آموزش نحوه تعویض شیر پر کن پکیج

نحوه تعویض شیر پر کن پکیج⭐بوتان+ ایران رادیاتور

چنانچه علاقمند به شرکت در دوره تعمیر پکیج هستید، ما در این مقاله قصد داریم، نحوه تعویض شیر پر کن پکیج را به شما آموزش دهیم. البته پیش از اینکه به نحوه تعویض شیر پر کن پکیج بوتان بپردازیم، لازم است به صورت کامل با این قطعه آشنا شویم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

وظیفه شیر پرکن در پکیج چیست و انواع آن کدامند؟

شیر پرکن پکیج، یکی از قطعاتی است که شناخت نحوه عملکرد آن در نگهداری و استفاده درست از دستگاه موثر است. از این قطعه برای تنظیم فشار آب رادیاتور استفاده می شود و با توجه به تحقیقات تکنسین های متخصص شغل تعمیرات پکیج در آلمان، خرابی این قطعه، بسیار رایج است. شیر پرکن، در مسیر ورودی پکیج قرار گرفته است و وظیفه آبگیری سامانه در زمان راه اندازی آن و تنظیم فشار آب ورودی به مدار را بر عهده دارد.

عملکرد صحیح این قطعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ زیرا در حالت استاندارد، فشار مدار رادیاتور ها باید بین ۱ تا ۱‌.۵ بار باشد. در غیر این صورت به پکیج فشار وارد می شود و ممکن است بسوزد. چنانچه پکیج بسوزد، امکان تعمیر آن حتی توسط تکنسین های فعال شغل تعمیرات پکیج در کانادا وجود ندارد. در نتیجه، لازم است به موقع از خرابی شیر پرکن پکیج آگاه شوید و اقدام به تعویض شیر پر کن پکیج ایران رادیاتور کنید. انواع شیر پرکن های موجود در بازار عبارتند از:

1.شیر پر کن اتومات

در اکثر پکیج های بروز و امروزی از شیر پر کن های اتومات استفاده می شود. در این پکیج ها، منبع انبساط و شیر پر کن دستگاه، جدا از هم قرار گرفته اند. چنانچه آب داخل این مدل از پکیج ها کم شود و فشار آب داخل لوله های آن کم تر از ۲ بار باشد، شیر پرکن پکیج به صورت اتوماتیک باز شده و آب را به سمت لوله هایی که فشار آب آن ها از ۲ بار کم تر است، هدایت می کند.

این شیر پرکن ها یک طرفه هستند و امکان برگشت مجدد آب به درون سامانه وجود ندارد. چنانچه تنظیم فشار اتوماتیک به درستی انجام نشود لازم است برای تعویض شیر پر کن پکیج بوتان منزلتان اقدام کنید.

2.شیر پر کن دستی

به مرور زمان و بر اثر فرسودگی ممکن است نشتی های ریزی از لوله هایی که آب درون آن ها در جریان است، دیده شود که این مسئله سبب کمبود آب درون منبع انبساط می شود. از آنجایی که این اتفاق مشکلاتی را ایجاد می کند، باید هر چه سریع تر برای تعویض شیر پر کن پکیج ایران رادیاتور کاری انجام دهید.

در پکیج های قدیمی که دارای شیر پر کن دستی هستند، نمی توان میزان کمبود آب را به صورت اتوماتیک تشخیص داد. به همین علت لازم است به صورت دستی شیر پر کن پکیج را باز کنید تا آب وارد مدار شود. این شیر ها بسیار ساده بوده و کار با آن ها راحت است. عموما این شیر ها، یک طرفه هستند و از یک سمت به لوله های آب ساختمان و از سمت دیگر به ورودی آب پکیج متصل اند.

در این مواقع، تنها کافی است اقدام به چرخاندن دسته شیر کنید تا آب، وارد پکیج شود. در صورتی که پس از چرخاندن دسته آب وارد پکیج نشود شیر پر کن خراب بوده و لازم است با کمک تعمیرکارانی که دوره آموزش تعمیر پکیج، شرکت کرده اند، تماس بگیرید تا آنها کار تعویض شیر پر کن پکیج را برای شما انجام دهند. پس از اینکه مقدار آب پکیج به مقدار مطلوب رسید، حتما شیر را ببندید؛ زیرا در صورت باز ماندن شیر، به دلیل ورود بیش از حد آب، فشار دستگاه افرایش پیدا می کند و خطرناک است.

بررسی نحوه تعویض شیر پر کن پکیج

علائم خرابی شیر پرکن پکیج چیست؟

زمانی که شیر پر کن پکیج خراب باشد، علائم مختلفی را مشاهده می کنید. این علائم به شما کمک می کند که متوجه شوید زمان تعویض شیر پر کن پکیج ایران رادیاتور منزلتان رسیده است. علائم خرابی شیر پرکن پکیج عبارتند از:

  • زیر 1 بار بودن فشار پکیج
  • بالا تر بودن فشار پکیج از ۲ بار
  • باز بودن شیر آب سرد ورودی

نحوه تعویض شیر پر کن پکیج چگونه است؟

چنانچه هر یک از علائم خرابی شیر پرکن پکیج را مشاهده کردید، لازم است برای تعویض شیر پر کن پکیج بوتان کاری کنید. برای این کار لازم است با تعمیرکاران مجرب پکیج تماس بگیرید تا آن ها فرآیند تعویض شیر پر کن پکیج ایران رادیاتور شما را انجام دهند. البته افراد زیادی هستند که خودسرانه دست به تعمیر پکیج می زنند و با این عمل، کار را برای تعمیرکار سخت تر می کنند؛ از نظر برخی سرویس کاران پکیج، این یکی از معایب شغل تعمیرات پکیج به شمار می رود. برای تعویض این قطعه به ترتیب زیر عمل کنید:

۱.پکیج را خاموش نمایید.

۲. به صورت کامل آب سامانه را تخلیه کنید.

۳. مسیر آب سرد ورودی به پکیج را با بستن شیر آب سرد ورودی ببندید.

۴. شیر پر کن پکیج را در حالت باز قرار دهید.

۵. شیر تخلیه را باز کنید تا آب موجود در منبع انبساط تخلیه شود.

۶. خوب است که در این مرحله از تعویض شیر پر کن پکیج بوتان، مسیر آب سرد ورودی به سمت شیر پر کن را نیز پاکسازی کنید.

۷. حال با استفاده از یک آچار متناسب با سایز شیر پر کن، اقدام به باز کردن شیر پرکن قبلی کنید.

۸. شیر پرکن جدید را نصب کرده و آن را محکم کنید.

۹. شیر پرکن پکیج را ببندید و شیر آب ورودی و شیر پر کن جدید را باز کنید.

۱۰. به فشار سنج پکیج دقت کنید تا فشار آن بیش تر از ۲ بار نشود.

۱۱. بعد از رسیدن فشار پکیج به حد مجاز ، یعنی ۱.۵ تا ۲، شیر پرکن پکیج را ببندید.

۱۲. رادیاتور ها را چک کرده و از گرم شدن آن ها اطمینان حاصل کنید.

آشنایی با نحوه تعویض شیر پر کن پکیج

با در نظر گرفتن نحوه تعویض شیر پر کن پکیج، هزینه تعویض این شیر چقدر است؟

اگر شیر پر کن پکیج شما خراب شده و از روی علائم خرابی آن متوجه شده اید که باید آن را تعویض کنید، بهتر است از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. با توجه به اینکه شیر پر کن پکیج از یک محور برنجی نیز تشکیل شده است، برای تعویض آن باید علاوه بر خرید شیر پر کن، محور را نیز خریداری کنید. هزینه تعویض شیر پر کن شامل هزینه خرید این قطعه و دستمزد تعمیرکار می شود.

به طور میانگین، قیمت شیر پر کن در بازار بین ۷۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰ تومان است. شیر پر کن برند اپتیما کمترین قیمت و برند پرلا بیشترین قیمت را دارد. قیمت محور برنجی نیز بین ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ تومان بوده که این بازه با توجه به چگالی و کیفیت آن تعیین می شود. اگر بخواهیم دستمزد تعمیرکار را بر اساس تعرفه سالانه تعمیرات پکیج بیان کنیم مبلغ بسیار کمی است، اما بسیاری از تعمیرکاران درخواست دستمزد بیشتری می کنند.

بنابراین با توجه به نحوه تعویض شیر پر کن پکیج و حساس بودن این قطعه، بهتر است در اولیت فرصت از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید تا از آسیب به پکیج و قطعات دیگر جلوگیری شود.

نحوه تعویض شیر پر کن پکیج چگونه است؟

کلام آخر

ما در این مقاله نحوه تعویض شیر پر کن پکیج را به صورت کامل بررسی کردیم. چنانچه علاقمند به یادگیری تعمیرات پکیج هستید و به دنبال موسسه ای می گردید که هزینه آموزش تعمیرات پکیج در آن مناسب باشد، می توانید در دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت ⭐ mba
نوشته بعدی
حملات فرانت رانینگ (Front Running) چیست؟ ⭐ 0 تا 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image