وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی

وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی چیست؟⭐شرح کامل

وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شرکت کنندگان در دوره mba حتما با آن آشنایی پیدا می کنند. اگر نمی دانید این مبحث در چه رابطه ای است و یک مدیر منابع انسانی دقیقا چه کاری انجام می دهد، در ادامه این مقاله از نیک اندیشان با ما همراه باشید.

کامل ترین و جامع ترین تعریف مدیریت منابع انسانی!؟

مدیریت منابع انسانی که در زبان انگلیسی به آن Human resource management گفته می شود، فرآیند کار کردن با افراد است. البته همه چیز به این راحتی که گفتیم نیست و این فرآیند باید به شکلی باشد که بهداشت روانی در محیط کار حتما حفظ شود. در کنار این مساله، اینکه افراد بتوانند توانمندی های خود را نیز نشان دهند، از دیگر مسائل بسیار مهم و حیاتی در حوزه مدیریت منابع انسانی به شمار می رود.

کسی که می داند رشته mba برای چه کسانی مناسب است و در دوره های آموزشی آن شرکت می کند، یاد می گیرد که از نیروی انسانیِ در دسترس برای رسیدن به اهداف سازمان استفاده کند. مدیر منابع انسانی سعی می کند با استفاده از عملکرد کارکنان، به اهداف استراتژیکی که برای سازمان تعریف کرده است، دست پیدا کرده و با  تمرکز یافتن بر سیستم،  سیاست ها و همین طور مدیریت افراد از نیرو و انرژی منابع انسانی به بهترین شکل ممکن استفاده کند؛ همین مورد خود می تواند به عنوان یکی از دلایل مناسب برای تحصیل در رشته MBA مطرح باشد.

نکته دیگری که خوب است در مورد تعریف مدیریت منابع انسانی مدیریت منابع انسانی اضافه کنیم این است که مدیران منابع انسانی علاوه بر اشراف کامل به وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی، باید در مورد روانشناسی صنعتی، آمار، کامپیوتر و روانشناسی سازمان نیز اطلاعات جامع و کاملی داشته باشند. تاریخچه رشته mba نشان می دهد، مدیران منابع انسانی از ترکیب علوم مختلف استفاده می کنند تا ترک کارکنان خود را به حداقل ترین میزان ممکن کاهش دهند.

وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی چیست

آیا در مورد وظایف مدیریت منابع انسانی در سازمان چیزی می دانید؟

حال که با تعریف مدیریت منابع انسانی آشنا شدید، خوب است گریزی مفصل و جامع به معرفی وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی نیز بزنیم. از جمله وظایف مدیران منابع انسانی که در دوره آموزش mba حتما به آنها پرداخته می شود، می توان به این موارد اشاره داشت:

1- استخدام نیروی مورد نیاز

یکی از مهم ترین کارهایی که مدیران منابع انسانی به عهده دارند، استخدام کردن نیروهای مورد نیاز است. مدیران این قسمت باید با توجه به برنامه ریزی اصولی که انجام می دهند، یک فرد مناسب و شایسته را برای جایگاهی که در نظر گرفته اند، استخدام کنند.

2- آموزش دادن

وقتی فردی برای یک سِمت جذب می شود، کار مدیریت منابع انسانی به پایان نمی رسد. مدیران منابع انسانی وظیفه دارند همه چهارچوب ها و اصولی که فرد تازه وارد باید در مورد سازمان بداند به او آموزش دهند. اگر نسبت به این قسمت توجه و دقت کافی شود، افرادی که وارد سازمان می شوند می توانند با نیرو و انگیزه بیشتری فعالیت کرده و به سازمان کمک کنند تا به اهدافش دست پیدا کند.

3-فراهم کردن شرایط برای پیشرفت کارکنان

از دیگر وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی، ایجاد شرایط پیشرفت در همه کسانی است که در سازمان کار می کنند. برای مثال، نام نویسی کردن کارکنان در کنفرانس ها و یا رویدادهای تجاری که در آینده قرار است اتفاق بیفتد، به کارمند این حس را می دهد که مهم است و مدیران سازمان همواره به فکر پیشرفت حرفه ای او هستند. انگیزه و تعهد کاری کارکنانی که در چنین سازمان هایی کار می کنند، به شدت افزایش پیدا می کند.

4- مدیریت کردن دستمزد پرنسل فعال در سازمان

از دیگر وظایفی که می توان برای مدیریت منابع انسانی یک سازمان بیان کرد، مدیریت کردن حقوق و دستمزد همه کسانی است که در یک سازمان کار می کنند. مدیران منابع انسانی باید درآمدهای سازمان را به صورت درست و صحیح برآورد کرده و آن را مشخص کنند و علاوه بر آن، پرداختی ها و دستمزد کارکنان را نیز محاسبه کرده و روی آن نظارت کامل و جامعی داشته باشند.

مهم ترین وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی

چالش های مدیریت منابع انسانی در کسب و کار چیست؟

با توجه به وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی، این منصب شغلی با چالش هایی روبه رو است که عبارتند از:

۱-برخی مدیران، مدیریت منابع انسانی در کسب و کار را مربوط به سازمان های بزرگ می دانند و چنین وظایفی را در کسب و کار های کوچک جدی نمی گیرند. در یک شرکت بیست نفری و کمتر شاید نتوانید مدیر را مجاب به لزوم به کارگیری از سمت مدیریت منابع انسانی کنید.

۲-در بسیاری از سازمان ها، نقش مدیریت منابع انسانی، کوچک و جزئی در نظر گرفته می شود. مدیر منابع انسانی باید اختیارات زیادی داشته باشد تا بتواند وظایفش را به درستی انجام دهد، اما در برخی سازمان ها تنها حضور و غیاب کارمندان به آن ها واگذار می شود.

۳-برخی سازمان ها مدیریت منابع انسانی را محدود به سمت های تدارکاتی می بینند و کمتر آن ها را در تصمیات استراتژیک سازمان دخیل می کنند.

۴-مدیرانی هستند که وظیفه مدیر منابع انسانی را فقط به کار کشیدن زیاد از کارمندان می بینند. در واقع، وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی به کار کشیدن تنها از کارمندان مختوم نمی شود، بلکه بهینه بودن عملکرد آن ها در اولویت است.

چالش های مدیریت منابع انسانی در کسب و کار چیست؟

کدام مهارت ها برای ایفای رکن اصلی مدیریت منابع انسانی لازم است؟

وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی در صورتی به درستی ایفا می شود که مدیران منابع انسانی، مهارت هایی را در وجود خود پروش داده باشند. برخی از این مهارت ها به شرحی است که در ادامه بیان می کنیم:

1- مهارت تصمیم گیری

فردی که به عنوان یک مدیر منابع انسانی در حال فعالیت است، باید بتواند درست ترین تصمیمات را بگیرد. این مهارت برای آنکه بتوان بهترین سیاست ها را برگزید و مناسب ترین افراد را در سازمان مشغول به کار کرد، لازم و ضروری به نظر می رسد.

2- مهارت سازماندهی

نه تنها یک مدیر منابع انسانی باید بتواند تصمیم گیری درستی داشته باشد، بلکه باید از مهارت سازماندهی و مدیریت نیز برخوردار باشد. مهارت سازماندهی برای آنکه بخش های مختلف منابع انسانی با هم هماهنگ باشند و عملکرد کارشناسان تحت نظارت باشد، لازم و ضروری است.

3-مهارت کار به صورت تیمی

برای آنکه مدیریت انسانی یک سازمان کار خود را به خوبی انجام دهد، باید بتواند با دیگر قسمت های سازمان رابطه خوبی برقرار کند. در سازمان هایی که مهارت کار تیمی به درستی رعایت می شود، دستیابی به اهداف راحت تر است.

4- مهارت توجه کردن به جزئیات

مدیران منابع انسانی به دلیل حساسیت بالایی که در شغل خود دارند، باید جزئی نگر بوده و اجازه ندهند که کوچک ترین مسائل از تیر راس نگاه آنها خارج شود. از زمانی که یک فرد استخدام می شود تا زمانی که او مشغول به کار شده و فعالیت خود را ادامه می دهد، باید زیر نظر بوده و عملکرد او به دقت ارزیابی شود. به همین دلیل است که می گوییم مدیران منابع انسانی باید به جزئیات توجه کنند.

کلام آخر

وظایف و اهداف مدیریت منابع انسانی موضوع صحبت ما در این مقاله بود. مدیران منابع انسانی برای آنکه در کار خود درخشان ظاهر شوند می بایست در دوره های مدیریتی، همچون ام بی ای شرکت کنند. هلدینگ آموزشی نیک اندیشان یکی از موسسه هایی است که این دوره ها را با بالاترین کیفیت برگزار کرده و مدرک معتبر و بین المللی صادر می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بهداشت روانی در محیط کار چیست؟⭐بررسی تاثیرات آن
نوشته بعدی
تکنیک ریفریمینگ چیست؟⭐ذهن مشتری را عوض کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image