برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم؟ آیا برای یادگیری وردپرس پیش نیازی وجود دارد؟

برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم؟⭐0 تا 100 مسیر

یکی از بهترین و ساده ترین سیستم هایی که می توانید به کمک آن وب سایت های مختلف را بدون هیچ گونه مهارتی ایجاد کنید، سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. امروز قرار است به سوال برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم پاسخ بدهیم که پر تکرارترین سوال علاقمندان وردپرس است.

برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم؟ آیا برای یادگیری وردپرس پیش نیازی وجود دارد؟

در ابتدای امر پیشنهاد می کنیم که اگر با وردپرس هیچگونه آشنایی ندارید، حتما ابتدا مقاله طراحی سایت با وردپرس را بخوانید تا با ماهیت وردپرس آشنا شوید.

مهم ترین مزیتی که طراحی سایت با وردپرس دارد این است که نیازی به کد نویسی ندارد. یعنی برای یادگیری آن لازم نیست که شما دانشی از برنامه نویسی داشته باشید. اکنون می خواهیم بگوییم که برای یادگیری وردپرس باید از کجا شروع کنیم. اگر قرار است که شما طراح سایت وردپرس باشید، باید با محیط کار خود آشنایی کاملی داشته باشید؛ یعنی باید پنل مدیریت وردپرس را به خوبی بشناسید و بدانید که از هر بخشی در چه جایی می توان استفاده کرد.

همچنین باید یک نکته دیگر را ذکر کنیم. بسیاری از افراد به دلیل بازار کار و درآمدی که این حرفه دارد می خواهند وارد آن بشوند، بدون اینکه حتی هدف از طراحی سایت و کاری که قرار است انجام بدهند را بدانند. درست است که کار با وردپرس راحت است، اما بخش بزرگی از کار شما را خلاقیت و ایده های جذابی که برای طراحی متفاوت یک سایت دارید در بر می گیرد. لذا پیشنهاد می کنیم حتما مقاله هدف از طراحی سایت چیست را بخوانید تا بیشتر با حرفه خود آشنا شوید.

پس از اینکه با محیط وردپرس آشنا شدید، لازم است تا نحوه کار با تمامی بخش های وردپرس اعم از نوشته ها، فهرست ها، افزونه ها و … را آموزش ببینید. هر یک از این بخش ها، دارای جزئیات و تنظیماتی هستند که به هنگام طراحی یا به اصطلاح دیزاین سایت، به کارتان خواهند آمد. لازم نیست نگران باشید. اگر در یک دوره طراحی سایت جامع شرکت کنید، گام به گام تمامی این مراحل به شما آموزش داده می شود.

حال که دانستیم برای یادگیری وردپرس باید از کجا شروع کنیم، باید بگوییم که اگر پس از تسلط بر وردپرس بتوانید با دو زبان برنامه نویسی HTML و CSS نیز در سطح مقدماتی آشنایی پیدا کنید، بسیار برایتان کاربرد خواهد داشت.

داشتن دانش برنامه نویسی برای یک طراح سایت چه اهمیتی دارد؟

داشتن دانش برنامه نویسی برای یک طراح سایت چه اهمیتی دارد؟

امروزه سازندگان وردپرس همواره در حال به روز رسانی و ارتقاء امکانات وردپرس برای طراحان سایت هستند. با این حال داشتن دانش برنامه نویسی در طراحی سایت های خلاقانه و منحصر بفرد تر موثر است. CMS وردپرس در حقیقت یک پلتفرم متن باز است که به طراحان اجازه می دهد با تغییر کد های اولیه بتوانند سایت خود را شخصی سازی یا Customize کنند. این کار با استفاده از تگ های HTML و CSS قابل انجام است.

در پاسخ به سوال یادگیری وردپرس را از کجا شروع کنیم، باید بگوییم که نیازی نیست همان ابتدا این دو زبان را یاد بگیرید. چون این زبان ها صرفا برای کیفیت بهتر کار شما توصیه می شوند. اگر در یک دوره آموزش طراحی سایت جامع شرکت کنید، این دو زبان برنامه نویسی در هر سطحی که نیاز باشد به شما آموزش داده می شود. این زبان ها جزء ابتدایی ترین زبان های برنامه نویسی هستند و چندان پیچیدگی خاصی ندارند و به راحتی می توانید آنها را آموزش ببینید.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت چیست؟

پس از اینکه دانستیم برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم، دانستن بهترین روش یادگیری مهم است. در پاسخ به این سوال می توانیم این گونه بگوییم که بهترین روش یادگیری طراحی سایت، روشی است که طی زمان کوتاه و معقول به شکل جامع و کامل همه چیز را آموزش دهد و شما را به یک طراح سایت حرفه ای تبدیل کند.

 امروزه بهترین روش یادگیری شرکت در دوره های جامع طراحی سایت است. از این جهت که به سه لحاظ برایتان سودمند است؛ اول اینکه در زمان شما صرفه جویی می کند و در طی 3 ماه یا حتی کمتر، شما به طراحی سایت مسلط می شوید. دوم اینکه هر آنچه لازم است بدانید و کارامد است به شما آموزش داده می شود. سوم اینکه شما نیازی به تماشای دوره دیگری ندارید و جزئی ترین نکات هم گفته می شود. دانستن اینکه در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد، چیزی است که وب سایت های طراحی شده توسط شما را از دیگران متمایز می کند.

برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم؟ آیا مطالعه کتاب آموزش وردپرس می تواند مسیر مناسبی برای یادگیری وردپرس باشد؟

آیا مطالعه کتاب آموزش وردپرس می تواند مسیر مناسبی برای یادگیری وردپرس باشد؟

عده ای تصور می کنند که بهترین پاسخ برای این سوال که برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم، مطالعه کتاب آموزش وردپرس است. در کتاب های آموزشی، اغلب مفاهیم پایه و ابتدایی برای طراحی سایت با وردپرس عنوان شده است. این روش آموزش شاید کم هزینه بوده و اختیار زمان و مکان یادگیری با خودتان باشد، اما بدانید که بهترین روش نیست. طراحی سایت با وردپرس گرچه آسان و بدون دردسر است، اما متقاضی باید در دوره هایی شرکت کند که پروژه محور بوده و اساتیدی مجرب به آمورش مباحث می پردازند.

مطالعه کتاب می تواند در کنار شرکت در کلاس های آموزشی، مفید باشد اما به تنهایی اصلا گزینه خوبی نیست. همچنین با توجه به پیشرفت تکنولوژی و آپدیت های زیادی که در مباحث آموزشی ایجاد می شود، کتاب های موجود در بازار نمی توانند پاسخ گوی نیاز متقاضیان به آمورش کامل وردپرس باشند.

پس بهتر است پاسخ بهتری برای این سوال که برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم، بدهید تا علاوه بر افزایش تکنیک و مهارتتان در طراحی سایت، مدرک معتبری هم داشته باشید که نشان دهد شما در این حوزه تحصیل کرده و مهارت دارید‌.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت چیست؟

پکیج آموزش وردپرس تا چه حد به یادگیری آن کمک می کند؟

برای پاسخ دادن به این سوال که برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم، باید گفت که پکیج آموزش وردپرس می تواند گزینه ی مناسبی باشد. پکیج های آموزشی وردپرس که در سایت ها و آموزشگاه های متعددی درحال فروش و عرضه است، شامل چندین ویدئو در زمینه ساخت سایت های وردپرسی است.

از نظر تعاملی، این پکیج ها یک طرفه هستند و متقاضی نمی تواند با اساتید، حین تدریس ارتباط برقرار کند، زیرا تمامی ویدئو ها از قبل ساخته شده اند. این پکیج برای افرادی مناسب است که یک پیش زمینه ذهنی درباره ی وردپرس دارند و قصدشان تکمیل اطلاعات در این حوزه است.

با این توضیحات، بهتر است افراد مبتدی برای اینکه طراحی سایت را اصولی و به طور کامل بیاموزند، در کلاس های آموزشی حضوری شرکت کنند. در این کلاس ها امکان تعامل فرد با اساتید و یا با سایر هم دوره ای ها وجود دارد و همین موضوع باعث پیشرفت افراد می شود.

بعد از پاسخ به این سوال که برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم، توصیه می شود که پکیج های آموزشی را در صورتی تهیه کنید که امکان مراجعه حضوری به کلاس ها و دوره های آموزشگاه ها را نداشته باشید.

کلام آخر

این مقاله، راهنمایی بود برای اینکه یادگیری وردپرس را از کجا شروع کنیم. طبق نکاتی که گفته شد، اگر مایلید در یک دوره جامع شرکت کنید و تبدیل به طراح سایت حرفه ای شوید، در دوره های جامع و کامل موسسه های معتبر در کشور، همچون دوره طراحی سایت نیک اندیشان شرکت کنید؛ این راه میانبر است.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
مدت زمان یادگیری وردپرس چقدر است؟ ⭐ 0 تا 100
نوشته بعدی
وردپرس چگونه کار میکند؟⭐نحوه کار با wordpress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image