آیا معامله گری در بازار فارکس می تواند یک شغل عالی باشد؟

شغل معامله گری در فارکس⭐بازار مالی فارکس شغل محسوب می شود؟

یکی از دغدغه های تریدر های تازه کار یا کسانی که می خواهند به عنوان یک تریدر مشغول به کار شوند این است که آیا شغل معامله گری در فارکس را می توان به عنوان یک شغل اصلی قرار داد؟ آیا می توان از طریق آن امرار معاش کرد؟ برای دریافت پاسخ این سوالات، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را بخوانید.

آیا معامله گری در بازار فارکس می تواند یک شغل عالی باشد؟

یکی از دغدغه ها و نگرانی های افرادی که به تازگی وارد بازار فارکس شده اند این است که آیا می توانند معامله گری در بازار فارکس را به عنوان شغل اصلی خود برگزینند یا باید به آن به چشم یک شغل دوم نگاه کنند. خب این سوال شاید از جدید بودن شغل معامله گری در فارکس نشات بگیرد و اینکه افراد تازه کار اغلب اطلاعات کمی درباره معامله گری دارند. به همین دلیل این سوال یکی از نکات ابتدایی و مهمی است که در دوره آموزش فارکس بدان پرداخته می شود.

اگر شما با مزایا و معایب این شغل آشنایی کافی داشته باشید، خودتان می توانید سبک سنگین کنید که آیا بازار مالی فارکس شغل محسوب می شود یا خیر. البته هنوز زمانی که ابتدای کارتان هستید پیشنهاد نمی کنیم که شغل اصلی خود را رها کرده و معامله گر فارکس شوید. پس از اینکه مدتی به عنوان معامله گر مشغول به کار بودید، پس از کسب درآمد کافی از آن می توانید به چشم یک شغل اصلی بدان نگاه کنید.

آیا می توان درآمد میلیاردی از فارکس بدست آورد؟

آیا می توان درآمد میلیاردی از فارکس بدست آورد؟

تعداد زیادی از تریدر های فارکس در سراسر جهان هستند که درآمد میلیاردی از فارکس بدست آورده اند. پس این نشان می دهد که چنین چیزی امکان پذیر است. منتهی برای بدست آوردن درآمد میلیاردی از شغل معامله گری در فارکس، مسلما باید به یکسری نکات توجه و آنها را رعایت کرد. اول از همه بحث آموزش اصولی و جامع است.

 البته اینکه چه دوره ای شرکت می کنید نیز اهمیت دارد چون با شرکت در دوره جامع مانند دوره فارکس در تبریز تقریبا 80 درصد راه حرفه ای شدن را طی می کنید. شما برای اینکه بتوانید درآمد میلیاردی کسب کنید باید ابتدا به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید و از دانش زیادی در این زمینه بهره مند باشید.

یادتان باشد که معامله گری شغلی است که شما باید از فرصت های خود به نحو احسن استفاده کنید و بدانید چه زمانی بهترین موقع برای معامله است و با اجرای یکسری تکنیک ها، بتوانید بیشترین درآمد را کسب کنید. تمامی اینها با گذراندن بهترین دوره حضوری فارکس بدست می آید. به جز این زمانی که برای کار کردن می گذارید و تلاشی که برای بهترین شدن در بازار فارکس انجام می دهید، مسلما در میزان درآمد شما تاثیر دارد. پس در پاسخ به سوال “آیا بازار مالی فارکس شغل محسوب می شود و درآ»د قابل توجهی دارد؟” باید بگوییم بله منتهی باید به نکات فوق توجه کرد.

زمانی که ترکیب دانش، تلاش و اراده در کنار یکدیگر می آیند، مسلما موفقیت و کسب درآمد قابل توجهی را از فارکس رقم می زنند. ضمنا این شغل نیز مانند هر شغل دیگری یکسری نکات و ریزه کاری هایی دارد که دانستن آنها در موفقیت شما تاثیر به سزایی دارد. برای مثال اینکه بدانید در ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران می توانید سود بیشتری از معاملات خود کسب کنید یا اینکه بهترین زمان برای نوسان گیری در فارکس کی می باشد، همگی در میزان سودی که کسب می کنید تاثیر دارند.

چگونه می توان به یک تریدر حرفه ای تبدیل شد؟

پس از اینکه به سوال “بازار مالی فارکس شغل محسوب می شود یا خیر” پاسخ دادیم و گفتیم در صورت حرفه ای بودن درآمد خوبی خواهید داشت، می خواهیم بدانیم چگونه می توان به یک تریدر حرفه ای تبدیل شد. درست است این نکته را چندین بار تکرار کردیم، اما پاسه و اساس حرفه ای شدن در فارکس، آموزش و گذراندن دوره فارکس است. گاهی برخی افراد بدون دانش کافی وارد این حرفه می شوند و نه تنها سودی کسب نمی کنند، بلکه مبلغی هم متضرر می شوند.

دوم اینکه باید یک روتین معاملاتی حرفه ای داشته باشید و یک محیط معاملاتی و روتینی ایجاد کنید که یک معامله گر حرفه ای از آن پیروی می کند. این کار باعث می شود تا سطحی از نظم در روند کاری شما حفظ شود. در کل برنامه ریزی چه برای شغل معامله گری در فارکس و چه شغل های دیگر می تواند منجر به ایجاد یک زندگی کاری و شخصی حرفه ای شود. به جز این موضوع شما باید مدیریت ریسک و اراده قوی، ذهن تحلیل گر و توانایی حل مسئله داشته باشید.

نکته مهم دیگر اینکه همواره به دنبال به روز رسانی دانش و مهارت های خود باشید. مطالعه درباره حوزه کاری تان را بخشی از روتین کاری خود قرار دهید چون دانستن نکات ریزی همچون ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس، می تواند شما را یک قدم به حرفه ای شدن نزدیک تر کند.

به جز شغل معامله گری در فارکس، چه مشاغل دیگری در این بازار وجود دارد؟

به جز شغل معامله گری در فارکس، چه مشاغل دیگری در این بازار وجود دارد؟

فرصت های شغلی جذابی در فارکس وجود دارند که شما بسته به استعداد، دانش و توانایی هایتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. رایج ترین موقعیت های شغلی عبارتند از:

۱-نماینده مشتری (Client representative)

نمایندگان مشتری عمدتا به ‌عنوان کارکنان شرکت ‌های معاملاتی فعالیت می‌ کنند و با مشتریان به‌منظور بهبود مدیریت و سرمایه‌گذاری در بازار فارکس همکاری دارند.

۲-مدیر حساب در فارکس (Account manager)

وظایف یک مدیر حساب در فارکس عبارت است از:

  • مشاوره و راهنمایی مشتریان در مورد معاملات و سرمایه‌گذاری ها
  • مدیریت یک یا چند حساب مشتری
  • پاسخ‌ گویی به سوالات مشتریان و برقرای ارتباط نزدیکی با آنها

۳-تحلیل‌گر استراتژی (Strategy analyst)

وظیفه اصلی تحلیل‌گران استراتژیست، تجزیه و تحلیل دقیق جریانات و روند های بازار است. این تحلیل‌ ها به آن ‌ها کمک می‌ کند تا نتایج و پیامد های تصمیمات مختلف را پیش‌بینی کنند.

۴-تحلیل‌گر مالی (Financial analyst)

علاوه بر شغل معامله گری در فارکس، شغل تحلیل‌گر مالی است که در دنیای مالی و اقتصادی نقش بسیار حیاتی دارد. آن‌ ها به‌عنوان مشاوران مالی فعالیت می‌ کنند و در زمینه مدیریت منابع مالی شرکت ‌ها و افراد حقیقی تخصص دارند.

چگونه می توان به یک تریدر حرفه ای تبدیل شد؟

از مزایا و معایب شغل تریدری (شغل معامله گری در فارکس) چه میدانید؟

یکی از پر ریسک ترین شغل هایی که در دنیا وجود دارد، شغل معامله گری در فارکس است. درست است که این شغل با چالش هایی همراه است، اما اگر تریدرها آموزش های درستی دریافت کرده باشند، می توانند درآمد بالایی به دست آورند. با این وجود، خوب است با مزایا و معایب شغل تریدری آشنا شوید. مزیت های این شغل به شرح زیر است:

  • یکی از مزیت های این بازار، بزرگ بودن و گسترده بودن آن است. روزانه تریلیون ها دلار در این بازار معامله می شود.
  • ساعات کاری این بازار، انعطاف پذیر است و تریدرها می توانند در طی روزهایی که بازار باز است، ترید کنند.
  • تریدرها می توانند در هر جهتی معامله کنند؛ یعنی هم خرید انجام دهند و هم در عملیات فروش شرکت کنند.

از جمله معایب شغل معامله گری در فارکس می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • این بازار، همواره با ریسک و نوسان های زیادی همراه است و یک رفتار اشتباه می تواند باعث ورشکستگی شود.
  • به دلیل ریسک هایی که در این بازار وجود دارد و هر لحظه احتمال دارد سرمایه از دست برود، فشار روانی زیادی روی تریدرها وجود دارد.
  • برای ورود به این بازار، باید سرمایه ای فراهم گردد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی را درباره شغل معامله گری در فارکس و اینکه آیا بازار مالی فارکس شغل محسوب می شود یا خیر ذکر کنیم. اگر برای شروع کار نیاز به شرکت در یک دوره جامع دارید، می توانید در دوره فارکس نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
cms چیست ؟⭐سیستم مدیریت محتوا (cms) چیست؟
نوشته بعدی
دوره mba قم ⭐ دوره مدیریت mba قم یا تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image