میکروبلیدینگ چیست

میکروبلیدینگ چیست؟ (همه چیز در مورد میکروبلیدینگ)

ابرو، تاثیر زیادی بر چهره افراد دارد؛ هرچه ابروها پر پشت تر به نظر آیند، زیبایی صورت به نحو شایسته تری خود را نشان می دهد. امروزه با توجه به اینکه صنعت آرایش و زیبایی در دنیا با تغییرات زیادی مواجه شده، راه حل های متفاوتی را می توان برای حل مشکل کم پشتی ابروها پیشنهاد کرد که یکی از آنها میکروبلیدینگ است. اگر نمی دانید میکروبلیدینگ چیست و چگونه باعث پرتر شدن ابروها می شود، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید؛ ما قصد داریم اطلاعات و نکاتی خوبی را در این رابطه ارائه کنیم.

میکروبلیدینگ چیست و چگونه اجرا می شود؟

میکروبلیدینگ چیست؛ این اولین سوالی است که قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم. میکروبلیدینگ، یکی از روش های پرپشت کردن ابرو است و برای کسانی که دوست دارند ابروهایی پرپشت و زیبا داشته باشند، روش مفید و کار راه اندازی به نظر می رسد. در یک کلام می توان این گونه بیان کرد، کسانی که از مشکل کم پشتی ابروهای خود رنج می برند، در صورتی که نخواهند به هر دلیلی از پیوند ابروی طبیعی بهره ببرند، میکروبلدینگ را انتخاب می کنند.

در این روش، رنگ به قسمت هایی که باید پر شود، اضافه شده و ابرو ظاهر پرپشتی پیدا خواهد کرد. در میکروبلیدینگ، با یک ابزار خاص که بر روی آن چند ردیف سوزن به کار برده شده، برش هایی روی پوست ایجاد می کنند؛ افرادی که در این حوزه متخصص هستند با توجه به پوست متقاضی، نوع سوزن را انتخاب می کنند. وقتی پوست برش داده شد، رنگ به لایه های زیرین قسمت برش خورده تزریق می شود.

موضوع دیگری که می بایست در مورد میکروبلیدینگ چیست، بدانید این است که این روش، زمان بر بوده و مدتی طول می کشد تا ابروها شکل و ظاهری طبیعی به خود بگیرند. گاهی اوقات برای حصول نتیجه ای بهتر، فرد متقاضی مجبور است مجددا برای ترمیم اقدام کند. انجام میکروبلیدینگ معمولا دو ساعت طول می کشد.

مزیت های میکروبلیدینگ چیست؟

 • یکی از مزیت هایی که برای روش میکروبلیدینگ می توان عنوان کرد، کمتر بودن هزینه آن در مقایسه با روش هایی مانند کاشت ابروی طبیعی است.
 • سازوکار و ترتیبی که در این روش رعایت می گردد، موجب به وجود آوردن ظاهری زیبا و طبیعی می شود. در یک کلام، ظاهر ابرو با روش میکروبلیدینگ، طبیعی و زیبا به نظر خواهد آمد.
 • راحتی و سرعت در رفع کم پشتی ابرو از دیگر مزیت های این روش می باشد.
میکروبلیدینگ چیست و چه مزیت هایی دارد

عیوب میکروبلیدینگ چه می تواند باشد؟

چنانچه برای انجام میکروبلیدینگ به سراغ افرادی غیر متخصص و بی صلاحیت بروید، شک نکنید مشکلات زیادی را برای خود به وجود خواهید آورد. عیب های زیر را در مورد این روش پر کردن ابرو مطرح می کنند:

 • اگر ابزار و تجهیزاتی که برای میکروبلیدینگ استفاده می کنند، استریل نباشد، احتمال آنکه به بیماری های عفونی مبتلا شوید، به شدت افزایش پیدا می کند. از آنجایی که در این روش، پوست ابرو برش داده شده و ابزار به داخل پوست نفوذ می کند، شرایط، به خوبی برای انتقال بیماری فراهم می شود.
 • برخی افرادی که به رنگ های استفاده شده در این روش حساسیت دارند، ممکن است با انجام میکروبلیدینگ دچار واکنش های آلرژیک و حساسیت زا شوند. البته امکان اینکه این موضوع پیش آید کم است، اما صفر نیست و تعداد افراد کمی ممکن است با میکروبلیدینگ دچار این عارضه شوند.
 • افرادی که نمی دانند مراقبت بعد از میکروبلیدینگ چیست، علاوه بر آنکه باعث می شوند اثربخشی این روش به شدت کاهش پیدا کند، ممکن است با برخی عوارض ناخواسته آن نیز مواجه شوند.
 • معمولا هاشورهایی که در این روش ایجاد می گردد نسبت به ابروی طبیعی فرد، ضخیم تر بوده و این مساله ممکن است برای برخی افراد اذیت کننده و ناخوشایند به نظر آید.
 • تخریب بافت پوست از دیگر عیوبی است که در مورد این روش مطرح می شود.

موضوعی که باز هم به آن تاکید می کنیم، مراجعه به متخصصان میکروبلیدینگ است. اصولا متخصصان به دلیل تجربه و مهارت بالاتری که در این روش دارند با وسایل استریل و عاری از بیماری کار می کنند، متقاضی را در معرض خطرهای ناشی از این روش قرار نمی دهند، برای حصول بهترین نتیجه، از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و تلاش می کنند تا همه چیز بدون مشکل پیش رود. حال که متوجه شدید میکروبلیدینگ چیست و با عوارض و مزیت های آن آشنا شدید، توصیه می کنیم بهترین مراکز را برای پر کردن ابرو به روش میکروبلیدینگ انتخاب نمایید.

میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که میکروبلیدینگ، دائمی نیست و معمولا 18 تا 24 ماه بیشتر دوام ندارد؛ بعد از گذشت این مدت زمان، ابروها شروع به کاهش رنگ می کنند. اگر از ظاهر ایجاد شده در ابرو به کمک این روش راضی هستید می توانید برای ترمیم مجدد آن اقدام نمایید.

میکروبلیدینگ چیست؟ و چگونه اجرا می شود

چه کسانی نباید برای میکروبلیدینگ اقدام کنند؟

موضوع مهم دیگری که در راستای سوال میکروبلیدینگ چیست باید عنوان گردد، محدودیت هایی است که برخی افراد برای پرپشت کردن ابروهای خود با این روش مواجهند. افراد زیر نباید برای میکروبلیدینگ اقدام کنند:

 • کسانی که در ناحیه ابرو دچار شکستگی هستند، گزینه مناسبی برای اعمال این روش نیستند.
 • کسی که به یکی از بیماری های خونی مبتلا است، نباید برای پر پشت کردن ابروهای خود به این روش اقدام کند.
 • بیماران مبتلا به سرطان، بیماری های خود ایمنی، صرع و غیره نیز نباید ابروهای خود را با این روش پر پشت کنند.
 • فردی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کند، برای پر پشت کردن ابروهای خود می بایست به فکر روش دیگری باشد.
 • بعد از لایه برداری و اپیلاسیون نیز نمی توان میکروبلیدینگ انجام داد.

جمع بندی

ما در این متن در رابطه با میکروبلیدینگ چیست، نکاتی را ارائه و سعی کردیم مزیت ها، معایب و محدودیت های این روش را به صورت خلاصه بیان کنیم. موضوع بسیار مهمی که در این رابطه مطرح می باشد، کمک گرفتن از حضور متخصصان میکروبلیدینگ است. بدون شک، تمامی کسانی که در دوره های آموزشی شرکت کرده اند از جمله حرفه ای های میکروبلیدینگ به شمار می روند. اگر شما به این حوزه پولساز و جذاب علاقه مند هستید و میخواهید درآمد خوبی از این راه به دست آورید توصیه می کنیم در دوره آرایش دائم نیک اندیشان شرکت کنید؛ در این دوره آموزشی، اطلاعات خوبی در رابطه با میکروبلیدینگ  به دست خواهید آورد. موسسه نیک اندیشان یکی از مطرح ترین هلدینگ های آموزشی کشور بوده و دوره هایی مهارت محور و کاملا کاربردی برگزار می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش آرایش دائم نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش آرایش دائم نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید.

همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره آرایش دائم ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه آرایشگری، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه آرایشگری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره پیرایش زنانه (آرایش زنانه) ، دوره شینیون ژورنالی ، دوره گریم و میکاپ عروس ، دوره کاشت ناخن ، دوره اکستنشن مو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه بازار های مالی 

دوره فارکس ، دوره ارز دیجیتال (بیت کوین) 

نوشته قبلی
معروف ترین شیرینی های دنیا و ایران چه نام دارند؟
نوشته بعدی
پاند کیک چیست؟ (تاریخچه پاند کیک و طرز تهیه آن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image