نقشه راه فرانت اند چگونه است؟ برای یادگیری فرانت اند از کجا باید شروع کرد؟

چگونه فرانت اند کار شویم؟⭐0 تا 100 مسیر تضمینی

از زمانی که کسب و کار های مختلف به سمت دنیای دیجیتال حرکت کرده اند، نیاز به مشاغلی همچون طراحی سایت و برنامه نویسی بیشتر احساس می شود. پاسخ به سوال چگونه فرانت اند کار شویم، مسلما گذراندن دوره طراحی سایت و آموزش است. اما چه دوره ای؟ نقشه راه فرانت اند را می دانید؟

چگونه فرانت اند کار شویم؟

هیچگاه بدون آموزش نمی توان در کاری حرفه ای شد. دانش یک برنامه نویس باتجربه و ماهر، یک شبه بدست نیامده است. بلکه با آموزش و یادگیری مستمر و تمرین و تکرار است یک شخص در کاری حرفه ای می شود. اما البته اینکه چه آموزشی ببینید یا چگونه آموزش ببینید هم در دانش و تجربه شما تاثیر به سزایی دارد. در پاسخ به سوال چگونه فرانت اند کار شویم، باید گفت که عموما برای یادگیری دو راه وجود دارد:

  1. اینکه یک دوره جامع و کامل طراحی سایت را نگاه کنید که طی آن با انجام چندین پروژه عملی، مهارت لازم را کسب کنید.
  2. اینکه به صورت خود آموز و با نگاه کردن دوره های متعدد و به صورت پراکنده فرانت اند را آموزش دیده و تمرین کنید تا حرفه ای شوید.

خب مسلما تفاوت هایی میان این دو روش یادگیری وجود دارد. اول اینکه زمان یادگیری در روش اول کوتاه تر خواهد بود. اکثر دوره آموزش طراحی سایت که دارای پروژه های عملی هستند در طی 3 الی 4 ماه به پایان می رسند. این در حالیست که شخص دانشجو پس از طی این مدت مهارت کاملی در این زمینه به دست آورده است و برای حرفه ای تر شدن تنها کافیست دانش خود را به روز نگه دارد.

اما در روش دوم، زمان یادگیری طولانی تر خواهد بود و ممکن است تا 5 الی 6 ماه طول بکشد. پس می توان گفت که در پاسخ به سوال چگونه فرانت اند کار شویم، روش اول کارامد تر است. ضمنا در دوره طراحی سایت علاوه بر آموزش زبان های فرانت اند، طراحی سایت با وردپرس نیز به طور کامل به شما آموزش داده می شود. اگر خودتان بخواهید فرانت اند را یاد بگیرید، دانستن نقشه راه فرانت اند ضروری است.

یادگیری CMS هایی مچون وردپرس برای فرانت اند کار چه اهمیتی دارد؟

نقشه راه فرانت اند چگونه است؟ برای یادگیری فرانت اند از کجا باید شروع کرد؟

برای پاسخ به این سوالات اول باید بدانیم که شغل طراحی سایت چیست. امروزه، طراحی سایت در فرانت اند و وردپرس خلاصه می شود. در واقع یک برنامه نویس فرانت اند که به کمک زبان های برنامه نویسی سعی می کند سایتی را طراحی کند، باید به وردپرس نیز مسلط باشد. چرا که امروزه اکثر وب سایت های اینترنتی بر پایه وردپرس هستند.

بهتر است ابتدای امر با یادگیری زبان های برنامه نویسی فرانت اند شروع کنید. زبان های HTML، CSS و JavaScript اصول فرانت اند محسوب می شوند. HTML زبان نشانه گذاری وب، CSS زبان استایل دهی و Java زبان برنامه نویسی شی گرا است. فراموش نکنید که حتما در طی یادگیری تمرین کنید و آموخته های خود را به صورت عملی بکار بگیرید.

پس از این مرحله، باقی مراحل برای تبدیل شدن به یک فرانت اند کار حرفه ای است و هیچ اجباری در آنها وجود ندارد. اما اگر می پرسید که چگونه فرانت اند کار شویم، باید گفت که با یادگیری این سه زبان شما عملا به یک برنامه نویس فرانت اند تبدیل می شوید. در ادامه، یادگیری یکسری کتابخانه ها و فریمورک ها می تواند تخصص شما را بیشتر کند.

React ,Vue ,Angular از معروف ترین فریمورک ها و کتابخانه های جاوا اسکریپت هستند که باید یکی از آنها را انتخاب کنید و به صورت حرفه ای یاد بگیرید. بعد از این هم پیشنهاد می کنیم حتما وردپرس را آموزش ببینید چون امروزه بیشتر کسانی که به دنبال استخدام فرانت اند کار هستند به دنبال توسعه سایت های وردپرسی خود می باشند.

برای اینکه دانش خود را در حوزه کاری تان به روز نگه دارید، دانستن اینکه در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد یا چگونه می توان با استفاده از کد نویسی، رتبه سئوی سایت را بهبود بخشید، مهم محسوب می شوند. پاسخ کامل به سوال چگونه فرانت اند کار شویم، در نقشه راهی که ارائه شد می گنجد.

یادگیری CMS هایی چون وردپرس برای فرانت اند کار چه اهمیتی دارد؟

CMS ها امروزه بخش زیادی از دنیای وب را در بر گرفته اند. حدود 60 درصد وب سایت های جهان بر پایه وردپرس و جوملا طراحی شده اند. پس مسلم است که دانستن نحوه کار آنها برای یک فرانت اند کار مهم است. حتی پیشنهاد می شود به جز وردپرس، برنامه نویس فرانت اند با CMS جوملا نیز آشنایی داشته باشد. برای این کار می توانید مقاله طراحی سایت با جوملا چیست را مطالعه کنید.

پاسخ به سوال چگونه فرانت اند کار شویم

تفاوت بک اند و فرانت اند جیست؟

قبل از اینکه بخواهیم بدانیم که چگونه فرانت اند کار شویم باید با تفاوت بک اند و فرانت اند آشنا شویم. همان طور که گفته شد، فرانت اند برنامه نویسی و طراحی سایت در سَمت کاربر است؛ یعنی تمام آن چیزی که شما در ظاهر یک سایت می بینید. اما بک اند مسئولیت ارتباط با سرور و پایگاه داده یک وب سایت را بر عهده دارد.

زبان های برنامه نویسی فرانت اند عبارتند از: HTML، CSS، javascript و غیره. زبان های برنامه نویسی بک اند شامل php، java، python و غیره می شوند. زمانی که کد های فرانت اند را می نویسید در همان لحظه خروجی به شما نشان داده می شود و می توانید اشکالات کار را برطرف کنید، اما در برنامه نویسی بک اند این امکان در بیشتر مواقع وجود ندارد. کد نویسی برای قسمت بک اند علاوه بر دانش برنامه نویسی به دانش ارتباط با سرور و پایگاه داده نیز نیاز دارد.

از نظر درآمد و حقوق دریافتی، به دلیل اینکه برنامه نویسی بک اند پیچیدگی های بیشتری دارد، معمولا حقوق بک اند کار نسبت به فرانت کار بیشتر است، اما این یک قانون همیشگی نیست. خوب است بدانید اینکه چگونه فرانت اند کار شویم و چقدر در این زمینه تسلط داشته باشیم، قطعا روی درآمدمان تاثیر دارد.

چگونه فرانت اند کار شویم و آینده شغلی و وظایف توسعه دهنده فرانت اند چیست؟

آینده شغلی و وظایف توسعه دهنده فرانت اند چیست؟

اگر سوال چگونه فرانت اند کار شویم برای شما نیز پیش آمده، بهتر است قبل از هر چیزی با وظایف و آینده شغلی این شغل آشنا شوید. توسعه دهندگان Front-end با طراحان وب و سازندگان دیجیتال کار می کنند. توسعه دهندگان فرانت اند، تمام اطلاعات را از طراحان و ویراستاران جمع آوری می كنند و سپس با بکارگیری آن اطلاعات سایت را ایجاد می کنند. توسعه دهندگان فرانت اند، مسئول بهبود سرعت وب سایت بوده و مسئول حفظ و نگهداری وب سایت یا برنامه های وب نیز هستند.

البته، وظیفه فرانت اند کار تنها کد نویسی نیست و با در نظر گرفتن این توضیحات، خوب است بدانید آینده شغلی فرانت اند چیست. با بررسی هایی که درباره ی آینده این صنعت انجام شده است، پیش بینی کرده اند که در آینده نیاز به وب سایت های پیچیده افزایش خواهد یافت. بنابراین با افزایش نیاز، تقاضا برای توسعه دهندگان front end نیز افزایش می یابد. توسعه دهندگان فرانت اند می توانند به صورت تیمی نیز با سایر برنامه نویسان و طراحان سایت کار کرده تا تمام وظایف بر دوش یک نفر نباشد. اینکه بدانیم چگونه فرانت اند کار شویم و چه مهارت هایی را به دست خواهیم آورد، نقش زیادی در کیفیت و رونق کارمان دارد.

تفاوت بک اند و فرانت اند جیست؟

سخن پایانی

هدف از این مقاله ارائه پاسخی جامع به سوال چگونه فرانت اند کار شویم بود. شما می توانید با شرکت در یک دوره جامع بر CMS وردپرس و جوملا نیز مسلط شوید. اگر چنین دوره ای مد نظرتان است، پیشنهاد ما دوره طراحی سایت نیک اندیشان می باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
وردپرس چگونه کار میکند؟⭐نحوه کار با wordpress
نوشته بعدی
کاربرد جاوا اسکریپت در فرانت اند ⭐ سایت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image