ماساژ سوئدی چیست و چه فوایدی دارد

ماساژ سوئدی چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

رسیدن به آرامش به وسیله ماساژ شایعه ای بیش نیست! آیا واقعا این طور است؟ نظر شما چیست؟ ماساژ موضوعی نیست که بشر به تازگی موفق به کشف آن شده باشد. انسان در گذشته به صورت غریزی می دانست، اگر هر قسمتی از بدنش که دردی را حس می کند ماساژ دهد، درد تسکین پیدا می کند؛ این عملکرد غریزی، اولین قدم برای کشف ماساژ بود. امروزه در برخی کشورها سالن های ماساژ حرفه ای تاسیس شده و مردم برای به آرامش رساندن روح و جسم خود به آنجا مراجعه می کنند. حرکات ماساژ، انواع و اقسام متفاوت دارد و یکی از آنها ماساژ سوئدی است. اگر در مورد فواید این نوع ماساژ اطلاعی ندارید، در ادامه این متن با ما همراه باشید.

ماساژ سوئدی چیست؟

یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین انواع ماساژ غربی، ماساژ سوئدی است. پایه و اساس در این نوع ماساژ، ماساژ ورزشی، اروماتراپی و ماساژ بافت عمیق است. موضوعی که باعث شده این ماساژ از سایر روش ها متمایز به نظر آید، اهدافی است که ماساژ سوئدی بر آن تمرکز کرده است. در ماساژ نوع آسیایی، به کانال های انرژی در بدن توجه می شود، اما در نوع سوئدی، بر گردش خون و  تحریک آن، آزاد کردن و شل کردن عضلات سفت، بهبود وضعیت سیستم گردش خون و از بین بردن درد تاکید می شود. شاید به دلیل همین فواید است که این ماساژ، محبوبیت زیادی در سراسر دنیا به دست آورده است.

ماساژ سوئدی چیست

روش های انجام ماساژ سوئدی

برای آنکه ماساژ با تاثیرگذاری بیشتری همراه شود، به روش های متفاوتی آن را انجام می دهند و آن را با روغن های گیاهی و برخی کرم های مختص ماساژ، همراه می کنند. در سالن هایی که ماساژورهای حرفه ای حضور دارند، این روش می تواند نتایج مثبت زیادی را با خود به همراه داشته باشند. در این نوع ماساژ، ماساژور با کمک حرکت های کششی، لرزشی، فشاری و غیره سعی می کند اسپاسمی که در عضلات وجود دارد را از بین برده و شرایط آرامی را در فرد دریافت کننده ماساژ ایجاد کند. به دلیل نوع حرکات دست، این نوع ماساژ در ایجاد آرامش در فرد تاثیر زیادی دارد. ماساژ سوئدی را به روش های زیر انجام می دهند:

  • در یکی از روش های ماساژ از نوع سوئدی، حرکات به صورت تکرار شونده انجام می گیرند. با توجه به نقطه ای که قرار است تحت حرکات ماساژ قرار گیرد، ماساژور می تواند از کف دست، نوک انگشت ها، پشت دست، کناره های دست و یا حتی ساعد استفاده کند.
  • در دیگر روش ماساژ از نوع سوئدی، حرکات به صورت نیمه تکرار شونده هستند. در این حرکت، ماساژور از کف دست ها استفاده کرده و حرکات از پایین به بالا روی بدن فرد اعمال می گردد.
  • در یکی دیگر از تکنیک های ماساژ سوئدی، ماساژور از ساعد استفاده می کند تا بدن فرد را به آرامش برساند.
  • اعمال حرکات با مشت از دیگر روش های انجام ماساژ سوئدی می باشد. در صورتی که این نوع ماساژ با دقت صورت گیرد، فواید ماساژ سوئدی قابل توجه خواهد بود.

فواید ماساژ از نوع سوئدی چیست؟

بعد از آنکه با روش های ماساژ از نوع سوئدی آشنا شدید، لازم است در مورد فواید ماساژ سوئدی نیز نکاتی ارائه گردد. فواید این روش بسیار زیاد بوده و به کسانی که در اثر فشار کار، دچار خستگی روحی و جسمی شده اند، توصیه می کنیم برای دریافت این نوع ماساژ، حتما به سالن های حرفه ای ارائه دهنده آن مراجعه کنند. فواید ماساژ سوئدی به شرح زیر است:

بهبود گردش خون

یکی از فواید ماساژ سوئدی، بهبود گردش خون در بدن است. اِعمال حرکات در این ماساژ به کمک دست صورت می گیرد و به همین سبب، می توان نتایج خوبی از آن انتظار داشت. حرکات دست، بر عروق، فشار آورده و باعث بهبود گردش خون در جاهای ضعیف می شود. فایده دیگری که می توان برای این نوع ماساژ عنوان کرد، کاهش ضربان است؛ کاهش ضربان قلب باعث تقویت قلب و بهتر شدن وضعیت فشار خون می گردد.

دفع سموم

از دیگر فواید ماساژ از نوع سوئدی دفع سموم از بدن است. در این روش، وقتی جریان خون افزایش پیدا می کند، سموم نیز از بدن دفع شده و به همین علت است که افراد بعد از انجام ماساژ، احساس تازگی و طراوت می کنند. حسی سراسر آرامش و جوانی از جمله فوایدی است که با رفتن به سالن های حرفه ای ماساژ پدید می آید.

تسکین یافتن درد

از دیگر فوایدی که می توان برای این نوع ماساژ اشاره داشت، تسکین درد است. قسمت هایی از بدن که با بیماری هایی مانند آرتروز در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، با کمک این ماساژ آرام شده و درد کاهش پیدا می کند. مفاصل بدن که در اثر آسیب های ورزشی با درد همراه هستند، به کمک این ماساژ، آرامش پیدا کرده و فرد درد کمتری را حس می کند.

تقلیل استرس و افسردگی

از دیگر فوایدی که می توان برای حرکت های ماساژ سوئدی عنوان کرد، تقلیل پیدا کردن میزان استرس و افسردگی است. وقتی فرد، تحت حرکات ماساژ قرار می گیرد، ضربان قلب، کلسترول و مقدار انسولین کاهش پیدا می کنند و این موضوع باعث کاهش استرس و اضطراب فرد خواهد شد.

افزایش آرامش

یکی از مهم ترین و محبوب ترین فواید ماساژ، افزایش آرامش است. به دلیل انجام حرکات نرم و آرام ماساژ، آرامش وصف ناپذیری بر جسم دریافت کننده ماساژ حاکم می شود و به همین خاطر می باشد که برخی افراد بعد از یک روز خسته کننده کاری، دوست دارند ماساژ داده شوند.

ماساژ سوئدی چه فوایدی دارد

جمع بندی

ماساژ سوئدی، موضوعی بود که در این متن در رابطه با آن نکاتی را اشاره کردیم. این ماساژ یکی از انواع ماساژهای غربی است و تاثیر خوبی بر بدن و عملکرد آن دارد. افرادی که به شکل منظم به ماساژورهای حرفه ای مراجعه می کنند، به خوبی با فواید ماساژ سوئدی آشنا هستند. اگر به این حرفه علاقه مندید و یا اگر دوست دارید اطلاعات شخصی خود را در این حوزه افزایش دهید، توصیه می کنیم در دوره ماساژ نیک اندیشان شرکت کنید. در این دوره، در خصوص انواع ماساژ و روش های افزایش اثربخشی آنها نکات فراوانی ارائه خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره آموزش ماساژ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش ماساژ نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

باید بدانید اگر در انتهای دوره احساس کردید، باید در جلسات بیشتری شرکت کنید تا مفاهیم کل دوره را به طور کامل یاد بگیرید، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای دوباره در دوره جدید شرکت کنید و سر کلاس حاضر شوید و همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره ماساژ ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه ماساژ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه ماساژ درمانی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره ماساژ پیشرفته ، دوره ماساژ سنگ داغ ، دوره ماساژ شیاتسو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

 

حوزه گردشگری

دوره تور لیدری ، دوره مهارت های کار در آژانس هواپیمایی ، دوره مدیر فنی بند الف ، دوره مدیر فنی بند ب

نوشته قبلی
ماساژ تایلندی چیست؟ و چه فوایدی دارد؟
نوشته بعدی
ماساژ شیاتسو چشم چیست؟ و چگونه میتوان انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image