دوره تعمیرات پکیج ( آموزش 0 تا 100 )

دوره تعمیرات پکیج ( آموزش 0 تا 100 )

تعمیرات پکیج یکی از مهارت های پر کاربردی است که امروزه مورد توجه بسیاری از علاقه مندان قرار گرفته است. فعالیت در زمینه تعمیرات پکیج بدون آموزش دیدن ممکن نیست. بنابراین در این مقاله به صورت کلی دوره تعمیر پکیج را مورد بررسی قرار دادیم تا علاقه مندان به این شغل بتوانند اطلاعات کافی در مورد دوره تعمیرات پکیج به دست آورند.

 

دوره تعمیرات پکیج چیست و چرا امروزه بسیار پرکاربرد شده؟

رشد و پیشرفت تکنولوژی و صنعت در جهان باعث شده است که بسیاری از کشور ها از جمله ایران، به استفاده از پکیج های گرمایشی و سرمایشی، به جای روش های قدیمی ، روی بیاورند. نیازی که سیستم پکیج های گرمایشی و سرمایشی به خوبی برآورده میکنند، کیفیت بالای آنها و همچنین به صرفه بودن آنها ، هزینه نگهداری کمتر ، ایمن تر بودن نسبت به بخاری گازی، مصرف سوخت کمتر و کاربردی بودن این پکیج ها باعث افزایش استفاده از آنها در میان مردم است. به همین علت حتی افرادی که هیچ نوع تخصصی در این زمینه ندارند، میتوانند با شرکت در دوره تعمیرات پکیج های گرمایشی و سرمایشی به مهارت های لازم دست پیدا کرده و از این کار به عنوان شغل خود بهره ببرند.

برای فعالیت در این زمینه نیازی به تحصیلات یا پیش زمینه خاصی در این خصوص وجود ندارد و کافی است علاقه مندان به یادگیری این مهارت با شرکت در دوره تعمیرات پکیج به فردی متخصص مبدل شوند.

در همین ابتدای بحث بهتر است این موضوع را شرح دهیم که به دلیل افزایش استفاده از سیستم پکیج در سال های اخیر ، به تبع آن نیاز به نیروهای متخصص و کاربلد در این زمینه به چشم میخورد و تعداد بالای مراجعه کنندگان در این زمینه، خود علتی است تا این حرفه، به یک حرفه پر درآمد و محبوب بدل شود. زیرا فرد با زمان گذاشتن و یادگیری در دوره تعمیرات پکیج و پرداخت هزینه ای نسبتا مناسب میتواند دارای تخصصی مهم و لازم شود و درآمد خوبی از این رشته کسب کند.

دوره تعمیرات پکیج

این دستگاه ها در خانه های مسکونی ، ادارات، بیمارستان ها و … مورد استفاده قرار میگیرند و تقریبا در تمام طول سال روشن هستند، که همین موضوع بیانگر استهلاک زیاد اینگونه دستگاه ها میباشد. خرابی های احتمالی و از کار افتادن آنها هم امری اجتناب ناپذیر است که البته برای کارآیی بهتر آنها نیاز است که حداقل یک بار در سال رسوب گذاری و سرویس شوند تا از مشکلات احتمالی پیشگیری شود و این یعنی همان نیاز همیشگی به افراد متخصص در این زمینه.

متنوع بودن پکیج های موجود در بازار ، علت دیگری است که باعث شده است درخواست برای تعمیرات بیشتر شود و به نیروهای بیشتری برای تعمیرات و نصب پکیج ها نیاز باشد و زمانی که درخواست برای یک کار گسترده باشد ، درآمدزایی در این رشته نیز رونق پیدا میکند و افراد بیشتری تقاضی یادگیری و آموزش در دوره تعمیرات پکیج میکنند.

دوره مناسب برای یادگیری این مهارت دوره ای است که فرد را با صفر تا صد تعمیرات پکیج آشنا میکند و به گونه ای باشد که فرد بعد از صرف وقت و هزینه، بتواند سریعا وارد بازار کار شود.

آنچه که اهمیت بالایی دارد این است که در مرحله اول ، فرد در دوره تعمیرات پکیج قطعه شناسی را آموزش ببیند و بعد از آشنایی با مفاهیم پایه و اصولی به سطح پیشرفته مثل تعمیر و سرویس قطعات پکیج های گوناگون و مطرح موجود در بازار مثل بوتان ، ایران رادیاتور امثالهم وارد شود.

در انتهای مسیر و گذراندن دوره تعمیرات پکیج ، به فرد مدرک معتبر فنی حرفه ای اعطا میشود که حتی فرد میتواند با این مدرک ، پروانه کسب هم دریافت کند. ساختار دوره تعمیرات پکیج معمولا به این صورت است که از دو مرحله تئوری و عملی تشکیل شده است، در مرحله تئوری ، فرد با انواع پکیج ، کاربرد آنها ، ساختارشان ، برندهایی که از انواع مختلف آنها در بازار موجود است ، آشنایی پیدا میکند. پس از سپری کردن مرحله تئوری ، وارد مرحله عملی میشود. آشنایی با نصب پکیج به صورت تئوری و عملی ، از مهمترین آموزش هایی است که در دوره تعمیرات پکیج گنجانده میشود.

اما به طور کلی سر فصل های این دوره را میتوانیم اینگونه برشماریم:

آشنایی با عملکرد پکیج ها

آشنایی با قطعات پکیج مثل برد پکیج، ترمیستور، وردیستور، سنسور حرارتی ، پمپ و …

آشنایی با نحوه و استاندارد های نصب

آشنایی با نحوه نصب دودکش ها

آشنایی با شیوه نصب سایر اجزای جانبی

آموزش تعمیرات سوئیچ فشار هوا

آموزش تعمیرات الکترود

همه مواردی که گفته شد، نشان میدهد که تقاضی برای کار در این زمینه توسط مردم بیشتر شده است و همانطور که میدانید یادگیری اصول کاری بدون گذراندن دوره تعمیرات پکیج به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای امکان پذیر نیست.

دوره تعمیرات پکیج به دو صورت تئوری و عملی در کلاس های درس برگزار میشود. این دوره ها توسط سازمان جهاد دانشگاهی، موسسه فنی و حرفه ای و همچنین برخی از موسسه های آزاد دیگر مانند موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان برگزار میشوند. اساتید دوره تعمیرات پکیج علاوه بر تسلط کامل روی بخش تئوری ، باید روی بخش عملی هم تسلط کامل داشته باشد و خود در بازار کار سررشته ای داشته باشد.

دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان

دوره تعمیرات پکیج در نیک اندیشان ؟

دوره تعمیرات پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان، توسط به روز ترین متد ها و با استفاده از اساتید و مدرسین با تجربه و کاربلد تدریس میشود.

به علاوه هزینه مناسب دوره تعمیرات پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان ، نسبت به کیفیت بالای دوره ها، یکی دیگر از مزایای شرکت در دوره تعمیر پکیج توسط این موسسه است.

همین عوامل باعث شده اند شرکت در این دوره های موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان بسیار پرطرفدار شود و علاقه مندان به یادگیری و آموزش در این رشته شغلی خواهان شرکت در دوره تعمیرات پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان باشند.

در پایان دوره پکیج نیک اندیشان و قبولی در آزمون های نهایی ، به فرد مدرک معتبر تعلق میگیرد که بعد از آن، فرد میتواند با ارائه مدرک وارد بازار کار شود و درآمد درست و مناسبی با فعالیت در این فرصت شغلی کسب کند.

برای ثبت نام در دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره آنلاین تکنسین داروخانه ( نسخه پیچی، نسخه خوانی)
نوشته بعدی
هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image