ماساژ تایلندی چیست؟ و چه فوایدی دارد

ماساژ تایلندی چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

پایه و اساس ماساژ، درمان و آرامش در بدن است، اما در برخی انواع ماساژ بر این مورد تاکید بیشتری می شود. برای مثال، ماساژ تایلندی را در نظر بگیرید؛ این یک ماساژ مربوط به کشور تایلند بوده و به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد، در سراسر جهان گسترش پیدا کرده و امروز در بسیاری از کشورهای این نوع ماساژ ارائه می گردد.

معمولا کسانی که می خواهند دردهای ناشی از آرتروز را کاهش دهند و یا افرادی که قصد دارند نوع خاصی از ماساژ را تجربه کنند، از این ماساژ استقبال می کنند. اگر نمی دانید، ماساژ تایلندی چیست، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی، یک نوع ماساژ ترکیبی است. ترکیبات این نوع ماساژ، شامل حرکات کششی یوگا و طب فشاری بوده و معمولا نیز روی تشک و در سطح زمین اجرا می گردد. کسانی که دوست ندارند ماساژشان همراه با درد باشد، بهتر است برای دریافت حرکات این ماساژ اقدام نکنند؛ زیرا ماساژ تایلندی با درد همراه بوده و کمی سنگین به نظر می رسد.

حرکات پرفشار و منظم از ویژگی های بارز این نوع ماساژ به شمار می رود؛ این حرکات باعث آزاد شدن جریان انرژی در بدن فرد می شود. همزمان با آزاد شدن انرژی، انعطاف پذیری بدن نیز افزایش پیدا کرده و سمومی که در آن انباشته شده، خارج می گردد. معمولا کسانی که تحت این ماساژ قرار می گیرند، بعد از پایان کار، احساس سبکی کرده و لذت قابل توجهی را تجربه می کنند. در این روش از هیچ روغنی استفاده نمی کنند و به دلیل قدمت زیادی که دارد، نزد بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته شده است.

ماساژ تایلندی چیست

انواع ماساژ تایلندی

انواع ماساژ تایلندی چیست، موضوع دیگری است که می بایست در مورد آن نیز صحبت کنیم. ماساژ تایلندی را به دو روش زیر انجام می دهند:

  • ماساژ تایلندی شمالی: در این روش، متداول ترین حرکات، حرکات کششی است.
  • ماساژ تایلندی جنوبی: در این روش، طب فشاری، پایه و اساس ماساژ می باشد.

فواید ماساژ تایلندی

بعد از آشنایی ساده و مقدماتی با ماساژ تایلندی، حال قصد داریم در رابطه با فواید این نوع ماساژ اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. فواید ماساژ تایلندی چیست را می توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

افزایش توانبخشی بدن

برخی تحقیقاتی راجع به اثربخشی ماساژ تایلندی انجام شده، نشان می دهد کسانی که در اثر سکته مغزی دچار ناتوانی در بدن شده اند، اگر به صورت مرتب  و دوره ای تحت حرکت های این نوع ماساژ قرار گیرند، با کاهش عوارض جسمی ناشی از سکته مواجه شده و می توانند کنترل بهتری بر اندام های از کارافتاده خود داشته باشند.

موضوع دیگری که می توان در رابطه با فواید ماساژ تایلندی چیست، ذکر کنیم کاهش بیماری هایی مانند افسردگی بعد از دوران سکته مغزی و افزایش توان حرکتی افراد اشاره کرد.

کاهش استرس

در ادامه صحبت در رابطه با فواید ماساژ تایلندی چیست، می توانیم به کاهش استرس نیز اشاره کنیم. یکی از هورمون هایی که باعث افزایش استرس و اضطراب افراد می گردد، هورمون کورتیزول است. این هورمون از غده های فوق کلیه ترشح شده و باعث افزایش تعریق بدن، افزایش ضربان قلب و حالت بی قراری می گردد. جالب است که بدانید، این ماساژ باعث کاهش هورمون کورتیزول شده و در پی آن نیز کاهش استرس و اضطراب اتفاق می افتد.

کمتر شدن دردهای مزمن

در ماساژ تایلندی، گردش خون در بدن افزایش پیدا کرده و با این اتفاق، مغز دستور ترشح هورمونی به نام سیتوکین را می دهد. این هورمون توسط سیستم ایمنی بدن تولید شده که مانع احساس درد توسط مغز می گردد. در برخی موارد، مشاهده شده هورمون سیتوکین می تواند به سلول های سرطانی حمله کند و آنها را از بین ببرد.

تاثیر ماساژ تایلندی در آرتروز چیست؟

ماساژ تایلندی چیست و آشنایی با حرکاتی که در این نوع ماساژ وجود دارد، برای کسانی که به بیماری آرتروز مبتلا هستند، خبر خوبی است. اگر به بیماری آرتروز مبتلا باشید حتما می دانید هیچ دارو و درمان قطعی برای آن وجود نداشته و افراد مجبورند با خوردن مسکن های مختلف، درد ناشی از آن را تحمل کنند.

جای خوشبختی است که بدانید، ماساژ تایلندی به دلیل حرکت جالب توجهی که دارد می تواند بر این بیماری موثر واقع شده و درد آن را کاهش دهد. برخی مبتلایان این بیماری بعد از انجام ماساژ تایلندی، توانستند به راحتی راه رفته و درد کمتری را حس کنند. افزایش انعطاف و نرمی در مفاصل که به واسطه انجام این ماساژ اتفاق می افتد، موضوعی است که باعث می شود درد در این بیماری به مقدار زیادی تقلیل پیدا کند.

انواع ماساژ تایلندی

نکات مهم در ماساژ تایلندی

به نظر شما نکات مهم در ماساژ تایلندی چیست و در هنگام دریافت حرکات این ماساژ و یا قبل از آن باید به چه مسائلی توجه کرد؟ در زیر، برخی از مهم ترین نکات این نوع ماساژ آورده شده است:

  • قبل از آنکه برای ماساژ اقدام کنید، جلسه ای با ماساژور ترتیب داده و در مورد وضعیت جسمی خود به او توضیح دهید.
  • توجه داشته باشید که خانم های باردار و خانم هایی که در دوران قاعدگی هستند نباید برای دریافت حرکات این ماساژ اقدام کنند.
  • فردی که به تازگی تحت عمل جراحی، قرار گرفته، نباید این نوع ماساژ را دریافت کند.
  • مبتلایان به دیسک، پوکی استخوان و بیماری های قلبی نیز گزینه های خوبی برای استفاده از خدمات ماساژ تایلندی نیستند.

جمع بندی

ماساژ تایلندی چیست، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. کسانی که به ماساژ اعتقاد دارند، معمولا سعی می کنند به صورت دوره ای به برخی سالن هایی که ماساژورهای حرفه ای در آنها فعالیت دارند، مراجعه کنند. توجه داشته باشید، ماساژ، کار بسیار حساسی است و کسانی که در این حوزه هیچ تجربه ای نداشته و یا تجربه کمی دارند، نباید آن را انجام دهند. اگر دوست دارید در خصوص ماساژ تایلندی اطلاعات بیشتری به دست آورید، توصیه می کنیم در دوره ماساژ نیک اندیشان شرکت کنید. این دوره توسط اساتیدی حرفه ای و کار آزموده تدریس می شود و آنها نیز به تمامی نکات مهم در رابطه با این نوع ماساژ اشاره خواهند کرد.

برای ثبت نام در دوره آموزش ماساژ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش ماساژ نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره ماساژ ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه ماساژ درمانی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه ماساژ درمانی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره ماساژ پیشرفته ، دوره ماساژ سنگ داغ ، دوره ماساژ شیاتسو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

 

حوزه گردشگری

نوشته قبلی
موسسه مهاجرتی چیست؟ و راه‌ تشخیص موسسات مهاجرتی قانونی
نوشته بعدی
ماساژ سوئدی چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image