وظایف کاری تکنسین تعمیر پکبج

مطالبی که در این صفحه می خوانیم

هزینه آموزش تعمیرات پکیج در سال 1400 چقدر است؟

تکنسین های تعمیرات پکیج ممکن  است از طریق دوره های کارآموزی (دوره پکیج) وارد این حوزه شوند.   آن ها به استعداد مکانیکی، مهارت دستی و مهارت های ریاضی نیاز دارند. آن ها هنگامی که می خواهند وارد این حرفه شوند در دوره های کار آموزی شرکت می کنند. هزینه آموزش تعمیرات پکیج و کلاس های آموزشی آن حدود ۳ تا ۵ میلیون می باشد. این مبلغ ممکن است زیاد به نظر برسد اما  در مقابل درآمدی که بعدا از این شغل بدستشان می رسد مبلغ ناچیزی است.

اطلاعات ضروری در خصوص هزینه آموزش تعمیرات پکیج

تکنسین تعمیر پکیج مسئول نگهداری و تعمیر سیستم های گرمایش در ساختمان های بزرگ، خانه ها، موتورخانه ها و اتاق های مکانیکی هستند. آن ها تجهیزاتی مانند پکیج ها کم فشار، پکیج های پر فشار، پکیج های قدرتی، پکیج های خانگی و سیستم های گرمایش آب گرم را مدیریت می کنند. لازم است که اپراتورهای تعمیر پکیج برای کار از دولت و استان محل سکونت خود مجوز داشته باشند. پیش از شروع کلاس و صرف هزینه آموزش تعمیرات پکیج فرد لازم است دیپلم دبیرستان را دریافت کرده باشد. پس از دریافت مدرک دیپلم فرد بایستی در یک دوره ی آموزشی تعمیرات پکیج  شرکت کند و مدرک آن را کسب کند.

برای دریافت این مدارک و شرکت در کلاس های آموزشی بایستی ابتدا یک موسسه ی آموزشی معتبر پیدا کنید. پیش از صرف هزینه آموزش تعمیرات پکیج حتما از معتبر بودن مدرک موسسه اطمینان حاصل فرمائید.

موسساتی را پیدا کنید که این برنامه ‌های محبوب را با صرف کمترین  هزینه آموزش تعمیرات پکیج ارائه می‌ کنند.

هزینه آموزش تعمیرات پکیج در سال 1400 چقدر است

شرح شغل یک تکنسین تعمیرات پکیج

اپراتورهای تعمیر پکیج معمولاً در تأسیساتی مانند نیروگاه ها یا اتاقک ها مخصوص پکیج، موتورخانه ها و یا به عنوان تکنسین تعمیرات پکیج های خانگی کار می کنند. آن ها می توانند مسئول تمام سیستم هایی باشند که گرما یا برق را در یک تاسیسات تولید می کنند. برخی از تجهیزاتی که آن ها مسئول آن هستند عبارتند از:

 • پکیج کم فشار
 • پکیج هایی با فشار قوی
 • پکیج های برقی
 • پکیج های خانگی
 • سیستم های گرمایش آب

اپراتورهای تعمیر پکیج تنظیمات دستی این تجهیزات را در طول سرویس خود انجام می دهند. آن ها اغلب به صورت ایستاده کار می کنند به همین جهت بایستی آمادگی جسمانی آن ها بسیار بالا باشد تا بتوانند در طول بازرسی خود در به راحتی کار های خود را انجام دهند. اغلب اوقات، آن ها در تیم ها یا تحت نظارت  یک فرد حرفه ای تر کار می کنند، به خصوص در اوایل دوران کارشان که از تجربه ی کافی برخوردار نیستند. آن ها معمولاً 40 ساعت در هفته کار می کنند که  این دوران شامل تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی نیز می باشد.

وظایف کاری تکنسین تعمیر پکبج

اپراتورهای تعمیر و نصب پکیج قبل از صرف هزینه آموزش تعمیرات پکیج باید از وظایف شغلی خود آگاه باشند. آن ها به عنوان بخشی از کار خود، تعمیر و نگهداری روی تجهیزات و سیستم های موجود در یک تأسیسات انجام دهند.  متخصصان تعمیرات پکیج هنگام انجام کارهایی مانند تعویض شیرهای معیوب، فیلترها یا پیچ های پکیج در سیستم گرمایشی از ابزارهای دستی یا برقی استفاده می کنند. رسوبات خورنده می تواند به سیستم پکیج آسیب برساند، بنابراین اپراتورها آب پکیج را آزمایش می کنند و در صورت نیاز آن را با مواد شیمیایی متعادل می کنند. با حفظ ایمنی در خط مقدم، اپراتورهای تعمیرات پکیج سیستم را در حین کار بررسی می کنند و به مشکلات اضافی رسیدگی می کنند. هنگامی که همه چیز در حال کار است، آن ها داده های خدمات خود را در لیست های  مربوطه ثبت می کنند.

در حین کار، آن ها می توانند در معرض دمای شدید، شوک الکتریکی و صداهای بلند قرار بگیرند. با توجه به شرایط بالقوه خطرناک، آن ها از رویه های ایمنی سختگیرانه در طول کار خود پیروی می کنند. با وجود این، طبق آمار اداره آمار کار، آن ها هنوز  در معرض میزان نسبتاً بالایی از صدمات کاری قرار دارند.

هزینه آموزش تعمیرات پکیج

ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400 به چه صورت می باشد؟

اگر دوست دارید نسبت به ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400 اقدام کرده و با افراد جدید ملاقات کنید. اگر مهارت‌ های عملی خوبی دارید و از کثیف شدن دست‌هایتان بدتان نمی آید. می توانید به شرکت و ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400 فکر کنید. هزینه ی ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400 در آموزشگاه های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال دوره ی پکیج موسسه ی نیک اندیشان 980 هزار تومان می باشد. این موسسه امکان پرداخت قسطی شهریه را برای کارآموزان خود در دو نوبت فراهم کرده است.

شغل تعمیرات پکیج برای چه کسانی مناسب است؟

شغل تعمیرات پکیج مناسب شماست اگر:

 • فردی با سطح بالایی از توجه به جزئیات و مهارت های فنی خوب هستید. همچنین این شغل شامل کارهای فیزیکی و دستی زیادی می باشد، بنابراین اگر نسبتا قوی هستید، تناسب اندام خوبی دارید و به خوبی از دستان خود کار می کشید، این شغل برازنده ی شما است.
 • بر خلاف بسیاری از مشاغل، شما می توانید در هر سنی این حرفه را یاد بگیرید فقط باید آموزش های لازم را پشت سر بگذارید و از نظر فیزیکی قادر به انجام کار باشید. پس از آن که در دوره مربوطه شرکت کردید و مدرک مورد نیاز را کسب کردید می توانید فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنید.
 • شما همچنین باید در حل مشکلات به صورت سریع و کارآمد عمل کنید
 • شما بایستی از توانایی برقراری ارتباط بالا با مشتریان به صورت شفاف و دوستانه برخوردار باشید
 • داشتن مهارت ریاضی به حرفه ای تر شدن شما کمک می کند
 • شما بایستی قادر باشید که به عنوان بخشی از یک تیم و به تنهایی کار خود را به شیوه ای خوب و موثر انجام دهید.

شیوه و نوع برگزاری دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان چگونه است؟

یکی از عوامل مهمی که بر هزینه ثبت نام دوره پکیج فنی حرفه ای در سال 1400 تاثیر می گذارد شیوه ی برگزاری دوره می باشد. شما برای آن که بتوانید یک حرفه را به بهترین صورت یاد بگیرید بایستی در یک دوره ی عملی شرکت کنید. موسسه ی نیک اندیشان بخشی از دوره آموزش تعمیرات پکیج را در کارگاه برگزار می کند تا افراد بتوانند به صورت عملی به کسب مهارت بپردازند. بعلاوه هدف از برگذاری بخش عملی این است که اساتید بتوانند به خوبی مهارت های افراد را ارزیابی کنند و اگر فرد در هنگام انجام تعمیر به مشکل برخورد آن را حل کنند. لازم به ذکر است اساتید مجرب موسسه ی نیک اندیشان ابتدا برخی از مطالب دوره را به صورت تئوری به متقاضیان می آموزند. دوره آموزش تعمیرات پکیج نیک اندیشان کاملا منطبق با بازار کار می باشد و قیمت آن نسبت به دوره های سایر موسسات بسیار مناسب تر است. اساتید این دوره خود در زمینه ی تعمیرات پکیج مشغول به کار می باشند.

دوره آموزشی پکیج فنی و حرفه ای تهران است بهتر است یا دوره های پولی؟

دوره آموزشی پکیج فنی و حرفه ای تهران است بهتر است یا دوره های پولی؟

اگر می خواهید پولی که برای هزینه آموزش تعمیرات پکیج صرف می کنید، منجر به یک نتیجه مثبت شود، موسسه هایی را انتخاب کنید که دوره تعمیرات پکیج را به صورت کامل و جامع برگزار می کنند. علاوه بر موسسه های آموزشی آزاد، فنی و حرفه ای نیز در حال برگزاری دوره تعمیرات پکیج است؛ اما بنا به دلایلی که در  ادامه ذکر می کنیم، از شما تقاضا داریم به جای شرکت در دوره آموزشی پکیج فنی و حرفه ای تهران، موسسه های آموزشی آزاد را برای گذراندن این دوره انتخاب کنید؛ دلایلی که اشاره کردیم به شرح زیر است:

 • تعمیرات پکیج در موسسه های مطرح آموزشی، در یک محیط کارگاهی و به صورت کاملا عملی آموزش داده می شود.
 • در انتهای دوره، یک مدرک بین المللی و قابل ترجمه برای شرکت کنندگان صادر می شود.
 • برخی از این موسسه ها می توانند هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور، برای شرکت کنندگان کاریابی کنند.
 • هزینه آموزش تعمیرات پکیج برخی از این موسسه ها بسیار مناسب و معقول تعیین شده است. حتی عده ای از برگزارکنندگان این دوره، شهریه را به صورت قسطی دریافت می کنند.

با وجود هزینه آموزش تعمیرات پکیج، آیا فیلم آموزشی تعمیرات پکیج برای حرفه ای شدن کافی است؟

امروز در فضای گسترده و نامحدود اینترنت، با جست و جوی هر عبارتی در گوگل، صفحات بی شماری برای شما نشان داده می شود. آموزش پکیج نیز یکی از مباحثی است که برای آن، چه در بستر گوگل و چه در شبکه های اجتماعی، فیلم های زیادی وجود دارد.

در فیلم آموزشی تعمیرات پکیج شما می توانید با نحوه ی تعمیر قطعات و حتی نصب پکیج ها آشنا شوید. منطور از آشنا شدن این است که یادگیری این مباحث و حرفه را با دیدن فیلم تکمیل کنید؛ نه اینکه صفر تا صد آموزش را به فیلم های موجود واگذار کنید.

متاسفانه، عده ای از افراد متقاضی شغل تعمیرکاری پکیج، با توجه به هزینه آموزش تعمیرات پکیج که در کلاس ها و موسسات مختلف دریافت می شود، ترجیح می دهند که به صورت رایگان این حرفه را یاد بگیرند. این نحوه یادگیری، کاملا اشتباه است؛ به خصوص در مورد مشاغلی که کار های عملی در آن ها اولویت دارد.

البته بدانید که در کلاس های آموزشی که موسسات برگزار می کنند، علاوه بر آموختن تکنیک ها و اصول تعمیرات پکیج به صورت تئوری و عملی، جزوات و ویدئو های آموزشی معتبری به متقاضیان داده می شود.

آموزش رایگان تعمیر پکیج دیواری، یا شرکت در کلاس های حضوری و پرداخت هزینه آموزش تعمیرات پکیج؛ کدام روش برای تبدیل شدن به نصاب حرفه ای پکیج، بهتر است؟

آموزش رایگان تعمیر پکیج دیواری یا پرداخت هزینه آموزش تعمیرات پکیج در کلاس حضوری؟

تعمیرات پکیج، یک کار تخصصی است و از عهده کسانی که هیچ تجربه ای در این حوزه ندارند، بر نمی آید. دستگاه های پکیج، پیچیده هستند و به همین دلیل است که تعمیرکاران باید حتما دوره های آموزشی مرتبط را پشت سر بگذارند. برای آموزش این تخصص، چندین راه پیش روی افراد وجود دارد؛ یکی از آنها دریافت آموزش رایگان تعمیر پکیج دیواری، و دیگری شرکت در کلاس های حضوری و پرداخت هزینه آموزش تعمیرات پکیج است.

دلسوزانه از شما درخواست می کنیم، اگر می خواهید با فعالیت در حوزه تعمیر و نصب پکیج، سود خوبی به دست آورید، در دوره های آموزشی حضوری شرکت کنید. این دوره ها، به صورت کاملا عملی برگزار شده و نکات زیادی به افراد انتقال داده می شود. شرکت کنندگان در دوره های حضوری، در نهایت به یک تعمیرکار و نصاب حرفه ای دستگاه پکیج تبدیل خواهند شد. در دوره های آموزشی رایگان که معمولا در قالب فیلم ها و ویدئوهای آموزشی برگزار می شود، همه نکات آموزش داده نمی شوند و این، بزرگ ترین نقصی است که این دوره ها دارند.

آیا درآمد شغل نصب و تعمیر پکیج با توجه به هزینه آموزش تعمیرات پکیج به صرفه است؟

آیا سختی های شغل تعمیرات پکیج، نسبت به هزینه آموزش تعمیرات پکیج قابل چشم پوشی است؟

همان طور که می دانید هر شغلی سختی های خاص خود را دارد، اما باید ببینید که این سختی ها در مقابل هزینه ای که برای آموزش آن حرفه پرداخت می کنید، قابل تحمل و چشم پوشی است یا خیر؟

هزینه آموزش تعمیرات پکیج با توجه به اینکه شما یکبار فقط آن را پرداخت می کنید و تا سال های سال می توانید از این آموزشات درآمد کسب کنید، بسیار به صرفه است. با توجه به این موضوع، خوب است با سختی های شغل تعمیرات پکیج نیز آشنا شوید:

۱-نداشتن درآمد ثابت؛

اولین چیزی که برای این شغل به عنوان یک سختی یا مشکل به حساب می آید، نداشتن درآمد ثابت است. البته این را بدانید که بسیاری از مشاغل آزاد نیز این عیب را دارند.

۲-اشباع شدن شغل تعمیرات پکیج؛

زیاد شدن رقبا در حرفه تعمیرات پکیج نیز یکی از مسائل و مشکلاتی است که گریبان گیر تعمیرکاران شده است. برای موفقیت و پیشی گرفتن از رقبا، تعمیرکاران باید مهارت خود را بالا برده و تبلیغات موثری برای جذب مشتری انجام دهند.

۳-فصلی بودن شغل؛

مشاغلی مانند تعمیرات پکیج که بیشتر در فصل های سرد سال رونق دارند، از نظر سطح درآمدی در همه فصول مثل هم نیستند. درآمد کم در ماه های گرم سال می تواند یک مشکل برای این شغل به حساب بیاید.

آیا سختی های شغل تعمیرات پکیج، نسبت به هزینه آموزش تعمیرات پکیج قابل چشم پوشی است؟

آیا درآمد شغل نصب و تعمیر پکیج با توجه به هزینه آموزش تعمیرات پکیج به صرفه است؟

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده است که درآمد شغل نصب و تعمیر پکیج چقدر است؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید این مورد را ذکر کنیم که درآمد در هر شغلی کاملا به مهارت و خبره بودن فرد، وابسته است.

اگر بخواهیم هزینه آموزش برای تعمیرات پکیج را تحلیل کنیم باید بگوییم که در واقع این هزینه نوعی سرمایه گذاری روی خودتان است. با این هزینه کم، شما یک حرفه و شغل را به طور کامل یاد گرفته و می توانید بازار کار خوبی به خصوص در شهر های بزرگ داشته باشید.

اگر شما بخواهید در نمایندگی های فروش پکیج با برند های ضمانت نامه دار مشغول به کار شوید، باید تحت نرخ اتحادیه مربوطه دستمزد دریافت کنید. این درآمد بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون در ماه متغیر است. اما اگر بتوانید در کنار این کار، یک مغازه یا محلی را برای تعمیرات پکیج در نظر بگیرید و به اصطلاح آقای خودتان باشید، این درآمد بسیار بیشتر خواهد شد.

در شهر هایی که ساخت و ساز در آن جا رونق خوبی دارد، درآمد تعمیرات پکیج تا ۵۰ میلیون در ماه هم می رسد. این رقم با توجه به هزینه آموزش تعمیرات پکیج که فرد پرداخت کرده، چشمگیر و قابل توجه است.

هزینه آموزش تعمیرات پکیج در سال 1402

آیا تعرفه تعمیرات پکیج در سال ۱۴۰۲، هزینه صرف شده برای آموزش تعمیرات پکیج را جبران می کند؟

برای کسانی که قصد دارند در دوره آموزشی تعمیرات پکیج شرکت کنند، این سوال پیش می آید که هزینه آموزش تعمیرات پکیج با توجه به تعرفه تعمیرات پکیج در سال ۱۴۰۲ چه تغییری کرده است و آیا این تعرفه، ارزش این را دارد که در کلاس های آموزشی شرکت کنیم یا خیر.

یک موضوع قابل تامل در خصوص پرداخت هزینه کلاس های آموزشی این است که شما تنها یک بار موظف به پرداخت شهریه ها هستید و تا پایان عمرتان می توانید از مهارتتان درآمد کسب کنید. همچنین تعرفه های تعمیرات پکیج معمولا به صورت سالیانه افزایش پیدا می کنند و این یعنی افزایش درآمد تعمیرکار.

به طور مثال، هزینه سرویس کامل پکیج بر اساس نرخ اتحادیه بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان بوده که این رقم به نسبت سال های گذشته افزایش داشته است. حال با کمی حساب و کتاب قطعا به این نتیجه می رسید که هزینه آموزش تعمیرات پکیج، در مقابل مهارت و درآمدی که شما از این کار نصیبتان می شود بسیار ناچیز است. البته دقت کنید که این هزینه را در کدام دوره و با چه کیفیتی خرج می کنید تا در نهایت،س بهره وری بالایی از کلاس ها نصیبتان شود‌.

الزامات حرفه ی تعمیرات پکیج

اپراتورهای تعمیرات پکیج علاوه بر داشتن مهارت عمومی، نیروی جسمانی، دانش ریاضی پایه و استعداد مکانیکی معمولاً نیاز به مجوز معتبر نیز دارند. متقاضیان صدور مجوز باید به موسسات و مراکز آموزشی مربوطه  مراجعه کنند. این افراد پس از شرکت در دوره آموزش تعمیرات پکیج تجربه کسب می کنند.

چندین کلاس آموزش تعمیرات پکیج وجود دارد که یک متخصص می تواند نسبت به شرکت در آن ها اقدام کند. به عنوان مثال، بعضی از مراکز فنی حرفه ای، دانشگاه ها، موسسات آموزشی مثل موسسه نیک اندیشان مجوزهای  مختلف را برای اپراتورهای تعمیرات پکیج ارائه می دهند.

دستیابی به یک مجوز سطح بالا به متخصص اجازه می دهد تا بر دیگران نظارت داشته باشد، انواع تجهیزات را راه اندازی کند و حتی کل یک مرکز را راه اندازی کند. بدین منظور فرد بایستی در موسسه یا یک ارگان معتبر ضمن صرف هزینه آموزش تعمیرات پکیج نسبت به دریافت مدرک اقدام کند. از سردمداران این حوزه که کلاس های آموزش تعمیرات پکیج برگزار می کند موسسه نیک اندیشان است. این موسسه هم مانند سایر موسسات دوره ی آموزشی در زمینه ی تعمیرات پکیج ارائه می دهد اما تفاوت عمده و چشمگیر دوره ای که موسسه نیک اندیشان برگزار می کند با سایر موسسات  این است که دوره ی تعمیرات پکیج موسسه نیک اندیشان دارای مدرک معتبر و قابل استعلام و هم چنین قابل ترجمه است. موسسه نیک اندیشان با تعیین منصفانه هزینه آموزش تعمیرات پکیج باعث شده که متقاضیان خواهان دوره ی این موسسه باشند. علاوه بر این ارائه ی مدرک از انگلستان باعث می شود که معتبر بودن  مدرک موسسه نیک اندیشان به متقاضیان این دوره ثابت شود. موسسه نیک اندیشان امکان پرداخت شهریه ی دوره تعمیرات پکیج را برای متقاضیان این دوره به صورت قسطی فراهم آورده است. اساتید دوره آموزشی مختص موسسه نیک اندیشان از سابقه کاری بالایی برخوردار بوده و به کارآموزان خود مسیر شغلی موفقی را نشان می دهند. اساتید  مجرب نیک اندیشان همچنین به کارآموزان خود کمک می کنند که به صورت حرفه ای در مسیر شغلی خود قدم بردارند و آینده ی شغلی موفقی را برای خود رقم بزنند.

برای ثبت نام در دوره پکیج (دوره تعمیر پکیج) نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
ارائه بهترین تکنیک های بازی درمانی سال 2021
نوشته بعدی
دوره cbt چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image