دوره تعمیرات پکیج ( آموزش 0 تا 100 )

دوره تعمیرات پکیج ( آموزش 0 تا 100 )

تعمیرات پکیج یکی از مهارت های پر کاربردی است که امروزه مورد توجه بسیاری از علاقه مندان قرار گرفته است. فعالیت در زمینه تعمیرات پکیج بدون آموزش دیدن ممکن نیست. بنابراین در این مقاله به صورت کلی دوره تعمیر پکیج را مورد بررسی قرار دادیم تا علاقه مندان به این شغل بتوانند اطلاعات کافی در مورد دوره تعمیرات پکیج به دست آورند.

دوره تعمیرات پکیج چیست و چرا امروزه بسیار پرکاربرد شده؟

رشد و پیشرفت تکنولوژی و صنعت در جهان باعث شده است که بسیاری از کشور ها از جمله ایران، به استفاده از پکیج های گرمایشی و سرمایشی، به جای روش های قدیمی ، روی بیاورند. نیازی که سیستم پکیج های گرمایشی و سرمایشی به خوبی برآورده میکنند، کیفیت بالای آنها و همچنین به صرفه بودن آنها ، هزینه نگهداری کمتر ، ایمن تر بودن نسبت به بخاری گازی، مصرف سوخت کمتر و کاربردی بودن این پکیج ها باعث افزایش استفاده از آنها در میان مردم است. به همین علت حتی افرادی که هیچ نوع تخصصی در این زمینه ندارند، میتوانند با شرکت در دوره تعمیرات پکیج های گرمایشی و سرمایشی به مهارت های لازم دست پیدا کرده و از این کار به عنوان شغل خود بهره ببرند.

برای فعالیت در این زمینه نیازی به تحصیلات یا پیش زمینه خاصی در این خصوص وجود ندارد و کافی است علاقه مندان به یادگیری این مهارت با شرکت در دوره تعمیرات پکیج به فردی متخصص مبدل شوند.

در همین ابتدای بحث بهتر است این موضوع را شرح دهیم که به دلیل افزایش استفاده از سیستم پکیج در سال های اخیر ، به تبع آن نیاز به نیروهای متخصص و کاربلد در این زمینه به چشم میخورد و تعداد بالای مراجعه کنندگان در این زمینه، خود علتی است تا این حرفه، به یک حرفه پر درآمد و محبوب بدل شود. زیرا فرد با زمان گذاشتن و یادگیری در دوره تعمیرات پکیج و پرداخت هزینه ای نسبتا مناسب میتواند دارای تخصصی مهم و لازم شود و درآمد خوبی از این رشته کسب کند.

شرکت در دوره تعمیرات پکیج و آموزش نصب و تعمیر پکیج برای چه کسانی مناسب است؟

دوره تعمیرات پکیج برای هر کسی مناسب نیست و هر فردی نمی تواند با حضور در آن به موفقیت برسد. درست است که می گویند برای شروع، هیچوقت دیر نیست، اما باید توجه داشت که گاهی اوقات، مناسب نبودن شرایط فردی که می خواهد در یک دوره شرکت کند، ممکن است مدت زمان گذراندن دوره را افزایش دهد. این قانون در مورد دوره آموزش نصب و تعمیر پکیج نیز وجود دارد.

برای حضور در این دوره محدودیت های سنی قائل نشده اند، اما باید بدانید مناسب ترین افراد برای شرکت در این دوره کسانی هستند که در بازه سنی 15 تا 45 قرار دارند. در این سنین، تمرکز و اشتیاق لازم برای یادگیری مباحث وجود دارد. البته، افرادی که بالاتر از 45 سال نیز داشته باشند، می توانند در دوره ی تعمیرات پکیج شرکت کنند، اما ممکن است درس ها را در مدت زمان طولانی تری یاد بگیرند.

گروه دیگری که خوب است در این دوره شرکت کنند، افرادی هستند که سواد بیشتری دارند. کسانی که تحصیل کرده هستند آموزش های ارائه شده را راحت تر فرا گرفته و زودتر از بقیه می توانند وارد بازار کار شوند. در ضمن، هر قدر شغل فعلی فرد به شغل تاسیسات نزدیک تر باشد، یادگیری نیز با سرعت بالاتری اتفاق خواهد افتاد.

دوره تعمیرات پکیج

این دستگاه ها در خانه های مسکونی ، ادارات، بیمارستان ها و … مورد استفاده قرار میگیرند و تقریبا در تمام طول سال روشن هستند، که همین موضوع بیانگر استهلاک زیاد اینگونه دستگاه ها میباشد. خرابی های احتمالی و از کار افتادن آنها هم امری اجتناب ناپذیر است که البته برای کارآیی بهتر آنها نیاز است که حداقل یک بار در سال رسوب گذاری و سرویس شوند تا از مشکلات احتمالی پیشگیری شود و این یعنی همان نیاز همیشگی به افراد متخصص در این زمینه.

متنوع بودن پکیج های موجود در بازار ، علت دیگری است که باعث شده است درخواست برای تعمیرات بیشتر شود و به نیروهای بیشتری برای تعمیرات و نصب پکیج ها نیاز باشد و زمانی که درخواست برای یک کار گسترده باشد ، درآمدزایی در این رشته نیز رونق پیدا میکند و افراد بیشتری تقاضی یادگیری و آموزش در دوره تعمیرات پکیج میکنند.

دوره مناسب برای یادگیری این مهارت دوره ای است که فرد را با صفر تا صد تعمیرات پکیج آشنا میکند و به گونه ای باشد که فرد بعد از صرف وقت و هزینه، بتواند سریعا وارد بازار کار شود.

آنچه که اهمیت بالایی دارد این است که در مرحله اول ، فرد در دوره تعمیرات پکیج قطعه شناسی را آموزش ببیند و بعد از آشنایی با مفاهیم پایه و اصولی به سطح پیشرفته مثل تعمیر و سرویس قطعات پکیج های گوناگون و مطرح موجود در بازار مثل بوتان ، ایران رادیاتور امثالهم وارد شود.

در انتهای مسیر و گذراندن دوره تعمیرات پکیج ، به فرد مدرک معتبر فنی حرفه ای اعطا میشود که حتی فرد میتواند با این مدرک ، پروانه کسب هم دریافت کند. ساختار دوره تعمیرات پکیج معمولا به این صورت است که از دو مرحله تئوری و عملی تشکیل شده است، در مرحله تئوری ، فرد با انواع پکیج ، کاربرد آنها ، ساختارشان ، برندهایی که از انواع مختلف آنها در بازار موجود است ، آشنایی پیدا میکند. پس از سپری کردن مرحله تئوری ، وارد مرحله عملی میشود. آشنایی با نصب پکیج به صورت تئوری و عملی ، از مهمترین آموزش هایی است که در دوره تعمیرات پکیج گنجانده میشود.

اما به طور کلی سر فصل های این دوره را میتوانیم اینگونه برشماریم:

آشنایی با عملکرد پکیج ها

آشنایی با قطعات پکیج مثل برد پکیج، ترمیستور، وردیستور، سنسور حرارتی ، پمپ و …

آشنایی با نحوه و استاندارد های نصب

آشنایی با نحوه نصب دودکش ها

آشنایی با شیوه نصب سایر اجزای جانبی

آموزش تعمیرات سوئیچ فشار هوا

آموزش تعمیرات الکترود

همه مواردی که گفته شد، نشان میدهد که تقاضی برای کار در این زمینه توسط مردم بیشتر شده است و همانطور که میدانید یادگیری اصول کاری بدون گذراندن دوره تعمیرات پکیج به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای امکان پذیر نیست.

دوره تعمیرات پکیج به دو صورت تئوری و عملی در کلاس های درس برگزار میشود. این دوره ها توسط سازمان جهاد دانشگاهی، موسسه فنی و حرفه ای و همچنین برخی از موسسه های آزاد دیگر مانند موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان برگزار میشوند. اساتید دوره تعمیرات پکیج علاوه بر تسلط کامل روی بخش تئوری ، باید روی بخش عملی هم تسلط کامل داشته باشد و خود در بازار کار سررشته ای داشته باشد.

درآمد تعمیرات پکیج چقدر است؟

درآمد تعمیرات پکیج چقدر است؟

افرادی که قصد دارند در دوره تعمیرات پکیج شرکت کنند، این سوال برایشان پیش می آید که درآمد تعمیرات پکیج چقدر است. شغل تعمیرات پکیج یک شغل فنی است و مهارت و تکنیک در این حرفه، حرف اول را می‌زند.

کسب درآمد از این شغل به دو صورت ثابت و متغیر است. در نوع ثابت که بیشتر در نمایندگی برند های پکیج مشاهده می شود، افراد می توانند با استخدام شدن، ماهانه مبلغی را به صورت حقوق دریافت کنند. این حقوق، معمولا ثابت است و با افزایش یا کاهش حجم کار انجام شده در ماه تغییری نمی کند.

در نوع دوم که درآمد متغیر است، تعمیرکاران می توانند به صورت مستقل کار کنند. اگر مهارت و تکنیک تعمیرکار بسیار بالا باشد و بتواند به خوبی تبلیغات کند، قطعا درآمد بیشتری نسبت به نوع ثابت خواهد داشت.

تعمیرکارانی هم هستند که علاوه بر اینکه در نمایندگی های مربوط به مشاغل تعمیرات پکیج استخدام شده اند، در اوقات اضافه خود به صورت مستقل نیز کار می کنند. بیشترین درآمد به این گروه تعلق دارد. متقاضیان می توانند با شرکت در دوره تعمیرات پکیج، علاوه بر آموزش مهارت های لازم، مدرک معتبری نیز دریافت کنند و برای استخدام شدن رزومه قوی داشته باشند.

دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان

آموزش 0 تا 100 تعمیرات پکیج چه فایده ای دارد؟

دوره آموزش 0 تا 100 تعمیرات پکیج یکی از دوره های جذاب برای افرادی به شمار می آید که از کار های فنی و تعمیرات وسایل مختلف لذت می برند. در دنیای امروزی در اکثر ساختمان ها می توان یک پکیج یافت. در صورتی که این پکیج ها خراب شوند، لوله ها آن ها نشتی کنند، و یا اینکه به افت فشار دچار شوند بایستی در زودترین زمان ممکن تعمیر شوند در غیر این صورت صدمات زیان آوری را برای افراد در پی خواهند داشت به همین جهت تعمیر پکیج، کار هر کسی نیست و تنها افرادی می توانند تعمیرات پکیج را انجام دهند که آموزش 0 تا 100 تعمیرات پکیج را پشت سر گذاشته باشند. در دوره آموزش 0 تا 100 تعمیرات پکیج افراد مهارت های لازم برای نصب و تعمیر پکیج را کسب می کنند.

تعمیرات پکیج به مهارت های بسیار بالایی احتیاج دارد و افرادی که در دوره آموزش 0 تا 100 تعمیرات پکیج به کسب مهارت می پردازند می توانند به آسانی از طریق آن ها به درآمد خوبی دست یابند چراکه بازار کار این حوزه بسیار خوب است.

چه کسی باید تعمیرات پکیج را انجام دهد؟

پیش از هر چیز، اگر پکیج شما با مشکل روبرو شد، هرگز نباید خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. چرا که این کار می تواند بسیار خطرناک باشد و اگر قطعه ای را بد جایگذاری کنید، ممکن است به کلی پکیج خود را خراب کنید.

به محض اینکه مشکلی در پکیج خانه شما به وجود آمد، با  یک مسئول تعمیرات پکیج صحبت کنید.  اگر مستاجر هستید می توانید به صاحب خانه خود اطلاع داده و از او بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. تکنسین تعمیرات پکیج ممکن است بخواهند برای بررسی مشکل به خانه شما مراجعه کند. تعمیر پکیج یک کار بسیار حساس است و اگر به خوبی صورت نگیرد ممکن است صدمات جانی را  در پی داشته باشد به همین جهت حتما باید این کار را یک تعمیرکار معتبر و حرفه ای انجام دهد. به هیچ عنوان نباید خودتان تعمیر پکیج خانه تان را انجام دهید.

چرا دوره ی آموزش 0 تا 100 تعمیرات پکیج از طرفداران زیادی برخوردار است؟

امروزه تعداد مصرف کنندگان پکیج ها مرتب در حال افزایش است. همانطور که می دانید هزینه ی خرید پکیج بسیار بالا است و اگر پکیج خراب شود افراد ترجیح می دهند به جای خرید پکیج جدید، پکیج قبلی خود را تعمیر کنند. پکیج یکی از وسایل خانگی پیچیده به حساب می آید. با این حال، این وسیله جزو وسایلی است که به ندرت نیاز به تعمیر دارد. یکی از نکات عالی در خصوص پکیج این است که بسیار بادوام است و به نگهداری کمی نیاز دارد. با این وجود گاها خراب می شوند و زمانی که خراب می شوند افراد به یک تعمیرکار پکیج مراجعه می کنند. مراجعه ی روز افزون مردم به تعمیرکاران پکیج و در نتیجه خوب بودن بازار کار تعمیرکار پکیج باعث شده است که افراد زیادی در دوره های آموزش 0 تا 100 تعمیرات پکیج شرکت کرده و بخواهند که به یک تعمیرکار پکیج تبدیل شوند.

دوره تعمیرات پکیج در نیک اندیشان ؟

دوره تعمیرات پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان، توسط به روز ترین متد ها و با استفاده از اساتید و مدرسین با تجربه و کاربلد تدریس میشود.

به علاوه هزینه مناسب دوره تعمیرات پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان ، نسبت به کیفیت بالای دوره ها، یکی دیگر از مزایای شرکت در دوره تعمیر پکیج توسط این موسسه است.

همین عوامل باعث شده اند شرکت در این دوره های موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان بسیار پرطرفدار شود و علاقه مندان به یادگیری و آموزش در این رشته شغلی خواهان شرکت در دوره تعمیرات پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان باشند.

در پایان دوره پکیج نیک اندیشان و قبولی در آزمون های نهایی ، به فرد مدرک معتبر تعلق میگیرد که بعد از آن، فرد میتواند با ارائه مدرک وارد بازار کار شود و درآمد درست و مناسبی با فعالیت در این فرصت شغلی کسب کند.

برای ثبت نام در دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره آنلاین تکنسین داروخانه ( نسخه پیچی، نسخه خوانی)
نوشته بعدی
هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image