بلاک چین چیست و از آن چه می دانید

بلاک چین چیست و چگونه کار میکند؟⚡بررسی جامع

بلاک چین چیست؟ آیا چیزی در مورد آن می دانید؟ آیا می دانید کاربردهای آن چیست؟ اینها بخشی از سوالاتی هستند که در مورد این تکنولوژی مطرح می شود. اگر درک این موضوع برایتان سخت است، در ادامه با ما همراه باشید و علاوه بر آن، در دوره ارز دیجیتال شرکت کنید.

فناوری بلاک چین در ارز دیجیتال چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده و روان در مورد بلاک چین حرف بزنیم، باید بگوییم، این فناوری نوعی سیستم ثبت گزارش و اطلاعات در کرپیتوکارسی (کریپتوکارنسی چیست) است. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که این سیستم با بقیه سیستم ها دارد این است که اطلاعات موجود در این سیستم، با همه اعضایی که در شبکه حضور دارند، به اشتراک گذاشته شده و به همین دلیل است که امنیت فوق العاده بالایی را می توان از آن انتظار داشت. انجام رمزنگاری، احتمال هک، دستکاری کردن اطلاعات و حذف اطلاعات را به میزان زیادی کاهش داده است. وقتی بیت کوین برای اولین بار (معروف ترین رمز ارز دیجیتال) خلق شد، این فناوری به وجود آمد و شاید همین عامل بود که باعث شد بیت کوین به محبوبیتی صد چندان دست پیدا کند.

در ادامه صحبت در خصوص سوال بلاک چین چیست، خوب است به معنای این عبارت نیز اشاره ای داشته باشیم. بلاک چین، از ترکیب و ادغام دو واژه block و chain به وجود آمده است. بلاک چین در واقع، یک زنجیره ی بی انتها از بلوک های اطلاعاتی است.

به خاطر داشته باشید، بلاک چین، مختص استفاده در بیت کوین –پرسودترین ارز دیجیتالی– نیست و در آن هر نوع اطلاعاتی قابلیت ثبت دارد. از جرم و جنایت هایی که یک فرد ممکن است مرتکب شده باشد تا برخی اطلاعات مهم تر، در این زنجیره ها جمع آوری شده و دسترسی به آنها به کار بسیار راحتی تبدیل شده است.

بلاک چین چیست و چگونه کار میکند؟ ⚡ بررسی جامع

آیا می دانید کاربردهای بلاک چین چیست؟

یکی از مهم ترین کاربردهایی که بلاک چین دارد، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و بیت کوین است. همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، بیت کوین یکی از معروف ترین و پر سودترین انواع ارزهای دیجیتالی است. اگر این رمزارز بر پایه بلاک چین به فعالیت خود ادامه نمی داد، به این حد از شهرت و محبوبیت دست پیدا نمی کرد. پس، اولین پاسخ ما به سوال کاربرد بلاک چین چیست، کاهش تقلب در در رمزارزهاست. اگر مشتاقید در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست آورید باید در دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید.

از دیگر کاربردهای بلاک چین می توانیم به فضاهایی اشاره کنیم که به ذخیره سازی اطلاعات در حین ایجاد امنیت نیاز دارند. برای مثال، انتخابات الکترونیکی را در نظر آورید. این مورد از جمله مواردی است که در آن نیاز است اطلاعات افراد و رای هایی که می دهند، در یک فضا ذخیره شود و در عین حال، هیچ کس نتواند در این اطلاعات دستکاری کند و یا آنها را از بین ببرد. این نیز می تواند یکی بهترین پاسخ ها به سوال کاربردهای بلاک چین چیست، باشد.

بلاک چین چیست

بلاک چین چیست و چگونه کار میکند؟

بلاک چین چیست و چگونه کار میکند، موضوع دیگری که باید در مورد آن صحبت کنیم. بلاک چین، مجموعه ای از زنجیره هاست که اطلاعات در آنها ذخیره می شود. در هر بلاک، اطلاعات مختلف ذخیره شده است. بلاک ها که به صورت زنجیره ای در کنار هم قرار می گیرند، بلاک چین را به وجود می آورند.

نکته بسیار مهمی که باید در مورد بلاک های بلاک چین بدانید، این است که هر یک از بلاک چین ها، هش (hash) دارند. هش ها، رشته هایی از متن تولید شده توسط یک تابع ریاضی خاص هستند و مهم ترین کاربرد آنها، کاهش تقلب در سیستم است. هش داده ها، یک مقدار ثابت بوده و مانع از تغییر اطلاعات در سیستم یا زنجیره می شوند. شاید به همین علت باشد که می گویند بلاک چین امنیت بالایی دارد. در ضمن، هر بلاک، علاوه بر آنکه خودش یک هش دارد، هش قبلی را نیز در خود ذخیره می کند. اگر هر گونه تغییری در اطلاعات بلاک ایجاد شود، هش به صورت کلی تغییر کرده و بلاک چین عملا نامعتبر می شود.

داده های موجود در بلاک چین، در یک سرور ذخیره نمی شوند. هر کامپیوتری که به این شبکه وصل است، یک نسخه از همه اطلاعات را دارد و می تواند یک کپی از آن را دریافت کند. این نکته نیز می تواند بهترین تعریف برای سوال بلاک چین چیست و نحوه کارکرد آن باشد.

کلام آخر

ما در این متن در مورد سوال بلاک چین چیست و چگونه کار میکند، صحبت کرده و سعی کردیم اطلاعاتی را با زبانی ساده و روان در اختیار شما قرار دهیم. اگر به این حوزه، علاقه زیادی دارید و اگر می خواهید در بازارهای مالی دنیا روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، لازم است با شرکت در دوره های معتبر، همچون دوره ی ارز دیجیتال نیک اندیشان، در مورد این فناوری اطلاعات بیشتری به دست آورید.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
فارکس چیست به زبان ساده؟⭐چگونه کار می کند؟
نوشته بعدی
بهترین دوره mba در کجا برگزار می شود؟⭐(با مدرک بین المللی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image