شرایط کار رشته مدیریت در آلمان چگونه است؟

بازار کار و درآمد رشته مدیریت در آلمان چگونه است؟⭐بررسی کامل

افرادی که قصد شرکت در دوره mba در آلمان را دارند، لازم است از بازار کار و درآمد این رشته در سراسر جهان آگاهی داشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم، درآمد رشته مدیریت در آلمان را بررسی کنیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بازار کار رشته مدیریت در آلمان چگونه است؟

بازار کار رشته مدیریت در آلمان طرفداران زیادی دارد و دلیل این مسئله وجود کارخانه ها و شرکت های بزرگ در این کشور است. مهاجرت یک مدیر به کشور آلمان می تواند موقعیت های شغلی متنوعی را برایش ایجاد کند. گرایش هایی از رشته مدیریت که در کشور آلمان بازار کار بهتری دارند عبارتند از:

 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت مالی
 • mba
 • مدیریت جهانگردی

با توجه به اینکه کشور آلمان، یک کشور صنعتی محسوب می شود، موقعیت های شغلی متنوعی را می توانید در این کشور مشاهده کنید و تنها با دریافت یک ویزای مناسب از حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان بهره ببرید.

آیا مدرک تحصیلی و تجربه کاری در درآمد رشته مدیریت در آلمان موثر است؟

شرایط کار رشته مدیریت در آلمان چگونه است؟

یکی از اصلی ترین شروط استخدام مدیر در کشور آلمان، ارائه مدرک تحصیلی یا آموزشگاهی معتبر است. پیش از اینکه افراد برای مهاجرت به کشور آلمان اقدام کنند، لازم است از مدرک خود مطمئن شوند. توصیه ما شرکت در دوره های مدیریت موسسه نیک اندیشان در تهران است که نسبت به دوره mba در شهرکرد، قم و سایر شهر های ایران از کیفیت بهتری برخوردارند و مدرک دوره های این موسسه نیز بسیار معتبر است.

برای کار در آلمان علاوه بر مدارک تحصیلی، به مدرک زبان انگلیسی و آلمانی نیز نیاز دارید؛ بی شک، داشتن سطح بالایی از زبان سبب برتری رزومه افراد می شود. ویزای کار آلمان به دو شیوه ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای کار عادی آلمان اعطا می شود. شما می توانید با دریافت ویزای جستجوی کار، در این کشور حاضر شوید و با بررسی وضعیت کار مدیریت در این کشور، شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و با توجه به مناسب بودن درآمد رشته مدیریت در کشور آلمان، زندگی مناسبی را در این کشور برای خود بسازید.

راه دیگر استخدام مدیر در کشور آلمان جستجو از طریق سایت های کاریابی رشته مدیریت در آلمان است. پس از اینکه کار مورد نظر خود را پیدا کردید، می توانید با دریافت ویزای کار، از این رشته درآمد کسب کنید.

درآمد رشته مدیریت در آلمان چقدر است؟

یکی از راه های افزایش درآمد در آلمان، شرکت در دوره آموزش mba است؛ زیرا کشور آلمان یکی از بهترین کشور ها برای فارغ التحصیلان این دوره است. فردی که در بخش مدیریت در کشور آلمان فعالیت می کند، معمولا حدود 5000 یورو در ماه درآمد دارد. درآمد رشته مدیریت در آلمان از حدود ۱۷۰۰ یورو در ماه تا حدود 8000 یورو در ماه متغیر است. درآمد فارغ التحصیلان این رشته از موقعیتی به موقعیت دیگر متفاوت است؛ درآمد حدودی مدیران در آلمان به صورت زیر است:

 • مدیر پروژه: ۵۵۰۰ یورو
 • دستیار مدیر پروژه: ۴۰۰۰ یورو
 • مدیر عملیات: ۵۵۰۰ یورو
 • دستیار مدیر عملیات: ۵۰۰۰ یورو
 • مدیر ارشد اجرایی: ۸۰۰۰ یورو
 • مدیر اجرایی: ۷۰۰۰
 • دستیار مدیر اجرایی: ۴۰۰۰ یورو
 • مدیر خدمات مشتری: ۵۵۰۰ یورو
 • مدیر توسعه کسب و کار: ۵۰۰۰ یورو
 • مدیر ارشد مالی: ۷۵۰۰ یورو
 • مشاور مدیریت: ۵۰۰۰ یورو
 • مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی: ۵۵۰۰ یورو
 • مدیر تحقیق و توسعه: ۴۵۰۰ یورو
 • مدیر زنجیره تامین: ۶۰۰۰ یورو
 • مدیر توسعه محصول: ۶۰۰۰ یورو

آیا مدرک تحصیلی و تجربه کاری در درآمد رشته مدیریت در آلمان موثر است؟

صد درصد، سطح تجربه و مدرک تحصیلی، مسئله ای بسیار مهم در تعیین میزان درآمد است. طبیعتا هر چه میزان سواد و تجربه کاری شما بیش تر باشد، آشنایی بیش تری با مدل های جانشین پروری در سازمان و سایر مسائل مهم مدیریت دارید و مدیر بهتری هستید. به صورت کلی در کشور آلمان، درآمد مدیرانی که ۲ تا ۵ سال تجربه دارند، به طور میانگین ۳۲ درصد بیش تر از افراد تازه کار است.

ادامه تحصیل در رشته مدیریت نیز بر روی درآمد افراد موثر است و ادامه تحصیل، می تواند یک سرمایه گذاری استثنایی برای افراد باشد تا به بالاترین سطح رشته مدیریت برسند. افرادی که در رشته مدیریت ادامه تحصیل می دهند، به خوبی می توانند با چالش های مختلف این رشته از جمله چالش های جانشین پروری مقابله کنند و سبب پیشرفت و توسعه مجموعه شوند. بسیاری از افراد از ادامه تحصیل در این رشته به عنوان تاکتیکی برای افزایش درآمد رشته مدیریت در آلمان استفاده می کنند.

مزایا و معایب کار در رشته mba در آلمان چیست؟

مزایا و معایب کار در رشته mba در آلمان چیست؟

کار در رشته mba در آلمان، دارای مزایا و معایب مختلفی است که لازم است با این مزایا و معایب آشنا باشیم تا با چشمانی باز اقدام به مهاجرت کنیم و بدانیم چطور یک مدیر کاریزماتیک باشیم. این مزایا و معایب عبارتند از:

۱. مزایای کار مدیریت در آلمان

 • یکی از مهم ترین مزایای کار مدیریت در آلمان، پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور است. به همین علت افراد بسیاری به آلمان می روند تا در این کشور کار کنند.
 • میزان حقوق و درآمد رشته مدیریت در آلمان نیز یکی از مزایای شغل مدیریت است. افراد با درآمد این رشته در آلمان، می توانند زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنند و همچنین از امکانات شهروندی این کشور نیز بهره ببرند.

۲. معایب کار مدیریت در آلمان

 • یکی از معایب کار مدیریت در کشور آلمان، الزام به یادگیری زبان آلمانی است. با توجه به اینکه مدیران در کشور آلمان روزانه با افراد زیادی در ارتباط هستند، باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند.
 • بالا بودن میزان مالیات نیز از دیگر معایب کار مدیریت در آلمان است. میزان مالیات در این کشور به اندازه ای است که شاید لازم باشد، بخش زیادی از درآمد خود را به پرداخت مالیات اختصاص دهید.
 • سالانه متخصصان زیادی وارد کشور آلمان می شوند تا در رشته مدیریت شروع به کار کنند. این مسئله سبب می شود که شرایط استخدام در این کشور بسیار رقابتی باشد که این یکی دیگر از معایب کار مدیریت در آلمان است.

گرچه تحصیل ام بی ای در این کشور مزیت هایی دارید، اما بهتر است کسانی که به فکر مهاجرت هستند، این دوره را داخل کشور پشت سر بگذارند. به این شکل، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه ها شده و حتی فرصت کافی برای جمع کردن رزومه نیز فراهم خواهد بود.

کلام آخر

ما در این مقاله درآمد رشته مدیریت در آلمان را به صورت کامل بررسی کردیم. چنانچه علاقمند به فعالیت در حوزه مدیریت هستید و قصد دارید مهارت های لازم برای این رشته را کسب کنید، ما شرکت در دوره های ام بی ای موسسه نیک اندیشان را به شما توصیه می کنیم.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
هزینه تحصیل mba در ایتالیا چقدر است⭐بررسی 0 تا 100
نوشته بعدی
کیف پول رونین چیست؟ ⭐ آموزش ساخت اکانت و استفاده از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image