ماساژ سنگ داغ چیست؟ چه فوایدی دارد؟

ماساژ سنگ داغ چیست؟ چه فوایدی دارد؟

زندگی انسان بدون حضور آرامش، تهی و بی معنی است. اغلب ما دوست داریم آرامش را در سراسر زندگی خود جاری کرده و از آن در جهت بهبود وضعیت ذهنی و جسمی مان بهره ببریم. در دنیای به این بزرگی، روش های متفاوتی برای کسب آرامش وجود دارد که یکی از آنها، ماساژ است. حرکات درست ماساژور در اثربخشی آن نقش اساسی دارد و در واقع، این موضوع است که باعث به آرامش رسیدن اندام های مختلف بدن می شود. یکی از انواع روش های ماساژ که شهرت جهانی دارد، ماساژ سنگ داغ است. اگر نمی دانید ماساژ سنگ داغ چیست و چه فوایدی دارد در ادامه این قسمت با ما همراه باشید.

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ سنگ داغ چیست، مهم ترین موضوعی است که ما در ابتدای این متن قصد داریم در رابطه با آن صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. ماساژ سنگ داغ، همان طوری که از نامش مشخص است، یکی از انواع ماساژ بوده و سنگ های گرم و صاف نقش عمده ای در اثرگذاری آن دارد.

در ماساژ از نوع سنگ داغ، از سنگ های صاف و صیقلی استفاده می شود. سنگ ها برای آنکه بتوانند اثر درمانی داشته باشند، گرم شده و سپس در نقاط خاصی از بدن فرد قرار داده می شوند. اگر قرار باشد این سنگ ها، استراتژی درمانی داشته باشند، می بایست در نقاط هدف که ماساژورها به خوبی آنها را می شناسند، قرار داده شوند.

موضوعی که در تعریف ماساژ سنگ داغ، باید مورد توجه قرار داده شود این است که معمولا با توجه به سابقه ای که فرد دارد، نقاط هدف نیز ممکن است متفاوت باشد. برخی از نقاطی که معمولا سنگ های گرم ماساژ داغ قرار داده می شوند، به شرح زیر است:

  • کف دست
  • اطراف ستون فقرات
  • روی ناحیه پا و شکم
  • پیشانی و یا بین انگشتان
ماساژ سنگ داغ چیست

فواید ماساژ سنگ داغ چیست؟

فواید ماساژ سنگ داغ شامل موارد زیادی شده و همین موضوع است که باعث شده اغلب افراد تمایل زیادی برای انجام آن از خود نشان دهند. کسانی که قصد دارند در رابطه با ماساژ سنگ داغ، اطلاعات خود را کامل کنند می بایست در رابطه با فواید این نوع ماساژ نیز نکاتی را بدانند. برخی از مهم ترین مزیت های این نوع ماساژ به شرح زیر است:

ایجاد آرامش در عضلات

اولین موضوعی که در رابطه با مزیت های ماساژ سنگ داغ چیست، قصد داریم بیان کنیم، آرامشی است که در عضلات ایجاد می شود. اغلب ما انسان ها وقتی گرما را دریافت می کنیم، به آرامش می رسیم. گرمایی که از این روش به دست می آید، می تواند موجب افزایش آرامش عضلات شود. گرمایی که از سنگ ها ساطع می شود به ماساژور کمک می کند، بافت های عمیق بدن را به صورت موثرتری ماساژ داده و اثربخشی ماساژ را در این قسمت ها به اوج برساند. معمولا گرما باعث شل شدن عضلات شده و این گونه است که سنگ داغ می تواند اثرات درمانی را افزایش دهد.

آرامش ذهنی

از دیگر پاسخ هایی که می توانیم در رابطه با سوال فواید ماساژ سنگ داغ چیست، ارائه دهیم، به آرامش رسیدن ذهن است. معمولا ماساژورهایی که به صورت حرفه ای در این حوزه کار می کنند، اگر با چاکرا درمانی نیز آشنا باشند، می توانند به جاری شدن آرامش در ذهن فرد نیز کمک شایان توجهی کنند. این آرامش ذهنی ایجاد شده، قادر است استرس و تنش های روحی را که در فرد وجود دارد، به میزان زیادی کاهش دهد. این روش در کنار روش های درمانی مطروحه در پزشکی نوین، می تواند در درمان اختلالات افسردگی و اضطراب نیز کمک کننده باشد.

ماساژ سنگ داغ چه فوایدی دارد

تسکین درد ناشی از ماساژ سنگ داغ به چه معناست؟

یکی از موضوعاتی که می بایست در رابطه با مزیت های انجام ماساژ سنگ داغ چیست، بگوییم، تسکین درد است. کسانی که اصولا به حرکات ماساژ اعتقاد ندارند ممکن است این سوال برایشان پیش آید که ماساژ چگونه می تواند باعث کاهش درد شود و آیا تسکین درد ناشی از ماساژ سنگ داغ موثر است یا خیر. موضوعی که احتمالا نسبت به آن بی توجه هستید این است که ماساژ در هر شکلی، باعث کاهش درد در قسمت های صدمه دیده می شود. حتی خود شما نیز به صورت غریزی، وقتی قسمتی از بدنتان به جایی برخورد می کند، برای آنکه درد ناشی از اصابت ضربه را کاهش دهید، ناحیه مورد نظر را مالش می دهید؛ این یکی از ابتدایی ترین و اولیه ترین حرکات ماساژ به شمار می رود.

همین موضوع در رابطه با ماساژ سنگ داغ نیز وجود دارد. همانطوری که اشاره کردیم، در این نوع ماساژ، از سنگ های صاف و گرم برای انجام حرکات ماساژ استفاده می شود و به همین سبب، تسکین درد در این روش نسبت به سایر روش های ماساژ، قابل توجه تر است. اگر در حین ماساژ، احساس درد زیادی داشتید، حتما ماساژور را در جریان  قرار داده و این درد مازاد را به هیچ عنوان تحمل نکنید.

خطرات ماساژ سنگ داغ

خطرات ماساژ سنگ داغ چیست، موضوع دیگری است که می بایست در مورد آن دانسته ها و معمولا خود را افزایش دهید. اگر در یکی از شرایط خاص زیر هستید، برای انجام ماساژ با سنگ داغ اقدام نکنید:

  • کسانی که روی پوست خود زخم های پوستی دارند نباید تحت این نوع ماساژ قرار گیرند.
  • افراد بیمار و یا مبتلایان به سرماخوردگی و تب نیز نباید برای دریافت حرکات این نوع ماساژ اقدام کنند.
  • بیماران قلبی، دیابتی و یا الکلی ها نیز گزینه مناسبی برای انجام ماساژ به شمار نمی روند.

جمع بندی

ماساژ سنگ داغ چیست، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. علاوه بر معرفی این نوع ماساژ، به فواید و محدودیت هایی که این نوع ماساژ دارد نیز اشاراتی کردیم. توجه داشته باشید که انجام ماساژ کار تخصصی و حساسی است و هر کسی نمی تواند و نباید برای اعمال این حرکات اقدام کند؛ یک فشار بیش از حد و یا فشار در نقاطی که نباید تحت ماساژ قرار گیرند، می تواند منجر به ایجاد آسیب های جسمانی جبران ناپذیری در فرد دریافت کننده ماساژ شود. پس اگر به این مقوله علاقه دارید و قصد دارید اطلاعات شخصی خود را در این حوزه افزایش دهید، توصیه می کنیم در دوره ماساژ سنگ داغ نیک اندیشان شرکت کنید. فوت و فن های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک ماساژور حرفه ای، در این دوره آموزش داده خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره آموزش سنگ داغ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش ماساژ سنگ داغ نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره ماساژ سنگ داغ ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه ماساژ درمانی، برگزار می کند؟

له نیک اندیشان در حوزه ماساژ درمانی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره ماساژ پیشرفته ، دوره ماساژ ، دوره ماساژ شیاتسو 

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

 

حوزه گردشگری

دوره تور لیدری ، دوره مهارت های کار در آژانس هواپیمایی ، دوره مدیر فنی بند الف ، دوره مدیر فنی بند ب

نوشته قبلی
ماساژ شیاتسو چشم چیست؟ و چگونه میتوان انجام داد؟
نوشته بعدی
تفاوت طراحی لباس و طراحی دوخت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image