چه حساب ارزی برای معاملات ارزی مناسب است؟

یکی از روش هایی که باعث می شود ما بتوانیم در هر نقطه از جهان سرمایه گذاری، خرید و فروش و … داشته باشیم داشتن حساب ارزی می باشد. اما حساب ارزی چیست؟ چگونه می توان این حساب را افتتاح و از آن استفاده نمود؟ مزایای استفاده از این حساب چه می تواند باشد؟ چه حساب ارزی برای معاملات ارزی مناسب است و بسیار سوال دیگر که ممکن است در ذهنتان نقش بسته باشد. با ما همراه شوید تا با این سوالات آشنا شده و قبل از اینکه بخواهیم از این حساب استفاده کنیم مزایا و معایب آن را بشناسیم. ؟ پس ما را در این مقاله همراهی کنید.

تعریف حساب ارزی

حساب ارزی یک نوع حساب بین المللی و خارجی می باشد که می توان با داشتن آن در هر نقطه از جهان: تراکنش، انتقال وجه و … را در کمترین زمان ممکن و به سهولت انجام داد.

به خصوص برای سرمایه داران یک انتخاب بسیار مناسب است تا با کمک این حساب با سایر شرکت های خارجی مراوده و سرمایه گذاری داشته باشند. در این حساب انواع ارزهای خارجی قابل تبادل و استفاده می باشند.

حتی یک فرد عادی نیز می تواند برای: خرید یک اپلیکیشن، رزرو هتل و … از این حساب ارزی نهایت استفاده را ببرد.

از حساب های ارزی معتبر که در سطح جهانی معروف و قابل استفاده است می‌توان به: حساب‌های پی پال، حساب پرفکت مانی، حساب وب مانی و … اشاره نمود. شما با کمک این حساب ها می توانید از فروشگاههای مختلف به صورت آنلاین تراکنش داشته باشید و یا به راحتی در هتل های مورد نظر که با این حساب ها کار می کنند اقدام به رزرو اتاق نمایید.

چه حساب ارزی برای معاملات ارزی مناسب است؟

مزایای استفاده از حساب های ارزی

همانطور که در تعریف حساب های ارزی هم گفتیم یک نوع حساب ارزی خارجی بدون مرز می باشد و این امکان را فراهم می آورد تا انتقال و تراکنش وجه به سهولت انجام پذیرد.

حساب های ارزی به دلیل بین المللی بودن دارای مزایای فراوانی می باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

از سرمایه محافظت می کند.

یکی از مهمترین مزایایی که حساب های ارزی به همراه دارند محافظت از سرمایه می باشد. این حسابها با داشتن استراتژی های پایدار و مطمئن از حساب های سرمایه گذاران محافظت می نماید.

امکان دسترسی به ارزهای رایج جهانی

با کمک و داشتن این حسابها شما می توانید بسته به نیاز خود ارز خود را تبدیل نموده و و در حساب خود نگهداری و یا استفاده کنید. این مزیت برای افرادی که در حیطه تجارت و سرمایه گذاری فعالیت دارند یک موهبت تلقی می شود. چرا که در هر لحظه می توانند ارز موجود خود را با سایر ارزهای رایج خارجی مورد تبدیل و استفاده قرار دهند.

از ارزش سرمایه محافظت می کند.

از دیگر مزایای استفاده از ارزهای خارجی می توان به حفظ ارزش سرمایه اشاره نمود. برای کشور ما ایران سرمایه گذاری ریالی به عنوان یک ریسک پرخطر تلقی می شود. با تبدیل نمودن ارز ریالی به ارزهای خارجی همچون دلار و … می توان از افت ارزش سرمایه خود به دلیل: تورم، رکود بازار و … تا حد ممکن جلوگیری نمود.

هیچگونه محدودیت در سرمایه گذاری جهانی ندارد.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از حساب های ارزی این است که بدون محدودیت می توان در زمینه سرمایه گذاری اقدام نمود. یعنی شما می توانید با کمک این حساب در هر نقطه از جهان که مایل بودید سرمایه گذاری یا اقدام به انجام تراکنش و انتقال وجه داشته باشید.

امکان گسترش دادن کسب و کار خود

از دیگر مزایای مهمی که این حساب ارزی به همراه دارد این است که می توان کسب و کار خود را گسترش داد. به دلیل تحریماتی که بر علیه کشور ایران صورت گرفته و امکان خرید و فروش در برخی کشورها برای ایران ممنوع گشته این اقدام می تواند باعث گسترش و بهبود کسب و کار در ایران و سایر کشورها شود.

چه حساب ارزی برای معاملات ارزی مناسب است؟

حال که با حساب ارزی آشنا شده و از مزایای آن اطلاع پیدا کردیم نوبت آن است چند حساب ارزی که برای معاملات ارزی مناسب هستند را بشناسیم. همچنان با ما همراه باشید.

حساب ارزی پی پال

این حساب به عنوان یک حساب امن، سریع و راحت شناخته می شود. با کمک این حساب می توان به راحتی و در کمترین زمان ممکن اقدام به انجام تراکنش، انتقال وجه و … را صورت داد.

همچنین حساب پی پال با امنیت بالایی که دارد از ورود و دزدی از حساب های کاربران جلوگیری نموده و باعث محافظت از حساب می شود.

از مزایای استفاده از حساب پی پال می توان به این موارد اشاره نمود:

 • به دلیل کاربری آسان و ساده ایی که دارد می توان عملیات برداشت و سایر تراکنش ها را به سهولت و سریع انجام داد.
 • امکان ثبت نمودن تراکنش‌ها در یک صفحه مربوطه وجود دارد. تا شما بتوانید با ورود به آن صفحه تمام تراکنشات خود را به طور دقیق مشاهده و حتی فاکتور آن را دریافت نمایید.
 • حتما لازم نیست برای استفاده از حساب پی پال از کامپیوتر و لپ تاب استفاده نمود. می توانیم با کمک اپلیکیشن این حساب در موبایل نیز از آن استفاده کنیم.
 • انتقال وجه توسط این حساب رایگان می باشد. یعنی شما می توانید بدون هزینه پرداخت اقدام به انتقال وجه به سایر حساب ها باشید.
 • از مزایای دیگر داشتن حساب پی پال این است که برای مشتریانی که در این حساب ماندگار هستند تخفیفات ویژه قایل می شوند.

اگر برایتان سوال است که پی پال چه کاربردی دارد و فقط محدود به انجام تراکنش است؟ باید بگوییم که این حساب فقط برای انجام تراکنش ایجاد نشده و می توان با کمک این حساب کارهای بسیاری نیز انجام داد.

پرفکت مانی

از دیگر حساب های ارزی که برای معاملات ارزی مناسب هستند می توان به حساب پرفکت مانی اشاره نمود. این حساب به عنوان یک سیستم آنلاین پرداخت می باشد. در سال 2007 در پاناما تاسیس یافته. دارای امنیت بالا بوده و امکان انجام تراکنش در هر نقطه از جهان را فراهم نموده است.

از مزایای حساب ارزی پرفکت مانی می توان به این موارد اشاره نمود:

 • امنیت انجام تراکنش در این حساب بالا است.
 • محدودیت انتقال وجه و انجام تراکنش در آن وجود ندارد.
 • در صورت وجود مانده حساب، بسته به ازای آن سود به حساب تعلق می گیرد.
 • امکان وام دادن و وام گرفتن در این حساب وجود دارد.
 • کارکرد با حساب آسان می باشد.
 • کارمزد تعیین شده برای تراکنش، انتقال و … بسیار پایین می باشد.
 • تبدیل ارزهای فیات به سرعت انجام می پزیرد.
 • دارای مالیات نمی باشد.
 • احتیاج به انجام احراز هویت ندارد.

وب مانی

اگر مایل هستید یک حساب ارزی برای معاملات ارزی خود داشته باشید استفاده از وب مانی می تواند یک پیشنهاد عالی باشد. با کمک این حساب می توان به راحتی در هر نقطه از جهان اقدام به کسب درآمد دلاری، انجام تراکنش و … داشت.

تاسیس آن در سال 1998 و در کشور روسیه می باشد. این حساب شباهت زیادی به حساب پی پال دارد و کشورهای تحت تحریم همچون ایران می توانن از طریق این حساب فعالیت ارزی به صورت جهانی داشته باشند.

از مزایای حساب وب مانی می توان به این موارد اشاره نمود:

 • انجام تراکنش سریع
 • هیچ گونه محدودیتی در انتقال و انجام تراکنش ندارد.
 • کارمزد تعیین شده برای هر تراکنش بسته به مبلغ قابل انتقال 8 درصد از کل انتقال می باشد.
 • انجام تراکنش های مختلف مالی
 • دارای امنیت بالا
 • خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در مورد چه حساب ارزی برای معاملات ارزی مناسب است؟ آورده ایم، امیدواریم توانسته باشیم کمکی شایانی به شما عزیزان کنیم. طبق این گفته ها شما می توانید بهترین حساب را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید.

برای ثبت نام در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره ارز دیجیتال، دوره های آموزشی دیگری در حوزه مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه مالی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از:

دوره فارکس ، دوره آموزش ارز دیجیتال ، دوره آموزش بورس

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب)

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
بهترین درجه دما برای کولر گازی
نوشته بعدی
ارز دیجیتالی چیست؟ چرا ارز دیجیتال اهمیت دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image