ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران چه زمانی است؟

ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران⭐ساعت کاری بازار

ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران، اولین و مهم ترین نکته برای هر تریدر یا معامله گر فارکس است. در حقیقت زمانی که شما در یک دوره آموزش فارکس شرکت می کنید، این موضوع جزء اولین و مهم ترین نکات دوره محسوب می شود.

ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران چه زمانی است؟

تریدر ها و معامله گران بازار های مالی که در دوره هایی مانند دوره بورس فارکس شرکت کرده اند، می دانند که ترید معمولا زمان شروع و پایان مشخصی دارد. برخلاف سایر بازار های مالی، ساعت کار فارکس به صورت 24 ساعته و 5 روز در هفته (شنبه و یکشنبه تعطیل است) می باشد. در صورتی که مثلا ساعت کاری در بازار بورس از ساعت 9 صبح آغاز شده و تریدر ها تا ساعت 12:30 مشغول به معامله هستند.

حال ممکن است سوالی در ذهن شما مطرح شود. چرا باید ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران، شبانه روزی و 24 ساعته باشد؟ علت این موضوع در دوره فارکس اصفهان اینگونه توضیح داده شده است:

بازار فارکس بر اساس خرید و فروش جفت ارز ها ایجاد شده است؛ یعنی در آن ارز یک کشور بر اساس ارز کشور دیگر خرید و فروش می ‌شود. مسلما مهم ترین عامل موثر بر این بازار، قیمت ارز های داخل آن است. قیمت هر ارز نیز اکثر مواقع تحت تاثیر بانک های همان کشور است. برای مثال باید بانک های آمریکا ساعت کاری خود را آغاز کنند تا قیمت دلار مشخص شود. این موضوع درباره ارز های سایر کشور ها نیز صدق می کند.

در نتیجه طبق داده های دوره فارکس، این بازار یک بازا جهانی محسوب می شود و به دلیل تفاوت‌ های زمانی میان نقاط مختلف زمین ساعت کار فارکس باید ۲۴ ساعته باشد. علت تعطیلی این بازار در روز های شنبه و یکشنبه این است که اکثر کشور هایی که ارز های آنها در بازار فارکس موجود است، روز های شنبه و یکشنبه تعطیل هستند. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران، از ساعت 1:30 روز دوشنبه تا 1:30 روز شنبه می باشد.

زمان مبدا یا شروع ساعت کاری بازار فارکس چه زمانی است؟

زمان مبدا یا شروع ساعت کاری بازار فارکس چه زمانی است؟

یکی از مهم ترین نکات درباره شغل تریدری این است که شما از چه زمانی باید شروع به کار کنید. در واقع زمان مبدا در این بازار چه ساعتی است. طبق نکاتی که در دوره فارکس در تبریز ارائه شد، زمان مبدأ در ساعت کار فارکس معمول بستگی به بروکر ها دارد. اصولا بروکر ها بر اساس منطقه زمانی اروپای شرقی یا بر اساس گرینویچ مبدأ زمانی ساعت کار فارکس را قرار می ‌دهند.

برای مثال اگر بروکر شما آلپاری باشد، مبدأ زمانی ساعت کار فارکس بر اساس اروپای شرقی یا همان EET محسوب می شود؛ بنابراین ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران در این حالت یک و نیم ساعت عقب ‌تر از ساعت تهران خواهد بود. این ها نکات جزئی و مهمی هستند که می توانند تغییر به سزایی بر کار یک تریدر بگذارند.

 تمامی تریدر های حرفه ای، قبل از شروع به کار به صورت جامع آموزش دیده اند و به مهم ترین نکات آگاه هستند. در نتیجه برای اینکه در کار خود حرفه ای و متخصص باشید، شرکت در بهترین دوره حضوری فارکس می تواند شما را به خوبی در این مسیر هدایت کند.

وضعیت نوسانات بازار در ساعت کار فارکس به چه صورت است؟

یک سوال مهم دیگر این است که آیا ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران تاثیری بر وضعیت بازار می گذارد؟ یعنی آیا ترید در ساعت 1:30 صبح با ترید در ساعت 4 بعد از ظهر تفاوتی دارد؟

خیر. از نظر قانونی و تکنیکالی هیچ فرقی در تایم بازار فارکس وجود ندارد. شما به عنوان یک تریدر این اختیار را دارید که در هر ساعتی از شبانه روز معاملات خود را انجام دهید. به عبارت دیگر، معامله شما در تمامی ساعات کار بازار معتبر بوده و هیچ کس نمی تواند آن را لغو کند.

چیزی که می تواند در ساعت کاری فارکس، وضعیت بازار را تغییر دهد حجم معاملات است. معمولاً در ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران، بازار قیمت ‌های واقعی‌ تری دارد که حجم معاملات بیشتری در بازار اتفاق می ‌افتد. یعنی تعداد خریداران و فروشندگان بیشتری در آن ساعت کار فارکس در بازار حضور دارند. در این صورت می‌ توان گفت که قیمت‌ ها به عدد واقعی نزدیک هستند.

اما در کدامین ساعت، بیشترین حجم معاملاتی در بازار انجام می شود؟ اصولا بازار های موازی اصلی‌ترین فاکتور در این زمینه محسوب می‌ شوند؛ یعنی این که کدام بازار الان در کنار ساعت کار فارکس فعالیت دارد تأثیر مستقیم در بازار دارد. در کل اگر بخواهیم بگوییم، از ساعت 4ک30 ظهر تا 8:30 شب، بیشترین حجم معاملاتی وجود دارد.

وضعیت نوسانات بازار در ساعت کار فارکس به چه صورت است؟

چرا دانستن ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران برای معامله گران اهمیت دارد؟

به طور کلی هر معامله گر برای آغاز معامله خود در بازار فارکس و یا هر بازار دیگری برنامه ای معاملاتی دارد. به همین دلیل همواره درصدد این است تا با دانستن ساعت باز شدن بازار به تنظیم برنامه خود بپردازد. البته معامله گران برای هماهنگ کردن برنامه های معاملاتی خود فقط به ساعت باز شدن اکتفا نکرده بلکه به دنبال ساعت بسته بودن بازار هم هستند.

علاوه بر این، با رسیدن ساعت اتمام معامله در هر بازار، شروع کار در بازار دیگر رخ خواهد داد. در این میان ممکن است که بازارهای مورد هدف معامله به یکدیگر مرتبط باشند. در چنین وضعیتی فردی که در ایران در حال معامله است باید از ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران مطلع شود‌. از آن جایی که برخی از بازارها در قاره های دورتر قرار گرفته مانند آمریکا، اختلاف ساعت زیاد است. از این رو فرد معامله گر ایرانی باید به تطابق ساعت کشور خود با کشور امریکا برآید. در کل، بازار فارکس به صورت شبانه روزی در حال معامله است. به این صورت که اگر ساعت کاری بازاری تمام شود به معنی تعطیل شدن کلی بازار فارکس نیست.

کلام آخر

تمام تلاش خود را کردیم تا به صورت جامع و کامل، ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران را برای شما شرح دهیم. تاثیر دانستن نکات جزئی و مهم را هیچگاه در کار خود دست کم نگیرید.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال⭐ چه زمانی است؟
نوشته بعدی
اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی⭐ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image