قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج

قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج 1400

در گذشته آب لوله کشی به راحتی در دسترس نبود و افراد برای آنکه آب برای نوشیدن در اختیار داشته باشند باید مسافتی را تا چشمه آبی که در نزدیکی شان قرار داشت طی می کردند و به همین علت بود که اغلب شهرها در اطراف منابع آب طبیعی شکل می گرفتند. با پیشرفتی که بشر در همه ابعاد زندگی اش داشت، امروز نه تنها داشتن آب خنک و تمیز برای نوشیدن در منزل به راحتی فراهم است حتی آب گرم نیز به راحتی در دسترس بوده و زندگی با مشکلات بسیار کمتری، البته در این حوزه، برای وی فراهم شده است. برای داشتن آب گرم تکنولوژی‌ های متفاوتی در دسترس است که یکی از آنها پکیج می باشد. معمولا این وسیله نیاز به سرویس دوره ای و در برخی موارد نیاز به تعمیر دارد و موضوع مهمی که در این بین وجود دارد قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج است.

هزینه های تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر و سرویس پکیج هزینه های مختلفی را شامل می شود که برخی از آنها به شرح زیر است:

 • هزینه رسوب زدایی پکیج
 • هزینه تعمیر پمپ پکیج
 • هزینه تعمیر مبدل
 • هزینه تعویض منبع انبساط
 • هزینه تعمیر برد
 • هزینه تعمیر نشتی
 • و غیره

در ادامه در مورد هزینه های ذکر شده در بالا نکاتی را ارائه خواهیم کرد.

هزینه رسوب زدایی پکیج

یکی از مواردی که بر قیمت سرویس پکیج تاثیر دارد، هزینه رسوب زدایی از آن است. از آنجایی که رسوب گیری در پکیج ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند، باید به صورت دوره ای در انجام شود. از جمله این مشکلات ناشی از به  وجود آمدن رسوب می توان به خوب گردش نکردن آب در مدار، خاموش شدن دستگاه و یا پایین آمدن درجه حرارت در رادیاتور اشاره داشت. با اسید رسوب های ایجاد شده در پکیج را از بین می برند. معمولا هزینه تعمیر پکیج، اگر مشکل ایجاد شده به دلیل رسوب گیری باشد، با توجه به هزینه اسید شویی و اجرت باز و بسته کردن درب پکیج تعیین خواهد شد.

هزینه تعمیر پمپ پکیج

از دیگر مواردی که باید در بررسی قیمت هزینه تعمیر پکیج به آن اشاره گردد، هزینه تعمیر پمپ پکیج است. این قطعه نیز از جمله قطعاتی است که اگر دچار خرابی و یا اشکال شود باید برای رفع عیب و یا تعویض آن اقدام گردد. اگر پکیج به صورت دوره ای، توسط افراد ماهر سرویس شود هزینه و قیمت سرویس پکیج به مقدار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه تعمیر مبدل

هزینه تعمیر مبدل نیز از دیگر هزینه هایی است که باید در رابطه با هزینه های تعمیر پکیج به آن اشاره گردد. این قطعه نقش موثر و کارگشایی در کارکرد صحیح پکیج دارد. مبدل، در واقع قسمتی است که در آن آب در گرم می شود و به همین سبب است که اهمیت زیادی دارد. اگر رسوباتی که در این قسمت وجود دارد به موقع از بین برده نشود، احتمال آنکه دستگاه پکیج سوراخ شده و هزینه تعمیر پکیج را بسیار افزایش دهد، بالا می رود. پس توصیه می کنیم حتما به صورت دوره ای، این دستگاه توسط متخصص مورد بازدید قرار داده شود.

قیمت سرویس پکیج

هزینه تعویض منبع انبساط

از دیگر مواردی که باید در برآورد قیمت سرویس پکیج مد نظر قرار داده شود، هزینه تعویض منبع انبساط پکیج است. این قطعه نیز از جمله مهم ترین قطعات پکیج بوده و خرابی آن می تواند باعث ایجاد نوسان در این دستگاه شود. معمولا وقتی این قطعه با خرابی مواجه می شود، فشار دستگاه یا بیش از حد بالا می باشد و یا از حد نرمال خود پایین تر است. سوراخ شدن منبع، نشت باد از سوزن منبع و خالی باد منبع از جمله دلایل ایجاد خرابی در این قطعه می باشند. معمولا هزینه تعمیر پکیج با توجه به موضوعی که باعث اختلال شده، تعیین می گردد.

هزینه تعمیر برد

از دیگر مواردی که باید در قیمت سرویس پکیج به آن نیز توجه شود، هزینه تعمیر برد است. موضوع مهمی که در مورد هزینه تعمیر پکیج در قسمت برد باید مورد توجه قرار داده شود بالا بودن قیمت آن ست. اگر این قطعه با خرابی و مشکل مواجه شده باشد، هزینه تعویض آن بسیار بالاست و به همین دلیل معمولا تعمیر و رفع عیب از آن بر تعویض این قطعه اولویت دارد. هزینه تعمیر این قطعه با توجه به نوع پکیج دریافت می شود.

هزینه تعمیر نشتی

هزینه تعمیر نشتی نیز مورد دیگری است  که باید در لیست هزینه تعمیر پکیج آورده شود. معمولا در واشرها و یا اورینگ ها، نشتی ایجاد شده و از آنجایی که خرابی این قطعات می تواند برای دستگاه و یا حتی برای ساختمان مشکلاتی را ایجاد کند، به همین دلیل لازم است که در سریع ترین زمان ممکن برای تعویض رفع عیب از این قطعات اقدام جدی صورت گیرد.

نکات مهم در برآورد هزینه تعمیر پکیج

 • هزینه سرویس پکیج بدون احتساب هزینه خرید قطعات صورت می گیرد. اگر پکیج شما نیاز به تعویض و خرید یک قطعه داشته باشد، باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید.
 • گاهی اوقات وقتی دستگاه پکیج دچار مشکل می شود، چند قطعه با هم به صورت همزمان دچار خرابی شده اند. خوب است در برآورد قیمت سرویس پکیج به این موضوع نیز توجه داشته باشید.
 • ابزار و وسایل مورد نیاز برای تعمیر دستگاه باید توسط تعمیرکار و یا سرویسکار پکیج فراهم گردد. متقاضیان دریافت سرویس نیازی نیست برای فراهم کردن ابزار مورد نیاز، اقدام خاصی انجام دهند.
 • معمولا قیمت نهایی و هزینه سرویس پکیج بعد از آنکه کار به پایان رسید، مشخص خواهد شد.

قیمت سرویس پکیج به صورت کامل

از جمله خدماتی که در سرویس کاری پکیج به صورت کامل انجام می گیرد موارد زیر را می توان مثال زد:

 • سرویس پمپ
 • سرویس شعله
 • جرقه زن
 • سرویس پیلوت
 • اسیدشویی

قیمت سرویس پکیج به صورت دوره ای

برای آنکه پکیج با کمترین مشکلات مواجه شده و قطعاتی که در داخل آن قرار داده شده اند بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند، سرویس دوره ای و منظم، بسیار لازم و ضروری به نظر می رسد.  معمولا تعدد کارهایی که در سرویس دوره ای انجام می شود، کمتر از زمانی است که قرار است سرویسکار، دستگاه را به صورت کامل سرویس کرده و مورد بازبینی قرار دهد. اقداماتی که در سرویس دوره ای صورت می گیرد شامل برخی اقدامات کوچک بوده و شاید هزینه زیادی در برنداشته باشند. از جمله کارهایی که در سرویس دوره ای صورت می گیرد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • سرویس و بازبینی قسمت جرقه زن
 • تنظیم کردن فشار گاز در دستگاه
 • شارژ کردن باد منبع انبساط

خواندن مقاله مرتبط : هزینه آموزش تعمیرات پکیج در 1400

هزینه تعمیر پکیج

کدام عوامل بر هزینه تعمیر پکیج و هزینه سرویس پکیج 1401 تاثیر دارد؟

وقتی قرار است در مورد هزینه تعمیر پکیج و هزینه سرویس پکیج 1401 صحبت شود، می بایست، عوامل تاثیرگذار بر آن بیان شوند. عواملی که باعث تغییر قیمت هزینه ی تعمیر این دستگاه می شود به شرح زیر است:

 • مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل بر قیمت سرویس پکیج، نوع دستگاه است. برخی پکیج هایی که در منازل نصب می شوند، دیواری هستند و برخی نیز به صورت زمینی نصب می شوند. جدای از این مساله، برخی از این دستگاه ها با کمک نیروی برق، و برخی دیگر با گاز کار می کنند. با توجه به در نظر گرفتن این موضوع، قیمت تعمیر و سرویس انواع پکیج متفاوت است.
 • برند تولید کننده دستگاه، دیگر موضوع تاثیرگذار بر قیمت دستگاه پکیج است. هر برند، قطعات متفاوتی در دستگاه های تولیدی خود به کار می برد؛ این مورد به صورت مستقیم روی قیمت سرویس و تعمیر دستگاه تاثیر دارد.
 • نوع تعمیر و نوع سرویس، نیز باعث تغییر قیمت هزینه ی تعمیر این دستگاه می شود. وقتی دستگاه، خراب می شود، ابتدا باید عیب یابی شود. با توجه به عیب دستگاه، قیمت تعمیر نیز متغیر خواهد بود.
کدام عوامل بر هزینه تعمیر پکیج و هزینه سرویس پکیج 1401 تاثیر دارد

چه کنیم تا قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج 1400 (هزینه سرویس پکیج 1401) کاهش پیدا کند؟

وقتی صحبت از قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج 1400 به میان می آید، اولین سوالی که در مورد آن مطرح می شود، این است که چه کنیم هزینه سرویس پکیج کاهش پیدا کند و ما مجبور نباشیم مبلغ زیادی را بابت تعمیر و خرابی پکیج پرداخت کنیم.

بهترین ترفند برای کاهش هزینه های ناشی از سرویس دستگاه پکیج، پیشگیری است. پیشگیری این حوزه نیز با سرویس به موقع آن انجام می شود. اگر به صورت دوره ای و مرتب، این دستگاه توسط متخصصان، سرویس شود در ادامه نیازی نیست هزینه های بالای خرابی و تعویض قطعات آن پرداخته شود. به این شکل می توانید از بروز هر مشکل جلوگیری کنید و مطمئن شوید که دستگاه پکیج شما در بهترین شرایط کار می کند. معمولا هزینه سرویس پکیج یک سوم هزینه تعمیر آن خواهد بود.

اینکه ما به دنبال راهکاری برای کاهش هزینه سرویس پکیج 1401  هستیم، چیز بدی نیست و اتفاقا خیلی هم خوب است؛ زیرا از خراب شدن پکیج در زمانی که ما نیاز شدیدی به آن داریم، جلوگیری می کند.

چه کنیم تا قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج 1400 (هزینه سرویس پکیج 1401) کاهش پیدا کند؟

هزینه تعمیر برد پکیج بوتان چقدر است؟

برد در پکیج، نقش مغز آن را دارد که مسئول توزیع و نظارت بر وظایف بین سایر قطعات پکیج است. اگر برد پکیج، خراب شود پکیج دیگر مثل قبل کار نمی کند. در بیشتر مواقع ارور هایی با کد های مشخص روی نمایشگر برد ظاهر می شود که می توان به کمک تعمیرکار پکیج ایراد آن را رفع کرد.

قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج، بسته به نرخ تورم و شرایط روز بازار، ثابت نیست. اگر شما قصد تعمیر برد پکیج را دارید باید بدانید که هزینه تعمیر برد پکیج بوتان بین ۱۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است. البته این قیمت به انصاف تعمیرکار و دستمزد او نیز بستگی دارد.

چنانچه برد پکیج شما باید تعویض شود، هزینه بیشتری را باید بپردازید. قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج معمولا در پکیج های مختلف متفاوت است. به طور مثال، قیمت برد در پکیج های ایران رادیاتور از ۱،۳۰۰،۰۰۰ تومان شروع می شود. قیمت برد پکیج بوتان مدل کالا ونزیا حدود ۱،۱۷۰،۰۰۰ و برد پرلا تقریبا ۱،۱۹۰،۰۰۰ تومان است. به هر حال، قیمت برد ها و سایر قطعات پکیج وابسته به شرایط تورم بازار متغیر بوده و برند های سازنده آن نقش زیادی در تفاوت قیمت ها دارند.

هزینه تعمیر برد پکیج بوتان چقدر است؟

راجع به اجرت رسوب گیری پکیج در قیمت سرویس پکیج چه میدانید؟

هر پکیج بعد از این که مدتی فعالیت کرد نیاز است که رسوب گیری شود. این عمل نیز باید توسط تکنسین پکیج صورت گیرد. به همین دلیل افراد درصدد این هستند تا بدانند که اجرت رسوب گیری پکیج چقدر است. در واقع اجرتی که برای این کار تعیین می شود تحت تاثیر عوامل مختلفی است. به طور مثال، اگر پکیج به صورت سالانه و یا هر ۶ ماه یک بار رسوب گیری شده و رسوب زیادی نگرفته باشد، نرخی که برای آن تعیین می شود در قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج ۱۴۰۰، نرخ زیادی نخواهد بود.

در شرایطی که افراد نسبت به رسوب گیری پکیج کوتاهی کرده و حجم انبوهی از رسوبات بر روی همدیگر انباشته شده باشد، نرخ بالایی برای رسوب گیری درخواست می شود؛ زیرا هم به فعالیت زیاد نیاز است تا کلیه رسوبات از روی پکیج حذف شود و هم این که هزینه استهلاک دستگاه هایی که با آن کار رسوب گیری انجام می شود، بالا می رود. در کل، هزینه و اجرت رسوب گیری دستگاه پکیج نسبت به تعمیر و یا تعویض سایر قطعات پکیج هزینه بالایی نخواهد بود.

جمع بندی

در این متن در رابطه با قیمت سرویس پکیج و هزینه تعمیر پکیج نکاتی را ارائه کردیم و به اقداماتی که در دو حوزه تعمیر و سرویس صورت می گیرد نیز اشاراتی داشتیم. موضوع مهمی که در مورد سرویس و یا تعمیر این دستگاه باید مورد توجه قرار داده شود موضوع استفاده از خدمات کسانی است که در مورد بررسی عیوب پکیج مهارت و تخصص کافی دارند. با توجه به اینکه استفاده از دستگاه پکیج رواج زیادی پیدا کرده است کسانی که آموزش های خوبی در این حوزه دریافت کرده اند می توانند درآمد خوبی را برای خود رقم بزنند. برای وارد شدن به این حیطه می توانید در دوره آموزشی تعمیر پکیج که توسط نیک اندیشان برگزار می گردد، شرکت کنید. نکات کاربردی و عملی ذکر شده در این دوره، از جمله مزیت های شرکت در آن می باشد.

برای ثبت نام در دوره پکیج نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
اصول حرفه ای کار در داروخانه چگونه است؟
نوشته بعدی
7 تا از بهترین پکیج دیواری های تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image