بررسی علت⭐خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت

در دوره تعمیر موبایل نیک اندیشان، به طور مفصل مطالبی راجع به خاموشی گوشی شیائومی بعد از آپدیت بیان می شود. با شرکت در دوره این هلدینگ بزرگ آموزشی می توانید توانایی بالایی در تعمیر این برند کسب کنید.

علت خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت چیست؟

در برخی مواقع گوشی شیائومی بعد از آپدیت خاموش می شود. دلائل مختلفی وجود دارد که می تواند دلیل خاموش شدن‌ گوشی شیائومی بعد از به روزرسانی باشد.  این دلایل به شرح زیرند:

چطور مشکل روشن نشدن گوشی شیائومی را رفع کنیم؟

۱-بررسی میزان شارژ باتری

گاهی پیش می آید بدون بررسی شارژ باتری، گوشی را آپدیت می کنید. با توجه به این که آپدیت کردن توان زیادی از باتری می گیرد اگر باتری، شارژ زیادی نداشته باشد باعث خاموش شدن گوشی شیائومی خواهد شد.

۲-جدید نبودن اندروید گوشی

گوشی شیائومی با استفاده از سیستم عامل اندروید برنامه ها را اجرا می کند. هنگامی که اندروید گوشی، قدیمی باشد با آپدیت کردن، گوشی خاموش می شود.

۳-وجود باگ در نرم افزار گوشی

در نرم افزار گوشی شیائومی باگ هایی وجود دارد که ممکن است علت خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت باشند. گاهی با مقداری صبر کردن باگ ها بدون هیچ دخالتی برطرف می شود و گاهی نیز برای رفع مشکل باگ گوشی باید به متخصص آن مراجعه کنید.

۴-ویروسی شدن گوشی

گاهی پیش می آید که گوشی از روش های مختلف ویروسی می شود. به طور مثال، با نصب به سیستم های دیگر و یا ممکن است از طریق ارسال و دریافت فایل از دیگر گوشی ها به ویروس آلوده شود. در چنین شرایطی هنگامی که در صدد آپدیت کردن گوشی هستید ممکن است ویروس ها به قسمتی از نرم افزار گوشی آسیب برسانند و باعث شوند که گوشی شیائومی روشن نشود.

چطور مشکل روشن نشدن گوشی شیائومی را رفع کنیم؟

هنگامی که خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از بروزرسانی پیش آمد باید اقداماتی جهت برطرف کردن این مشکل صورت گیرد که در زیر آن ها را شرح می دهیم:

۱-بررسی محل باتری

هنگام خاموش شدن گوشی بعد از آپدیت، اولین اقدام این است که بررسی کنید آیا باتری در محل درست خود قرار گرفته است یا خیر. باتوجه به این که باتری گوشی های جدید در بدنه آن ها قرار گرفته برای این کار باید از تعمیرکار کمک بخواهید. در واقع تعمیرکار با توجه به مهارتی که در دوره آموزش تعمیر موبایل به دست آورده با دقت بیشتری این کار را انجام خواهد داد.

۲-بروز کردن اندروید

اگر اندروید های قدیمی و با ورژن پایین، روی گوشی به خوبی کار نکند و باعث خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت باشد، بهترین راه حلی که تعمیرکار برای رفع این مشکل انجام می دهد نصب آخرین نوع اندروید بر اساس توانایی گوشی است. با بروز کردن اندروید گوشی مشکل رفع خواهد شد.

۳-فلش کردن گوشی

زمانی که وجود ویروس در گوشی علت خاموشی آن باشد تعمیر کار با فلش کردن موبایل اقدام به حذف ویروس های خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که هنگام فلش نیز همه اطلاعات مانند برنامه ها، شماره تلفن ها، تصاویر و ویدئو ها از گوشی حذف خواهند شد.

آیا فعال بودن حالت استراحت گوشی، دیگر دلیل خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت است؟

حالت استراحت گوشی سبب می شود فشار کمتری بر روی باتری گوشی ایجاد شود و نیاز نباشد حجم زیادی از باتری صرف روشن بودن برنامه ها گردد. ممکن است یکی از علت خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از به روزرسانی، حالت خواب گوشی باشد. به این ترتیب که افراد گزینه خواب گوشی را فعال کرده و در زمان آپدیت به این مورد توجه نکرده اند. بنابراین بهترین کار این است که افراد قبل از این که اقدام به آپدیت کردن گوشی خود کنند به تنظیمات رفته و کلیه آیتم های موجود در آن را بررسی نمایند. در این صورت اگر گوشی در حالت خواب قرار گرفته این دکمه غیر فعال شود؛ زیرا می تواند علت خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت باشد.

گاهی ممکن است خاموش شدن گوشی شیائومی به دلیل خواب رفتن باتری آن باشد. در چنین شرایطی، یک تعمیرکار ماهر می تواند مشکل را حل کند؛ زیرا اقدامات خاصی نیاز است انجام شود که فرد معمولی توانایی انجام آن را ندارد. مشکلاتی این چنینی که برای موبایل پیش می آید بدون مرز هستند. این جمله به این معنی است که فقط کاربران گوشی شیائومی در ایران با این مشکل مواجه نیستند و ممکن است یکی از کاربران گوشی شیائومی در آلمان نیز با این مساله روبرو شود و نیاز باشد به فردی که شغل تعمیرات موبایل در آلمان دارد مراجعه کند‌.

تنظیم ساعت خاموش شدن موبایل می تواند دلیل خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت باشد؟

راه حل ساده برای جلوگیری از خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت چیست؟

در مطالب قبلی روش ها و دلایل مختلفی برای خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت بیان شد. یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی در این گوشی ها، پر بودن حافظه پنهان گوشی است. ممکن است فایل هایی در حافظه پنهان بوده باشند که بعد از آپدیت با نرم افزار جدید سازگاری نداشته اند. بهترین راه در این حالت پاک کردن حافظه پنهان گوشی است.

در شرایطی دیگر ممکن است به دلیل حجم بالای برنامه ها و فایل ها در حافظه گوشی، شاهد خاموش شدن ناگهانی آن باشید. هر نوع گوشی شیائومی، عددی برای ذخیره سازی فایل ها دارد. به عنوان مثال در گوشی هایی با حافظه ۶۴ گیگابایتی، اگر ۶۳ گیگابایت آن حافظه پر باشد، گوشی به اصطلاح سنگین شده و برخی از عملکرد های آن با اختلال مواجه می شوند. پاک کردن برنامه ها و فایل های با حجم زیاد می تواند تا حدی به رفع این مشکل کمک کند.

در واقع، بهتر است حافظه گوشی از نصف بیشتر پر نشود تا پردازشگر و سایر اجزای گوشی بتوانند اعمال مختلف را به درستی تجزیه کرده و پاسخ به موقعی به دریافتی ها بدهند.

راه حل ساده برای جلوگیری از خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت چیست؟

تنظیم ساعت خاموش شدن موبایل می تواند دلیل خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت باشد؟

گستردگی و تنوع برنامه ها و گزینه های موجود بر روی یک موبایل باعث سختی کار تعمیر کار و البته بالا بردن نوآوری در تعمیر می شود که این به بحث مزایا و معایب شغل تعمیرات موبایل بر می گردد. گاهی افراد از این آیتم های متنوع استفاده می کنند و گزینه فرآیندهای خودکار خاموشی و روشنی گوشی را فعال می نمایند. این مورد می تواند باعث خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از بروزرسانی گردد.

هنگامی که افراد، تنظیم ساعت خاموش شدن موبایل را روی ساعت خاصی قرار می دهند، ممکن است در زمان آپدیت، گوشی همچنان در حال استراحت باشد. در چنین شرایطی حتی اگر در بهترین کشور برای تعمیرات موبایل زندگی کنید نیز کاری از دست تعمیر کار بر نمی آید، مگر این که گوشی را بازنشانی کند. هنگام بازنشانی نیز حجم انبوهی از اطلاعات ذخیره شده نابود خواهد شد.

اگر تنظیم ساعت خاموشی از دلائل خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت باشد باید به خود یادآوری کنید چه زمانی را برای خاموشی در نظر گرفته اید. بعد از اتمام زمان خاموشی، گوشی شیائومی به صورت خود به خود روشن می شود و نیازی به انجام هیچ نوع عملیات تعمیراتی بر روی آن نیست.

سخن آخر

هدف این مقاله بررسی علت خاموش شدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت بود. امیدواریم مواردی که در این مقاله بیان کردیم توانسته باشد به شما کمک کند تا از بین شغل آرایشگری یا تعمیرات موبایل یکی را انتخاب کرده و در آن مشغول به کار شوید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image