ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای

ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400:

امروزه تعمیرات پکیج های گرمایشی و سرمایشی به یکی از شغل های پرطرفدار تبدیل شده است. علت این امر نیز گسترش استفاده از پکیج های گرمایشی و سرمایشی در میان  مردم میباشد.

رسیدن به تخصص در این رشته بدون آموزش اصولی دیدن و آشنایی حرفه ای با تمام جزئیات امکان پذیر نیست و فرد علاقه مند به فعالیت در این رشته باید در دوره های آموزشی پکیج شرکت کند.

 

برای آموزش دیدن در دوره پکیج و یادگیری مهارت در این حرفه چه باید کرد؟

موسسه های زیادی کار تدریس و برگزاری دوره های آموزشی دوره پکیج را ارائه میکنند، مانند موسسه جهاد دانشگاهی ، موسسه فنی حرفه ای و مراکز آموزشی آزاد. ما در این مقاله سعی داریم اطلاعات لازم و کافی در مورد ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای به علاقه مندان داده شود.

  کلاس های دوره آموزشی پکیچ به صورت عملی و تئوری برگزار میشود و بعد از گذراندن این کلاس ها از متقاضی آزمون نهایی رفته میشود. در صورت قبولی در این آزمون به فرد مدرک مربوط به سپری کردن دوره در این زمینه تعلق میگیرد . فرد میتواند با آموزش دیدن و فراگیری مطالب دوره پکیج فنی حرفه ای به تسلط بالایی در این زمینه برسد و فعالیت خود را شروع کند.

همچنین هیچ محدودیت سنی برای فراگیری این مهارت و تخصص نمیتوان متصور شد و افراد در هر سنی قادر به فراگیری این تخصص هستد. علاوه بر این ورود به این شغل نیاز به سرمایه زیادی هم ندارد و همه اینها را میتوان از مزایای این شغل و حرفه برشمرد.

در دوره پکیج فنی حرفه ای مطالب و مباحث زیادی تدریس میشود، مباحثی که فراگیری آنها برای فعالیت در این زمینه در بازار کار ضروری است، که در اینجا تلاش میشود به صورت مختصر راجب این مطالب توضیحاتی داده شود

ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400

مطالب و مباحثی که در دوره پکیج تدریس میشود:

آموزش نصب پکیج به صورت تئوری و عملی یکی از مهمترین مطالب دوره پکیج فنی حرفه ای میباشد. همچنین فرد باید با انواع مختلف پکیج ها آشنا باشد و عملکرد مختلف آنها را بداند. شناخت قطعات مختلف پکیج و توانایی تعمیرات این قطعات نیز یکی دیگر از مهارت هایی است که فرد در دوره پکیج فنی حرفه ای خواهد آموخت. همچنین فرد باید با مشکلات و خرابی های احتمالی دستگاه ها آشنا باشد و نحوه عیب یابی این دستگاه ها را به طور کامل بداند.

آشنایی با نحوه نصب دودکش ها، شرایط و شیوه نصب، آشنایی با شرایط نصب سایر اجزای جانبی نیز یکی دیگر از مواردی است که فرد باید آموزش ببیند.

این سر فصل ها در مرحله تئوری باید به گونه ای آموزش داده شود که فرد بتواند در مرحله عملی با استفاده از آنچه آموزش دیده و بدون هیچ مشکلی دست به تعمیرات دستگاه بزند و توانایی یا مهارت نصب، عیب یابی و تعمیر انواع پکیج ها را داشته باشد.

بعد از نصب ، میتوان گفت تعمیرات از میان سایر سرفصل های دوره پکیج فنی حرفه ای ، هم از اهمیت بیشتری برخوردار است و هم اینکه دارای کاربرد بیشتری است، زیرا هریک از قطعات پکیج ممکن است به هر علتی دچار مشکل بشوند و فرد آموزش دیده باید با استفاده از اصول پایه، توانایی به کار انداختن دوباره دستگاه در مدت زمان کوتاه را داشته باشد.

بخش آموزش تعمیرات را میتوانیم به انواع مختلفی تقسیم کنیم، مثل؛

آموزش تعمیرات سیستم ترموستاتی

آموزش تعمیرات فن پکیج

آموزش تعمیرات ورودی و خروجی پکیج

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی پکیج

آموزش رسوب گیری پکیج

آموزش تعمیرات دریچه گاز پکیج

آموزش نحوه جا به جایی و تعویض قطعات

آموزش مونتاژ پکیج

آموزش قطعه شناسی مکانیکی

آموزش تعمیر شستی های پکیج

آموزش تعمیرات مبل حرارتی

آموزش تعمیرات سوئیچ فشار هوا

آموزش تعمیرات الکترود

فرد آموزش دیده در طول دوره تلاش میکند تا همواره نکات ایمنی را رعایت کند و از بروز خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری کند همچنین تمرین میکند تا در مواقع ضروری قطعات را تست کند، از ابزار ها و تست کننده های مناسب استفاده کند و محل قرار گرفتن قطعات را به خوبی بشناسد تا در زمان تعویض دچار مشکل و سردرگمی نشود.

علاوه بر این باید در تعمیر یا نصب پکیج در کوتاه ترین زمان ممکن ، به تبحر برسد و این هم مهارتی است که با تمرین زیاد در طول دوره پکیج فنی حرفه ای دست یافتنی است.

همانطور که گفتیم پس از پایان دوره پکیج فنی حرفه ای به فرد مدرک معتبر فنی حرفه ای داده میشود یا اینکه فرد میتواند با شرکت در آزمون های فنی حرفه ای مدرک معتبر دریافت کند. همچنین فرد از مزایایی مثل امکان دریافت جواز کسب، الویت ویژه در ارگان های نظامی، امکان دریافت وام بانکی برخورداد خواهد شد و یا میتواند مدرک خود را در تمامی آزمون های استخدامی ، مراکز گارانتی و واحد های صنفی ارائه بدهد.

دوره پکیج فنی حرفه ای بهتر است یا فیلم‌ آموزش پکیج؟

دوره پکیج فنی حرفه ای بهتر است یا فیلم‌ آموزش پکیج؟

اگر شما هم قصد یادگیری و آموزش تعمیرات و نصب پکیج را دارید و می خواهید از این حرفه به درآمد برسید بهترین روش را برای یادگیری انتخاب کرده تا بعدا پشیمان نشوید.

دوره پکیج فنی حرفه ای، دوره به نسبت خوبی برای نصب و تعمیرات پکیج است. با این وجود افرادی هستند که به دلایل مختلفی، ترجیح می دهند این آموزشات را به صورت رایگان و تنها با دیدن فیلم یاد بگیرند. فیلم آموزش پکیج، شاید از نظر مالی به صرفه باشد، اما از نظر مهارتی و آموزشی بسیار ضعیف تر از دوره فنی حرفه ای بوده و اصلا قابل مقایسه با آن نیست.

با این وجود، هنوز هم این دوره ها پاسخ گوی نیاز متقاصیان نیستند. دوره هایی که در موسساتی مثل نیک اندیشان برگزار می شوند، نه تنها تعمیرات و نصب پکیج را به صورت عملی آموزش می دهند، بلکه مدرک و گواهینامه ارائه شده توسط آن ها در پایان دوره، معتبر بوده و قابل ترجمه است.

طبق این توضیحات، فیلم آموزشی تعمیرات پکیج، تنها می تواند جنبه کمک آموزشی داشته باشد و برای افراد مبتدی که هیچ پیش زمینه ای از قطعات پکیج ندارند، اصلا توصیه نمی شود.

دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400

دوره پکیج فنی حرفه ای (اموزش تعمیرات پکیج فنی حرفه ای) برای چه کسانی مناسب است؟

بعد از آنکه در مورد جزئیات دوره پکیج فنی حرفه ای، اطلاعات مفیدی را به دست آوردید، زمان آن است که در مورد افراد مناسب برای شرکت در این دوره نیز نکاتی را بیان کنیم. کسانی که در یکی از گروه های زیر قرار دارند، بهترین و شایسته ترین افراد برای حضور در دوره اموزش تعمیرات پکیج فنی حرفه ای به شمار می روند:

  • همه ی کسانی که به انجام کارهای فنی علاقه داشته و در حال حاضر یک شغل ثابت و مشخص ندارند؛
  • افرادی که می خواهند یک شغل نیمه وقت داشته باشند؛
  • کسانی که به دنبال پیدا کردن یک کار مناسب با درآمد قابل قبول و بازار کاری مناسب هستند؛
  • دانشجویانی که می خواهند یک کار نیمه وقت داشته باشند و درآمد مناسبی از شغل منتخب خود به دست آورند؛
  • کسانی که می خواهند مهاجرت کنند نیز دیگر گروه مناسب برای حضور در دوره آموزشی تعمیرات پکیج به شمار می روند؛
  • کسانی که می خواهند مهارت های فنی و شغلی خود را بالا ببرند از دیگر افراد مناسب برای شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات پکیج هستند؛

اگر در یکی از گروه های ذکر شده در فوق قرار دارید تعمیرات پکیج می تواند یک شغل مناسب برای شما باشد.

دوره های آموزش پکیج در چه موسسه هایی تدریس میشود؟

دوره های آموزش پکیج در مراکز فنی حرفه ای و موسسه های آزاد تدریس میشود. علاقه مندان میتوانند بعد از گذراندن دوره پکیج فنی حرفه ای و قبولی موفقیت آمیز در آزمون نهایی ، با دریافت مدرک فعالیت خود را در این شغل آغاز کنند.

یکی دیگر از مراکزی که دوره های پکیج برگزار میکنند موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان میباشد که همواره در حال به روز رسانی مطالب و متد های آموزشی خود متناسب با پیشرفت دستگاه های پکیچ میباشد.

به مرور زمان همواره پکیج های جدیدتری در بازار عرضه میشود و همواره در سری های جدیدتر پکیج ها قطعات جدید نصب شده است و کارایی متفاوتی نسبت به پکیج های قبلی دارد. بنابراین فرد علاقه مند به یادگیری در این زمینه باید همواره در حال مطالعه و به روزرسانی کردن اطلاعات خود باشد.

اساتید با تجربه و آشنا با بازار کار این رشته، در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان همواره در حال به روزرسانی دانسته های خود هستند تا بتوانند بهترین آموزش را به افراد علاقه مند بدهند.

هزینه دوره پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان ، بسیار مناسب است که همین امر باعث شده است این دوره ها در این موسسه بین علاقه مندان به یادگیری این حرفه بسیار پرطرفدار باشد.

بعد از سپری کردن دوره ها به فردی که توانسته باشد در آزمون های تئوری و عملی نهایی نمره قبول را بگیرد، مدرک معتبر داده میشود و فرد میتواند فعالیت خود را در زمینه تعمیرات پکیج آغاز کند.

برای ثبت نام در دوره پکیج نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1400
نوشته بعدی
بهترین دوره آموزش کاشت ابرو (اعطای مدرک بین المللی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image