منبع انبساط پکیج

علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج چیست؟⭐بررسی کامل

پکیج، نوعی سامانه گرمایشی است که امروزه جایگزین موتور خانه ها شده است. یکی از علت های رایج خرابی پکیج، سوراخ شدن منبع انبساط آن است. افراد با دوره تعمیر پکیج و پس از آشنایی با علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج و سایر خرابی های پکیج، می توانند این مشکلات را برطرف کنند.

منبع انبساط پکیج چیست؟

منبع انبساط یکی از قطعات مهم پکیج محسوب می شود و وظیفه کنترل فشار آب درون سامانه پکیج را بر عهده دارد. این قطعه، بسیار حساس بوده و اگر در زمان مناسب اقدام به تعمیر آن نکنید، حتی اگر به افرادی که مشغول شغل تعمیرات پکیج در کانادا هستند نیز مراجعه کنید، امکان تعمیر آن وجود ندارد.

این قطعه از پوسته ای فلزی به شکل دایره و یا استوانه تشکیل شده که یک دیافراگم پلاستیکی در خود جای داده است. این قطعه را می توان یکی از تاثیر گذار ترین قطعات پکیج دانست که خراب شدن آن، عملکرد پکیج شما را مختل می کند. همانطور که اشاره شد، این قطعه وظیفه ثابت نگه داشتن فشار آب داخل سامانه را برعهده دارد.

بالا رفتن آب سبب افرایش حجم آب می شود. به دلیل اینکه فضای درون پکیج و لوله کشی ثابت است، بالا رفتن دما سبب افزایش فشار در پکیج می شود. حال پکیج به دلایل مختلف از جمله به علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج، ممکن است در تنظیم فشار درون خود با مشکل مواجه شود. در درون این منبع انبساط بالشتک هایی قرار گرفته است که افزایش فشار پکیج را جبران می کند.

منبع انبساط از ایجاد مشکل در قطعات مختلف پکیج جلوگیری می کند و با تحت فشار قرار دادن سیکل گرمایشی، فشار را در مقدار ثابتی نگه می دارد. این قطعه با توجه به انقباض و انبساط آب، نوسان آن را در سیکل گرمایشی پکیج به حداقل می رساند.

علت خرابی منبع انبساط پکیج چیست؟

علت خرابی منبع انبساط پکیج چیست؟

پیش از آشنایی با علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج به عنوان یکی از خرابی های رایج پکیج، لازم است با سایر علت های خرابی منبع انبساط آشنا شوید. در واقع یکی از معایب شغل تعمیرات پکیج نیز همین مسئله است که برای هر خرابی ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که این موضوع پیدا کردن علت مشکل را دشوار می کند.

چنانچه علت خرابی، مسدود بودن مسیر لوله و یا شیلنگ رابط باشد، تفاوتی میان علائم خرابی وجود ندارد و با رفع مشکل، به آسانی این علائم نیز از بین می روند. به این منظور، لوله رابط را باز کرده و با کمک یک اسید سبک مثل سرکه و یا جوهر نمک، لوله رابط را تمیز کرده و سپس دوباره در جای خود قرار دهید. همچنین، در مواردی ممکن است در زیر مدار گرمایشی و یا در محل اتصال لوله رابط به آن، نشتی وجود داشته باشد که ممکن است به دلیل شل شدن مهره و یا خرابی اورینگ باشد.

گاهی هم ممکن است به دلیل نداشتن باد، منبع انبساط پکیج خراب شود. همانطور که می دانید با توجه به مدل و توان پکیج، منبع انبساط آن تعیین می شود. تنظیم باد دستگاه نیز به نوع و توان منبع انبساط بستگی دارد؛ یعنی منبع انبساط استفاده شده در پکیج ها، دارای توان و ظرفیت متفاوتی است. در واقع هر چه ظرفیت حرارتی پکیج بالا تر باشد، مدار گرمایش آن بزرگ تر بوده و حجم بیش تری آب را در خود جای می دهد. به این نکته دقت کنید که همه منابع انبساط استفاده شده در پکیج از نوع منبع انبساط بسته است.

علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج چیست؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج را بیان کنیم. به دلایل مختلفی از جمله گرمای بیش از حد، ضربه، فشار بسیار بالا، وجود شن ریزه در آب و اصطکاک، منبع انبساط پکیج سوراخ می شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر منبع انبساط پکیج شما خراب شد حتی اگر به تکنسین های فعال در شغل تعمیرات پکیج در آلمان نیز مراجعه کنید، راهی جز تعویض این منبع انبساط ندارید.

منبع انبساط بسته دارای والفی برای باد است که به منظور تست سوراخ شدن منبع انبساط می توان سوزن والف را فشار داد. چنانچه پس از فشار دادن سوزن والف، از بدنه منبع آب خارج شود نشان دهنده سوراخ شدن منبع است. افراد پس از شرکت در دوره آموزش تعمیر پکیج به صورت کامل با شیوه تعویض این قطعه آشنا می شوند تا این مشکل رایج پکیج را رفع کنند.

پس از یافتن علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج، تعویض منبع انبساط پکیج چگونه انجام میشود؟

پس از یافتن علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج، تعویض منبع انبساط پکیج چگونه انجام میشود؟

پس از آشنایی با علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج و سایر علت هایی که در عملکرد منبع انبساط پکیج مشکل ایجاد می کنند، اکنون زمان آن رسیده که با شیوه تعویض منبع انبساط پکیج آشنا شوید. به دلایل مختلفی مانند باد دادن سوزن هوای مخزن، خرابی پرده دیافراگم، بالن درون مخزن یا منبع انبساط و سوراخ شدن و دفرمه شدن منبع انبساط مجبورید منبع انبساط دستگاه خود تعویض کنید.

برای تعویض منبع انبساط، پس از خاموش کردن سیستم گرمایشی، اجازه بدهید که آب مدار سرد شود. پس از سرد شدن، آب مدار را به صورت کامل تخلیه کنید. برای اطمینان از تخلیه درست مدار، در یک سمت آن فوت کنید تا همه آب خالی شود. اکنون پکیج را باز کنید و آن را به آرامی روی زمین قرار دهید.

منبع انبساط، به وسیله یک رابط شیلنگی و یا لوله به مدار گرمایشی وصل شده است که این شیلنگ و یا لوله در انتهای منبع به آسانی قابل مشاهده است. پیش از باز کردن آن، پیچ های منبع را باز کنید و سپس با کمک آچار فرانسه، لوله رابط و یا شیلنگ رابط مخزن را از روی مدار گرمایش باز کنید. لازم است پیش از اینکه منبع انبساط جدیدی را روی مدار ببندید، چک کنید که در مسیر مدار، انسداد و یا گرفتگی وجود نداشته باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج را به عنوان یکی از دلایل رایج خرابی پکیج بررسی کردیم. چنانچه علاقمند به یادگیری تعمیرات پکیج هستید، می توانید از دوره های نیک اندیشان کمک بگیرید که در این موسسه هزینه آموزش تعمیرات پکیج بسیار مناسب است.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
پاداش بلاک بیت کوین چقدر است؟⭐2023
نوشته بعدی
بلاک در ارز دیجیتال چیست؟⭐بررسی جامع و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image