لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت ⭐ mba

اگر که علاقمند به شرکت در دوره mba هستید و قصد دارید به صورت حرفه ای این رشته را فرا بگیرید، در ادامه مقاله همراه ما باشید؛ زیرا ما در این مقاله قصد داریم بهترین دانشگاه های ایتالیا برای mba را به شما معرفی کنیم.

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت کدامند؟

مدیریت، یکی از بهترین و پولساز ترین رشته های حوزه علوم انسانی محسوب می شود که دارای گرایش های مختلفی است. کشور ایتالیا برای تحصیل در این رشته و گرایش های آن، دارای دانشگاه های سطح بالایی است؛ به همین دلیل، سالانه افراد زیادی خواهان ادامه تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا هستند. بهترین دانشگاه های ایتالیا برای mba عبارتند از:

۱.دانشگاه رم؛

دانشکده اقتصاد در دانشگاه مطالعات بین المللی رم، از بهترین مراکز آموزشی رشته مدیریت در کشور ایتالیا محسوب می شود و میزان رضایت دانشجویان از این دانشگاه ۹۵ درصد اعلام شده است. دانشجویان در این دانشکده درک عمیقی از کلیه مفاهیم اصلی مدیریت و تکنیک های آن از جمله تکنیک ریفریمینگ دارند و کادر آموزشی این دانشگاه نیز شامل افراد برجسته ای است که در رشته خود بسیار توانمند هستند.

۲. دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره؛

دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره نیز از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت محسوب می شود. دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره، دارای چهار پردیس در شهر های برشا، رم، میلان و پیاچنزاکرمونا است و پردیس اصلی این دانشگاه در شهر میلان قرار دارد. دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره، دارای دوازده دانشکده و ۸ مدرسه تحصیلات تکمیلی در زمینه های مختلف است. در این دانشگاه، دوره های آموزشی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.

۳. دانشگاه کا فوسکاری ونیز؛

یک دانشگاه عمومی در شهر ونیز کشور ايتالياست. دانشگاه کا فوسکاری ونیز از سال ۱۸۶۸ فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر، دپارتمان مدیریت دانشگاه کا فوسکاری ونیز جزء بهترین مراکز آموزش رشته مدیریت در کشور ایتالیا محسوب می شود.

۴. دانشگاه بوکونی؛

دانشگاه بوکونی، با توجه به لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا برای mba، به عنوان بهترین دانشگاه کشور ایتالیا برای رشته مدیریت و اقتصاد شناخته می شود و دوره آموزش mba این دانشگاه خصوصی، بسیار معروف است. دانشگاه بوکونی، یک دانشگاه تحقیقاتی با جایگاهی بین المللی در بخش هایی مثل امور مالی، تجارت، اقتصاد، علوم سیاسی، علم داده و قانون است. نهاد های ملی و فرا ملی کشور ایتالیا وظیفه تامین هزینه پروژه های تحقیقاتی دانشگاه بوکونی را برعهده دارند.

۵. دانشگاه پلی تکنیک میلان؛

دانشگاه پلی تکنیک در شهر میلان، از جمله قدیمی ترین دانشگاه های مدیریت محسوب می شود که در ۲۸ نوامبر سال ۱۸۶۳ تاسیس شده است. دانشگاه پلی تکنیک میلان در بین بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت، در رتبه دوم قرار دارد. زبان تخصصی این دانشگاه برای تحصیل در مقاطع تکمیلی، انگلیسی است.

۶. دانشگاه لوئیس گیدو کارلی؛

دانشگاه لوئیس گیدو کارلی در پایتخت ایتالیا، رم قرار گرفته است. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه بین المللی تخصصی در زمینه اقتصاد و مدیریت شناخته می شود و یک محیط آموزشی بسیار مناسب و با کیفیت را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. دانشگاه لوئیس گیدو کارلی در لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا برای mba، سومین دانشگاه برتر کشور ایتالیا  بوده و دانشگاهی خصوصی است.

۷. دانشگاه بولونیا؛

دانشگاه بولونیا، یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های کشور ایتالیا در رشته های مختلف، علل الخصوص اقتصاد و مدیریت محسوب می شود. واحد Alma Master Studiorum این دانشگاه، تنها ۸۵ هزار دانشجو را در سال آموزش می دهد. دانشگاه بولونیا با توجه به لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت، به عنوان چهارمین دانشگاه برتر کشور ایتالیا شناخته می شود و هدف آن تربیت دانشجویانی فعال و کارآمد است.

۸. دانشگاه تورین؛

دانشگاه تورین در شهر تورین و در شمال غرب ایتالیا قرار دارد. این دانشگاه حدود ۶۷ هزار دانشجو دارد که ۶ هزار نفر آن را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. دانشگاه تورین، یکی از معتبر ترین مراکز آموزش مدیریت در ایتالیا محسوب می شود.

بررسی بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت

شرایط اخذ پذیرش در رشته mba  در ایتالیا چگونه است؟

برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت، باید بدانید که هیچ سیستم تمرکزی در کشور ایتالیا برای اخذ پذیرش تحصیلی وجود ندارد، و هر دانشجو برای تحصیل در رشته mba در ایتالیا، لازم است به صورت جداگانه برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی مورد نظر خود، درخواست پذیرش ارسال کند.

شرایط تحصیل در کشور ایتالیا، با توجه به رشته و گرایشی که افراد انتخاب می کنند، از سمت هر یک از دانشگاه ها و موسسات آموزشی متفاوت بوده و نمی توان به صورت کلی شرایطی را معرفی کرد که برای تمامی دانشگاه ها و از جمله بهترین دانشگاه های ایتالیا برای mbaیکسان باشد؛ اما برخی شرایط هستند که بین اکثر دانشگاه ها مشترکند و این شرایط عبارتند از:

 • برخورداری از ویزای تحصیلی
 • برخورداری از بیمه
 • اثبات تمکن مالی
 • برخورداری از اجازه اقامت در کشور ایتالیا
مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت چیست؟

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت چیست؟

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت عبارتند از:

۱-پایین بودن هزینه تحصیلات؛

هزینه تحصیل در دانشگاه ‌های ایتالیا نسبت به دیگر کشور های اروپایی، بسیار کمتر است. به‌عنوان مثال، میانگین میزان شهریه تحصیل در کشور هلند ۶000 تا 20000 یورو بوده، در حالی که برای کشور ایتالیا بین ۹۰۰ تا 4000 یورو است.

۲-معتبر بودن مدارک تحصیلی دانشگاه ‌های ایتالیا در سایر کشور ها؛

اکثر دانشگاه های ایتالیا در رتبه بندی خوبی قرار دارند. مدارک تحصیلی در این دانشگاه ها، قابل ترجمه به بسیاری از زبان های دنیا است.

۳-امکان تحصیل به زبان انگلیسی؛

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاهی هستید که علاوه‌ بر شهریه پایین، به زبان انگلیسی، دروس را تدریس کنند، دانشگاه‌های ایتالیا بهترین مقصد برای شما خواهند بود. در بیشتر دانشگاه‌ های ایتالیا، رشته‌ های پرتقاضا مانند مدیریت، داروسازی، حقوق، مهندسی و… به زبان انگلیسی تدریس می ‌شوند؛ بنابراین نیازی به یادگیری زبان ایتالیایی نخواهید داشت.

با این توضیحات، تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور ایتالیا برای مدیریت می تواند مقصد خوبی باشد برای مهاجرانی که به دنبال شرایط ایده آل تحصیلی در کشور های خارجی هستند.

رشته های تحصیلی در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت کدامند؟

رشته های تحصیلی در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت کدامند؟

تحصیل در رشته های مدیریتی در ایتالیا در مقاطع مختلف و گرایش های متفاوت از جمله رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا، مدیریت بازرگانی و مالی و …. صورت می پذیرد. با توجه به اینکه رشته های مدیریت یکی از برترین و پول سازترین ها برای کار در ایتالیا است، به ذکر گرایش های رشته مدیریت و mba در ایتالیا می پردازیم:

 • مدیریت پروژه
 • تحصیل مدیریت در گرایش اتوماسیون و رباتیک
 • رشته مدیریت بازرگانی در ایتالیا
 • مدیریت بین الملل
 • مدیریت مالی شرکت جهانی
 • رشته mba طراحی های لوکس
 • رشته مدیریت منابع انسانی در ایتالیا (منابع انسانی بین الملل)
 • مدیریت بیمه و مدیریت ریسک
 • رشته مدیریت مالی در ایتالیا
 • تجارت بین الملل
 • رشته مدیریت در گرایش امور مالی و اقتصاد
 • مدیریت اجرای جهانی
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • تحصیل مدیریت در گرایش بازاریابی و اطلاعات

در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت، هر کدام از رشته های فوق، دارای چندین زیر شاخه هستند. به طور مثال رشته مدیریت منابع انسانی شامل زیر رشته هایی مانند:

 • رشته اجرایی مدیریت منابع انسانی
 • رشته منابع انسانی و سازمان
 • مدیریت منابع انسانی
 • استاد اجرایی در مدیریت پرسنل و مدیریت منابع انسانی
 • متخصص مدیریت منابع انسانی

است.

پذیرش بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت

تفاوت دوره mba داخل کشور با تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت چیست؟

سوالی که بسیاری علاقه مندان به شرکت در دوره های ام بی ای می پرسند این است که ایا بهتر است در دوره های مدیریت داخل کشور شرکت کنند و یا اینکه به سایر کشور ها مهاجرت کرده و در دوره های مدیریت خارجی شرکت نمایند. پاسخ ما به این سوال این است که رشته مدیریت و رشته mba، از جمله رشته هایی محسوب می شوند که در آن مهارت و تجربه، بیش تر از سواد آکادمیک اهمیت دارد؛ یعنی ممکن است افراد، در دوره های مختلف مدیریت شرکت کنند، اما توانایی استفاده از دانش کسب شده را نداشته باشد.

ما می توانیم این مژده را به شما بدهیم که دوره های آموزشی mba موسسه نیک اندیشان در تهران، در مقایسه با دوره های مشابه در سایر شهر های ایران مانند دوره mba شهرکرد، برتر بوده و در این دوره ها، تمامی مفاهیمی که برای موفقیت در این رشته لازم است در اختیارتان قرار داده می شود و تفاوتی با تحصیل در دوره های مدیریت کشور ایتالیا و یا سایر کشور های جهان ندارد.

به یاد داشته باشید، تنها مسئله ای که باعث تفاوت بین دانش اموختگان این رشته شده، توانایی آن ها در استفاده از تکنیک های مدیریتی و میزان درک آن ها از نقش منابع انسانی در رشد کسب و کار است.

کلام آخر

ما در این مقاله بهترین دانشگاه های ایتالیا برای مدیریت را به شما معرفی کردیم. چنانچه به این رشته علاقمندید، می توانید در دوره mba روانشناسی  و سایر گرایش های ام بی ای موسسه نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
الگوریتم اثبات مشارکت چیست؟⭐جامع و کاربردی
نوشته بعدی
نحوه تعویض شیر پر کن پکیج⭐بوتان+ ایران رادیاتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image