بازار کار طراحی سایت در کانادا چگونه است

بازار کار و درآمد ⭐ طراحی سایت در کانادا

در طی چند سال اخیر، شاهد رشد و توسعه کسب و کارهای دیجیتال در سراسر جهان بوده ایم که بخشی از این رشد و توسعه را طراحی وبسایت پوشش می دهد. این موضوع باعث افزایش بازار کار طراحی سایت در کانادا شده است که به طور کامل در این مقاله بدان می پردازیم.

امروزه، بازار کار طراحی سایت در کانادا چگونه است؟

با وجود اینکه تاکنون، تعداد کسب و کار های دیجیتال روز به روز در حال افزایش است، اما به نظر می رسد که با گذشت زمان، کسب و کار های بیشتری به توسعه در بستر جهان دیجیتالی روی می آورند. در واقع پیش بینی می شود که شغل طراحی وب سایت در کانادا رشد سریع تری نسبت به سایر مشاغل داشته باشد.

همین موضوع منجر به افزایش تقاضا برای استخدام طراحان سایت، توسعه دهندگان و طراحان UI می شود. برای آشنایی بیشتر با شغل طراحی UI سایت، پیشنهاد می کنیم مقاله ui در طراحی سایت چیست را مطالعه کنید.

البته که هر چقدر مهارت و تخصص بیشتری در این زمینه داشته باشید، احتمال استخدام تان در کشور کانادا بیشتر هم می شود و این دانش و تخصص، مسلما با آموزش و مشاهده دوره طراحی سایت بدست می آید. همچنین توجه کنید که بازار کار و درآمد طراحی سایت در کانادا به استان یا شهری که در آن ساکن هستید نیز بستگی دارد. برای مثال طبق آمار و بررسی ‌ها، وضعیت شغل طراح و توسعه دهنده وب در کانادا در استان ‌های بریتیش کلمبیا، نیو برونزویک، نووا اسکاشیا، کبک و ساسکا چوان خوب است.

طبق آمار، انتظار می رود در بین سالهای ۲۰۳۰- ۲۰۲۰ تقریبا ۱۷۹۰۰ فرصت شغلی جدید برای طراحان سایت در کانادا ایجاد شود. در سال 2018، تعداد شغل ‌های موجود در حرفه طراح و توسعه دهنده وب ۳۵،۷۰۰ شغل بود که متوسط سن افراد شاغل به کار، ۳۶ سال و میانگین سن بازنشستگی، ۶۱ سال برآورد شده است.

در کل می توان گفت که طراحی سایت در کانادا طی ده سال آینده بازار کار خوبی دارد و در صورت مهاجرت به کانادا، یافتن شغل برای طراحان سایت آسان خواهد بود. برای اینکه بتوانید به شغل طراحی وب سایت در کانادا با درآمد بالا بپردازید، پیشنهاد می کنیم که تخصص و مهارت خود را تقویت کرده و در بهترین دوره طراحی سایت شرکت کنید. اکنون می خواهیم کمی دقیق تر شویم و به بررسی بازار کار طراحی سایت در استان های مختلف کانادا بپردازیم.

بازار کار طراحی سایت در کانادا چگونه است

بازار کار طراحی سایت در استان های کانادا چگونه است؟

با اینکه طراحی سایت در کانادا یک شغل پر تقاضا محسوب می شود، اما برخی شهر ها از بازار کاری بهتری در این زمینه برخوردارند. در ادامه لیست استان های برتر کانادا برای کار به عنوان طراح وب سایت را مشاهده خواهید کرد:

 1. انتاریو

در استان انتاریو نزدیک به 5000 موقعیت شغلی برای طراحان وب وجود دارد که اکثر آنها در شهر تورنتو قرار دارند. به گفته بسیاری از شهروندان، تورنتو بهترین شهر کانادا برای زندگی است. هر چقدر یک شهر بزرگ تر و وسیع تر باشد، تعداد کسب و کار هایی که در مسیر توسعه دیجیتال هستند بیشتر خواهد بود. در نتیجه نیاز بیشتری به شغل طراحی وب سایت در کانادا وجود خواهد داشت.

 1. بریتیش کلمبیا

بزرگ ترین شهر بریتیش کلمبیا، ونکوور است. این شهر با داشتن بیش از 2000 موقعیت شغلی برای طراحان و توسعه دهندگان وب، یکی از پویا ترین بازار های کار طراحی سایت در کانادا را دارد. البته در این استان بر بحث تخصص و مهارت در طراحی و توسعه یک وب سایت تاکید می شود و یکی از را های تقویت مهارت و تخصص، شرکت در دوره آموزش طراحی سایت است. بریتیش کلمبیا همچنین یک برنامه مهاجرتی ویژه به نام تک پایلوت (Tech Pilot) برای متخصصان حوزه تکنولوژی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، در نظر گرفته است.

 1. کبک

در شهر مونترال کبک، بیش از 1700 موقعیت شغلی برای طراحان وب وجود دارد. نحوه استخدام و شروع به کار به عنوان طراح سایت در استان های مختلف کانادا بدین صورت است که شما ابتدا رزومه و مدارک لازم را برای کارفرمایان ارسال می کنید. سپس در صورت تطابق میزان مهارت شما با استاندارد های کشور کانادا، می توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

 1. آلبرتا

اکنون حدود 5000 موقعیت شغلی در استان آلبرتا برای طراحان و توسعه دهندگان وب وجود دارد. همچنین به نظر می رسد که تقاضا برای شغل طراحی وب سایت در کانادا، در استان انتاریو و آلبرتا به یک میزان باشد. هر چند ممکن است تعداد موقعیت های شغلی طراحی سایت در استان های مختلف کانادا تغییر کند، اما استان هایی که نام برده شد در طی چند سال اخیر، شرایط کاری بهتری نسبت به سایرین داشته اند.

 همچنین استان آلبرتا دارای برنامه مهاجرتی Accelerated Tech Pathway است که مهاجرت متخصصان در زمینه فناوری را سرعت می بخشد. در کشوری همچون کانادا، طراحان سایت لازم است علاوه بر مسلط بودن به CMS ها، به برخی زبان های برنامه نویسی نیز مسلط باشند. اگر می خواهید بدانید برای طراحی سایت چه زبان هایی لازم است، پیشنهاد می کنیم روی لینک مقاله کلیک کرده و آن را مطالعه کنید.

درآمد طراحی سایت در کانادا چقدر است؟

مسلما در میان استان های مختلف کشور کانادا، تفاوت هایی به لحاظ درآمد طراحی سایت وجود دارد. اما اگر بخواهیم به صورت میانگین درآمد سالانه یک طراح سایت را در کانادا تخمین بزنیم، باید بگوییم که حدودا برابر با 50 هزار دلار (24 دلار در ساعت) می شود. اگر بخواهیم درآمد شغل طراحی سایت در کانادا به صورت دقیق تر بررسی کنیم، حداقل درآمد آن برابر با 14 دلار در ساعت و حداکثر، برابر با 50 دلار در ساعت خواهد بود.

در مقایسه درآمد طراحی سایت در ایران با درآمد آن در کانادا، در حالت حداکثر، ساعتی 50 دلار دریافت می کند که معادل 2.700.000 می باشد. این مبلغ در صورتی که به صورت ماهیانه دریافت شود، مبلغ بسیار قابل توجهی خواهد شد که اصلا با درآمد آن در ایران قابل مقایسه نیست.

بررسی طراحی سایت در کانادا

طراحی سایت در کانادا شامل چه وظایفی می شود؟

برای اینکه با حرفه و شغل طراحی سایت در کانادا بیشتر آشنا شوید، بهتر است از وظایف و فعالیت های مرتبط در این زمینه، اطلاعات بیشتری کسب کنید. در واقع وظایفی که هر طراح سایت انجام می دهد باید در راستای توسعه وب سایت و تحقق اهداف سایت باشد. در ادامه مطلب، لیستی از وظایف یک طراح و توسعه دهنده وب سایت آورده شده است:

 • ارائه خدمات مشاوره ای به مشتریان در رابطه با توسعه و طراحی سایت
 •  ساخت ماکت و استور بورد
 • توسعه دادن معماری سایت و مشخص کردن سخت افزار و نرم افزار های لازم
 • انتخاب و سازماندهی داده ها و اطلاعات برای طراحی پوسته و لایه های سایت
 • تولید محتوا و بهینه سازی آن در وب سایت با استفاده از انیمیشن، دیتابیس، گرافیک و غیره
 • کدنویسی و پیاده سازی آن، برنامه ریزی برای درج محتوا، اصلاح و ادغام صفحات
 • تست، بررسی و کنترل کیفیت و امنیت صفحات مختلف وب سایت
 • همکاری با تیم های تولید محتوا و بهینه سازی سایت، گرافیک و رشته های مرتبط با طراحی وب سایت
 • تحقق و ارزیابی محصولات رسانه های تعاملی
 • مدیریت چندین وب سایت مختلف به منظور پیشبرد اهداف سایت
طراحی سایت در کانادا به چه صورت است

شغل طراحی وب سایت در کانادا شامل چه عناوینی می شود؟

طراحی سایت در کانادا شامل طراحی و تولید وب سایت یا توسعه وب سایت های قدیمی است. شغل طراحی وب سایت در کانادا تنها به برنامه نویسی برای ایجاد سایت ختم نمی شود بلکه شامل عنوان متعددی است که عبارتند از:

 • توسعه دهنده وب کسب و کار الکترونیک (  Electronic Business (E-Business) Web Site Developer )
 • توسعه دهنده وب تجارت الکترونیک ( Electronic Commerce (E-Commerce) Web Site Developer
 • توسعه دهنده وب سایت اینترنتی (Internet Site Developer )
 • توسعه دهنده وب سایت اینترانتی (Intranet Site Designer )
 • طراح وب ( Web Designer )
 • توسعه دهنده وب ( Web Developer)
 • یکپارچه سازی وب (Web Integrator )
 • مدیر وب ( Web Manager )
 • طراح وب سایت ( Web Site Designer)
 • توسعه دهنده وب سایت (Web Site Developer )

طراحان وب سایت می توانند هم به صورت شخصی و هم به صورت وابسته به شرکت های طراحی سایت در کانادا، در حوزه تولید نرم افزار و واحد های مشاوره مشغول به کار شوند. همان طور که گفته شد، استخدام شدن در مراجع دولتی نیازمند سابقه کاری و رزومه قوی است که معمولا افراد تازه کار فاقد آن هستند. پس بهتر است سال های اول به صورت مستقل کار کنید و بعد از حرفه ای شدن برای استخدام در سازمان ها و شرکت های مرتبط تلاش کنید.

طراحی سایت در کانادا شامل چه وظایفی می شود؟

آیا طراحی سایت در کانادا می تواند دلیل خوبی برای مهاجرت به این کشور باشد؟

افراد مختلفی در طول سال تصمیم به مهاجرت می گیرند‌. آن ها برای اجرایی کردن تصمیمات خود در پی گرفتن مدارکی هستند که با استفاده از آن، اسباب اقامت خود را فراهم نمایند. یکی از به روز ترین شغل ها که کشورهای مختلفی نظیر کانادا به آن توجه ویژه ای دارند، شغل طراحی سایت است.

فردی که توانسته مدرک این رشته را در یک مجموعه بین المللی بگیرد، می تواند به طراحی سایت در کانادا بپردازد. علاوه بر این، می تواند به راحتی با استفاده از مدرک اخذ شده، کارهای مربوط به اقامت خود و حتی خانواده خود را انجام داده و برای آن ها، ویزای کانادا بگیرد.

داشتن این مدرک باعث می شود که این فرد هنگام مهاجرت به کشور کانادا دغدغه شغلی نداشته باشد و به محض رسیدن به این کشور در پی پیدا کردن دفتری برای راه اندازی کسب و کار خود باشد؛ کسب و کاری که با حوزه طراحی سایت در کانادا ارتباط مستقیم داشته باشد. تقاضاهای متعدد توسط افراد حقیقی و حقوقی برای سایت سبب می شود که بازار خوبی برای این حرفه در کشورهای پیشرفته ای همچون کانادا وجود داشته باشد.

سخن پایانی

اکنون که با شغل طراحی سایت در کانادا آشنا شدید، بدانید که هر چقدر تخصص بیشتری داشته باشید، درآمدتان هم بیشتر خواهد بود. اگر تمایل به شرکت در یک دوره تخصصی و جامع در این زمینه دارید، دوره طراحی سایت نیک اندیشان پیشنهاد ما به شماست.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
طراحی گرافیک سایت چیست؟⭐همه چیز درباره طراحی گرافیکی سایت
نوشته بعدی
بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت به کانادا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image