پاداش ارز دیجیتال چیست؟

پاداش بلاک بیت کوین چقدر است؟⭐2023

پاداش بلا‌ک بیت کوین با توجه به شرایط متفاوت است. افرادی که علاقمند به فعالیت در حوزه ارز های دیجیتال هستند، پس از شرکت در دوره ارز دیجیتال، می توانند مهارت لازم برای استفاده از این پاداش ها را کسب کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را از اینکه پاداش بلاک بیت کوین چقدر است، مطلع کنیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

پاداش ارز دیجیتال چیست؟

استخراج یا همان ماینینگ در شبکه ارز های دیجیتال، به منظور جلوگیری از حملات سایبری، دارای یک ساز و کار امنیتی است. در حقیقت هر کسی که شغل تریدر ارز دیجیتال را انتخاب کند و از این راه کسب درآمد کند، لازم است پردازش سخت افزار های خود را به شبکه اختصاص دهد و به وسیله آن تلاش کند که یک معادله ریاضی را حل کند. به همین دلیل، اگر کسی بخواهد به بلاک چین حمله کند، لازم است قدرت پردازش او از سایر ماینر ها بیش تر باشد که با توجه به تعدد ماینر ها، کار بسیار سختی است و توجیه اقتصادی ندارد. این مکانیزم در تعدادی از بزرگ ترین ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، دش و مونرو مورد استفاده قرار گرفته است. پیش از اینکه بدانید پاداش بلاک بیت کوین چقدر است، لازم است در ابتدا، تریدر یا هولدر با این پاداش آشنا شود.

استخراج رمز ارز، فرآیندی پیچیده و محاسباتی شبیه حل معماست و نیاز به قدرت پردازش بالا و مصرف برق بالا دارد. نخستین ماینری که بتواند این معما را حل کند، می تواند بلاک بعدی را به بلاک چین اضافه کرده و پاداش دریافت کند. این پاداش شامل تبدیل شدن ماینر به مالک بیت کوین تازه منتشر شده و یا دریافت هزینه های مربوط به تراکنش های انجام شده در بلوک است. امروزه، پروسه استخراج به فعالیتی پرسود تبدیل شده است‌ و شغل تریدری در ایران بسیار پرطرفدار است. افراد پس از شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال متوجه  می شوند که با افزایش تعداد ماینر ها، ایجاد بلاک های جدید دشوار تر می شوند و به توان محاسباتی بیش تری نیاز دارد.

تفاوت کارمزد و پاداش استخراج بیت کوین در چیست؟

پاداش بلاک بیت کوین چقدر است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم بیان کنیم که پاداش بلاک بیت کوین چقدر است. در واقع پاداش بلاک در بیت کوین، مقدار بیت کوین تولیدی به ازای هر بلاک یا ۱۰ دقیقه است که به ماینر تعلق دارد. هم اکنون پاداش هر بلاک ۶.۲۵ واحد بیت کوین بوده و هر ۴ سال یکبار و بعد از استخراج ۲۱۰ هزار بلاک، این پاداش طی رویداد هاوینگ نصف می شود.

در شبکه بیت کوین، به منظور تایید و اضافه کردن بلاک ها به زنجیره، قدرت محاسباتی زیادی نیاز است. ماینری که قدرت محاسباتی خود را در اختیار شبکه قرار می دهد، لازم است برای تامین این قدرت محاسباتی، هزینه پرداخت کند. به همین دلیل و برای ایجاد انگیزه در ماینر ها باید این هزینه پوشش داده شود که به این منظور، شبکه بلاک چین به ماینر ها پاداش می دهد. مطابق پروتکل بیت کوین، نخستین ماینر موفق در ساخت یک بلاک معتبر به منظور اتصال به بلاک چین، پاداش دریافت می کند. این پاداش به دلیل هزینه ای است که ماینر برای استخراج بلاک صرف می کند. پس ماینر در قالب پاداش، علاوه بر کارمزد نسبتا کم تراکنش، بیت کوین های جدیدی را نیز دریافت می کند.

اکنون که دانستید پاداش بلاک بیت کوین چقدر است، لازم است بدانید که این پاداش دو مزیت دارد. مزیت اول این است که به ماینر ها انگیزه می دهد تا در ازای دریافت پاداش، امنیت شبکه را تامین کنند. مزیت دوم نیز این است که پروسه پاداش دهی به مرور زمان سبب وارد شدن بیت کوین های جدید می شود و در طول چند سال، همه بیت کوین ها وارد چرخه می شوند.

تفاوت کارمزد و پاداش استخراج بیت کوین در چیست؟

حال که می دانید پاداش بلاک بیت کوین چقدر است، لازم است با تفاوت کارمزد و پاداش استخراج بیت کوین آشنا شوید. تنها دریافتی ماینر ها از شبکه، پاداش استخراج نیست و این افراد علاوه بر پاداش تولید بلاک های جدید، کارمزد تایید تراکنش هم دریافت می کنند. به عنوان مثال، چنانچه شما مقداری بیت کوین از صرافی به کیف پول خودتان منتقل کنید، متوجه می شوید که مقدار بیت کوینی که از صرافی خارج کرده اید از مقدار بیت کوین ورودی به کیف پولتان کم تر است. اختلاف این دو عدد کارمزد تراکنش بوده که متعلق به ماینر ها است. میزان کارمزد بر خلاف پاداش هر بلاک بیت کوین، ثابت نیست و به شلوغی شبکه و نیاز کاربر بستگی دارد.

آینده پاداش بلاک بیت کوین چگونه است؟ تاثیر هاوینگ در پاداش بلاک بیت کوین چقدر است ؟

آینده پاداش بلاک بیت کوین چگونه است؟ تاثیر هاوینگ در پاداش بلاک بیت کوین چقدر است ؟

چنانچه بخواهیم تعداد کمی بیت کوین منتشر کنیم، در عین حال تورم را هم کم کنیم، باید به مرور میزان پاداش استخراج را کاهش دهیم. در اینجاست که مکانیسم هاوینگ وارد عمل می شود. در جریان هاوینگ، پاداش بلاک بیت کوین نصف می شود. خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، به منظور محدود کردن تورم، بیت کوین را به شکلی طراحی کرده است که نهایتا ۲۱ میلیون از آن وجود داشته باشد. به همین دلیل، میزان پاداش های بلاک بیت کوین پس از ایجاد هر ۲۱۰ هزار بلاک که حدود ۴ سال طول می کشد، نصف خواهد شد.

در زمان شروع راه اندازی بیت کوین در سال ۲۰۰۹، پاداش استخراج هر بلاک، ۵۰ بیت کوین بود. این پاداش در می ۲۰۲۰ برای سومین بار نصف شد و به ۶.۲۵ بیت کوین رسید. نزدیک ۹۰ درصد کل بیت کوین های برنامه ریزی شده، تا می ۲۰۲۱ وارد گردش شده است. در نهایت، پاداش بلاک بیت کوین در ماه می سال ۲۱۴۰ صفر می شود و به احتمالا خیلی زودتر از آن پروسه استخراج دیگر سودآور نخواهد بود.

سخن آخر

ما در این مقاله بیان کردیم که پاداش بلاک بیت کوین چقدر است و به چه کسانی تعلق می گیرد. چنانچه به فعالیت در این حوزه علاقه دارید، در گام نخست لازم است با نرم افزارهای برتر ترید ارز دیجیتال آشنا باشید. همچنین به منظور یادگیری این عرصه می توانید از دوره های نیک اندیشان کمک بگیرید.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
الگوریتم X11 چیست؟⭐هر آنچه که باید بدانید
نوشته بعدی
علت سوراخ شدن منبع انبساط پکیج چیست؟⭐بررسی کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image