بهترین نکات تقویت ابرو

بهترین روش و نکات تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو

وقتی کاشت ابرو انجام می شود، کار به اتمام نرسیده است. برای آنکه کاشت ابروها با بیشترین اثرگذاری همراه باشد، می بایست از بهترین روش و نکات تقویت ابرو نیز اطلاع داشت و آنها را به کار گرفت. با کمک این روش ها می توان از ریزش مجدد ابروها جلوگیری کرده و کاری کرد که نیاز به ترمیم مجدد نباشد. از آنجایی که اطلاع از این روش ها می تواند باعث افزایش اثربخشی روش های کاشت ابرو گردد، این مقاله که در رابطه با بهترین روش و نکات تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو می باشد را آماده کرده و در اختیار شما قرار داده ایم.

بهترین روش و نکات تقویت ابرو چیست؟

موضوع بسیار مهمی که توسط برخی متقاضیان کاشت ابرو در دوران بعد از کاشت، مورد بی توجهی قرار می گیرد، اقداماتی است که در این دوران باید انجام گیرد. فولیکول هایی که پیوند شده اند، ضعیف بوده و در اثر بی توجهی دچار ریزش می شوند. این به معنی است، هزینه ای که شما برای این عمل زیبایی پرداخت کرده اید، از بین رفته و مجددا باید انجام کاشت ابرو و دردسرهایی که دارد اقدام نمایید. پس اگر به تازگی کاشت ابرو انجام داده اید، به نکات زیر که در مورد بهترین روش و نکات تقویت ابرو است، توجه داشته و سعی کنید آنها را رعایت کنید.

رعایت رژیم غذایی

چنانچه تمایل دارید با کاشت ابرو، ابروهای پر پشتی داشته باشید، باید از یک رژیم غذایی مناسب و سالم پیروی کنید. منظور ما در اینجا رعایت یک غذایی خاص و پیچیده نیست؛ همین که سبزی و میوه به اندازه کافی میل کنید، غذای چرب و موادی با درصد قند بالا مانند نوشابه، میل نکنید بهترین روش و نکات تقویت ابرو می باشد.

نکته دیگری که در رابطه با رژیم غذایی باید توجه داشت این است که معمولا رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا که شما را از میل کردن بسیاری مواد غذایی منع می کنند، باعث ریزش ابروهای تازه کاشت شده می شوند. به همین سبب اگر اضافه وزن دارید و می خواهید وزن خود را کاهش دهید، بهتر است یا قبل از کاشت ابرو برای کاهش وزن، فکری کنید و یا در دوران نقاهت کاشت ابرو، پیروی از رژیم های خودسرانه را فراموش کنید. به خاطر داشته باشید که نوشیدن آب نیز می تواند به هیدراته شدن بدن کمک کرده و باعث شود که بدن عملکرد عادی و طبیعی خود را از دست ندهد؛ پس در طول روز حداقل 8 لیوان آب میل کنید.

بهترین روش و نکات تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو

محدود کردن استعمال دخانیات

محدود کردن استعمال دخانیات، همچون سیگار و قلیان، نیز بهترین روش و نکات تقویت ابرو می باشد. برخی کسانی که کاشت ابرو انجام داده اند، تصور می کنند که در دوران نقاهت می توانند دخانیات مصرف کنند و هیچ اتفاقی هم برای فولیکول هایی که به تازگی پیوند زده اند، نخواهد افتاد. موضوع ناراحت کننده ای که در این میان وجود دارد آن است که مصرف سیگار و دخانیات نه تنها بر سلامت عمومی بدن تاثیر منفی دارد، بلکه باعث ریزش ابروهای تازه پیونده شده نیز می شود. در واقع، کشیدن سیگار باعث کاهش جریان خون در ناحیه پیوند شده، منقبض شدن عروق و همینطور کاهش اکسیژن در ناحیه پیوند شده، می گردد. به همین جهت پزشکان توصیه می کنند، از چند هفته قبل تا چند هفته بعد از کاشت ابرو، از کشیدن سیگار به صورت جدی خودداری گردد.

اضافه کردن ورزش به برنامه روزانه

ورزش نیز بهترین روش و نکات تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو به شمار می رود. کسانی که ورزش می کنند، جریان خون بهتری داشته و به این شکل، میزان اکسیژن بیشتری به نواحی پیوند زده، خواهد رسید. تغذیه بهتر فولیکول ها در اثر اکسیژن رسانی بهتر از دیگر تاثیراتی است که ورزش کردن در دوران نقاهت کاشت ابرو با خود به همراه دارد. البته همان طوری که بارها تاکید کرده ایم، از انجام ورزش های سنگین یک تا دو هفته بعد از کاشت باید به شدت اجتناب کنید؛ زیرا این کار نتیجه عکس داده و ممکن است باعث ریزش ابروها شود.

کاهش استرس

حتی اگر کاشت ابرو نیز انجام نداده باشید، اصولا استرس داشتن یکی از دلایل ریزش ابرو می باشد. کسانی که با استرس های زیادی در زندگی روزانه خود مواجه هستند و نمی دانند چگونه باید با این استرس ها کنار آیند، در معرض ریزش مو و ابروهای خود قرار دارند. به همین دلیل، اگر کارتان و یا زندگی شما با چالش های زیادی همراه است و همیشه استرس دارید، سعی کنید حداقل در دورانی که کاشت ابرو انجام داده اید، نگرانی را از خود دور کنید. بهبود رابطه با خدا، انجام یوگا، برخی حرکات مدیتیشن و ورزش کردن به صورت منظم می توان به شما در کاهش استرس کمک کرده و بهترین روش و نکات تقویت ابرو باشد.

بهترین روش و نکات تقویت ابرو

مصرف داروهای تقویتی

مورد دیگری که آن نیز می تواند بهترین روش و نکات تقویت ابرو به شمار رود، مصرف داروهای تقویتی ابرو است. برای کاهش احتمال ریزش ابروها، مصرف داروهای تقویتی می تواند کمک کننده خوبی باشد. برخی داروهای غیر استروئیدی از جمله بهترین داروها برای تقویت ابروها هستند که باید توسط پزشک تجویز شوند. از جمله این داروها می توانیم به ناپروکسن، ملوکسیکام، آسپرین، دیکلوفناک و غیره اشاره کنیم.

مصرف امگا 3

از دیگر مواردی که از آن نیز می توان به عنوان بهترین روش و نکات تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو یاد کرد مصرف امگا 3 است. این ماده، یکی از انواع اسیدهای چرب مورد نیاز بدن بوده و از قدرت خوبی برای تقویت ابروها برخوردار است. حفظ رطوبت ابروها و تقویت آنها از جمله مزیت هایی است که امگا 3 با خود به همراه دارد. توصیه می شود در دوران نقاهت کاشت ابرو، تخم مرغ و روغن های گیاهی زیاد مصرف کنید. مصرف قرص های امگا 3 زیر نظر پزشک نیز می تواند بهترین روش و نکات تقویت ابرو باشد.

جمع بندی

ما در این مقاله در مورد بهترین روش و نکات تقویت ابرو صحبت کردیم. توجه به یک رژیم غذایی مناسب، عدم کشیدن سیگار، مصرف برخی مواد و مکمل ها و غیره می توانند باعث افزایش تقویت ابروها و افزایش اثربخشی کاشت ابرو گردند. کسانی که نمی خواهند با ریزش فولیکول های ابرو بعد از کاشت مواجه شوند، بهتر است به این نکات توجه داشته باشند و آنها را رعایت کنند. نکاتی تکمیلی تر در رابطه با بهترین روش و نکات تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو، در دوره کاشت ابرو نیک اندیشان ارائه خواهد شد. این دوره آموزشی، حاوی بهترین و کامل ترین نکات در مورد کاشت ابرو است و معرفی اقدامات مهم در دوران نقاهت کاشت ابرو، تنها بخشی از موضوعاتی است که در این دوره ارزشمند ارائه می گردد.

برای ثبت نام در دوره کاشت ابرو نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
سیستم چیست و تفکر و نگرش سیستمی چیست؟
نوشته بعدی
وسایل مورد نیاز هر عکاس (12 مورد از وسایل ضروری عکاسی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image