ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای

ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400:

امروزه تعمیرات پکیج های گرمایشی و سرمایشی به یکی از شغل های پرطرفدار تبدیل شده است. علت این امر نیز گسترش استفاده از پکیج های گرمایشی و سرمایشی در میان  مردم میباشد.

رسیدن به تخصص در این رشته بدون آموزش اصولی دیدن و آشنایی حرفه ای با تمام جزئیات امکان پذیر نیست و فرد علاقه مند به فعالیت در این رشته باید در دوره های آموزشی پکیج شرکت کند.

 

برای آموزش دیدن در دوره پکیج و یادگیری مهارت در این حرفه چه باید کرد؟

موسسه های زیادی کار تدریس و برگزاری دوره های آموزشی دوره پکیج را ارائه میکنند، مانند موسسه جهاد دانشگاهی ، موسسه فنی حرفه ای و مراکز آموزشی آزاد. ما در این مقاله سعی داریم اطلاعات لازم و کافی در مورد ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای به علاقه مندان داده شود.

  کلاس های دوره آموزشی پکیچ به صورت عملی و تئوری برگزار میشود و بعد از گذراندن این کلاس ها از متقاضی آزمون نهایی رفته میشود. در صورت قبولی در این آزمون به فرد مدرک مربوط به سپری کردن دوره در این زمینه تعلق میگیرد . فرد میتواند با آموزش دیدن و فراگیری مطالب دوره پکیج فنی حرفه ای به تسلط بالایی در این زمینه برسد و فعالیت خود را شروع کند.

همچنین هیچ محدودیت سنی برای فراگیری این مهارت و تخصص نمیتوان متصور شد و افراد در هر سنی قادر به فراگیری این تخصص هستد. علاوه بر این ورود به این شغل نیاز به سرمایه زیادی هم ندارد و همه اینها را میتوان از مزایای این شغل و حرفه برشمرد.

در دوره پکیج فنی حرفه ای مطالب و مباحث زیادی تدریس میشود، مباحثی که فراگیری آنها برای فعالیت در این زمینه در بازار کار ضروری است، که در اینجا تلاش میشود به صورت مختصر راجب این مطالب توضیحاتی داده شود

ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400

مطالب و مباحثی که در دوره پکیج تدریس میشود:

آموزش نصب پکیج به صورت تئوری و عملی یکی از مهمترین مطالب دوره پکیج فنی حرفه ای میباشد. همچنین فرد باید با انواع مختلف پکیج ها آشنا باشد و عملکرد مختلف آنها را بداند. شناخت قطعات مختلف پکیج و توانایی تعمیرات این قطعات نیز یکی دیگر از مهارت هایی است که فرد در دوره پکیج فنی حرفه ای خواهد آموخت. همچنین فرد باید با مشکلات و خرابی های احتمالی دستگاه ها آشنا باشد و نحوه عیب یابی این دستگاه ها را به طور کامل بداند.

آشنایی با نحوه نصب دودکش ها، شرایط و شیوه نصب، آشنایی با شرایط نصب سایر اجزای جانبی نیز یکی دیگر از مواردی است که فرد باید آموزش ببیند.

این سر فصل ها در مرحله تئوری باید به گونه ای آموزش داده شود که فرد بتواند در مرحله عملی با استفاده از آنچه آموزش دیده و بدون هیچ مشکلی دست به تعمیرات دستگاه بزند و توانایی یا مهارت نصب، عیب یابی و تعمیر انواع پکیج ها را داشته باشد.

بعد از نصب ، میتوان گفت تعمیرات از میان سایر سرفصل های دوره پکیج فنی حرفه ای ، هم از اهمیت بیشتری برخوردار است و هم اینکه دارای کاربرد بیشتری است، زیرا هریک از قطعات پکیج ممکن است به هر علتی دچار مشکل بشوند و فرد آموزش دیده باید با استفاده از اصول پایه، توانایی به کار انداختن دوباره دستگاه در مدت زمان کوتاه را داشته باشد.

بخش آموزش تعمیرات را میتوانیم به انواع مختلفی تقسیم کنیم، مثل؛

آموزش تعمیرات سیستم ترموستاتی

آموزش تعمیرات فن پکیج

آموزش تعمیرات ورودی و خروجی پکیج

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی پکیج

آموزش رسوب گیری پکیج

آموزش تعمیرات دریچه گاز پکیج

آموزش نحوه جا به جایی و تعویض قطعات

آموزش مونتاژ پکیج

آموزش قطعه شناسی مکانیکی

آموزش تعمیر شستی های پکیج

آموزش تعمیرات مبل حرارتی

آموزش تعمیرات سوئیچ فشار هوا

آموزش تعمیرات الکترود

فرد آموزش دیده در طول دوره تلاش میکند تا همواره نکات ایمنی را رعایت کند و از بروز خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری کند همچنین تمرین میکند تا در مواقع ضروری قطعات را تست کند، از ابزار ها و تست کننده های مناسب استفاده کند و محل قرار گرفتن قطعات را به خوبی بشناسد تا در زمان تعویض دچار مشکل و سردرگمی نشود.

علاوه بر این باید در تعمیر یا نصب پکیج در کوتاه ترین زمان ممکن ، به تبحر برسد و این هم مهارتی است که با تمرین زیاد در طول دوره پکیج فنی حرفه ای دست یافتنی است.

همانطور که گفتیم پس از پایان دوره پکیج فنی حرفه ای به فرد مدرک معتبر فنی حرفه ای داده میشود یا اینکه فرد میتواند با شرکت در آزمون های فنی حرفه ای مدرک معتبر دریافت کند. همچنین فرد از مزایایی مثل امکان دریافت جواز کسب، الویت ویژه در ارگان های نظامی، امکان دریافت وام بانکی برخورداد خواهد شد و یا میتواند مدرک خود را در تمامی آزمون های استخدامی ، مراکز گارانتی و واحد های صنفی ارائه بدهد.

دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400

دوره های آموزش پکیج در چه موسسه هایی تدریس میشود؟

دوره های آموزش پکیج در مراکز فنی حرفه ای و موسسه های آزاد تدریس میشود. علاقه مندان میتوانند بعد از گذراندن دوره پکیج فنی حرفه ای و قبولی موفقیت آمیز در آزمون نهایی ، با دریافت مدرک فعالیت خود را در این شغل آغاز کنند.

یکی دیگر از مراکزی که دوره های پکیج برگزار میکنند موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان میباشد که همواره در حال به روز رسانی مطالب و متد های آموزشی خود متناسب با پیشرفت دستگاه های پکیچ میباشد.

به مرور زمان همواره پکیج های جدیدتری در بازار عرضه میشود و همواره در سری های جدیدتر پکیج ها قطعات جدید نصب شده است و کارایی متفاوتی نسبت به پکیج های قبلی دارد. بنابراین فرد علاقه مند به یادگیری در این زمینه باید همواره در حال مطالعه و به روزرسانی کردن اطلاعات خود باشد.

اساتید با تجربه و آشنا با بازار کار این رشته، در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان همواره در حال به روزرسانی دانسته های خود هستند تا بتوانند بهترین آموزش را به افراد علاقه مند بدهند.

هزینه دوره پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان ، بسیار مناسب است که همین امر باعث شده است این دوره ها در این موسسه بین علاقه مندان به یادگیری این حرفه بسیار پرطرفدار باشد.

بعد از سپری کردن دوره ها به فردی که توانسته باشد در آزمون های تئوری و عملی نهایی نمره قبول را بگیرد، مدرک معتبر داده میشود و فرد میتواند فعالیت خود را در زمینه تعمیرات پکیج آغاز کند.

برای ثبت نام در دوره پکیج نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
هزینه دوره تکنسین داروخانه در سال 1400
نوشته بعدی
بهترین دوره آموزش کاشت ابرو (اعطای مدرک بین المللی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image