دوره مربیگری مهدکودک جهاد دانشگاهی 1400

نحوه ثبت نام دوره مربی گری مهد کودک جهاد دانشگاهی:

مربی گری مهد کودک ، به دلیل ارتباط مستقیم و تاثیرگذار با کودکان یکی از حساس ترین شغل های موجود در بازار کار میباشد. برای آشنایی بیشتر با این شغل و آشنایی  با نحوه ثبت نام دوره مربیگری مهد کودک جهاد دانشگاهی، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

در ابتدای امر به نظر میرسد افراد برای وقت گذرانی و بازی و سرگرمی فرزندان خود را به مهدکودک ها میسپارند، اما در واقع به جز بازی و سرگرمی باید استعداد کودکان نیز در مهدکودک ها شناسایی شود و همه اقدامات لازم برای پرورش و تقویت این استعداد ها انجام شود. همچنین لازم است مهارت های لازم برای زندگی اجتماعی کنار دیگران به کودکان آموزش داده شود.

کسانی که علاقه زیادی به فعالیت در این شغل دارند باید در هنگام بروز مشکلات قدرت مدیریت بالایی داشته باشند و در انجام کارهای گروهی از مهارت قابل توجهی برخوردار باشد. به علاوه مربی مهد کودک باید خوش اخلاق ، مهربان و صبور باشد تا هنگام انجام وظیفه به مشکل برنخورد. همچنین باید مسئولیت پذیر باشد و از کودکان به درستی مراقبت کند تا والدین بتوانند با خیال راحت فرزندان خود را به مهدکودک ها بسپارند. اگر گمان میکنید این ویژگی ها را دارید و برای این شغل مناسب هستید میتوانید با ثبت نام دوره مربیگری مهد کودک جهاد دانشگاهی ،موسسه بهزیستی یا موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان ، دوره مربیگری را سپری کنید و فعالیت خود را آغاز کنید.

مهدکودک در واقع پلی میان کودکی و دوره دبستان است، این دوره اولین دوره آموزشی رسمی کودکان است که فراگیری مطالب و آموزه های لازم در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین مربیگری مهدکودک شغل پر اهمیتی است.

یکی از مهارت هایی که لازم است مربی مهدکودک روی آنها تسلط داشته باشد، روانشناسی رشد کودکان است. نحوه گذراندن کودکی در آینده افراد تاثیر زیادی دارد، بنابراین مربی مهدکودک باید در زمینه روانشناسی کودکان اطلاعات بالایی داشته باشد.

به همین دلیل است که فعالیت در زمینه مربی گری مهد کودک بدون گذراندن دوره های آموزشی امکان پذیر نیست. بنابراین اگر تمایل دارید در این زمینه فعالیت کنید باید در ابتدای امر ثبت نام دوره مربیگری مهد کودک جهاد دانشگاهی یا مراکز دیگر مثل بهزیستی یا موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان را انجام دهید و مدرک مربیگری خود را دریافت کنید.

ابتدا قبل از ثبت نام دوره مربی گری سازمان جهاد دانشگاهی یا موسسه های دیگر باید بدانید که این دوره ها به مدت 130 ساعت به صورت کلاس های تئوری و عملی برگزار میشود. به صورتی که فرد بعد از آموزش دیدن در این دوره ها و فراگیری مطالب باید در آمون نهایی شرکت کرده و در صورت قبولی در این آزمون و گذراندن دوره کارآموزی به مدت 30 ساعت در یکی از مراکز مهد کودک میتواند فعالیت خود را به عنوان مربی مهدکودک آغاز کند.

چگونگی ثبت نام در دوره مربیگری مهدکودک در نیک اندیشان

مباحث و عناوینی که در دوره های مربی گری سازمان جهاد دانشگاهی تدریس میشوند:

در دوره های مربیگری مهد کودک در مرحله اول روانشناسی رشد کودکان تدریس میشود. این مبحث برای رسیدن به آمادگی در مربیگری مهدکودک از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا مربی باید با تمام حفره های روانی کودکان آشنا باشد، مشکلات احتمالی را پیشبینی کند و روش درست برخورد با مشکلات را بداند، به علاوه باید با مسیر رشد روحی کودکان آشنا باشد و به کودکان در جهت طی کردن درست این مسیر نهایت کمک را بکند. همه این موارد اهمیت بالای مبحث روانشناسی کودکان در ثبت نام دوره مربی گری مهد کودک جهاد دانشگاهی را نشان میدهد.

یکی دیگر از مهارت هایی که در این دوره ها تدریس میشود، مهارت قصه گویی برای کودکان است. مربی مهدکودک باید بداند چگونه با بچه ها بازی کند و اساسا از چه بازی هایی برای چه سنی از کودکان استفاده کند، زیرا هر بازی به دلیل آموزش مهارت خاصی به کودکان طراحی شده است.

یکی دیگر از مباحث آموزشی در دوره ها ، آشنایی با اختلالات روانی و جسمی در کودکان است. مربی باید با بیماری های شایع میان کودکان آشنا باشد تا بتواند در صورت بروز مشکل عکس العمل درست و به جایی از خود نشان دهد.

به علاوه در دوره های مربی گری مهدکودک آموزش هایی در زمینه های اجتماعی و دینی به افراد داده میشود و روش انتقال درست این آموزه ها به کودکان بررسی میشود.

و در آخر فراگیری آشنایی با کمک های اولیه برای اینکه مربی بتواند در صورت لزوم و بروز مشکل اقدامات لازم را انجام دهد، در دوره های مربی گری مهدکودک تدریس میشود.

 همانطور که در مطالب بالا اشاره شد، علاوه بر ثبت نام دوره مربیگری مهد کودک جهاد دانشگاهی و سازمان بهزیستی، مراکز و موسسه های آزاد دیگری نیز همچون موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان دوره های مربی گری مهدکودک برگزار میکنند که در اینجا به طور مختصر در مورد مزایای این دوره ها صحبت میکنیم.

مباحث و عناوین مورد نیاز برای تسلط در شغل مربی گری مهدکودک مانند بقیه شغل های دیگر همواره در حال به روزرسانی میباشند. برای مثال یکی از مهمترین مباحثی که در دوره های مربی گری مهد کودک تدریس میشود، روانشناسی کودکان است. علم روانشناسی کودکان همواره در حال پیشرفت است و هرچه زمان بیشتری میگذرد روش ها و متد های جدیدتر و کارآمدتری برای رسیدگی به مشکلات طراحی و اجرا میشود.

در دوره های مربی گری مهد کودک علاوه بر مباحثی که همواره برای یادگیری لازم و ثابت است ، لازم است مواردی نیز در هر دوره به روز رسانی شود.

علاوه بر مباحث مربوط به روانشناسی، بازی هایی که به مرور زمان برای کودکان طراحی میشود نیز همواره در حال به روزرسانی است. بازی هایی که با هدف آموزش مطالب و مهارت های مختلف در حال طراحی است.

همه این موارد باید در دوره های مربیگری مهدکودک لحاظ شود، در غیر این صورت دوره مفیدی نخواهد بود و فراگیری مطالب قدیمی کارایی مناسبی نخواهد داشت.

خواندن مقاله مرتبط : استخدام مربی مهد کودک

ثبت نام دوره مربیگری مهدکودک در جهاد دانشگاهی

چرا دوره مربی گری در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان

دوره های مربی گری مهدکودک در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان همواره در حال به روز رسانی مطالب و مفاهیم آموزشی میباشد.

به علاوه این موسسه همواره از اساتید و مدرسین مجرب و فعال در محیط کار استفاده میکند و مدام در حال افزایش کیفیت کلاس های مربی گری مهد کودک میباشد.

هزینه مناسب دوره مربیگری مهدکودک موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان نیز یکی دیگر از مزایای گذراندن این دوره ها در این موسسه میباشد.

بنابراین توصیه میشود قبل از ثبت نام دوره مربیگری مهد کودک جهاد دانشگاهی ، سازمان بهزیستی یا مراکز آزاد دیگر تحقبقات لازم را انجام دهید تا بهترین گزینه را برای آموزش دیدن انتخاب کنید.

دوره های مربیگری مهدکودک موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان در ده جلسه سه ساعته برگزار میشوند و در پایان دوره و بعد از گذراندن کلاس های مربوطه به شرط قبولی در آزمون نهایی به فرد مدرک فنی حرفه ای ، گواهینامه علمی کاربردی و گواهینامه بین المللی urs انگلستان تعلق میگیرد.

نوشته قبلی
مربیگری مهد کودک چیست؟ وظایف مربی مهد کودک چیست؟
نوشته بعدی
دوره آنلاین تکنسین داروخانه ( نسخه پیچی، نسخه خوانی)

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image