نحوه شستشوی پوست جوش دار و چرب و حساس چگونه است؟

داشتن پوستی زیبا، شاداب و بدون جوش برای بسیاری از ما اهمیت دارد. آشنایی با نحوه شستشوی پوست جوش دار به شما کمک می کند تا بتوانید پوستی صاف داشته باشید. از آنجایی که اغلب ما در مورد اصول و روش درست شستشوی پوست خود اطلاعات کاملی نداریم به همین دلیل، داشتن پوست بدون جوش برای بسیاری از ما به یک آرزو تبدیل شده است. ما در این متن قصد داریم روش هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به کمک آنها از شر جوش های روی پوستتان رهایی پیدا کنید.

پاکسازی پوست جوش دار در خانه

بسیاری افراد به دنبال پیدا کردن راه و نحوه شستشوی پوست جوش دار در خانه هستند. این قضیه ممکن است به دلایل مختلفی صورت گرفته باشد. برای مثال برخی تمایل ندارند برای عاری کردن پوست خود از جوش به کمک متخصصین پوست، هزینه کنند و یا برخی دیگر تصور می کنند که روش های خانگی می توانند موثر تر عمل کنند. اگر شما نیز این گونه فکر می کنید، اصول و نحوه شستشوی پوست جوش دار در خانه که در ادامه آورده شده است، را مورد توجه قرار دهید و آنها را رعایت کنید.

ملایمت با پوست را فراموش نکنید

در مورد نحوه شستشوی پوست جوش دار، به موضوع ملایمت توجه داشته باشید. برای آنکه هر چه سریع تر از شر جوش های روی صورت خود خلاص شوید، لازم است لایه بردارها و یا پاک کننده هایی که می توانند آسیب زیادی به پوستتان وارد کنند را مورد استفاده قرار ندهید. این عمل شما نه تنها هیچ فایده ای نخواهد داشت، بلکه ممکن است پوست را در معرض آسیب های جدی تری نیز قرار داده و مشکل را وخیم تر از قبل کند.

پس اگر عادت دارید به صورت روزانه از پاک کننده های پوست استفاده کنید، پاک کننده ای را خریداری و استفاده کنید که، ملایم بوده و هیچ گونه آسیبی را به پوست وارد نمی کند. به این موضوع توجه داشته باشید که پوست صورت، بسیار حساس بوده و بی توجهی به آن می تواند زیبایی ظاهر شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. برای شناخت پاک کننده های ملایم موجود در بازار، می توانید از متخصصین پوست کمک بخواهید و درخواست کنید تا محصولی ملایم را به شما معرفی کنند.

در ضمن توصیه می کنیم از خرید محصولاتی که در آنها الکل به کار رفته است نیز به شدت خودداری کنید. الکل می تواند آسیب های زیادی به پوست شما وارد کند.

نحوه شستشوی پوست جوش دار و چرب

لیف را ملایم بر روی صورت خود بکشید

یکی از اشتباهات رایج در مورد نحوه شستشوی پوست جوش دار، ماساژ شدید لیف بر روی پوست است. متاسفانه برخی افراد تصور می کنند که اگر لیف را با شدت و فشار بیشتری بر روی پوست خود بکشند می توانند از میزان جوش هایی که بر روی صورت وجود دارد، بکاهند. این طرز تفکر و عملکرد کاملا اشتباه بوده و نه تنها باعث از بین بردن جوش های روی صورت نمی شود بلکه می تواند پوست صورت را نیز تحریک کند. این تحریک شدن پوست، همانا و بروز جوش های جدید بر روی صورت نیز همانا.

پس توصیه می کنیم برای شستشوی پوست خود، لیف را با ملایمت بیشتری بر صورت بکشید. اگر حس می کنید که پوست شما حساس تر از این حرف هاست، سعی کنید لیف را حذف کرده و به روش دیگری برای تمیز کردن پوست اقدام کنید.

لطیف نگه داشتن پوست را فراموش نکنید

اصل مهم دیگری که در نحوه شستشوی پوست جوش دار به آن اشاره می شود، اصل لطیف نگه داشتن پوست است. اگر پوستتان چربی دارد و همین مورد باعث شده که جوش بزنید، بهتر است به جای استفاده از مرطوب کننده هایی که میزان چربی آنها بالاست، به سراغ مرطوب کننده هایی بروید که میزان چربی آنها بسیار کم بوده و یا فاقد چربی هستند. با استفاده از این نوع کرم می توانید لطافت پوست خود را افزایش دهید و در کنار آن نیز، از ایجاد جوش بر روی پوست جلوگیری کنید.

بروز چین و چروک یکی از عوارض پوست های خشک به شمار می رود. از بین رفتن چین و چروک پوست صورت، یکی از مزیت های استفاده از مرطوب کننده است.

پاکسازی پوست را فراموش نکنید

موضوع دیگری که در نحوه شستشوی پوست جوش دار باید به آن نیز توجه کرد، پاکسازی پوست است. یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث بروز جوش بر روی صورت شود، تجمع سموم در ناحیه پوست صورت است. وقتی شما با برخی پاک کننده های موثر، پوست صورت خود را از وجود این سموم پاک می کنید به پوست اجازه تنفس داده و در اثر فعالیت باکتری ها دچار جوش صورت نخواهید شد. پس به این موضوع توجه داشته و سعی کنید به صورت روزانه پوست خود را پاکسازی کنید. این عمل می تواند به کاهش جوش های ظاهر شده در صورت کمک کند.

خواندن مقاله مرتبط : آموزش مراقبت از پوست

شستشوی پوست صورت جوش دار

محصولات محتوی اسید سالیسیلیک را استفاده کنید

استفاده از محصولاتی که در آنها اسید سالیسیلیک وجود دارد از جمله موثرترین روش های ذکر شده در نحوه شستشوی پوست جوش دار به صورت صحیح می باشد. این نوع اسید، با چربی ها ترکیب شده و با نفوذ به لایه های چربی، تاثیر زیادی در از بین بردن جوش های سرسیاه دارد و قادر است پوست شما را از وجود این جوش ها عاری کند.

جمع بندی

همه ما آرزو داریم پوستی صاف و بدون جوش داشته باشیم. برخی افرادی که به صورت ذاتی پوستی صاف دارند که نگرانی و دغدغه خاصی در این حوزه گریبانگیر آنها نیست، اما کسانی که ژن صاف بودن پوست صورت در آنها وجود ندارد، می توانند از روش هایی که ما در فوق در مورد نحوه شستشوی پوست جوش دار ارائه کردیم، استفاده کرده و نتایج آن را با چشم خود ببینند. البته برای اطلاع از دیگر روش هایی که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید پوست زیبایی داشته باشید شرکت در دوره مراقبت از پوست نیک اندیشان است. با شرکت در این دوره، هم به زیبایی خود کمک کنید و هم به اطرافیانتان که مشکلی شبیه به مشکل شما دارند، راهکارهایی مفید و موثر ارائه دهید.

برای ثبت نام در دوره مراقبت از پوست نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
ریست فکتوری چیست؟ (نحوه ریست فکتوری گوشی اندروید)
نوشته بعدی
کارت بازرگانی چیست؟ و چگونه کارت بازرگانی بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image