دوره بازرگانی

در دوره بازرگانی قوانین و اصول واردات و صادارات را به صورت کامل به مهارت جوریان آموزش داده که ضمن اعطای گواهینامه دانشگاهی و آکادمی DNW انگلستان مهارت جویان معرفی به شرکت های بازرگانی و مشاغل مرتبط می شوند.

دوره بازرگانی

معرفی دوره بازرگانی

با این دوره بیشتر آشنا بشید!

ویدئو معرفی دوره

دوره بازرگانی  یک دوره آموزشی شامل مهارت های ال سی باز کردن، ترخیص کالا، واردات و صادرات و مکاتبات بازرگانی می باشد. محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کار است. این دوره آموزشی توسط تاجر بین المللی تدریس می شود. دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد. در انتهای دوره به مهارت جویان گواهینامه قابل استعلام با مهر و هولوگرام از دانشگاه،  و آکادمی DNW انگلستان داده می شود. این مرکز آموزشی تنها موسسه ای است که گواهینامه از خود دانشگاه می دهد نه از بسیج یا جهاد و پس از اتمام دوره معرفی به کار(کاریابی) انجام می دهد. از مزایای موسسه نیک اندیشان قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات و شرایط پرداخت اقساطی آن است. لازم به ذکر است که مراکز هلدینگ آموزشی نیک اندیشان از دسترسی مناسب برخوردارند و نزدیک مترو قرار دارند. از امتیازات ممتاز این آموزشگاه اینست که مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

تعریف صحیح بازرگانی چیست؟

برخی ها بر این باورند که بازرگانی به معنی مبادله و داد و ستد و همچنین کسب سود از این فعالیت ها می باشد اما اگر بخواهیم تعریفی صحیح و جامع از بازرگانی داشته باشیم باید بگوییم که این تعریف غلطی می باشد و بیشتر به تجارت نزدیک است، به فعالیت ها و خدماتی که در مبادله کالا از مرحله تولید یعنی تامین مواد خام یا عرضه و تولید محصول تا ارسال محصول به دست مصرف کنند که شامل حمل و نقل و حتی توزیع آن می شوند را بازرگانی می گویند. همچنین تشخیص و شناسایی نیازها، تولید کالا، خدمات و عرضه آنها که مستلزم صرفه جویی و سود است از وظایف بارزگانی و تجارت بین المللی بشمار می رود. به طور کلی فعالیت های بازرگانی بعنوان رابط بین تولید کننده، کالا و مصرف کننده است که به دو بخش تقسیم می شود:

1) تهیه مواد اولیه و تدارکات و پیگیری عوامل تولید و سایر خدمات برای بوجود آمدن رونق در تولید و خدمات آن.

2) عرضه و توزیع کالا به دست مصرف کننده.

خدمات بازرگانی

همانطور که گفتیم وظایف و خدماتی که از طرف بازرگانی ارائه می شود هم بخش تولید را پوشش می دهد و هم بخش توزیع به مصرف کننده، همچنین در میان این دو بازرگانی نقشی هم در اقتصاد کشور ایفا می کند، پس بهتر است بگوییم که خدمات بازرگانی به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم.

خدمات به تولید کننده: تولید کنندگان برای تولید کالا، عرضه و ارائه خدمات خود به مصرف کننده نیازمند شرایطی خاص، ماشین آلات و ابزار، مواد اولیه و … هستند تا بواسطه آنها محصول خود را تولید و عرضه کنند، تامین و شناسایی کامل این موارد و تجهیز کردن تولید کنندگان به صورت کامل و بی عیب و نقض برای تولید و عرضه کالا به عهده خدمات بازرگانی نسبت به تولید کننده است.

خدمات به مصرف کننده: در این بخش بازرگانی تلاش می کند تا به صورت کامل و دقیق نیازها و سلیقه های مصرف کنندگان را شناسایی کرده تا محصول کاملا منطبق با خواسته مشتری بوده و عرضه کالا در جهت برطرف کردن نیازها بوده باشد. همچنین در این راستا از طریق زمان پرداخت هزینه محصول توسط مشتری و رضایت مصرف کننده از محصول و …. استراتژی ها و برنامه هایی را تنظیم می کند تا روند فروش محصول و رضایت مشتری ها افزایش یابد.

خدمات به اقتصاد کشور: خدمات بازرگانی در اختیار سیاست ها و تصمیمات اقتصادی کشور است. بعنوان مثال ممکن است در یک کشور واردات یک کالا ممنوع باشد در این صورت بازرگانی در این راستا تلاش می کند تا این محصول به کشور وارد نشده و طبق تصمیمات عمل کند. از طرفی اگر محصولی در اولویت اول سیاست های اقتصادی کشور قرار گیرد بازرگانی بکارگیری شده تا آن محصول به رونق تولید و فروش برسد. یکی دیگر از خدمات بازرگانی ایجاد و تنظیم فاصله زمانی و مکانی بین تولید کننده و مصرف کننده است تا گردش محصول در اقتصاد و صنعت کشور به نظم و انضباط مشخصی برسد.

سرفصل های دوره بازرگانی:

 1. مهارت های صادرات و واردات 
 2. ال سی باز کردن
 3. ثبت سفارش
 4. ترخیص کالا
 5. مکاتبات بازرگانی و اصطلاحات اینکوترمز

طول دوره

7 جلسه ( هفته ای 1 جلسه 3 ساعته )

مدارک دوره

1. اعطای مدرک از دانشگاه (با مهر و هولوگرام و قابل استعلام)

2. مدرک از DNW انگلستان با کد رجیستری و قابل استعلام

مدرس دوره

هزینه و شرایط پرداخت

مبلغ دوره تجارت و بازرگانی : 770/000 هزار تومان

مبلغ جزوه دوره تجارت بین المللی : 70000 هزار تومان

که به صورت اقساط در طول دوره تسویه می شود

معرفی مدرس دوره

با مدرس این دوره بیشتر آشنا بشید!

ویدئو معرفی مدرس دوره

امتیازات دوره

امتیازات دوره های آموزشی هلدینگ نیک اندیشان نسبت به سایر موسسات:

 1. محتوای دوره بازرگانی کاملا منطبق با بازار کاراست.
 2. دوره بازرگانی به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.
 3. قسمتی از دوره بازرگانی رایگان در محیط کار برگزار می گردد.
 4. مدرسین دوره بازرگانی خود در آن زمینه مشغول به کار یا دارای کسب و کار می باشند.
 5. اعطای گواهینامه قابل استعلام از دانشگاه و سازمان فنی حرفه ای و گواهینامه دارای کد رجیستری از DNW انگلستان.
 6. نیک اندیشان تنها مرکزی است که گواهینامه از خود دانشگاه می دهد نه از بسیج یا جهاد.
 7. معرفی به کار(کاریابی) در انتهای دوره ها.
 8. قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات.
 9. شرایط پرداخت اقساط دسترسی مناسب و نزدیک مترو بودن شعبات.
 10. مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.