفاده از وب سایت و خدمات آن، مانند نحوه خرید و شرایط مرجوعیت کالا درج می شود.

4-فرم تماس

در این قسمت، اطلاعاتی از کاربران مانند شماره تلفن، ایمیل را دریافت می شود.

5-اطلاعات تماس با شرکت

شماره تلفن، فکس، ایمیل و حتی آدرس شرکت یا فروشگاه در این قسمت درج می شود.

6-لینک های سایت

لینک های سایت در فوتر علاوه بر سئو کردن سایت، به کاربر کمک می کنند که صفحات را راحت تر پیدا کنند.

7-آیکون شبکه های اجتماعی

این قسمت برای عضو شدن کاربران در شبکه های اجتماعی وابسته به وب سایت قرار داده می شود.

Meno در فوتر سایت چیست؟

هدر سایت چیست؟ تفاوت هدر با فوتر سایت چیست؟

فوتر سایت چیست را تعریف کردیم و گفتیم که این قسمت در انتهای صفحه قرار می گیرد. سوال دیگری که برای برخی ممکن است به وجود آید این است که هدر سایت چیست و چه تفاوتی هایی با فوتر دارد.

هدر سایت، همان قسمتی است که در بالای صفحات سایت قرار می گیرد. این قسمت اولین چیزی است که کاربر به محض ورود به سایت با آن رو به رو می شود. از آنجایی که اولین نگاه، تاثیر بسزایی روی قضاوت کاربر نسبت به سایت دارد، بهتر است در طراحی هدر سایت نیز نکات و اصول مربوط به آن رعایت شود.

شما با طراحی حرفه ای هدر سایت می توانید در چند ثانیه به مخاطب خود بگویید که در حال انجام چه کاری هستید و می خواهید چه خدماتی را به او ارائه کنید. عده زیادی معتقدند که هدر، نقش کلیدی و سرنوشت سازی در طراحی سایت های مختلف به عهده دارد. دزدیدن توجه و نگاه کاربر یکی از مهم ترین آثار هدر زیبای سایت است.

فوتر آماده برای سایت از کجا پیدا کنیم؟ بهترین راه تهیه فوتر سایت چیست؟

با پاسخ سوال فوتر سایت چیست، کار ما به پایان نمی رسد. اگر حس می کنید که خلاقیت لازم برای طراحی یک فوتر زیبا را ندارید، ریسک نکرده و به سراغ فوترهایی بروید که از قبل آماده شده است. اگر عبارت “فوتر آماده برای سایت” را در گوگل سرچ کنید، به شما برخی سایت هایی نشان داده خواهد شد که فوترهای آماده در آن قرار داده شده است.

با رفتن به این سایت ها می توانید ایده پیدا کرده و خودتان برای طراحی یک فوتر زیبا دست به کار شوید. در صورتی که می بینید تمایلی برای طراحی فوتر ندارید می توانید از قالب های آماده ی فوتر استفاده کرده و جلوه و ظاهری متفاوت در سایت ایجاد کنید.

اهمیت فوتر سایت چیست

با چند سایت ارائه دهنده برترین نمونه فوتر سایت آشنا شوید؟

اگر شما هم یک طراح سایت مبتدی و تازه کار هستید، بعد از اینکه دانستید فوتر سایت چیست، بهتر است برای اینکه یک طراحی جذاب و مخاطب پسندی در قسمت فوتر ارائه دهید، از نمونه هایی که در سایت های دیگر است الگو برداری کنید. البته به این معنی نیست که دقیقا فوتر آن ها را کپی کنید، بلکه تنها می توانید نحوه چینش، فونت یا سایر موارد دیگر را از آن ها تقلید کنید. شما می توانید در سایت های زیر با چند نمونه فوتر سایت آشنا شوید:

 • ZoyoYogurt
 • 43folders
 • BimbiSicuramente
 • Mecannical
 • Greenwoodscc
 • Dandelionpath
 • Seesparkbox
 • Meomi
 • Noupe

در سایت های بالا می توانید از آیکون های جذابی که برای تماس یا شبکه های اجتماعی قرار داده شده است استفاده کنید. علاوه بر سایت های خارجی، سایت های فارسی زیادی هستند که فوتر جذاب و هدفمندی در آن ها طراحی شده است. برای اینکه شما در کارتان برجسته شوید باید ابتدا فوتر سایت های دیگر را مشاهده کنید و بعد از کمک گرفتن از ایده پردازی و خلاقیتتان، یک فوتر کاربردی با المان های مفید برای سایت و مخاطبان ایجاد کنید. این که فوتر سایت چیست و چه مواردی در آن درج می شود را می توانید در دوره های آموزشی طراحی سایت فرا بگیرید.

کلام آخر

فوتر سایت چیست؛ موضوع صحبت ما در این مقاله بود. به خاطر داشته باشید، تنها با خواندن مقاله های مرتبط و دیدن قالب های آماده نمی توانید یک فوتر زیبا طراحی کنید. توصیه می کنیم برای افزایش اطلاعات در مورد طراحی فوتر، دوره های طراحی سایت موسسه های معتبری چون نیک اندیشان را انتخاب کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت و سئو نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی و بررسی ⭐ رشته mba گرایش بازار سرمایه
نوشته بعدی
ابزارک وردپرس چیست؟⭐فعال سازی ابزارک در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image