دوران نقاهت کاشت مو چقدر است

دوران نقاهت کاشت مو چقدر است؟ (رعایت نکات مهم پس از کاشت مو)

بهترین روشی که برای حل کردن مشکل کم پشتی مو می شناسید، چیست؟ آیا به نظر شما پیوند و یا کاشت مو می تواند آن طور که باید و شاید مشکل کم پشتی مو را از بین ببرد؟ آیا دوران نقاهت کاشت مو دارای اهمیت است؟ آیا نکته ای وجود دارد که در این دوران باید به آن توجه شود؟ کسانی که می خواهند برای کاشت مو  اقدام کنند، برای دستیابی به بهترین نتیجه، باید در مورد نکات مراقبتی بعد از کاشت مو نیز چیزهایی بدانند. ما در این متن قصد داریم در مورد این نکات مهم با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی کامل را در این حوزه در اختیارتان قرار دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

چرا دوران نقاهت کاشت مو مهم است؟

قبل از آنکه به بررسی نکات مراقبتی بعد از کاشت مو بپردازیم، خوب است ابتدا در مورد این موضوع صحبت کنیم که چرا دوران نقاهت کاشت مو مهم است. یکی از مهم ترین دلایل اهمیت این دوران، ثابت نگه داشتن نتایج است. افرادی که پیوند مو انجام داده اند برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید در دوران بعد از کاشت مو اقداماتی را انجام دهند تا این عمل موفقیت آمیز باشد. هر گونه بی توجهی به این دوران ممکن است حتی باعث ریزش موهای پیوندی شود. پس به کسانی کاشت مو انجام داده اند توصیه می کنیم به نکاتی که در ادامه ذکر خواهیم کرد توجه کامل نشان دهند؛ البته اگر تمایل دارند کاشت مو در آنها با موفقیت همراه باشد و مجبور نباشند مجددا هزینه ای جهت ترمیم پرداخت کنند.

رعایت نکات در دوران نقاهت کاشت مو

نکات مراقبتی بعد از کاشت مو چیست؟

کسانی که کاشت مو انجام داده اند، برای کاهش دوران نقاهت کاشت مو و برگشتن به روال طبیعی زندگی، می بایست خود را پایبند به برخی نکات بدانند و تا یک مدت مشخص آنها را رعایت کنند. این اقدامات مراقبتی به شرح زیر می باشد:

استفاده از دارو

در برخی موارد، در نقاطی که کاشت مو انجام شده، ممکن درد حس شود. چنانچه این دردها برای فرد غیر قابل تحمل است می تواند با تجویز پزشک، یک مسکن مصرف کند.

داروی دیگری که در این دوران ممکن است توسط پزشک تجویز شود، آنتی بیوتیک است. این یکی از مهم ترین کارهایی است که فرد بعد از کاشت مو باید انجام دهد. آنتی بیوتیک در یک بازه زمانی 2 تا 5 روزه و با تشخیص و تجویز پزشک باید مصرف شود. اینکه فرد به چه اندازه و چند روز مصرف دارو را ادامه دهد بستگی به نظر پزشک شما دارد.

استراحت کردن به میزان کافی

از دیگر مواردی که در دوران نقاهت کاشت مو باید انجام گیرد، استراحت کردن به میزان کافی است. این استراحت کردن می تواند به فولیکول هایی که تازه پیوند شده اند کمک کند تا رشد خوبی داشته باشند. شاید برای برخی افراد این جمله اندکی خنده دار باشد، اما استراحت کردن در این دوران تاثیر زیادی بر نتیجه کار خواهد داشت. پس اگر انسان فعال و پویایی هستید، توصیه می کنیم حتما در این دوران، به اندازه کافی استراحت کند تا بهترین نتیجه را از کاشت مو مشاهده کنید. در ضمن به دمای محیطی که قرار است در آنجا استراحت کنید نیز توجه داشته باشید.

به هنگام خوابیدن و قرار دادن سر بر روی بالشت، تا جایی که برایتان امکان دارد سعی کنید سرتان را با یک زاویه 45 درجه ای بر روی آن قرار دهید.

تغذیه مناسب

به همان اندازه که خوابیدن و نحوه  قرار دادن سر بر روی زمین، اهمیت دارد تغذیه فرد نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن دقت داشت. متخصصان کاشت مو توصیه می کنند در دوران نقاهت کاشت مو حتما به اندازه کافی از ویتامین ها مصرف کنید. این کار کمک می کند تا فولیکول های موی پیوندی، رشد سریع تری پیدا کنند.

مصرف سبزیجات، میوه های تازه و آجیل ها در این دوران اهمیت زیادی دارد. این مواد خوراکی، به مقدار کافی ویتامین و خصوصا ویتامین ب داشته و به دلیل حضور کلسیم و منیزیم می توان شاهد بهترین نتیجه از کاشت مو بود.

موضوع دیگری که آن نیز از جمله نکات مراقبتی بعد از کاشت مو به شمار می رود، محدود کردن چایی، قهوه و یا نوشیدنی هایی است که در آن به میزان قابل توجهی کافئین وجود دارد. مشکلی که کافئین ایجاد می کند بالا رفتن فشار خون و ایجاد خون ریزی در قسمتی است که پیوند صورت گرفته است.

دوران نقاهت کاشت مو

 ممنوعیت های بعد از کاشت مو چیست؟

تا به اینجا کارهایی که باید انجام دهید را ذکر کردیم، در این قسمت قصد داریم در مورد کارهایی که نباید در دوران نقاهت کاشت مو انجام دهید، نکاتی را ارائه کنیم. به همان اندازه که بایدها مهم هستند، نبایدها نیز مهم بوده و باید از انجام آنها اجتناب کرد. ممنوعیت های دوران نقاهت کاشت مو به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از کاشت مو نکشیدن سیگار است. سیگار، نیکوتین داشته و باعث افزایش دوران نقاهت کاشت مو می شود.
  • شنا کردن و یا دوش گرفتن با آب داغ نیز می تواند باعث ریزش موها در اثر ضعیف شدن فولیکول های مو شود. بهتر است برای کاهش دوران نقاهت کاشت مو، تا یک هفته شنا نکنید.
  • اگر داروی خاصی مصرف می کنید، چنانچه تاثیر منفی بر رشد فولیکول های مو دارد، بهتر است تا زمانی که پزشک تشخیص می دهد مصرف آن را قطع کنید.

جمع بندی

موضوعی که در این متن در مورد آن با شما صحبت کردیم، دوران نقاهت کاشت مو و نکاتی مراقبتی بعد از کاشت مو بود. همان طوری که متوجه شدید این دوران نیز در نوع خود دارای اهمیت است و کسانی که از این روش برای حل مشکل کم پشتی موی خود استفاده می کنند، باید به این دوران و نکات ذکر شده در آن توجه داشته باشند. البته متخصصان زیبایی حرفه ای که در دوره کاشت مو حرفه ای نیک اندیشان شرکت کرده باشند به این نکات واقف بوده و آنها را به فرد متقاضی نیز انتقال می دهند. این موسسه از بهترین و مطرح ترین موسسات آموزشی کشور محسوب شده و دوره هایی کاربردی و مهارتی در بسیاری زمینه ها برگزار می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش کاشت مو نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
نحوه تست قطعات پکیج چگونه است؟ (آموزش تست قطعات پکیج)
نوشته بعدی
مونته سوری چیست؟ (هر آنچه باید از مونته سوری بدانید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image