نحوه محاسبه سود amm در کوینکس

نحوه محاسبه سود amm در کوینکس چگونه است؟

نحوه محاسبه سود amm در کوینکس و یادگیری آن به شما کمک می کند تا سود خوبی از حضور در بازار ارزهای دیجیتال به دست آورید. به دلیل نوسان های زیادی که در بازار کریپتوکارنسی ها به چشم می خورد، بهتر است تریدرها علاوه بر خواندن مقالات مرتبط، در دوره ارز دیجیتال نیز شرکت کنند و اطلاعات خود را به بهترین شکل، افزایش دهند. اگر دوست دارید در مورد نحوه حساب کردن سود amm در کوینکس اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

Amm ) AMM ) کوینکس چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم در مورد کسب سود از amm کوینکس اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم، لازم است در مورد amm نکاتی را بیان کنیم. این واژه، مختصر شده ی عبارتAutomated Market Maker است. اگر بخواهیم این عبارت را در فارسی معنا کنیم، باید بگوییم که amm به معنای بازارساز خودکار است.

کسی که در حوزه ترید ارز دیجیتال فعالیت می کند، باید بداند که بازارسازهای خودکار، پروتکلی برای معامله کردن به شمار می روند. این پروتکل بر بستر کاملا غیر متمرکز DEX کار می کند. در این پروتکل، شما با رمزارزهایی سروکار دارید که قیمت گذاری روی آنها با کمک فرمول های ریاضی قابل انجام است. برای آنکه بخواهید از این طریق، سود خوبی به دست آورید، باید در مورد نحوه سود دهی ارز دیجیتال اطلاعات کاملی به دست آورید و بی گدار به آب نزنید.

حال که فهمیدیم amm چیست، خوب است در مورد amm کوینکس نیز اطلاعاتی را به دست آوریم. قابلیت بازار سازخودکار، بیش از یک سال است که به خدمات صرافی کوینکس اضافه شده است. این قابلیت، به کاربران و تریدرهای ارز دیجیتال، فرصت داده تا سود خوبی از حضور در این بازار به دست آورند. اگر ما در حال صحبت در مورد این قابلیت صرافی کوینکس هستیم، به این دلیل است که می خواهیم شما، با ورود به بازار ارز دیجیتال سود خوبی به دست آورید و سرمایه تان را بیهوده به هدر ندهید.

در ادامه صحبت در خصوص نحوه محاسبه سود amm در کوینکس باید بدانید، پلتفرمی که صرافی کوینکس بر اساس آن کار می کند، از فرمول خاصی بهره می برد. این فرمول، شرایط خوبی برای قیمت گذاری مستمر در بازار فراهم کرده است.

نحوه محاسبه سود amm در کوینکس و نحوه عمبکرد آن

آیا در نحوه محاسبه سود amm در کوینکس، فعال سازی amm نیاز است؟

یکی از موضوعات مهمی که در دوره آموزش ارز دیجیتال، و در خصوص نحوه محاسبه سود amm در کوینکس ارائه می شود، این است که شما برای کسب سود، می بایست این قابلیت را در صرافی کوینکس فعال کنید. برای فعال سازی نیز باید وارد اکانت خود در صرافی کوینس شوید و  بعد از آنکه وارد اکانت شُدید، باید گزینه AMM account را انتخاب کنید. در ادامه، صفحه ای با جزئیات زیر برای شما نمایش داده می شود:

  • پیش بینی کردن سود ماهانه
  • پیش بینی کردن سود هفتگی شما
  • میزان معاملات انجام شده در طی روز
  • مقدار درصد سود
  • تاریخچه ی amm هایتان

علاوه بر مواردی که در فوق اشاره کردیم، جزئیات دیگری نیز در این صفحه نمایش داده می شود؛ برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد آنها می بایست در دوره های آموزشی شرکت کنید. دقت داشته باشید، وقتی قابلیت بازارساز را فعال کردید، کافی است یک جفت ارز دلخواه پیدا کرده و آن را به amm اضافه کنید.

نحوه محاسبه سود amm در کوینکس چگونه است

در نحوه محاسبه سود amm در کوینکس به این نکات مهم توجه و دقت داشته باشید؛ ضرر نمی کنید!؟

برای کامل تر کردن بحث پیرامون نحوه محاسبه سود amm در کوینکس، لازم است به برخی نکات نیز اشاره کنیم؛ این نکات به شما کمک می کند تا میزان سودی که از amm به دست می آورید، افزایش پیدا کند. این نکات به شرح زیرند:

1- پارامترهایی از جمله، 1 apy، 7 apy و 7 day value

در amm account حواستان به پارامترهای 1 apy، 7 apy و 7 day value باشد. این پارامترها را به صورت دقیق بررسی کرده و اگر می خواهید از بیشترین به کمترین لیست شوند، روی آنها کلیک کنید.

2- انتخاب جفت ارزهای مناسب

پارامترهایی که در بالا نام بردیم، در انتخاب شما باید موثر باشند، اما شما برای کسب سود از amm باید جفت ارزی را انتخاب کنید که دارید. گاهی اوقات جو بازار شما را درگیر کرده و رمزارزهایی را انتخاب می کنید که اصلا آنها را ندارید و یا اطلاعاتتان در مورد آنها کامل نیست.

3- بررسی کردن سود و زیان amm

اگر سود حاصله از amm را بررسی کردید و دیدید که به ضررتان است، هنوز دیر نشده؛ می توانید آن را کنسل کنید و از ایجاد ضررهای مالی بزرگ تر جلوگیری به عمل آورید.

بهترین ارز برای amm چیست

الگوریتم amm در کوینکس چیست؟ نحوه محاسبه سود amm در کوینکس با چه الگوریتمی انجام می شود؟

Amm در کوینکس از الگوریتم فرمول نرخ ثابت بازار ساز یا constant product market maker formula استفاده می کند. بر اساس این الگوریتم، کاربران برای افزودن نقدینگی به Liqidity Pools، به دو دارایی متفاوتی احتیاج دارند. در این روش و برای نحوه محاسبه سود amm در کوینکس، مقدار هر دو دارایی کاربر با نرخ ثابتی در نظر گرفته می شود. صرافی کوینکس برای انعطاف پذیر بودن خود از دو مدل مختلف این الگوریتم بهره می برد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

1-فرمول نامحدود نرخ ثابت بازار ساز یا Infinite constant product market maker formula

فرمول نامحدود نرخ ثابت بازار ساز، معمولا در بازار های معمول رمز ارز ها استفاده می شود. این الگوریتم بر اساس جریان ثابت نقدینگی شکل گرفته که حجم زیاد لیست سفارشات و کوچکی استخر نقدینگی در آن تاثیری ندارد.

2-فرمول محدود نرخ ثابت بازار ساز یا Finite constant product market maker formula

فرمول محدود نرخ ثابت بازار ساز، باعث بهبود نرخ بهره وری سرمایه می شود. در این روش، در بازه های قیمتی معینی، جریان ثابتی از نقدینگی به بازار عرضه می شود. کاربرد این الگوریتم بیشتر در بازار رمز ارز های پایدار یا استیبل کوین ها به کار می رود.

بررسی بهترین ارز برای amm

با توجه به نحوه محاسبه سود amm در کوینکس، ریسک بخش amm کوینکس چیست؟

تا اینجای مقاله، بیشترین صحبت درباره نحوه محاسبه سود amm در کوینکس بوده است، اما خوب است بدانید که ترید در بازار ارز های دیجیتالی همیشه هم سود آور نیست. گاهی ممکن است در اثر ریخته شدن یک ارز، قیمت آن پایین آمده و نقدینگی شما نیز کاهش پیدا کند. در واقع، سرمایه شما همیشه در خطر نوسانات و تغییرات قیمتی روی جفت ارز ها است.

بر همین اساس اگر افت قیمت در بازار اتفاق بیفتد، سرمایه شما کاهش پیدا کرده و اگر رشد قیمت اتفاق بیفتد، سود کرده اید. ریسک در سود یا زیان amm در کوینکس به عوامل متعددی بستگی دارد. اما چیزی که بسیار مهم است انتخاب جفت ارز ها برای سرمایه گذاری است.

بهترین روش برای انتخاب جفت ارز های سود آور، تحلیل صحیح بازار است. تحلیل بازار باید با روش های اصولی و بدون هیجان انجام شود تا تریدر بتواند سود خوبی از معاملات کسب کند. جفت ارز هایی که در دوره زمانی مشخصی افت قیمت نداشته اند می توانند اولویت شما باشند. ضرر یا ریسک در amm شاید بسیار کم اتفاق بیفتد اما شدنی است و تریدر باید احتمال آن را محاسبه کند.

با توجه به نحوه محاسبه سود amm در کوینکس، ریسک بخش amm کوینکس چیست؟

بهترین ارز برای amm چیست؟ آیا در نحوه محاسبه سود amm در کوینکس تاثیرگذار است؟

نوع رمزارز در نحوه محاسبه سود amm در کوینکس هیچ تاثیری ندارد. موضوعی که در مورد سود amm باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب بهترین رمزارز است؛ زیرا تنها در این صورت است که شما می توانید با کمک بازارساز خودکار به نتیجه برسید و درآمدی که می خواهید را به دست آورید.

در مورد انتخاب بهترین رمزارزها برای سرمایه گذاری، باید بدانید که بازارساز خودکار، برای همه جفت ارزها فعال نیست و شما باید در هنگام انتخاب رمزارز به این موضوع توجه و دقت داشته باشید. برای به دست آوردن سود و درآمد، به واسطه بازارساز خودکار، می توانید از 168 جفت ارزی که امروزه در اختیار معامله کنندگان قرار داده شده است، استفاده کرده و روی آنها سرمایه گذاری کنید. از این تعداد می توانیم به جفت ارزهای CET/USDT، USDT/FCH و BTC/LBC اشاره کنیم.

باید خاطر نشان کنیم، برخی رمزارزهایی که به تامین نقدینگی نیازی ندارند، برای بازارسازی خودکار گزینه مناسبی نیستند و فعال نمی شوند. برای مثال، می توانیم به جفت ارز BTC/USDT اشاره کنیم. حجم معاملات این جفت ارز بالاست و صرافی ها برای تامین نقدینگی آن به سرمایه کاربران نیازی ندارند.

کلام آخر

نحوه محاسبه سود amm در کوینکس موضوع صحبت ما در این متن بود. کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال امکان پذیر است؛ اما این به شرطی است که شما اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید. برای کسب اطلاعات کامل تر، باید در دوره های آموزشی ارزهای دیجیتال موسسه های معتبر، همچون نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
هزینه دوره mba دانشگاه تهران ⭐ (1400_1401)
نوشته بعدی
اعتبار مدرک DBA دانشگاه تهران چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image