ماساژ شیاتسو چشم چیست

ماساژ شیاتسو چشم چیست؟ و چگونه می توان انجام داد؟

یکی از آزاردهنده ترین مناظری که تا به حال مشاهده کرده اید، چه بوده است؟ آیا ایستادن در مقابل آینه و دیدن چین و چرک هایی که در اثر بالا رفتن سن و گذشت زمان در اطراف چشمانتان ایجاد شده، می تواند یک صحنه آزار دهنده و ناراحت کننده باشد؟ البته دیدن این منظره برای برخی افرادی که فکر می کنند هیچ راه حلی برای درمان چین و چروک ها وجود ندارد، ناراحت کننده است؛ کسانی که می دانند به کمک ماساژ شیاتسو چشم می توان این مشکل را حل کرد، ناراحتی به خود راه نمی دهند. اگر دوست دارید در مورد این نوع ماساژ اطلاعات بیشتری به دست آورید، توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ماساژ شیاتسو چشم چیست؟

ماساژ شیاتسو چشم، یک روش ماساژ ژاپنی است. این روش توسط فردی به نام توکوجیرو مامیکوشی ابداع شده و هدف اولیه از ابداع آن درمان آرتروز بوده است. نام این ماساژ از دو کلمه فشار و انگشت در زبان ژاپنی گرفته شده و حرکات انجام شده طی این ماساژ، مبتنی بر دانش پزشکی تبتی و آناتومی می باشد.

شیاتسو، تاثیرات قابل توجهی دارد و به همین دلیل در سراسر جهان، گستردگی قابل توجهی پیدا کرده است. جالب است بدانید، در طب ژاپنی، این نوع ماساژ به رسمیت شناخته شده است. توجه داشته باشید این ماساژ معمولا به مدت یک دقیقه انجام شده و وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، با انجام دادن حرکات مطرح شده در آن، قدمی در راستای از بین بردن چروک های اطراف چشمتان بر خواهید داشت. در ضمن، کسانی که در طول روز از چشم های خود زیاد کار می کشند، هر زمان که دچار خستگی شدند، می توانند این نوع ماساژ را انجام داده و از خستگی چشمانشان بکاهند. شیاتسو به چشم ها کمک می کند به حالت اولیه خود بازگردند.

ماساژ شیاتسو چشم چگونه می توان انجام داد

ماساژ شیاتسو به چه شکل کار می کند؟

شاید برای اغلب افرادی که با این روش ماساژ آشنا نیستند، این سوال پیش آید که ماساژ شیاتسو چشم چگونه کار می کند و به چه شکل قادر است این همه تاثیر را از خود به جای گذارد. همانطوری که می دانید، یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده ماساژ تاثیرات درمانی داشته باشد، شناسایی نقاط هدف و فشار دادن این نقاط است؛ ماساژ شیاتسو نیز بر همین اساس کار می کند. کسانی که می خواهند اطراف چشمشان تقویت شود، چین و چروک های اطراف چشمشان از بین برود و یا پوست همین ناحیه دچار کشش شود، بهتر است نقاط هدف اطراف چشم را تحت ماساژ شیاتسو قرار دهند.

ماساژ شیاتسو چشم چه تاثیراتی دارد؟

ماساژ شیاتسو چشم مزیت های زیادی داشته و همین مورد است که باعث شده این نوع ماساژ در دنیا با استقبال بی نظیری رو به رو گردد. برخی از مهم ترین تاثیرات این نوع ماساژ به شرح زیر است:

حذف چروک های پنجه کلاغی چشم

یکی از تاثیرات ماساژ شیاتسو چشم، از بین بردن چروک های پنجه کلاغی چشم است. این عارضه یکی از عوارضی است که در سنین پایین نیز مشاهده شده و برخی افرادی که به پوست خود توجهی نداشته و از آن مراقبت به عمل نمی آورند، بیش از بقیه با این مساله و مشکل درگیر هستند. این می تواند یکی از نشانه های پیری پوست نیز باشد.

برای از بین بردن این نوع چین و چروک با کمک ماساژ شیاتسو می توانید چین و چروک گوشه های بیرونی چشم خود را با کمک انگشت سبابه و با گذشت زمان از بین ببرید. این انگشت را بر گوشه های خارجی چشم قرار دهید، این منطقه را گرم کنید، فشار بدهید و سپس آن را به حال خود رها کنید. در این روش ماهیچه باید کشیده شود و کشیدگی در پوست نباید ایجاد گردد. 3 بار و هر بار به مدت 3 ثانیه این حرکت را انجام دهید.

از بین بردن تورم چشم ها

مزیت دیگر ماساژ شیاتسو چشم، از بین بردن تورم در ناحیه چشم هاست. در اینجا نیز نقاط هدف، گوشه داخلی چشم در قسمت دو ابرو و بینی است. انگشت سبابه را در نقاط هدف، قرار داده و آن را به سمت بالا و پایین جا به جا کنید و هیچ کششی ایجاد نکنید. توجه داشته باشید، برای از بین بردن تورم به این روش، نباید پوست از جای خود تکان داده شود.

ماساژ شیاتسو بر بالا بردن ابروها تاثیری دارد؟

ماساژ شیاتسو چشم و تاثیر آن بر بالا کشیدن ابروها موضوع دیگری است که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. یکی از عوارض و مشکلاتی که ممکن است با بالا رفتن سن در افراد بروز پیدا کند، افتادگی ابروها می باشد. اگر نگران این مساله هستید و می خواهید از آن پیشگیری کنید و یا دچار افتادگی ابرو بوده و قصد دارید آن را درمان کنید، ماساژ شیاتسو می تواند در جهت کم رنگ کردن این مساله به شما کمک شایان توجهی کند.

نقطه هدف برای بالا بردن ابرو در ماساژ شیاتسو، انتهای خارجی، داخلی و میانه ابروها می باشد. انگشت سبابه، میانی و حلقه خود را روی این قسمت قرار داده و فشار کمی وارد کنید. توجه داشته باشید که حرکت انگشتان شما باید در راستای یک خط مستقیم باشد. مدت زمان انجام این ماساژ حدود 7 ثانیه است.

ماساژ شیاتسو چشم چیست؟ و چگونه می توان انجام داد

آیا ماساژ شیاتسو برای جوانسازی چشم ها نیز موثر است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در مورد ماساژ شیاتسو پیش آید این است که آیا این نوع ماساژ می تواند باعث جوانسازی چشم ها شود؟ پاسخ این سوال، بله است. از آنجایی که نقطه هدف این نوع ماساژ در اطراف چشم است، اگر حرکاتی که در آن مطرح می گردد به درستی صورت گیرد، نتایج قابل توجهی را در جوانسازی چشم ها خواهد داشت.

ناحیه هدف برای جوانسازی چشم، زیر چشم و روی قسمت استخوان است. دو انگشت حلقه و سبابه خود را در این قسمت قرار داده و فقط فشار دهید. این حرکت را 2 بار و هر بار به مدت 10 ثانیه انجام دهید.

جمع بندی

ماساژ شیاتسو چشم موضوعی بود که ما در این مقاله در خصوص آن با شما صحبت کردیم و به ذکر مزیت ها و فواید آن پرداختیم. اصولا انواع و اقسام ماساژ قادر است تاثیرات خوبی بر بدن از خود به جای بگذارد و همین خواص و تاثیرات جالب توجه و شگفت انگیز بوده که باعث شده امروز افراد زیادی تمایل به شرکت در دوره های ماساژ داشته باشند. چنانچه شما نیز به این موضوع علاقه مند هستید، توصیه می کنیم در دوره ماساژ شیاتسو نیک اندیشان شرکت کنید. هر آنچه که می بایست در مورد این ماساژ بدانید، در این دوره به شما آموزش داده خواهد شد.

برای ثبت نام در  دوره آموزش ماساژ شیاتسو نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش ماساژ شیاتسو نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید.

همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره ماساژ شیاتسو ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه ماساژ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه ماساژ درمانی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره ماساژ پیشرفته ، دوره ماساژ سنگ داغ ، دوره ماساژ 

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

 

حوزه گردشگری

دوره تور لیدری ، دوره مهارت های کار در آژانس هواپیمایی ، دوره مدیر فنی بند الف ، دوره مدیر فنی بند ب

نوشته قبلی
ماساژ سوئدی چیست؟ و چه فوایدی دارد؟
نوشته بعدی
ماساژ سنگ داغ چیست؟ چه فوایدی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image