پکیج دیواری

آموزش رایگان تعمیر پکیج (جامع و کاربردی) در نیک اندیشان

اگر دقت داشته باشید امروزه پکیج های دیواری، سیستم گرمایشی اکثر خانه ها را تشکیل می دهند. این نوع سیستم گرمایشی مانند تمامی سیستم های گرمایشی دیگر بعد از مدتی نیازمند تعمیر و سرویس خواهند شد. که همین دلیل باعث شده افراد زیادی به حرفه نصب و تعمیر پکیج رو بیاورند و از این طریق برای خود درآمدزایی کنند.

خب ما هم تصمیم گرفتیم به خاطر استقبال گرم شما دوستان از این حرفه، یک مقاله آموزشی جامع و کاربردی برایتان تهیه کنیم تا با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد تعمیر پکیج بدست بیاورید. پس لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید😊

تعمیرات پکیج

پکیج چیست؟

ببینید همانطور که در بالا گفته شد، پکیج یک نوع سیستم گرمایشی است که توانسته در چند سال اخیر جای دیگر سیستم های گرمایشی مانند: موتور خانه ها را گرفته و حتی یک جایگزین عالی و همیشگی شود.

قابلیت نصب، سرویس و تعمیر سریع و آسان پکیج ها یکی از مزایای عالی این سیستم گرمایشی میباشد. توجه داشته باشید این سیستم از دو حالت زمستانه و تابستانه برخوردار است. یعنی در تابستان مانند آبگرمکن دیواری زمانی که از شیر آب گرم استفاده می کنید پکیج روشن شده تا آب، گرم شود. ولی در حالت زمستان علاوه بر گرم کردن آب برای شیر آب گرم، گرمای فن کوئل ها و شوفاژ ها و… را هم تامین می کند.

پکیج های دیواری از چه قطعاتی تشکیل شده اند؟

توجه داشته باشید شما قبل از تعمیر پکیج دیواری باید با تمامی قطعات موجود در آن آشنا شوید که در زمان تعمیر دچار مشکل نشوید. که ما در زیر به تمامی این قطعات اشاره کرده ایم:

برد پکیج :

برد ها قطعه های الکترونیکی سبز رنگی میباشند که دیگر قطعات الکترونیکی مانند : خازن، آی سی، مقاومت و … به آنها متصل است. برد یکی از مهم ترین قطعات پکیج به شمار میرود، زیرا وظیفه مدیریت ال سی دی روی سیستم و ایجاد ارتباط بین تمام قطعات دیگر موجود در پکیج  را برعهده دارد. توجه داشته باشید تمامی ارور هایی که در ال سی دی سیستم نمایش داده می شود به وسیله همین برد کنترل می شود.

برد پکیج

جرقه :

قطعه جرقه، وظیفه روشن کردن پکیج را بر عهده دارد. این قطعه با چند برابر شدن مقدار ولتاژ ورودی، قوس الکتریکی ایجاد می کند که این قوس با گازی که از شعله خارج شده تماس پیدا می کند و در نهایت پکیج روشن می شود.

میله جرقه زن پکیج دیواری

وریستور :

وریستور نوعی از مقاومت ها میباشد که از ورود ولتاژ اضافی به درون دستگاه جلوگیری می کند تا دیگر قطعات حساس دستگاه نسوزد.

وریستور پکیج دیواری

پمپ سیرکولاسیون :

پمپ سیرکولاسیون وظیفه تنظیم گرمایش و فشار آب گرم را برعهده  دارد. و در صورت کم شدن فشار و یا میزان گرمایش، آن را افزایش می دهد.

پمپ سیرکولاسیون

شیر اطمینان :

این قطعه به دما و فشار آب به شدت حساس می باشد. یعنی زمانی که دمای آب بیش از اندازه بالا میرود و یا فشار آب افزایش می یابد به این شیر فشار وارد میشود. که در این زمان شیر اطمینان باز میشود و پکیج را تخلیه می کند.

شیر اطمینان پکیج

ترموستات دود :

نام دیگر این قطعه دود است که به کلاهک تعدیل متصل می باشد. وقتی که دودکش دچار مشکل شود و دود حاصل از پکیج را به بیرون منتقل نکند، این سنسور به طور خودکار پکیج را خاموش می کند.

ترموستات دود پکیج دیواری

فلو سوئیچ :

نام دیگر این قطعه کلید جریان می باشد که در بین ورودی آب به شوفاژ و رادیاتور قرار دارد. که وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان آب را دارد.

چگونه میتوان یک پکیج دیواری را تعمیر کرد؟

ببینید تعمیر پکیج، یک حرفه میباشد که نمیتوان آن را در یک مقاله به طور کامل و به صورت تئوری توضیح داد و باید این حرفه را به صورت عملی با کارآموزی یا با شرکت در دوره تعمیر پکیج موسسه آموزشی و کاریابی  نیک اندیشان یا دیگر موسسات، این حرفه را یاد بگیرید تا بتوانید از آن درآمدزایی کنید. ولی ما در ادامه به صورت خیلی ابتدایی و رفع مشکلات ساده و تعمیر دستگاه پکیج دیواری اشاره کرده ایم :

فلو سوئیچ پکیج دیواری

شیر سه طرفه :

این شیر مسیر جریان آب را تغییر می دهد یعنی در صورت نیاز میتوانید با این قطعه مسیر آب را از شوفاژ به لوله های آب گرم مصرفی و برعکس آن تغییر دهید.

فلو سوئیچ پکیج دیواری

شیر پر کن :

همانطور که از اسم این قطعه معلوم است کار آن پر کردن آب مخزن پکیج می باشد. که این قطعه در بین لوله آب سرد و دستگاه قرار می گیرد.

شییر پر کن پکیج

چگونه میتوان یک پکیج دیواری را تعمیر کرد؟

ببینید تعمیر پکیج، یک حرفه میباشد که نمیتوان آن را در یک مقاله به طور کامل و به صورت تئوری توضیح داد و باید این حرفه را به صورت عملی با کارآموزی یا با شرکت در دوره تعمیر پکیج موسسه آموزشی و کاریابی  نیک اندیشان یا دیگر موسسات، این حرفه را یاد بگیرید تا بتوانید از آن درآمدزایی کنید. ولی ما در ادامه به صورت خیلی ابتدایی و رفع مشکلات ساده و تعمیر دستگاه پکیج دیواری اشاره کرده ایم :

تعمیر پکیج دیواری

در ابتدا باید بدانید پکیج های دیواری برای اینکه درست عمل کنند نیاز به 4 عنصر آب، برق،گاز (گازوئیل) و اکسیژن دارند. خب اول از همه آب مخزن پکیج را چک می کنیم زیرا اگر مخزن آن خالی باشد، دستگاه روشن نمی شود.

اما سوال اینجاست که از کجا متوجه که آب به مقدار لازم است یا خیر؟

در پکیج های دیجیتال ال سی دی کوچک و در پکیج های آنالوگ معمولی عقربه ای تعبیه شده است که با کمک آنها میتوانید از وجود آب در مخزن مطلع شوید. توجه داشته باشید در مدل آنالوگ مقدار آب باید به اندازه ای باشد که عقربه درجه (بار) بین یک تا یک و نیم قرار داشته باشد. سپس از وصل بودن برق دستگاه اطمینان پیدا کنید، اما اگر دوشاخه به پریز متصل بود ولی به دستگاه برقی نمی رسید، دوشاخه را از پریز جدا و بعد فاز و نول دوشاخه را جا به جا کرده و سپس به پریز وصل کنید. چرا که برخی از دستگاه ها بر روی فاز و نول حساس می باشند. در ادامه از باز بودن و خارج شدن گاز، از شعله مطمئن شوید که اگر باز نبود آن را باز کنید. و در آخر فن های موجود در دستگاه باید روشن باشند چرا که اکسیژن به اندازه استاندارد باعث می شود که احتراق به درستی انجام شود و به شما هم آسیبی وارد نشود. ولی در صورتی که فن ها از کار افتاده بودند برای تامین اکسیژن، بالای دستگاه دو دریچه وجود دارد که با درپوش پلاستیکی بسته شده اند. که در این صورت درپوش ها را برداشته و دودکش را به آن متصل کنید فقط دقت کنید که دودکش نشتی نداشته باشد.

خب همانطور که در بالا گفته شد، تعمیر پکیج دیواری را در حد ابتدایی آموزش دادیم که اگر در این شرایط قرار گرفتید هزینه ای نکنید و خودتان دستگاه را سرویس کنید.

چرا دوره تعمیر پکیج با نیک اندیشان؟

همانطور که میدانید نیک اندیشان یکی از برند های برتر در حوزه آموزش و کاریابی میباشد و توانسته با ارائه دوره های فوق العاده و به شدت مفید این جایگاه را به خود اختصاص دهد. زیرا در تمامی دوره ها مانند دوره پکیج (تعمیر پکیج)، دارای اساتیدی مجرب می باشد که این اساتید مفاهیم آموزشی را به زبان ساده و کاربردی و مناسب بازار کار به شما به صورت کارگاهی و عملی منتقل می کنند. و از ارائه مطالب تئوری و غیر کاربردی خودداری می کنند تا وقت ارزشمند شما خیلی مفید سپری شود. به این هم توجه داشته باشید شما پس از گذراندن دوره گواهینامه (مدرک)  فنی حرفه ای و دانشگاهی قابل استعلام، به علاوه مدرک URS انگلستان با مهر و هولوگرام دریافت می کنید. و پس از آن هم شما به وسیله موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image