مدرک مورد نیاز حسابداری صنعتی

دوره حسابداری صنعتی چیست؟

حسابداران شاغل در سازمان های تجاری و صنعتی با اطلاعات مالی و مدیریتی سر و کار دارند. آن ها صورت های مالی را تهیه می کنند،  اطلاعات مالی را تجزیه و تحلیل می کنند و به کارفرمایان خود مشاوره می دهند. هدف حسابداران بهبود عملکرد شرکت و به حداکثر رساندن سود و کارایی است.

حسابداران علاوه بر گردآوری ارقام هزینه های مختلف در پایان سال و متعادل کردن دفاتر، محل و نحوه مصرف پول را بررسی کرده و سودآوری حوزه ‌های مختلف را ارزیابی می‌ کنند. حسابداران با مدیران مربوطه در جهت کاهش هزینه ها و برنامه ریزی فعالیت هایی برای افزایش فروش به مشتریان مشاوره ارائه می دهند.

حسابداران بیشتر وقت خود را صرف برقراری ارتباط با همکاران تجاری داخلی می ‌کنند و هم به داده ‌های مالی و هم به فرآیند های کاری توجه می ‌کنند.

با رعایت قوانین داخلی، آن ها می توانند راه هایی را برای بهبود و افزایش منفع مالی شرکت ها شناسایی کنند. این کار ممکن است شامل تجزیه و تحلیل عملکرد فروش، هزینه های بازاریابی، هزینه های مشتری، اهداف و اثرات اقتصادی باشد.

دوره حسابداری صنعتی چیست

 حسابداری چیست؟

زمانی که واژه ی حسابداری به میان می آید بعضی از مردم فکر می کنند که حسابداری تنها بازی با اعداد و حساب و کتا است. اما بایستی بدانید که حسابداری خیلی بیشتر از خرد کردن اعداد است. حسابداری در اصل شیوه استراتژیک ثبت رسمی، تجزیه و تحلیل و انتقال اطلاعات در مورد تراکنش های مالی می باشد. حسابداری یک کار مشاوره ای است و مبتنی بر داده هایی استز که بر هر گوشه ای از دنیای تجارت مدرن تأثیر می گذارند.

وظایف حسابدار

حسابداران و یا متخصصان حسابداری نقش مهمی در تصمیم گیری امور مالی شرکت ها دارند. حسابداران مجموعه ای از مهارت های منحصر به فرد خود را به کار می گیرند تا بتوانند وظایف مختلفی را که برای یک کسب و کار کارآمد ضروری هستند، انجام دهند. وظایف معمول یک حسابدار عبارتند از:

 • حقوق و دستمزد کارمندان
 • گزارش های مالیاتی
 • تهیه و تجزیه و تحلیل اسناد مالی
 • ثبت موجودی اموال
 • تولید لیست و اطمینان از سوابق مالی
 • شناسایی ضرر های مالی
 • پیشگیری از فعالیت های مجرمانه مالی
 • برنامه ریزی مالی

حسابداری صنعتی

حسابداری انواع مختلفی دارد که حسابداری صنعتی یکی از انواع حسابداری می باشد. یک حسابدار صنعتی وظیفه دارد که بهای محصولات را محاسبه نماید. حسابداری صنعتی می تواند ضمن ارزیابی ساخت کالا، هزینه های موجود را کاهش دهد. همچنین حسابداری صنعتی با کنترل کردن موجودی کالا ها و تصمیم گرفتن در مورد قیمت کالا ها در ارتباط است. در اصل یک حسابدار صنعتی هزینه های تولید را پیش بینی می کند. این کار به پیشرفت و توسعه ی شرکت بسیار کمک می کند. حسابداری صنعتی همچنین به موارد زیر می پردازد:

 • تنظیم بودجه
 • تعیین کردن هزینه های استاندارد
 • تعیین کردن هزینه های اصلی پروژه

یک حسابدار صنعتی چه وظایفی دارد

یک حسابدار صنعتی چه وظایفی دارد؟

یک حسابدار صنعتی با برآورد کردن هزینه های مورد نیاز تولید یک کالا، سعی در کنترل و کاهش معقول هزینه ی تولید کالا را دارد. حسابدار صنعتی وظیفه دارد قبل از تخمین هزینه ها ابتدا یک لیست از هزینه ی مواد مصرفی را تهیه کند. پس از آنکه حسابدار صنعتی بهای مواد اولیه را سنجید، تصمیمات خود را با مدیر پروژه در میان می گذارد. حسابدار صنعتی با بررسی دقیق هزینه ها و برآورد صحیح سود و زیان احتمالی، میزان شکست در پروژه های تولیدی را به حداقل می رساند.

مدرک مورد نیاز حسابداری صنعتی

همانطور که همه می دانیم لازمه ی شروع هر کار داشتن مهارت و دانش کافی در خصوص آن کار است. داشتن دانش کافی پیش از شروع هر کار و حرفه ای باعث می شود احتمال موفقیت شغلی فرد در آن کار بیشتر شده و با دید بازتری در مسیر شغلی خود پیش برود. به همین جهت افرادی که به حسابدار صنعتی شدن فکر می کنند بایستی بدانند که قبل از شروع به کار نسبت به دریافت مدرک اقدام کنند. لازمه ی داشتن مدرک، شرکت در دوره حسابداری صنعتی می باشد.

دوره حسابداری صنعتی در موسسات علمی مانند موسسه نیک اندیشان برگزار می شود. دوره حسابداری نیک اندیشان یک دوره ی بسیار عالی برای افرادی است که می خواهند در این زمینه مهارت های مورد نیاز خود را کسب کنند.

موسسه ی نیک اندیشان پس از پایان دوره حسابداری مدرک معتبر از آکادمی urs انگلستان و دانشگاه به متقاضیان دوره اش اعطا می کند. مدرک موسسه ی نیک اندیشان دارای مهر و هولوگرام دانشگاه و قابل استعلام می باشد. اساتید دوره حسابداری نیک اندیشان پس از پایان دوره، کارآموزان خود را در مراکز مربوطه معرفی به کار می کنند و گام اول را در یافتن یک شغل مناسب برای آنان بر می دارند. از دیگر مزایای دوره حسابداری صنعتی موسسه ی نیک اندیشان علاوه بر هزینه ی مناسب و منطقی دوره، بهره گیری از اساتید باتجربه و با سابقه می باشد.

یک حسابدار صنعتی به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

 • توانایی برقراری ارتباط و تعامل کاری
 • توانایی مدیریت و رهبری

توسعه مهارت های مدیریت و رهبری به شما کمک می کند از درون رشد کنید. وقتی در پروژه‌ها ابتکار عمل به خرج می دهید و درباره مشارکت ‌های خود صحبت می‌کنید نشان دهنده ی توانایی شما برای هدایت دیگران به سمت موفقیت خواهد بود.

 • قدرت تصمیم گیری صحیح

ایجاد مهارت های تصمیم گیری قوی مستلزم سطح معینی از اطمینان و دانش می باشد. وقتی وضعیت فعلی و اهداف مالی شرکت خود را بدانید، می توانید تصمیمات آگاهانه بگیرید و به حرکت شرکت در جهت مثبت کمک کنید.

 • تفکر استراتژیک

تقویت مهارت های تفکر استراتژیک شما کلید ارائه ارزش در دنیای تجارت به کار می رود. این امر مستلزم توانایی تطبیق قطعات مختلف اطلاعات با یکدیگر، تجزیه و تحلیل سریع همه عوامل و گرفتن بهترین تصمیم برای کمک به پیشبرد کسب و کار خواهد بود.

انواع روش های تخمین هزینه های حسابداری صنعتی کدامند؟

حسابداری صنعتی ۶ روش  برای برآورد کردن هزینه ها دارد. این ۶ دسته عبارتند از:

 • هزینه یابی جذبی: هزینه هایی مانند هزینه تولید مواد به صورت مستقیم، هزینه دستمزد مستقیم افراد و …
 • هزینه یابی مستقیم یا متغییر
 • هزینه یابی براوردی یا تخمینی
 • هزینه سابی سفارش کار
 • هزینه یابی مراحل تولید یا مرحله ای
 • هزینه یابی استاندارد

برای ثبت نام در دوره حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
ارزان ترین ارزهای دیجیتال سال 2021
نوشته بعدی
آموزش رایگان صفر تا صد ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image