مدرک بهیاری چیست و آیا داشتن این مدرک از شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان است؟

شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان چیست؟⭐شرح کامل

دوره کمک پرستاری، دوره ای هست که می توانید در آن شرکت کنید تا به یکی از مهمترین شرایط لازم برای استخدام در مراکز درمانی دست یابید.

مدرک بهیاری چیست و آیا داشتن این مدرک از شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان است؟

برای گرفتن مدرک بهیاری از دو روش می توان عمل کرد. روش اول این است که شما در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید و هنگام انتخاب رشته، بهیاری را انتخاب کنید. در این صورت باید منتظر جواب آزمون بمانید. روش دیگری نیز در چند سال اخیر برای بهیار شدن به وجود آمده که شرایط آزمون های دانشگاه را ندارد. در این روش شما می توانید در دوره آموزشی بهیاری شرکت کنید و با فراگیری دانش لازم و به دست آوردن مهارت این حرفه، مدرک کمک بهیاری دریافت نمایید.

با توجه به سخت بودن شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان خصوصی، با مدرک کمک بهیاری می توانید شرایط استخدام در بیمارستان خصوصی را به دست آورید. از این رو در پاسخ به این سوال که مدرک بهیاری چیست باید گفت مدرکی که در انتهای دوره آموزش بهیاری به افراد واجد شرایط داده می شود، مدرک بهیاری گفته می شود. برای گرفتن این مدرک علاوه بر حضور مداوم در کلاس های آموزشی در پایان باید نمره قبولی آزمون بهیاری نیز به دست آمده باشد.کسب این نمره نشانگر این است که شرکت کننده توانسته مطالب را یاد گرفته و به مهارت رسیده باشد.

در برخی مواقع که بیمارستان ها آگهی استخدام کمک پرستار را درج می کنند و به دنبال افرادی هستند که مدرک کمک پرستاری دارند، افراد با دریافت مدرک بهیاری، شرایط استخدام به عنوان کمک پرستار را نیز دارند؛ زیرا تمام وظایف کمک پرستار توسط بهیار انجام می شود. البته دامنه فعالیت بهیار اندکی تخصصی تر و گسترده تر از کمک پرستار است. به عبارت دیگر، کمک پرستار نمی تواند کار دادن دارو به فرد بستری شده را انجام دهد، در صورتی که بهیار قادر به انجام چنین کاری بوده که این، یک فرق کمک پرستار و بهیار است.

شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان چیست؟

شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان چیست؟

شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان موارد مختلفی دارد که برخی از آنها را در ادامه آورده ایم:

۱-داشتن سلامت جسم و روان

کمک پرستاری، شغلی است که فرد باید فعالیت های زیادی داشته باشد. به این صورت که ممکن است برای عملیات بلند کردن بیمار از یک تخت و گذاشتن بر روی تخت دیگر از کمک پرستار کمک گرفته شود. در این شرایط کمک پرستار باید توان جسمی خوبی داشته و دست ها و پاهای او نقصی نداشته باشند.

به علاوه، فرد از نظر روانی نیز باید روحیه بالایی داشته باشد؛ زیرا افراد با بیماری های مختلف در بیمارستان وجود دارند که اگر کمک پرستار مواجه و برخورد با بیماران را نداشته باشد، قطعا شرایط کاری برای او سخت خواهد شد. این از شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان خصوصی نیز هست.

۲-داشتن دیپلم

برای افرادی که مدرک کمک پرستاری را از طریق دوره های آموزشی موسسات گرفته اند، حداقل مدرک دیپلم نیاز است. افراد باید توانایی خواندن برخی از اصطلاحات مرسوم را داشته باشند. از این رو، شرط حداقل دیپلم برای ورود به این حرفه گذاشته شده است.

۳-دارا بودن مدرک کمک پرستاری

افرادی که در دوره آموزش کمک پرستاری شرکت کرده اند، با وظایفی که قرار است هنگام استخدام در بیمارستان انجام دهند آشنا شده اند. به همین دلیل به محض ورود به محیط کار می دانند که چه مسئولیتی دارند. در دوره کامل کمک پرستاری مهارت ها به افراد آموزش داده می شود؛، از این رو یکی از شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان، داشتن این مدرک است.

۴-قبول شدن در آزمون استخدامی

هر بیمارستان، برای استخدام افراد آگهی استخدامی برگزار می کند و اگر فرد همه مدارک گفته شده را داشته باشد ولی در این آزمون نتواند نمره قبولی کسب کند، امکان شاغل شدن در بیمارستان را نخواهد داشت.

آیا در سایت کمک پرستاری درباره شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان اطلاعاتی وجود دارد؟

سایت کمک پرستاری با هدف اطلاع رسانی و گسترش دادن اطلاعات این حرفه ایجاد شده است. از این رو هنگامی که افراد به دنبال این هستند تا از شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان خصوصی مطلع شوند می توانند با پیدا کردن این سایت، به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. در این سایت کلیه مراحل برای فردی که درصدد کمک پرستار شدن بوده شرح داده شده است‌.

به طور مثال، فردی که هنوز اول راه است و فقط به این حرفه علاقه دارد، نمی داند که آیا شرایط ابتدایی برای شرکت در دوره کمک پرستاری را دارد یا خیر، و این که چه زمانی باید برای ثبت نام در این دوره اقدام کند و چه مدارکی نیاز است داشته باشد‌. علاوه بر این، همواره به دنبال این سوال است که اگر دوره را شرکت کرد، آیا شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان را پیدا می کند یا خیر‌.

جواب تمام این سوالات در سایت کمک پرستاری قرار داده شده است. افراد علاقه مند به این حرفه بدون صرف وقت زیادی می توانند به این سایت مراجعه کرده و جواب تمام سوالات ذهنی خود برای این حرفه را دریافت نمایند. تمام مطالب با جزئیات در سایت قرار داده شده است تا افراد بتوانند با مطابقت دادن شرایط خود با شرایط بیمارستان ها و مراکز درمانی به این نتیجه برسند که آیا می توانند به استخدام درآیند یا خیر.

آیا در سایت کمک پرستاری درباره شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان اطلاعاتی وجود دارد؟

آیا با مدرک بین المللی کمک پرستاری شرایط استخدام در بیمارستان های خارج از ایران مهیا است؟

اکثر کشورها با کمبود نیرو در بیمارستان خصوصی و دولتی خود مواجه هستند. شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان خصوصی در خارج از کشور نسبت به بیمارستان دولتی، تابع مقررات ویژه ای است. به علاوه، جمعیت جوان در این کشورها نیز نمی تواند تامین کننده این نیاز باشد؛ در نتیجه کشورهای مختلف جهان برای پر کردن جایگاه این افراد در بیمارستان ها و مراکز درمانی خود تدابیری اندیشیده اند. از مهمترین  تصمیماتی که در این رابطه گرفته شده، راحت کردن شرایط اقامت برای افرادی است که مدرک کمک پرستاری، کمک بهیاری و مدارکی از این قبیل دارند.

به همین دلیل افرادی که دارای مدرک کمک پرستاری بوده شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان های خارج از کشور را پیدا می کنند.  البته باید به ذکر این مورد پرداخت که مدرک موجود باید بین المللی باشد. از این رو با هر مدرکی شرایط شروع کار در بیمارستان خارج میسر نخواهد شد. برخی از افراد به دنبال ثبت نام دوره کمک پرستاری جهاد هستند، اگر بخواهند با این مدرک مهاجرت کنند باید قبل از آن بررسی کنند که آیا مدرک جهاد، بین المللی است یا خیر.

از طرف دیگر، مجموعه نیک اندیشان نیز سال هاست میزبان دوره های کمک پرستاری است. افرادی که می خواهند این دوره را شرکت کنند و با آن در خارج از ایران استخدام شوند، باید بدانند که نیک اندیشان مدرکی بین المللی ارائه می دهد.

سخن آخر

در این مقاله، شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان های ایرانی و خارجی و شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان خصوصی شرح داده شد تا قدمی در جهت افزایش آگاهی افراد علاقه مند برداشته شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش کمک پرستاری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
درامد دستیار دندانپزشک در المان چقدر است؟⭐بررسی کامل
نوشته بعدی
مزایا و حقوق تکنسین داروخانه در ترکیه⭐بررسی کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image