پکیج دیواری

آموزش رایگان تعمیر پکیج (جامع و کاربردی) در نیک اندیشان

اگر دقت داشته باشید امروزه پکیج های دیواری، سیستم گرمایشی اکثر خانه ها را تشکیل می دهند. این نوع سیستم گرمایشی مانند تمامی سیستم های گرمایشی دیگر بعد از مدتی نیازمند تعمیر و سرویس خواهند شد. که همین دلیل باعث شده افراد زیادی به حرفه نصب و تعمیر پکیج رو بیاورند و از این طریق برای خود درآمدزایی کنند.

خب ما هم تصمیم گرفتیم به خاطر استقبال گرم شما دوستان از این حرفه، یک مقاله آموزشی جامع و کاربردی برایتان تهیه کنیم تا با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد تعمیر پکیج بدست بیاورید. پس لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

پکیج چیست؟

ببینید همانطور که در بالا گفته شد، پکیج یک نوع سیستم گرمایشی است که توانسته در چند سال اخیر جای دیگر سیستم های گرمایشی مانند: موتور خانه ها را گرفته و حتی یک جایگزین عالی و همیشگی شود.

قابلیت نصب، سرویس و تعمیر سریع و آسان پکیج ها یکی از مزایای عالی این سیستم گرمایشی میباشد. توجه داشته باشید این سیستم از دو حالت زمستانه و تابستانه برخوردار است. یعنی در تابستان مانند آبگرمکن دیواری زمانی که از شیر آب گرم استفاده می کنید پکیج روشن شده تا آب، گرم شود. ولی در حالت زمستان علاوه بر گرم کردن آب برای شیر آب گرم، گرمای فن کوئل ها و شوفاژ ها و… را هم تامین می کند.

تعمیر پکیج دیواری

چگونه به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شویم؟

امروزه پکیج ها را در هر خانه و هر محیط بسته ای می توان مشاهده کرد. این گستردگی در استفاده، موجب افزایش نیاز به تعمیرکاران حرفه ای دستگاه پکیج شده است. بسیاری کسانی که به امور فنی از جمله تعمیر پکیج علاقه زیادی دارند می توانند با دریافت آموزش رایگان تعمیر پکیج، اطلاعات پایه و ابتدایی خود را بالا برده و در جهت تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای قدم های موثری بردارند.

مساله مهمی که در رابطه با دوره های آموزشی رایگان تعمیر پکیج وجود دارد این است که در این دوره ها، به تمامی سرفصل های مورد نیاز اشاره نشده و این یکی از بزرگ ترین نقایصی است که در حوزه آموزش های رایگان تعمیر پکیج به چشم می خورد. معمولا، کسانی که علاقه مندند در کار خود به یک حرفه ای تبدیل شوند، به سراغ موسسات آموزشی مطرح در کشور رفته و برای شرکت در کلاس و دریافت آموزش های مفید، هزینه ای را پرداخت می کنند.

آیا به تعمیرکار پکیج مدرک معتبر داده می شود؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برخی علاقه مندان به تعمیر دستگاه پکیج بپرسند این است که آیا با شرکت در دوره آموزش رایگان تعمیر پکیج، مدرک معتبری ارائه می شود. برخی موسساتی که این دوره را به صورت رایگان برگزار می کنند، ممکن است در انتها یک مدرک به شما اعطا کنند، اما باید دقت داشته باشید در برخی مواقع، این مدرک اعتبار بالایی نداشته و نمی توان روی آن حساب باز کرد.

اگر به عنوان فردی که در یک دوره آموزشی، شرکت کرده، می خواهید ساعاتی که برای رفتن به کلاس صرف می کنید، به بطالت سپری نشده و در نهایت، نتیجه زحمات خود را مشاهده کنید و در یک مجموعه معتبر، کاری مناسب بیابید، توصیه می کنیم در دوره های تعمیر دستگاه پکیج که توسط هلدینگ های آموزشی معتبر برگزار می گردد، شرکت کنید. این موسسات، مدرک معتبر و با قابلیت استعلام از مراکز مهم کشور اهدا می کنند و برخی از آنها نیز در انتهای دوره به یک کاریابی معتبر معرفی تان خواهند کرد.

وسایل مورد نیاز در تعمیر پکیج چیست؟

برخی وسایلی که برای تعمیر پکیج نیاز است به شرح زیر می باشد:

 • انبر قفلی
 • آچار آلن
 • آچار فرانسه، آچار ستاره، آچار تخت
 • دم باریک
 • سیم چین
 • انبردست
 • پیچ گوشتی دو سو و چهار سو در سایز های بزرگ و کوچک
 • فازمتر
 • سوزن
 • دستکش کار
 • چراغ قوه
 • قلم مو از نوع باریک و پهن

علاوه بر تمام وسایلی که در فوق اشاره کردیم، یک تعمیرکار حرفه ای پکیج به برخی دستگاه ها و لوازم جانبی نیاز دارد تا بتواند عیب دستگاه را به خوبی تشخیص دهد. این لوازم به شرح زیر هستند:

 • مولتی متر
 • تلنبه
 • گیج فشار هوا
 • کابل تست برق
 • نوار تفلون
 • چسب برق
 • چسب 123 کوچک
 • گیج تنظیم فشار گاز
 • گریس سیلیکات کوچک

در کنار تمام مواردی که در بالا ذکر کردیم برخی قطعات اعم از پرشر سوئیچ هوا، انواع اورینگ و واشر 2 و 2.5، سوزن والف، شیر سه راهه موتوری، فیوز حد 102 درجه، شیر اطمینان 3 بار و غیره باید همراه تعمیرکار باشد.

پکیج های دیواری از چه قطعاتی تشکیل شده اند؟

توجه داشته باشید شما قبل از تعمیر پکیج دیواری باید با تمامی قطعات موجود در آن آشنا شوید که در زمان تعمیر دچار مشکل نشوید. که ما در زیر به تمامی این قطعات اشاره کرده ایم:

برد پکیج :

برد ها قطعه های الکترونیکی سبز رنگی میباشند که دیگر قطعات الکترونیکی مانند : خازن، آی سی، مقاومت و … به آنها متصل است. برد یکی از مهم ترین قطعات پکیج به شمار میرود، زیرا وظیفه مدیریت ال سی دی روی سیستم و ایجاد ارتباط بین تمام قطعات دیگر موجود در پکیج  را برعهده دارد. توجه داشته باشید تمامی ارور هایی که در ال سی دی سیستم نمایش داده می شود به وسیله همین برد کنترل می شود.

برد پکیج

جرقه :

قطعه جرقه، وظیفه روشن کردن پکیج را بر عهده دارد. این قطعه با چند برابر شدن مقدار ولتاژ ورودی، قوس الکتریکی ایجاد می کند که این قوس با گازی که از شعله خارج شده تماس پیدا می کند و در نهایت پکیج روشن می شود.

میله جرقه زن پکیج دیواری

وریستور :

وریستور نوعی از مقاومت ها میباشد که از ورود ولتاژ اضافی به درون دستگاه جلوگیری می کند تا دیگر قطعات حساس دستگاه نسوزد.

وریستور پکیج دیواری

پمپ سیرکولاسیون :

پمپ سیرکولاسیون وظیفه تنظیم گرمایش و فشار آب گرم را برعهده  دارد. و در صورت کم شدن فشار و یا میزان گرمایش، آن را افزایش می دهد.

پمپ سیرکولاسیون

شیر اطمینان :

این قطعه به دما و فشار آب به شدت حساس می باشد. یعنی زمانی که دمای آب بیش از اندازه بالا میرود و یا فشار آب افزایش می یابد به این شیر فشار وارد میشود. که در این زمان شیر اطمینان باز میشود و پکیج را تخلیه می کند.

شیر اطمینان پکیج

ترموستات دود :

نام دیگر این قطعه دود است که به کلاهک تعدیل متصل می باشد. وقتی که دودکش دچار مشکل شود و دود حاصل از پکیج را به بیرون منتقل نکند، این سنسور به طور خودکار پکیج را خاموش می کند.

ترموستات دود پکیج دیواری

فلو سوئیچ :

نام دیگر این قطعه کلید جریان می باشد که در بین ورودی آب به شوفاژ و رادیاتور قرار دارد. که وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان آب را دارد.

فلو سوئیچ

شیر سه طرفه :

این شیر مسیر جریان آب را تغییر می دهد یعنی در صورت نیاز میتوانید با این قطعه مسیر آب را از شوفاژ به لوله های آب گرم مصرفی و برعکس آن تغییر دهید.

شیر سه طرفه

شیر پر کن :

همانطور که از اسم این قطعه معلوم است کار آن پر کردن آب مخزن پکیج می باشد. که این قطعه در بین لوله آب سرد و دستگاه قرار می گیرد.

شییر پر کن پکیج

چگونه میتوان یک پکیج دیواری را تعمیر کرد؟

ببینید تعمیر پکیج، یک حرفه میباشد که نمیتوان آن را در یک مقاله به طور کامل و به صورت تئوری توضیح داد و باید این حرفه را به صورت عملی با کارآموزی یا با شرکت در دوره تعمیر پکیج موسسه آموزشی و کاریابی  نیک اندیشان یا دیگر موسسات، این حرفه را یاد بگیرید تا بتوانید از آن درآمدزایی کنید. ولی ما در ادامه به صورت خیلی ابتدایی و رفع مشکلات ساده و تعمیر دستگاه پکیج دیواری اشاره کرده ایم :

تعمیر پکیج دیواری

در ابتدا باید بدانید پکیج های دیواری برای اینکه درست عمل کنند نیاز به 4 عنصر آب، برق،گاز (گازوئیل) و اکسیژن دارند. خب اول از همه آب مخزن پکیج را چک می کنیم زیرا اگر مخزن آن خالی باشد، دستگاه روشن نمی شود.

اما سوال اینجاست که از کجا متوجه که آب به مقدار لازم است یا خیر؟

در پکیج های دیجیتال ال سی دی کوچک و در پکیج های آنالوگ معمولی عقربه ای تعبیه شده است که با کمک آنها میتوانید از وجود آب در مخزن مطلع شوید. توجه داشته باشید در مدل آنالوگ مقدار آب باید به اندازه ای باشد که عقربه درجه (بار) بین یک تا یک و نیم قرار داشته باشد. سپس از وصل بودن برق دستگاه اطمینان پیدا کنید، اما اگر دوشاخه به پریز متصل بود ولی به دستگاه برقی نمی رسید، دوشاخه را از پریز جدا و بعد فاز و نول دوشاخه را جا به جا کرده و سپس به پریز وصل کنید. چرا که برخی از دستگاه ها بر روی فاز و نول حساس می باشند. در ادامه از باز بودن و خارج شدن گاز، از شعله مطمئن شوید که اگر باز نبود آن را باز کنید. و در آخر فن های موجود در دستگاه باید روشن باشند چرا که اکسیژن به اندازه استاندارد باعث می شود که احتراق به درستی انجام شود و به شما هم آسیبی وارد نشود. ولی در صورتی که فن ها از کار افتاده بودند برای تامین اکسیژن، بالای دستگاه دو دریچه وجود دارد که با درپوش پلاستیکی بسته شده اند. که در این صورت درپوش ها را برداشته و دودکش را به آن متصل کنید فقط دقت کنید که دودکش نشتی نداشته باشد.

خب همانطور که در بالا گفته شد، تعمیر پکیج دیواری را در حد ابتدایی آموزش دادیم که اگر در این شرایط قرار گرفتید هزینه ای نکنید و خودتان دستگاه را سرویس کنید.

هزینه آموزش تعمیر پکیج در تهران چقدر است؟

اگر در تهران ساکن بوده و علاقه مند به شرکت آموزش تعمیر پکیج هستید، اولین سوالی که برایتان ایجاد می شود، این است که هزینه این دوره چقدر است. هزینه آموزش تعمیر پکیج در تهران را با توجه به موارد زیر تعیین می کنند:

 • کیفیت دوره
 • کامل بودن سرفصل ها
 • ارائه مدرک معتبر
 • موسسه برگزار کننده دوره
 • عملی بودن دوره

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره کردیم، حتما متوجه شده اید که هر موسسه ای، هزینه متفاوتی برای برگزاری دوره تعمیرات پکیج دریافت می کند. علاقه مندان به شرکت در دوره های آموزش تعمیر پکیج، اگر بخواهند به یک تعمیرکار و نصاب حرفه ای دستگاه پکیج تبدیل شوند، می بایست در دوره هایی شرکت کنند که هم به صورت کامل و جامع هستند و هم، هزینه ی مناسبی برای برگزاری آنها تعیین شده است.

توصیه می کنیم، برای آنکه از شرکت در این دوره بهترین نتایج را به دست آورید، در دوره های تعمیر پکیج موسسه هایی همچون نیک اندیشان حضور پیدا کنید. نه تنها هزینه ی دوره این موسسه، بسیار مناسب در نظر گرفته شده است، بلکه علاقه مندان در صورتی که تمایل داشته باشند، می توانند شهریه را به صورت اقساط نیز پرداخت کنند.

چرا دوره تعمیر پکیج با نیک اندیشان؟

همانطور که میدانید نیک اندیشان یکی از برند های برتر در حوزه آموزش و کاریابی میباشد و توانسته با ارائه دوره های فوق العاده و به شدت مفید این جایگاه را به خود اختصاص دهد. زیرا در تمامی دوره ها مانند دوره پکیج (تعمیر پکیج)، دارای اساتیدی مجرب می باشد که این اساتید مفاهیم آموزشی را به زبان ساده و کاربردی و مناسب بازار کار به شما به صورت کارگاهی و عملی منتقل می کنند. و از ارائه مطالب تئوری و غیر کاربردی خودداری می کنند تا وقت ارزشمند شما خیلی مفید سپری شود. به این هم توجه داشته باشید شما پس از گذراندن دوره گواهینامه (مدرک)  فنی حرفه ای و دانشگاهی قابل استعلام، به علاوه مدرک URS انگلستان با مهر و هولوگرام دریافت می کنید. و پس از آن هم شما به وسیله موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

برای ثبت نام در دوره آموش تعمیر پکیج بر روی دکمه زیر کلیک کنید

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش پکیج نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره پکیج ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه فنی مهندسی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه فنی مهندسی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره تعمیر موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
حسابداری چیست؟ و چگونه میتوان حرفه حسابداری را یاد گرفت؟
نوشته بعدی
فارکس (FOREX) چیست؟ نحوه معاملات در فارکس چگونه می باشد؟

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image