استخدام نیرو برشکار و الگوساز به همراه آموزش در 1400

استخدام نیرو برشکار و الگوساز به همراه آموزش

مهارت های تخصصی نظیر برشکاری و الگوسازی از دانش هایی هستند که همواره بازار کار مخصوص به خود را دارند. کسانی که به این چنین مهارت هایی مسلطند، در بدترین شرایط کار هم می توانند کسب درآمد کنند.زیرا هم کسانی که به برشکاری و الگوسازی مسلط هستند، محدودند و هم همواره نیاز به افرادی در این زمینه احساس می شود. استخدام نیرو برشکار و الگوساز به منظور تامین خلا بازار کار در مراکز مختلفی در حال برگزاری است. علاقه مندان باید توجه کنند که دوره برشکاری و الگوسازی خود را در مرکزی بگذرانند که توسط برترین اساتید تدریس می شود و شما را به طور جزئی با همه مهارت های این دانش آشنا می کنند. در ادامه جزئیات استخدام نیرو برشکار و الگو ساز و فاکتورهایی که برای موفق شدن در این حوزه باید بدانید را عنوان کرده ایم.

برشکار و الگوساز کیست؟

کسانی که به دنبال آگهی های استخدام نیرو برشکار و الگوساز هستند باید بدانند که برشکار و الگوساز کیست. برشکارها به کسانی گفته می شود که الگوهای آماده شده را بر روی پارچه قرار داده و برش می دهند. در نگاه اول شاید این کار، بسیار ساده و آسان به نظر آید، اما این گونه نیست. کسانی که به عنوان یک برشکار کار می کنند باید بتوانند الگوهای آماده را در کنار هم و بر روی پارچه قرار دهند تا کمترین میزان پارچه به هدر برود. این مهم ترین وظیفه ای است که این فرد به عهده دارد.

اگر بخواهیم یک تعریف جامع و کلی در مورد برشکار و الگوساز بیان کنیم باید بگوییم این فرد کسی است که می تواند اندازه گیری، کشیدن الگو، پیاده سازی الگو و برش دادن انواع پارچه را با دقت انجام می دهد. در ضمن، این فرد باید به روند برش خوردن پارچه ها نظارت داشته و اگر عیبی در آنها مشاهده می کند، در صورت امکان در صدد رفع آن برآید.

وظایف یک برشکار و الگوساز چیست؟

 • یک برشکار و الگوساز باید با تمام ابزارهایی که در خیاطی و برشکاری استفاده می شود، آشنا باشد. متر، اشل، رولت، میز اتو، اتو، دفتر رسم، انواع قیچی و غیره از جمله وسایلی هستند که در برشکار و الگوسازی مورد استفاده قرار می گیرند. کسانی که در حال رصد کردن آگهی های استخدام نیرو برشکار و الگوساز هستند باید به این ابزار و وسایل، آشنایی داشته باشند.
 • پیدا کردن یک مدل از داخل ژورنال ها نیز از دیگر وظایف یک برشکار و الگوساز می باشد. کسانی که دوره های طراحی لباس را پشت سر گذاشته و از خلاقیت و استعداد لازم برای نوآوری برخوردار هستند، می توانند یک طرح جدید ترسیم کنند. کسانی که این خلاقیت را ندارند باید در ژورنال های ایرانی و خارجی به جستجو بپردازند، یک طرح را پیدا کنند، الگوی آن را رسم و در نهایت برش دهند.
 • کسانی که به عنوان یک برشکار و الگوساز کار می کنند باید بتوانند الگوی انواع لباس ها اعم از دامن، بلوز، چادر، مانتو، کت و پالتو، شنل و غیره را رسم کنند.
 • از دیگر وظایف یک برشکار و الگوساز، انتقال الگو بر روی پارچه است. برشکاری که الگو را ترسیم می کند باید بتواند آن را به درستی بر روی پارچه قرار دهد. به این شکل، میزان تلفات و ضایعات پارچه به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.

یک برشکار و الگوساز باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

موضوعی که به هنگام بررسی استخدام نیرو برشکار و الگوساز، باید مورد توجه قرار داده شود این است، کسانی که قصد دارند در این حوزه شغلی وارد شوند، باید واجد برخی خصوصیات باشند. این خصوصیات و ویژگی ها به شرح زیر است:

 • قوه بینایی قوی
 • هوش بالا
 • خلاقیت
 • دقت نظر
 • ایجاد نوآوری
 • شرایط جسمانی سلام
 • داشتن ذوق هنری
 • داشتن حوصله و صبر زیاد برای انجام ریزه کاری ها
 • جدی بودن در کار
 • تمرکز

کسی که این خصوصیات را داشته باشد، می تواند در این حوزه کاری ورود پیدا کرده و در یکی از کارگاه های برشکاری و الگوسازی مشغول به کار شود. برای موفقیت در این شغل، وجود تمام ویژگی هایی که ذکر کردیم لازم و ضروری به نظر می رسد.

استخدام نیرو برشکار و الگوساز به همراه آموزش

برای ارتقاء شغلی در شغل برشکاری به چه مهارت هایی نیاز است؟

برای برخی افرادی که به دنبال آگهی استخدام نیرو برشکار و الگوساز هستند ممکن است این تصور اشتباه پیش آید که این شغل هیچ آینده درخشانی ندارد. در پاسخ به این گروه باید بگوییم که بازار پوشاک و لباس، بازار گسترده ای است و هر چقدر یک فرد در این بازار، طرح های زیباتر و منحصر به فردتری ارائه دهد و هر چقدر بتواند با خلاقیت و نو آوری بیشتری در این حوزه کار کند، به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا خواهد کرد. آینده این شغل به پشتکار فرد، دقت او، نوآوری و خلاقیت در ابداع طرح های زیبا و چشمنواز بستگی دارد.

کلاس الگوسازی و دوخت

شما برای موفق شدن در زمینه برشکاری و دوخت، نیاز به گذراندن دوره آموزشی دارید. کلاس الگوسازی و دوخت با همین هدف در موسسات گوناگون در حال برگزاری است. اما موسسه ای می تواند گزینه ایده آل برای شما باشد که موارد زیر را به خوبی به شما دانشجوی علاقه مند آموزش دهد:

آشنایی و شناخت کلیه ابزار و وسایل برشکاری و الگوسازی

چیدمان الگو بر روی پارچه

ژورنال خوانی معمولی و تخصصی

آموزش نقاط موازنه لباس در الگو سازی

هم چنین توجه به این نکته که مدرس دوره خود سابقه کار درخشان در این حوزه داشته باشد، الزامی است. خوشبختانه باید گفت که موسسه نیک اندیشان از مراکزی است که اقدام به برگزاری کلاس الگوسازی و دوخت کرده است. کلیه موارد گفته شده در این دوره به صورت تخصصی آموزش داده می شود و مدرس دوره از خیاطان حرفه ای می باشد. این دوره مهارتی به صورت خصوصی در محیط کارگاهی برگزار می شود که می تواند در یادگیری شما تاثیر مثبت بگذارد.

آموزش برشکاری پارچه

موسسه نیک اندیشان افتخار دارد که آموزش برشکاری پارچه را توسط برترین اساتید در کارگاه آموزشی و در 6 جلسه خصوصی برگزار کند. کلاس الگوسازی و دوخت در نیک اندیشان به شما مدرک معتبر و بین المللی از موسسه URSانگلستان خواهد داد. هم چنین مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام هم در انتهای دوره به شما اعطا می شود. در کنار این مدارک شما موفق می شوید در انتهای دوره آموزش برشکاری پارچه، از سازمان فنی و حرفه ای کشور مدرک معتبر دریافت نمایید. موسسه نیک اندیشان متعهد می شود که پس از به اتمام رساندن دوره آموزش برشکاری پارچه شما را به بازار کار حرفه ای این دانش معرفی کند.

حقوق برشکار

پرسشی که برای اغلب شرکت کنندگان دوره های مهارتی پیش می آید این است که حقوقی که در بازار کار به دست می آورند، چقدر است؟ در پاسخ باید گفت که حقوق برشکار تا حد زیادی به مهارتی که دارد، بستگی دارد. هر چه در این زمینه تجربه بیش تری کسب کرده باشید، موفق تر بوده و حقوق بیش تری دریافت می کنید. حقوق برشکار با توجه به ساعت کاری و کیفیت نهایی کاری که ارائه می کند، متغیر است. ما در موسسه نیک اندیشان، تلاش کرده ایم تا شرایطی مهیا شود که به بهترین شکل از تجربه اساتید بهره گرفته و بتوانید درآمد بالایی کسب کنید.

خواندن مقاله مرتبط : چگونه خیاط شویم؟

استخدام نیرو برشکار و الگوساز

سوالات متداول دوره برشکاری و الگوسازی

کلاس الگوسازی و دوخت شامل چه سرفصل هایی است؟

آشنایی و شناخت کلیه ابزار و وسایل برشکاری و الگوسازی

چیدمان الگو بر روی پارچه

ژورنال خوانی معمولی و تخصصی

آموزش نقاط موازنه لباس در الگو سازی

آموزش برشکاری پارچه چه مدرکی دارد؟

کلاس الگوسازی و دوخت در نیک اندیشان به شما مدرک معتبر و بین المللی از موسسه URS انگلستان خواهد داد. هم چنین مدرکی دانشگاهی و دارای مهر و هولوگرام هم در انتهای دوره به شما اعطا می شود. در کنار این مدارک شما موفق می شوید در انتهای دوره آموزش برشکاری پارچه، از سازمان فنی و حرفه ای کشور مدرک معتبر دریافت نمایید.

حقوق برشکار چه قدر است؟

در پاسخ باید گفت که حقوق برشکار تا حد زیادی به مهارتی که دارد، بستگی دارد. هر چه در این زمینه تجربه بیش تری کسب کرده باشید، موفق تر بوده و حقوق بیش تری دریافت می کنید. ما در موسسه نیک اندیشان، تلاش کرده ایم تا شرایطی مهیا شود که به بهترین شکل از تجربه اساتید بهره گرفته و بتوانید درآمد بالایی کسب کنید.

برای ثبت نام در دوره برشکاری و الگوسازی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
استخدام نیرو آرایشگر مردانه
نوشته بعدی
آموزش تعمیر موبایل ویژه بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image