چه موقع بهترین زمان ترید در ایران است؟ چرا دانستن بهترین زمان ترید ارز دیجیتال اهمیت دارد؟

بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال⭐ چه زمانی است؟

بازار ارز های دیجیتال دارای شرایط پر نوسانی است که معامله گران می توانند با استفاده از این فرصت ها، کسب درآمد کنند. دانستن اینکه چه موقع، بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال است می تواند به انجام معاملاتی با سود زیاد منجر شود. بنابراین تا انتهای مقاله همراهمان باشید.

چه موقع بهترین زمان ترید در ایران است؟ چرا دانستن بهترین زمان ترید ارز دیجیتال اهمیت دارد؟

ابتدا باید دو نکته را بدانید. اول اینکه در بازار ارز های دیجیتال، برخی افراد برای کسب درآمد از این بازار به دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت هستند. در عین حال، برخی دیگر از فعالین بازار به دنبال این هستند که از ترید یا معامله این ارز ها کسب درآمد کنند. مسلما دانستن بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال برای معامله گران مفید تر خواهد بود.

همچنین ما در بازار های مالیف چند نوع معامله گر داریم. معامله گرانی که خرید و فروش لحظه ای و کوتاه مدت انجام می دهند و آن هایی که طی چند هفته و چند ماه معامله انجام می دهند. اطلاع از نوسانات روز بازار و بهترین زمان نوسان گیری، نکات بسیار مهمی است که برای تریدر های ساعتی یا روزانه بسیار مهم می باشد. دانستن بهترین ساعات شبانه روز برای ترید می تواند منجر به انجام معاملاتی پر سود شود.

بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال یکی از مباحث مهم دوره آموزش ارز دیجیتال است. کسانی که به دنبال معاملات بزرگ و پر سود هستند، باید زمان هایی که حداکثر زمان نقدینگی وجود دارد را بشناسند. اکنون می خواهیم بهترین زمان برای انجام معاملات ارز دیجیتال در شبانه روز را به شما ارائه دهیم.

بهترین ساعات معالات ارز دیجیتال را بشناسید

بهترین ساعات معالات ارز دیجیتال را بشناسید

ترید در بازار رمز ارز ها یک فعالیت جهانی است. جالب ترین نکته درباره بازار ارز های دیجیتال این است که هر کشوری که تعداد تریدر های فعال بیشتری داشته باشد، تاثیر بیشتری بر نوسانات بازار جهانی دارد. سه کشوری که بیشترین تاثیر را بر بازار ارز های دیجیتال دارند، عبارتند از: آمریکا، ژاپن و چین. برای مثال زمانی که بیشتر تریدر های آمریکایی و ژاپنی فعالیت می کنند، نوسانات بازار رمز ارز ها به شدت بالا می رود و این بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال است.

طبق داده هایی که از بررسی بازار کریپتو کارنسی بدست آمده است، بازه زمانی 4-4:30 تا 8:30-9 صبح بهترین ساعات نوسان گیری و انجام معاملات هستند. دلیل اصلی اثبات کننده این موضوع، به اشتراک گذاشته شدن بازار نیویورک و بازار لندن در این ساعات می باشد. طبق داده های همبستگی، نوسانات بیت کوین و بازار های سهام آمریکا در ساعات اولیه آغاز کارشان بسیار بالا است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، ساعت 4 به وقت گرینویچ، معادل ساعت 8:30 به وقت تهران، بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال است.

این ها بخشی از اطلاعاتی بود که در دوره ارز دیجیتال آموزش داده می شود. به دلیل اینکه اساتید دوره های ارز دیجیتال، تریدر های حرفه ای این حوزه هستند، پر نوسان ترین ساعات را به صورت دقیق به شما ارائه خواهند داد. در واقع شرکت در دوره های این چنینی، بسیاری از سوالات و چالش های ذهنی معامله گران و سرمایه گذاران را برطرف خواهد کرد.

مثلا یکی از نکاتی که در دوره آموزش ارز دیجیتال در تبریز ارائه شد این بود که با توجه به بررسی های انجام شده روی معاملات بیت کوین و بایننس، نوسانات بازار در اواسط هفته نسبت به روز های پایانی هفته، بیشتر می باشد. در واقع در روز های تعطیل آخر هفته، بازار رمز ارز ها ثبات بیشتری دارد. کمترین حجم معاملات نیز مربوط به ساعت ۹ صبح به‌ وقت گرینویچ و ۱۳:۳۰ به‌ وقت تهران می باشد.

راهکار دیگری که می توان برای یافتن بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال انجام داد، این است که تریدر های ایرانی خود را با ساعات کاری تریدر های سه کشور تاثیر گذار بر بازار وقف دهند. ساعات کاری تریدر های کشور آمریکا، ۱۷:۳۰ الی ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ساعات کاری تریدر های کشور چین، ۴ صبح الی ۱۲:۳۰ ظهر به وقت تهران می باشد. حال که به طور کامل از بهترین ساعات ترید و نوسان گیری آشنا شدید، می خواهیم بگوییم که بهترین روز ها برای ترید ارز های دیجیتال کدام هستند.

بهترین روز ها برای نوسان گیری ارز دیجیتال، چه روز هایی هستند؟

پیش از این گفتیم که طبق بررسی های انجام شده بر روی معاملات بیت کوین و بایننس، اوایل یا اواسط هفته زمان بهتری برای نوسان گیری و ترید است. دلیل این موضوع این است که معامله گران آمریکایی در اوایل هفته فعالیت بیشتری دارند. یکی از نکات جالبی که در دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد مطرح شد، این بود که حدود 50 درصد از معاملات بیت کوین در روز های دوشنبه و سه شنبهِ 3 هفته آخر سال 2021 انجام شد. در کل بازار در روز های دوشنبه و سه شنبه نوسان بیشتری دارد و بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال محسوب می شوند.

نکته دیگر اینکه در برخی از ماه های سال، بازار رمز ارز ها روند های تکرار شونده ای داشته است. داده های بدست آمده نشان می دهد که قیمت ارز های دیجیتال در اواخر ماه نوامبر و اوایل ماه دسامبر شروع به رشد می کند و این روند معمولا تا نیمه سال ادامه دارد. البته همانطور که می دانیدف عوامل زیادی بر روی افزایش یا کاهش قیمت رمز ارز ها تاثیر می گذارند.

هر چند تمامی داده هایی که در این مقاله ارائه شد، کاملا واقعی و قابل استناد هستند، اما در کنار این داده هاف معامله گران باید بتوانند با تکیه بر دانش و مهارت خود، نوسانات قیمت رمز ارز ها و همچنین بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال را پیش بینی کنند تا معاملات پر سودی را رقم بزنند. مسلما این دانش و مهارت همان چیزی است که در دوره هایی همچون دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال در کرج به دست خواهد آمد.

بهترین روز ها برای نوسان گیری ارز دیجیتال

پر نوسان ترین ارز های دیجیتال برای ترید کدامند؟

در مبحث بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال، علاوه بر زمان طلایی برای ترید و نوسان گیری، نوع ارز دیجیتالی نیز اهمیت دارد. بهترین زمان برای نوسان گیری ارز دیجیتال، زمانی است که شما یک یا چند ارز را برای تحلیل انتخاب کرده اید و تمرکزتان بیشتر روی ارز های مد نظر است.

شاید بتوان بیت کوین (BTC) را پر نوسان ترین ارز دیجیتال برای ترید ساعتی و فریم کوتاه انتخاب کرد، اما ارز های دیگری هم هستند که نوسانات زیادی در نرخ آن ها حتی در ثانیه مشاهده می شود، مانند:

  • شیبا اینو (SHIB)، یک میم کوین غیر ثبات؛
  • سولانا (SOL)، آلت کوین پر نوسان و امیدوار کننده؛
  • اتریوم (ETH)، دومین ارز با ارزشی که فراز و فرود های لحظه ای دارد؛
  • بایننس کوین (BNB)، ارزی با ارزش و پر نوسان؛
  • ریپل (XRP)، توکن ارزان قیمت و مطمئن برای ترید های ساعتی؛
  • آوالانچ (AVAX)، رقیبی برای اتریوم و غیر قابل پیش بینی؛
  • دوج کوین (DOGE)، رمز ارزی پر نوسان با حمایت گر های بزرگ؛

تمامی این ارز ها با هر نوسانی؛ یک فرصت ترید را برای معامله گران بازار ارز های دیجیتالی فراهم می کنند. با اطلاع از بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال و ارز های پر نوسان می توانید تریدی پر سود انجام دهید.

آیا دانستن بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال، همیشه باعث سود تریدر ها می شود؟ دلایل آن چیست؟

آیا دانستن بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال، همیشه باعث سود تریدر ها می شود؟ دلایل آن چیست؟

ترید به روش نوسان گیری همیشه هم سودآور نیست. اینکه این روش معامله گاهی اوقات با ضرر همراه می شود دلایلی به شرح زیر دارد:

۱-نیاز به درک عمیق بازار

از آنجایی که معامله گران نوسان گیر، نیازی به تحلیل روند های بازار و تحلیل های آن ندارند، بنابراین باید از شرایط بازار آگاهی بیشتری داشته باشند تا بتوانند سود بیشتری داشته باشند. بنابراین برای انجام معاملات نیاز به درک مالی بالایی وجود دارد.

۲-در خطر بودن دارایی های مالی

برخی از بازار ها مانند بازار ارز های دیجیتال، شرایط پرنوسانی نسبت به بازار های دیگر همچون بورس دارد. بنابراین ارزش یک دارایی مالی در آن ها می تواند در طی یک روز افت شدید قیمتی داشته باشد. معامله گران روزانه به دلیل اینکه مدام در حال رصد کردن بازار هستند، می توانند در طی چند دقیقه چنین افت هایی را تشخیص داده و در نهایت سرمایه خود را حفظ کنند. اما چنانچه یک غفلت کوچک داشته باشند، ممکن است دارایی خود را به صورت کامل از دست بدهند.

۳-عدم کسب سود های طولانی مدت

هرچقدر هم که از بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال اطلاع داشته باشید، باز هم ممکن است از سرمایه گذاری روی یک ارزی که پتانسیل رشد بالا در دراز مدت دارد، جا بمانید.

پر نوسان ترین ارز های دیجیتال برای ترید کدامند؟

کلام آخر

هدف این مقاله، ارائه توضیح کاملی از بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال بود. بسیاری از داده های این مقاله، نکاتی بود که در دوره هایی همچون دوره آموزش ارز دیجیتال در اصفهان آموزش داده می شود. اگر به دنبال کسب ارتقاء مهارت و دانش خود هستید، می توانید در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره نوسان گیری ارز دیجیتال⭐آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال
نوشته بعدی
ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران⭐ساعت کاری بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image