چگونه خیاط شویم؟

آیا تا به حال به یادگیری مهارت خیاطی فکر کرده اید؟ اگر چنین است، احتمالا به دنبال نقطه شروع برای یادگیری این مهارت گشته و به دوره های چرخکاری و خیاطی رسیده اید. خیاطی مهارتی است که نقطه آغازین آن کار با چرخ خیاطی و آموزش انواع دوخت های ساده تا پیشرفته با استفاده از این وسیله است. این مهارت مقدماتی دارد که لازمه آن داشتن دقت و حوصله و هم چنین علاقه مند بودن به آن است. اگر به صورت جدی به این فکر افتاده اید که مهارت خیاطی را فراگیرید، باید دوره های آموزشی این مهارت را زیر نظر اساتید حرفه ای این رشته بیاموزید. این دوره ها در مراکز متعددی در حال برگزاری است و در صورت تمایل باید دوره ای مناسب را برگزیده و با شرکت در آن، این مهارت را به صورت کاربردی فراگیرید. اما در این دوره ها باید چه مواردی گنجانده شده باشد که در انتها بتوان انتظار یادگیری کامل این مهارت را داشت؟ در این مطلب شما را برای تبدیل شدن به چرخکار حرفه ای راهنمایی کرده و پاسخ این پرسش را که چگونه خیاط شویم به شما خواهیم داد.

دوره آموزش خیاطی در نیک اندیشان
دوره آموزش خیاطی در نیک اندیشان

همه چیز در مورد خیاطی

در این قسمت شما را با مهارت هایی که باید در دوره های آموزشی به دانشجویان آموخته شود، آشنا می کنیم. دوره های چرخکاری باید شامل کلیه مهارت هایی باشد که یک خیاط به صورت پایه ای باید به آنها مسلط باشد. زیگزال دوزی، منحنی دوزی، ساده دوزی، شکسته دوزی و اریب دوزی از جمله این موارد می باشند. آموزش کار با دستگاه چرخ خیاطی نیز از دیگر مواردی است که انتظار می رود در دوره های مهارتی این رشته به مهارت جویان آموخته شود. بنابراین زمانی که به دنبال مرکز آموزشی برای یادگیری همه چیز در مورد خیاطی هستید، به این موارد و گنجانده شدن آنها در محتوای دوره دقت کنید. هم چنین لازم است تا آموزش هایی که به دانشجویان چرخکاری داده می شود، توسط مدرسی حرفه ای و کاربلد باشد تا به صورت تجربی بتوان این مهارت را فراگرفت. با این تفاسیر به سابقه فعالیتی مدرس دوره هم توجه ویژه ای داشته باشید. فاکتورهای دیگری هم در انتخاب این دوره وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته شده است.

چه مهارت هایی برای انجام دادن شغل خیاطی لازم است؟

اگرچه انتخاب مرکزی درست و حرفه ای برای یادگیری مهارت خیاطی بسیار ضروری است، اما باید در نظر گرفت که چه مهارت هایی برای انجام دادن شغل خیاطی لازم است؟ آیا صرف داشتن علاقه می توان به این مهارت مسلط شد؟ پاسخ این است که داشتن علاقه اولین شرط برای شرکت در دوره های خیاطی و یادگیری این مهارت است. اما این کافی نیست. شما باید در کنار علاقه مندی به این حوزه، از دقت بالایی هم برخوردار باشید و بتوانید با حوصله به دوخت های ظریف و حساس بپردازید. هم چنین تمرکز بالا در این کار می تواند به موفقیت شما منجر شود. با این حال اگر در این حوزه هیچ اطلاعاتی هم نداشته باشید، تنها با داشتن این شرایط می توانید به این مهارت مسلط شوید. در بین مراکزی که به برگزاری دوره های مهارتی چرخکاری اقدام کرده اند، موسسه نیک اندیشان یکی از برترین هاست. این موسسه ضمن اینکه کلیه مهارت های لازم برای چرخکار شدن حرفه ای شرکت کنندگان را آموزش می دهد، از مدرسان حرفه ای نیز بهره می گیرد که می توانند در این حوزه یاری گرتان باشند.

آینده شغلی خیاطی

اگر در کنار علاقه مندی به خیاطی، با هدف کسب درآمد وارد این حوزه شده اید، خبر خوشی برایتان داریم. موسسه نیک اندیشان در انتهای دوره خیاطی و چرخکاری، شما را به بازار کار حرفه ای این رشته معرفی می کند. به این ترتیب نگرانی بابت جذب شدن به بازار کار وجود ندارد و می توانید پس از دریافت مدرک، به سرعت جذب مراکز کار و فعالیت تخصصی شوید. هم چنین این مرکز مدرکی معتبر از موسسه URS انگلستان نیز به شما اعطا می کند که می تواند برای ورودتان به بازار کار موثر باشد. در کنار این مزیت ها، مدرکی دانشگاهی و مدرکی از سازمان فنی و حرفه ای کشور، دیگر ارمغان های این موسسه برای شماست. با این تفاسیر می توان گفت آینده شغلی خیاطی برای کسانی که در موسسه نیک اندیشان این دوره را سپری می کنند، روشن و درخشان است.

سوالات متداول دوره چرخکاری

چگونه خیاط شویم؟

برای تبدیل شدن به خیاط حرفه ای باید آموزش هایی نظیر زیگزال دوزی، منحنی دوزی، ساده دوزی، شکسته دوزی و اریب دوزی را فرا گیرید. آموزش کار با دستگاه چرخ خیاطی نیز از دیگر مواردی است که انتظار می رود در دوره های مهارتی این رشته به مهارت جویان آموخته شود. بهره مندی از آموزش های حرفه ای توسط مدرسان مجرب می تواند در تبدیل شدن شما به خیاط حرفه ای یاری گرتان باشد.

چه مهارت هایی برای انجام دادن شغل خیاطی لازم است؟

پاسخ این است که داشتن علاقه اولین شرط برای شرکت در دوره های خیاطی و یادگیری این مهارت است. اما این کافی نیست. شما باید در کنار علاقه مندی به این حوزه، از دقت بالایی هم برخوردار باشید و بتوانید با حوصله به دوخت های ظریف و حساس بپردازید. هم چنین تمرکز بالا در این کار می تواند به موفقیت شما منجر شود

آینده شغلی خیاطی چگونه است؟

اگر در کنار علاقه مندی به خیاطی، با هدف کسب درآمد وارد این حوزه شده اید، خبر خوشی برایتان داریم. موسسه نیک اندیشان در انتهای دوره خیاطی و چرخکاری، شما را به بازار کار حرفه ای این رشته معرفی می کند. به این ترتیب نگرانی بابت جذب شدن به بازار کار وجود ندارد و می توانید پس از دریافت مدرک، به سرعت جذب مراکز کار و فعالیت تخصصی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image